Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιο λόγο δεν ανεβαίνουν από το κινητό. Θα ανεβάσω αύριο από υπολογιστή.

Είδα τελικά ότι και στην εφαρμογή το έχει στο ίδιο ακριβώς μενού που μου το εμφανίζει και στο ρολόι.

20220512_203658.jpg

Screenshot_20220512-203911_Galaxy Watch4 Manager.jpg

Edited by RUSH
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν ανεβαίνουν από το κινητό. Θα ανεβάσω αύριο από υπολογιστή.

Είδα τελικά ότι και στην εφαρμογή το έχει στο ίδιο ακριβώς μενού που μου το εμφανίζει και στο ρολόι.
20220512_203658.thumb.jpg.3b8f3d2bf305b0776e246e8dbacf0790.jpg
1241940732_Screenshot_20220512-203911_GalaxyWatch4Manager.thumb.jpg.9ea5408bc7093643129c9c1368ad392b.jpg
Αυτό σε εμένα δεν το εμφανίζει.
Η εκτός αν είναι το ίδιο με τις πληροφορίες χρέωσης διότι απο κάτω στα ψιλά γράμματα γράφει τα ίδια. Όμως αν το απενεργοποιήσω πάλι δεν αλλάζει κάτι. Εξακολουθεί να δείχνει η οθόνη όταν φορτίζει.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο αλλά θέλω να ρωτήσω. Στο νερό το βάζετε? Πχ για ντουζ ή οταν πλένουμε χέρια κτλ. Εννοείται ότι για θάλασσα δεν το συζητώ κάν. Αλλά γενικά βλέπω ότι πολλοί το βουτάνε.Τουλαχιστον σε πισίνες που μετράνε κολύμβηση.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για να πέφτει πάνω του νερό βροχής ή στο ντουζ ή όταν πλένουμε τα χέρια ή σε πολύ ιδρώτα είναι μια χαρά. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Τουλάχιστον εγώ και με το 4 αλλα και με προηγούμενα μοντέλα δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα παρότι βρέχεται καθημερινά με διάφορους τρόπους.

Για θάλασσα όμως αλλά και για πισίνα ΟΧΙ.

Δυστυχώς τα ρολόγια της Samsung δεν είναι για κολύμβηση ας έχουν στις αθλητικές δραστηριότητες και την κολύμβηση μέσα. Όμως αν μπεις στη πισίνα με το ρολόι έχεις πολλές πιθανότητες να το καταστρέψεις.
Νομίζω πως ο λόγος που στον έναν όταν μπει στη πισίνα με το ρολόι δε θα πάθει τίποτα και στον άλλο θα του χαλάσει έχει να κάνει με τη διάρκεια κυρίως αλλά και λίγο με το βάθος αλλά και με το αν το έχουμε βάλει σε θέση κολύμβησης πριν μπούμε στην πισίνα.

Έτσι όσον αφορά τη διάρκεια γράφει λοιπόν ότι είναι αδιάβροχο για τριαντα μόλις λεπτά. Προσωπικά λοιπόν επειδή την έπαθα με το active 2 δε το ξαναρισκαρω να κολυμπήσω με ρολόι της Samsung.

Γνωρίζω και περίπτωση φίλου με το παλιό το galaxy watch όπου κολυμπούσε σε πισίνα και επέμενε πως είναι αδιάβροχο και τελικά παρότι άντεξε μήνες μια στιγμή βγήκε από τη πισίνα και γιοκ. Είχε χαλάσει το ρολόι.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να πέφτει πάνω του νερό βροχής ή στο ντουζ ή όταν πλένουμε τα χέρια ή σε πολύ ιδρώτα είναι μια χαρά. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Τουλάχιστον εγώ και με το 4 αλλα και με προηγούμενα μοντέλα δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα παρότι βρέχεται καθημερινά με διάφορους τρόπους.

Για θάλασσα όμως αλλά και για πισίνα ΟΧΙ.

