Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Έτσι λέω να την κάνω.
Πόσο λες μπορώ να δώσω το active 2?
Είναι σε άριστη κατάσταση.

My S20 Fe 5g is Awesome
 

Προχωρά μη μασάς έχει πολλά καλουδια παραπάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2022 at 12:33 ΠΜ, vasilismf said:

μην λετε ασυναρτησίες, το ρολοι και για κολημβυση κανει και αδιαβροχο ειναι καθώς εχει ip rating 68, αντεχει για 30 λεπτα σε βαθος 50 μετρων, αν δεν εισαι στα 50 μετρα βαθος δεν ισχύουν τα λεπτα τα οποια εχουν να κανουν με την πιεση οχι με το βρεξιμο του ρολογιου. Οποτε για κολύμβηση κανει και για καταδύσεις μεχρι τα 50 μετρα για 30 λεπτα. Το οτι χαλασε στο φιλο σου δεν μας λεει κατι, αν πχ του εχει πεσει κατω 10 φορες και εχει χαλασει καποια μόνωση θα μπορουσε να παρει νερο, θα μπορουσε να ηταν και ελαττωματικο.

συνδέονται τα buds με δυο συσκευες; αν οχι αμα ειναι συγχρονισμένα στο κινητο οπως θα ειναι και στο ρολοι;

Ισχυει..εγω και το galaxy watch και το τεσσαρι που εχω τωρα το εχω βαλει σην θαλασσα κανονικοτατα..χωρις καταδυσεις αλλα κολυμβηση...απλα πριν μπω θαλασσα παταω την ασκηση της κολυμβησης και κλειδωνει αυτοματα και το ηχειο..Και μετα το μπανιο το πλενβ με γλυκο νερο και ακολουθω τις οδηγιες για να ξεκλειδωσω το ηχειο..

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω εδώ την ερώτηση που έχω. 

Η συγκεκριμένη συσκευή υποστηρίζει τις παρακάτω λειτουργίες; 

Μέτρηση ζωτικών λειτουργιών (δεν έχω την απαίτηση να έχει την ακρίβεια ιατρικών μηχανημάτων). 

Δυνατότητα αναγνώρισης πτώσης / απώλειας αισθήσεων και αποστολής κάποιας ειδοποίησης σε ένα δύο αριθμούς αυτόματα μαζί με το στίγμα της τοποθεσίας. 

Εάν γίνονται τα παραπάνω, είναι απαραίτητο να υπάρχει κάρτα sim ση συσκευή ή μπορεί να συνεργαστεί με το τηλέφωνο; 

Είναι δεσμευτική η συνεργασία με τηλέφωνο galaxy ή για αυτές τις λειτουργίες αρκεί μια οποιαδήποτε συσκευή; 

Ευχαριστώ! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα και γω το 46αρι classic χθες που έπαιζε ~160€, σε αυτά τα λεφτά ειναι αρκετά vfm πιστεύω! 

Έχει κάποιος να προτείνει προστασία οθόνης που να δουλεύει δοκιμασμένα; Αξίζει στο classic που ετσι κι αλλιώς κάθεται πιο μεσα η οθόνη ή να μην ασχοληθώ κάν;

Με μια γρήγορη αναζήτηση μήπως εχει απαντηθεί πιο πίσω δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς πότε θα έρθει το google assistant στο ρολόι?
Το έχουν υποσχεθεί τόσο καιρό κι ακόμα να φανεί...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, toxotis70 said:

Έχει ακούσει κανείς πότε θα έρθει το google assistant στο ρολόι?
Το έχουν υποσχεθεί τόσο καιρό κι ακόμα να φανεί...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Το καλοκαιρι, σε λιγους μηνες... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, toxotis70 said:

Έχει ακούσει κανείς πότε θα έρθει το google assistant στο ρολόι?
Το έχουν υποσχεθεί τόσο καιρό κι ακόμα να φανεί...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Πιστευω το καθυστερεί η Google για να το πασάρει σαν feature του pixel watch πρώτα και μετά θα το πάρει το galaxy...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Απ' ότι φαίνεται είμαι από τις εξαιρέσεις τελικά τόσο εγώ όσο και άλλες δύο περιπτώσεις που γνωρίζω που το ρολόι τους χάλασε λόγω πισίνας.


Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Να κάνω εδώ την ερώτηση που έχω. 

Η συγκεκριμένη συσκευή υποστηρίζει τις παρακάτω λειτουργίες; 

Μέτρηση ζωτικών λειτουργιών (δεν έχω την απαίτηση να έχει την ακρίβεια ιατρικών μηχανημάτων). 

Δυνατότητα αναγνώρισης πτώσης / απώλειας αισθήσεων και αποστολής κάποιας ειδοποίησης σε ένα δύο αριθμούς αυτόματα μαζί με το στίγμα της τοποθεσίας. 

