Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικο μου τα παιξε η δονηση, αντι για αθορυβη εκανε ενα ηχο σαν βραχυκυκλωμα, το στειλα στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

 ερώτηση:
Σε watch mode , εαν το βάλεις, μονο την ωρα δείχνει; 
Εαν ερθει ειδοποίηση στο κινητο δεν χτυπάει στο ρολοι;;;;; 
Σκέφτομαι να το αγορασω , αλλα θελω αυτονομια , δεν εχω τρελες απαιτήσεις, να βλεπω την ωρα (οχι AOD,αλλα να παταω εγω το κουπι) και οταν έρχεται ειδοποιηση στο κινητο να χτυπαει 
Έχω την εντύπωση ότι σε watch mode δεν δέχεται ειδοποιήσεις. Αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να το αγοράσεις για την χρήση που περιγράφεις. Υπάρχουν άλλα προϊόντα (πχ Huawei) που προσφέρουν αυτονομία και ειδοποιήσεις.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

 ερώτηση:
Σε watch mode , εαν το βάλεις, μονο την ωρα δείχνει; 
Εαν ερθει ειδοποίηση στο κινητο δεν χτυπάει στο ρολοι;;;;; 
Σκέφτομαι να το αγορασω , αλλα θελω αυτονομια , δεν εχω τρελες απαιτήσεις, να βλεπω την ωρα (οχι AOD,αλλα να παταω εγω το κουπι) και οταν έρχεται ειδοποιηση στο κινητο να χτυπαει 
Με χρήση σβηστή οθόνη και ειδοποιήσεις.... βγάζω 2 μέρες.
Αλλά δεν ασχολούμαι με παλμούς κλπ κλπ.
Πάρε Huawei gt2 αν σε νοιάζει αυτονομία και ειδοποιήσεις.



Link to comment
Share on other sites

Με χρήση σβηστή οθόνη και ειδοποιήσεις.... βγάζω 2 μέρες.
Αλλά δεν ασχολούμαι με παλμούς κλπ κλπ.
Πάρε Huawei gt2 αν σε νοιάζει αυτονομία και ειδοποιήσεις.

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ! Ισχύει!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 4:01 ΜΜ, fotisbasm said:

 ερώτηση:

Σε watch mode , εαν το βάλεις, μονο την ωρα δείχνει; 

Εαν ερθει ειδοποίηση στο κινητο δεν χτυπάει στο ρολοι;;;;; 

Σκέφτομαι να το αγορασω , αλλα θελω αυτονομια , δεν εχω τρελες απαιτήσεις, να βλεπω την ωρα (οχι AOD,αλλα να παταω εγω το κουπι) και οταν έρχεται ειδοποιηση στο κινητο να χτυπαει 

Στο Active 2 με
- κλειστό GPS,
- κλειστούς αισθητήρες βημάτων παλμών κλπ
- οθόνη να ανάβει με περιστροφή (αυτό εάν το ρυθμίσεις να ανάβει με κουμπί, θα πάρεις ένα +10%)
- αυτόματη φωτεινότητα
- κλειστό wifi, ανοιχτό bluetooth
- ειδοποιήσεις 5-6 εφαρμογών ανοιχτές
- ελάχιστη ομιλία από το ρολόι
- κάθε μέρα από τις 21:00 μέχρι 6:30 περίπου, airplane mode.
- θέμα "Ψηφιακό νέον" (παίζει ρόλο το θέμα στην κατανάλωση)

έχω μπαταρία 6+ μέρες.
https://ibb.co/wY1RtRJ

Στην ουσία το φορτίζω μια φορά την εβδομάδα (5-95%).

Υ.Γ το Sasmung health που φαίνεται στην κατανάλωση δεν ξέρω γιατί καταναλώνει. Δεν το έχω εγκατεστημένο στο κινητό ενώ στο ρολόι είναι απενεργοποιημένο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavlidisc said:

Στο Active 2 με
- κλειστό GPS,
- κλειστούς αισθητήρες βημάτων παλμών κλπ
- οθόνη να ανάβει με περιστροφή (αυτό εάν το ρυθμίσεις να ανάβει με κουμπί, θα πάρεις ένα +10%)
- αυτόματη φωτεινότητα
- κλειστό wifi, ανοιχτό bluetooth
- ειδοποιήσεις 5-6 εφαρμογών ανοιχτές
- ελάχιστη ομιλία από το ρολόι
- κάθε μέρα από τις 21:00 μέχρι 6:30 περίπου, airplane mode.
- θέμα "Ψηφιακό νέον" (παίζει ρόλο το θέμα στην κατανάλωση)

έχω μπαταρία 6+ μέρες.
https://ibb.co/wY1RtRJ

Στην ουσία το φορτίζω μια φορά την εβδομάδα (5-95%).