Δυστυχώς τα ρολόγια της Samsung δεν είναι για κολύμβηση ας έχουν στις αθλητικές δραστηριότητες και την κολύμβηση μέσα. Όμως αν μπεις στη πισίνα με το ρολόι έχεις πολλές πιθανότητες να το καταστρέψεις.
Νομίζω πως ο λόγος που στον έναν όταν μπει στη πισίνα με το ρολόι δε θα πάθει τίποτα και στον άλλο θα του χαλάσει έχει να κάνει με τη διάρκεια κυρίως αλλά και λίγο με το βάθος αλλά και με το αν το έχουμε βάλει σε θέση κολύμβησης πριν μπούμε στην πισίνα.

Έτσι όσον αφορά τη διάρκεια γράφει λοιπόν ότι είναι αδιάβροχο για τριαντα μόλις λεπτά. Προσωπικά λοιπόν επειδή την έπαθα με το active 2 δε το ξαναρισκαρω να κολυμπήσω με ρολόι της Samsung.

Γνωρίζω και περίπτωση φίλου με το παλιό το galaxy watch όπου κολυμπούσε σε πισίνα και επέμενε πως είναι αδιάβροχο και τελικά παρότι άντεξε μήνες μια στιγμή βγήκε από τη πισίνα και γιοκ. Είχε χαλάσει το ρολόι.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Για μπάνιο στο σπίτι (ντουζ) ή όταν πλένεις χέρια ή έστω και το ίδιο το ρολόι να το πλύνεις με νερό στην βρύση χρειάζεται να ενεργοποιηθεί το water lock? Πιστεύω είναι ακραίο.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, cocous said:

Για μπάνιο στο σπίτι (ντουζ) ή όταν πλένεις χέρια ή έστω και το ίδιο το ρολόι να το πλύνεις με νερό στην βρύση χρειάζεται να ενεργοποιηθεί το water lock? Πιστεύω είναι ακραίο.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το water lock δν είναι για προστασία από το νερό. Είναι για να μην πατηθεί η οθόνη κατά λάθος, και για όταν τελειώσεις να απομακρύνει από το ηχείο ότι νερό έχει πάρει. Δν χρειάζεται να το ενεργοποιήσεις. Μπορείς να το κάνεις και μετά το ντους όσες φορές θέλεις. Προσωπικά και το galaxy watch και το galaxy watch 3 και 4 τα χρησιμοποιώ για κολύμβηση. Απλά μετά καλό είναι να ξεπλένεις με νερό βρύσης. Ειδικά μετά από θάλασσα 

Link to comment
Share on other sites

Το water lock δν είναι για προστασία από το νερό. Είναι για να μην πατηθεί η οθόνη κατά λάθος, και για όταν τελειώσεις να απομακρύνει από το ηχείο ότι νερό έχει πάρει. Δν χρειάζεται να το ενεργοποιήσεις. Μπορείς να το κάνεις και μετά το ντους όσες φορές θέλεις. Προσωπικά και το galaxy watch και το galaxy watch 3 και 4 τα χρησιμοποιώ για κολύμβηση. Απλά μετά καλό είναι να ξεπλένεις με νερό βρύσης. Ειδικά μετά από θάλασσα 
Στην ουσία από τι καταλαβαίνω το καλό της υπόθεσης είναι ότι απομακρύνει το νερό από το ηχείο. Αν όμως δεν το κάνεις? Παθαίνει κάτι? Η απλά στεγνώνει και μετά είναι οκ?
Συγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις απλά τώρα για αρχή να ξέρω πως να το δουλέψω.
Link to comment
Share on other sites

Το βαζεις σε βρυση,ντους κλπ χωρις προβλημα,σε θαλασσα και πισινες προσωπικα ΔΕΝ το βαζω !

Στεγνωνει και μονο του.

 

Αν και ενα GEAR S3  FRONTIER παλιοτερα το ειχα βαλει σε θαλασσα και δε χαμπαριασε τιποτα !