Εάν γίνονται τα παραπάνω, είναι απαραίτητο να υπάρχει κάρτα sim ση συσκευή ή μπορεί να συνεργαστεί με το τηλέφωνο; 

Είναι δεσμευτική η συνεργασία με τηλέφωνο galaxy ή για αυτές τις λειτουργίες αρκεί μια οποιαδήποτε συσκευή; 

Ευχαριστώ! 

οτι ανεφερες τα κανει και χωρις σιμ..για το οποιαδηποτε συσκευη εχω αμφιβολιες διοτι εγω εχω samsung..καλο ειναι να απαντησει καποιος που δεν εχει κινητο samsung

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω θα ημουν υποχρεος να μου πει καποιος πως παραμενει η οθονη ανοιχτη (χωρις να κλεινει μετα απο λιγα δευτερολεπτα) οταν τρεχω την εφαρμογη google maps sto watch 4 (εννοειται οτι τρεχει με το gps ανοικτο και στο smartphone). Σημειωση: Αν εχω σαν επιλογη το always on τοτε μετα απο λιγο δειχνει την ωρα. Ευχαριστω.

 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, destefos said:

Παρακαλω θα ημουν υποχρεος να μου πει καποιος πως παραμενει η οθονη ανοιχτη (χωρις να κλεινει μετα απο λιγα δευτερολεπτα) οταν τρεχω την εφαρμογη google maps sto watch 4 (εννοειται οτι τρεχει με το gps ανοικτο και στο smartphone). Σημειωση: Αν εχω σαν επιλογη το always on τοτε μετα απο λιγο δειχνει την ωρα. Ευχαριστω.

 

 

Το μέγιστο που μπορείς να βάλεις από τις ρυθμίσεις είναι στο 1 λεπτό. Μπορεις να του βάλεις wakup με άγγιγμα στην οθόνη και να το βλέπεις

10 ώρες πριν, spiros1001 said:

280746536_1638548583189154_6914181712515778041_n.jpg

Thanks! Το έκανα! πάλι έχω την ιδέα ότι είναι ποιο smooth η πλοήγηση στα μενού του ρολογιού. Τώρα εάν είναι η ιδέα μου ή επειδή είχα καιρό να κάνω reboot στο ρολόι, δεν ξέρω.... 🙂

Link to comment
Share on other sites

2,5 μέρες το καλύτερο που πήρα με μείωση των ειδοποιήσεων και να μην ανάβει η οθόνη όταν έρχονται νέες ειδοποιήσεις. 

SmartSelect_20220523-084705_Galaxy Watch4 Manager.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμένα μου το έβγαλε σαν αναβάθμιση στις εφαρμογές μου (στο ρολόι) και εγκαταστάθηκε

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμένα μου το έβγαλε σαν αναβάθμιση στις εφαρμογές μου (στο ρολόι) και εγκαταστάθηκε

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk


Καλημέρα. Έτσι ακριβώς το βγάζει στις αναβαθμίσεις και το εγκαθιστά κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς λέγεται η συγκεκριμένη εφαρμογή? Σε εμένα ακόμη τίποτα. Είναι εγκατεστημένη και ζητάει update? η πρέπει να την βάλεις εσύ την πρώτη φορά? Γιατί google assistant δεν βλέπω να υπάρχει στο ρολόι. Μόνο στο κινητό.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk







Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, cocous said:

Πώς λέγεται η συγκεκριμένη εφαρμογή? Σε εμένα ακόμη τίποτα. Είναι εγκατεστημένη και ζητάει update? η πρέπει να την βάλεις εσύ την πρώτη φορά?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

"Assistant". Μπες απο το ρολοι σου στο playstore και σκρολαρε και μπες  στο μενου "οι εφαρμογες μου". Εκει θα επιλεξεις την επιλογη "ενημερωση" και θα το εμφανισει.

 

Edited by PETROSLEON
Link to comment
Share on other sites

"Assistant". Μπες απο το ρολοι σου στο playstore και σκρολαρε και μπες  στο μενου "οι εφαρμογες μου". Εκει θα επιλεξεις την επιλογη "ενημερωση" και θα το εμφανισει.
 
Ωραιότατα. Ευχαριστώ πολύ. :)

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά. Αλλά από τι βλέπω Ελληνική γλώσσα δεν υποστηρίζει. Η εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, cocous said:

Μία χαρά. Αλλά από τι βλέπω Ελληνική γλώσσα δεν υποστηρίζει. Η εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

υποστηριζει Ελληνικα (ευτυχως).κανε επανεκινηση μετα την εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει Ελληνικα (ευτυχως).κανε επανεκινηση μετα την εγκατασταση
Βασικά να του μιλάς στα Ελληνικά. Διότι του μιλάς και βγάζει greeklish

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...