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε κάτι περίεργο. Μπορεί όμως να είναι και φυσιολογικό. Έκανα ποδήλατο γυμναστικής και φορούσα και ένα αντιανεμικο για να ιδρώνω λιγάκι. Σε κάποια φάση παρατήρησα ότι ενώ όλα έδειχναν μια χαρά σταμάτησε να μετράει παλμούς.Να παίζει ρόλο ότι το χέρι μου ήταν βρεγμένο απο τον ιδρώτα? Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το είχες χαλαρό το ρολόι δεμένο στο χέρι σου.Θελει σφιχτά και ψηλά

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Θα το είχες χαλαρό το ρολόι δεμένο στο χέρι σου.Θελει σφιχτά και ψηλά
Δεν θα έλεγα ότι ήταν χαλαρό. Εντωμεταξύ διαβάζω για παρόμοια προβλήματα στο Reddit και αναφέρονται για software issue. Ελπίζω να μην είναι συχνό φαινόμενο.
Επίσης κάτι άλλο. Στην μέτρηση για ΗΚΓ πολλές φορές μου δίνει ασαφές αποτέλεσμα.
Εσείς το έχετε δοκιμάσει?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites



Δεν θα έλεγα ότι ήταν χαλαρό. Εντωμεταξύ διαβάζω για παρόμοια προβλήματα στο Reddit και αναφέρονται για software issue. Ελπίζω να μην είναι συχνό φαινόμενο.
Επίσης κάτι άλλο. Στην μέτρηση για ΗΚΓ πολλές φορές μου δίνει ασαφές αποτέλεσμα.
Εσείς το έχετε δοκιμάσει?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Το ΗΚΓ είναι εφάμιλλο ιατρικού οργάνου! Τεσταρισμενο άπειρες φορές από μένα παράλληλα με ιατρικό εξοπλισμό. Μήπως όντως έχεις κάποια αρρυθμία και δεν το ξέρεις;;;

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites






Το ΗΚΓ είναι εφάμιλλο ιατρικού οργάνου! Τεσταρισμενο άπειρες φορές από μένα παράλληλα με ιατρικό εξοπλισμό. Μήπως όντως έχεις κάποια αρρυθμία και δεν το ξέρεις;;;

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι απλά είμαι βραδυκαρδος και δεν με πιάνει συνέχεια. Μόνο αν ανέβουν οι παλμοί πάνω από 50 βγάζει αποτέλεσμα. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή παρατήρηση.

Αν έχεις σφυγμούς χαμηλούς, κάτω από πενήντα, είτε λόγω βραδυκαρδιας είτε επειδή μπορεί να είσαι δρομέας που στην ηρεμία έχουν χαμηλούς παλμούς, τότε το ηλεκτροκαρδιογράφημα σου δείχνει πως υπάρχει πρόβλημα.

Δε θυμάμαι ακριβώς τι έδειχνε γιατί τελευταία είχα μειώσει το τρέξιμο και προς το παρόν έχω ανεβασμένους παλμούς αλλά θυμάμαι 100% πως δεν έβγαινε κανονικό το ηλεκτροκαρδιογράφημα όταν οι παλμοί μου ήταν κάτω από πενήντα σε κατάσταση ηρεμίας.

Επίσης και στο δεύτερο που λες για την καταγραφή των παλμών, ναι ισχύει.
Κάποιες φορές μου έχει συμβεί να τρέχω να καταγράφει κανονικά τα πάντα αλλά ξαφνικά να κολλήσει η καταγραφή και μετά μετά που βλέπεις τα στατιστικά εμφανίζει μια ευθεία γραμμή.

Δε ξέρω που οφείλεται. Μπορεί να είναι θέμα software μπορεί να είναι και ιδρώτα ωστόσο συμβαίνει σπάνια. Δηλαδή στα εκατό τρεξίματα να μου συμβεί τρεις τέσσερις φορές για παράδειγμα, οπότε δε με ενοχλεί.


Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή παρατήρηση.

Αν έχεις σφυγμούς χαμηλούς, κάτω από πενήντα, είτε λόγω βραδυκαρδιας είτε επειδή μπορεί να είσαι δρομέας που στην ηρεμία έχουν χαμηλούς παλμούς, τότε το ηλεκτροκαρδιογράφημα σου δείχνει πως υπάρχει πρόβλημα.

Δε θυμάμαι ακριβώς τι έδειχνε γιατί τελευταία είχα μειώσει το τρέξιμο και προς το παρόν έχω ανεβασμένους παλμούς αλλά θυμάμαι 100% πως δεν έβγαινε κανονικό το ηλεκτροκαρδιογράφημα όταν οι παλμοί μου ήταν κάτω από πενήντα σε κατάσταση ηρεμίας.

Επίσης και στο δεύτερο που λες για την καταγραφή των παλμών, ναι ισχύει.
Κάποιες φορές μου έχει συμβεί να τρέχω να καταγράφει κανονικά τα πάντα αλλά ξαφνικά να κολλήσει η καταγραφή και μετά μετά που βλέπεις τα στατιστικά εμφανίζει μια ευθεία γραμμή.

Δε ξέρω που οφείλεται. Μπορεί να είναι θέμα software μπορεί να είναι και ιδρώτα ωστόσο συμβαίνει σπάνια. Δηλαδή στα εκατό τρεξίματα να μου συμβεί τρεις τέσσερις φορές για παράδειγμα, οπότε δε με ενοχλεί.


Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Βασικά βγάζει ασαφές αποτέλεσμα. Πιο πολύ φοβήθηκα μην έχει κανένα πρόβλημα ο αισθητήρας. Αλλά λογικά εφόσον μετράει όλα τα άλλα έκατσα και κοίταξα τα ηλεκτροκαρδιογραφήματα που είχα αποτέλεσμα και όλα ήταν στους 52-60 παλμούς.
Τι πράγμα και αυτό. Να ανεβαίνουν οι παλμοί με το ζόρι. Χαχαχα. Βασικά ο καρδιολόγος μου είχε πει ότι είναι καλό αυτό. Αλλά οκ. ;)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω θα ημουν υποχρεος να μου πει καποιος πως παραμενει η οθονη ανοιχτη (χωρις να κλεινει μετα απο λιγα δευτερολεπτα) οταν τρεχω την εφαρμογη google maps sto watch 4 (εννοειται οτι τρεχει με το gps ανοικτο και στο smartphone). Σημειωση: Αν εχω σαν επιλογη το always on τοτε μετα απο λιγο δειχνει την ωρα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τα buds 2 τα οποία συνδέονται τέλεια στο note 20 ultra αλλά καθόλου στο watch 4 classic. Τι κάνω λάθος , υποτίθεται ότι λόγω ίδιου οικοσυστήματος δεν θα είχα προβλήματα και είμαι 2 ώρες χωρίς αποτέλεσμα. Θέλω απλά να μπορώ να ακούω μουσική στα ακουστικά μέσω του ρολογιού για να πάω επιτέλους για τρέξιμο

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2022 at 10:13 ΠΜ, unwise said:

Για να πέφτει πάνω του νερό βροχής ή στο ντουζ ή όταν πλένουμε τα χέρια ή σε πολύ ιδρώτα είναι μια χαρά. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Τουλάχιστον εγώ και με το 4 αλλα και με προηγούμενα μοντέλα δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα παρότι βρέχεται καθημερινά με διάφορους τρόπους.

Για θάλασσα όμως αλλά και για πισίνα ΟΧΙ.

Δυστυχώς τα ρολόγια της Samsung δεν είναι για κολύμβηση ας έχουν στις αθλητικές δραστηριότητες και την κολύμβηση μέσα. Όμως αν μπεις στη πισίνα με το ρολόι έχεις πολλές πιθανότητες να το καταστρέψεις.
Νομίζω πως ο λόγος που στον έναν όταν μπει στη πισίνα με το ρολόι δε θα πάθει τίποτα και στον άλλο θα του χαλάσει έχει να κάνει με τη διάρκεια κυρίως αλλά και λίγο με το βάθος αλλά και με το αν το έχουμε βάλει σε θέση κολύμβησης πριν μπούμε στην πισίνα.

Έτσι όσον αφορά τη διάρκεια γράφει λοιπόν ότι είναι αδιάβροχο για τριαντα μόλις λεπτά. Προσωπικά λοιπόν επειδή την έπαθα με το active 2 δε το ξαναρισκαρω να κολυμπήσω με ρολόι της Samsung.

Γνωρίζω και περίπτωση φίλου με το παλιό το galaxy watch όπου κολυμπούσε σε πισίνα και επέμενε πως είναι αδιάβροχο και τελικά παρότι άντεξε μήνες μια στιγμή βγήκε από τη πισίνα και γιοκ. Είχε χαλάσει το ρολόι.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

μην λετε ασυναρτησίες, το ρολοι και για κολημβυση κανει και αδιαβροχο ειναι καθώς εχει ip rating 68, αντεχει για 30 λεπτα σε βαθος 50 μετρων, αν δεν εισαι στα 50 μετρα βαθος δεν ισχύουν τα λεπτα τα οποια εχουν να κανουν με την πιεση οχι με το βρεξιμο του ρολογιου. Οποτε για κολύμβηση κανει και για καταδύσεις μεχρι τα 50 μετρα για 30 λεπτα. Το οτι χαλασε στο φιλο σου δεν μας λεει κατι, αν πχ του εχει πεσει κατω 10 φορες και εχει χαλασει καποια μόνωση θα μπορουσε να παρει νερο, θα μπορουσε να ηταν και ελαττωματικο.

5 ώρες πριν, tsipfi said:

Μόλις παρέλαβα τα buds 2 τα οποία συνδέονται τέλεια στο note 20 ultra αλλά καθόλου στο watch 4 classic. Τι κάνω λάθος , υποτίθεται ότι λόγω ίδιου οικοσυστήματος δεν θα είχα προβλήματα και είμαι 2 ώρες χωρίς αποτέλεσμα. Θέλω απλά να μπορώ να ακούω μουσική στα ακουστικά μέσω του ρολογιού για να πάω επιτέλους για τρέξιμο

συνδέονται τα buds με δυο συσκευες; αν οχι αμα ειναι συγχρονισμένα στο κινητο οπως θα ειναι και στο ρολοι;

Edited by vasilismf
Link to comment
Share on other sites


Μακάρι να είναι ασυναρτησίες αυτά που έχω γράψει και να έτυχε μόνο σε μένα και στις περιπτώσεις που γνωρίζω να χαλάσουν τα ρολόγια επειδή μπήκαν στην πισίνα αν και θα δεις παρόμοιες αναφορές και στο ίντερνετ από άλλους χρήστες.

Πάντως όταν μου χάλασε το active 2 επειδή το χρησιμοποίησα στην πισίνα γιατί άκουσα αυτούς που ισχυρίζονταν πως κάνει για πισινα και το πήγα στην αντιπροσωπεία με ρώτησαν εάν το έβαλα στην πισίνα! Απόρησα πως γίνεται να γράφει κολύμπι σε πισίνα και ταυτόχρονα να με ρωτά κάτι τέτοιο.

Επίσης υπάρχει μια σελίδα της Samsung στα αγγλικά που αναφέρεται μάλλον σε τηλεφωνικές συσκευές, αλλά προφανώς όχι μόνο και εξηγεί τι είναι το ip68.

Γράψε What does IP68 rating mean for Galaxy devices?

και θα τη δεις τη σελίδα της Samsung. Με μια γρήγορη μετάφραση διαβάζουμε λοιπόν μεταξύ άλλων πως:

Οι συσκευές που υποστηρίζονται από διεθνές πρότυπο αξιολόγησης IP68 κρίνονται αρκετά κατάλληλες για να αντέχουν τη σκόνη, τη βρωμιά και την άμμο και είναι ανθεκτικές στη βύθιση έως και σε μέγιστο βάθος 1,5 m κάτω από το νερό για έως και τριάντα λεπτά.

Με βάση τις συνθήκες δοκιμής για βύθιση σε έως και 1,5 μέτρο γλυκού νερού για έως και 30 λεπτά.

Μιλά για μόλις ενάμισι μέτρο και μάλιστα ως το ανώτερο βάθος. Θα μου πεις μα είναι για τηλεφωνικές συσκευές αυτό. Αφενός δε το ξέρω γιατί γράφει devices αλλά το ίδιο ομως γράφει και η σελίδα της Samsung πάλι για το Samsung watch 4 που μιλά επίσης για 5 feet δηλαδή ενάμισι μέτρο.

Για να μη βάζω συνδέσμους, γράψε: Samsung smart watch water resistance tips και εκεί πάλι θα δεις πως μιλά για τα ρολόγια και για το watch4 για το ενάμισι μέτρο βάθος και όχι για τα πενήντα που είπες.

Τέλος κάπου έψαξα στο ίντερνετ αλλά δε μπορώ να το βρω και αυτό που λένε είναι ότι οι μετρήσεις γίνονται συνήθως σε κανονικό νερό. Σε γλυκό. Ενώ η θάλασσα με το αλάτι όπως και η πισίνα με το χλώριο ή ότι άλλο χημικό βάζουν αντιδρά ενδεχομένως διαφορετικά.

Αν πιστεύεις πως έχω λάθος προσπάθησε να με πείσεις γιατί δυστυχώς ψάχνω να βρω άλλο ρολόι για πισίνα καθώς θεωρώ πολύ πιθανό πως , όχι για μια και δυο βουτιές, αλλά αν το χρησιμοποιώ κανονικά το watch4 στην πισίνα θα μου χαλάσει.

Θέλω να με πείσεις λοιπόν για να γλυτώσω και χρήματα από αγορά άλλου ρολογιού.

Σ ευχαριστώ.




Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως galaxy watch το πρωτο, active 2, Huawei watch gt 2 και τώρα Galaxy watch 4, τα έχω λιώσει στο κολύμπι. Μπάνιο εννοείται καθημερινά, πολλά μπάνια το καλοκαίρι θάλασσα, πισίνα παλαιότερα σχεδόν καθημερινά γενικά δεν αντιμετώπισα θέμα ποτέ.
Τώρα μην πάρω και κανέναν στον λαιμό μου, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα στη περίπτωση μου τα τελευταία 4-5 χρόνια που τα χρησιμοποιώ.
Χαρείτε τα παιδιά!!

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως galaxy watch το πρωτο, active 2, Huawei watch gt 2 και τώρα Galaxy watch 4, τα έχω λιώσει στο κολύμπι. Μπάνιο εννοείται καθημερινά, πολλά μπάνια το καλοκαίρι θάλασσα, πισίνα παλαιότερα σχεδόν καθημερινά γενικά δεν αντιμετώπισα θέμα ποτέ.
Τώρα μην πάρω και κανέναν στον λαιμό μου, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα στη περίπτωση μου τα τελευταία 4-5 χρόνια που τα χρησιμοποιώ.
Χαρείτε τα παιδιά!!

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το ίδιο και εγώ...
Δεν τα βγάζω από το χέρι μου παρά μόνο για φόρτιση.
Μέχρι τώρα κανένα δεν μου έχει πάθει τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το galaxy watch αλλα και το active 2 και σε πισινα και σε θαλασα (μετα εννοειται ξεπλυμα με νερο) χωρις κανενα προβλημα. Μονο το amazfit verge (και αυτο με μεγαφωνο και μικροφωνο), μετα απο μερικες βουτιες σε θαλλασα, απο περιπου 1.5μ υψος δεν αντεξε.. Καπου ειχα διαβασει οτι οντως οι βουτιες αντεπιδεικνυονται λογο της αποτομης αυξησης της πιεσης στο συστημα στεγανοποιησης του ρολογιου.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ την χρήση του σε θάλασσα και ντουζ χωρίς να έχει πάθει τπτ, ούτε το active 2, ούτε το 4. Βέβαια έχω διαβάσει κι εγώ παράπονα χρηστών που η Samsung έβγαλε το ρολόι εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας… Υπάρχει μια ασάφεια στο θέμα.
Υποθέτω ότι ισχύει αυτό που ανέφερε κάποιος συμφορουμιτης, κάποιο ανεπαίσθητο σπάσιμο / ράγισμα μπορεί να προκαλεί το πρόβλημα.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.
Αξίζει να δώσω το active 2 που έχω εδώ και ένα χρόνο και να πάω στο 4?
Το απλό όχι το classic.
Ευχαριστώ

My S20 Fe 5g is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.
Αξίζει να δώσω το active 2 που έχω εδώ και ένα χρόνο και να πάω στο 4?
Το απλό όχι το classic.
Ευχαριστώ

My S20 Fe 5g is Awesome


Εγώ έκανα αυτή την αλλαγή πριν 2 μήνες. Δεν το μετάνιωσα, ανέβηκε level. Προχώρα!

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αυτή την αλλαγή πριν 2 μήνες. Δεν το μετάνιωσα, ανέβηκε level. Προχώρα!

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι λέω να την κάνω.
Πόσο λες μπορώ να δώσω το active 2?
Είναι σε άριστη κατάσταση.

My S20 Fe 5g is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...