Υ.Γ το Sasmung health που φαίνεται στην κατανάλωση δεν ξέρω γιατί καταναλώνει. Δεν το έχω εγκατεστημένο στο κινητό ενώ στο ρολόι είναι απενεργοποιημένο.

Σεβαστός ο τρόπος που το χρησιμοποιείς όμως έτσι δεν χαίρεσαι ούτε το 20% των δυνατοτήτων του.

Σαν να έχεις Ferrari και μην βάζεις ποτέ 2α για οικονομία...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ.εδωσα το active 2 και πήρα το 44 σε πράσινο.παρηγγειλα ενα λουράκι, μια θηκη της rinke και ενα τζαμακι..ηρθε με 0% τωρα το φορτιζω.ελπιζω να το ευχαριστηθώ οσο το active 2.

20220504_152520.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα..εγκατέστησα το google pay αλλά στην default επιλογη μου δειχνει μονο το samsung pay..επισης στο google pay εχω βαλει την καρτα curve και δεν την παιρνει.εχει κανεις αλλος θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Όταν το σέταρα για πρώτη φορά με ένα Note10+ το Gpay δούλευε κανονικά (πήρε όλες τις κάρτες συμπεριλαμβανομένης και της Curve). Έκανα αλλαγή τηλεφώνου (Fold 3) και πλέον δεν μπορώ να περάσω κάρτα στο Gpay γιατί μου ζητάει πρώτα να το κάνω default ενώ στις επιλογές εμφανίζει μόνο το Samsung pay όπως σε εσένα. Όσο το έψαξα, είναι θέμα που το έχουν αναφέρει πολλοί. Αναμένω μήπως διορθωθεί με κάποιο fix.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Charger αξιόπιστο εκτός του original υπάρχει ή να πάρω το ίδιο;

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Καλημέρα. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε μια φορά τον φορτιστή της συσκευασίας. Χρησιμοποιώ τον διπλό ασύρματο, που φορτίζει και κινητό, ακουστικά κλπ κι όταν είμαι εκτός σπιτιού το powerbank με την ασύρματη φόρτιση.
Θέλω να πω ότι αν είναι να αγοράσεις κάτι δεν είναι καλύτερα να εξυπηρετεί και αλλού εκτός του ρολογιού;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε μια φορά τον φορτιστή της συσκευασίας. Χρησιμοποιώ τον διπλό ασύρματο, που φορτίζει και κινητό, ακουστικά κλπ κι όταν είμαι εκτός σπιτιού το powerbank με την ασύρματη φόρτιση.
Θέλω να πω ότι αν είναι να αγοράσεις κάτι δεν είναι καλύτερα να εξυπηρετεί και αλλού εκτός του ρολογιού;
Ναι σίγουρα, χρήσιμο θα είναι...
Samsung και αυτό ή άλλου κατασκευαστή;

(ρωτάω μήπως δεν φορτίζει με το οποιοδήποτε Wireless charger)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα, χρήσιμο θα είναι...
Samsung και αυτό ή άλλου κατασκευαστή;

(ρωτάω μήπως δεν φορτίζει με το οποιοδήποτε Wireless charger)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Σωστά. Για samsung μιλώ. Δεν ξέρω για άλλα, θα υπάρχουν σίγουρα όμως συμβατά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε μια φορά τον φορτιστή της συσκευασίας. Χρησιμοποιώ τον διπλό ασύρματο, που φορτίζει και κινητό, ακουστικά κλπ κι όταν είμαι εκτός σπιτιού το powerbank με την ασύρματη φόρτιση.
Θέλω να πω ότι αν είναι να αγοράσεις κάτι δεν είναι καλύτερα να εξυπηρετεί και αλλού εκτός του ρολογιού;
Μπορείς να μου πεις ακριβώς το μοντέλο του φορτιστή που εχεις; Το galaxy 4 είναι λίγο σνομπ στους φορτιστές ακόμα και της μαμάς...

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις ακριβώς το μοντέλο του φορτιστή που εχεις; Το galaxy 4 είναι λίγο σνομπ στους φορτιστές ακόμα και της μαμάς...

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Wireless duo pad.

Αριστερά κινητό, δεξιά ρολόι.
Τώρα είδα ότι έχει βγάλει και νεώτερο μοντέλο με τετράγωνα pads. Δεν έχω ιδέα γι αυτό όμως.
Μετά υπάρχει και το Original power bank που έχει και ασύρματη φόρτιση. Αυτά δουλεύω.
Εδώ έχει και το duo και το power bank να δεις
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και κάτι μήνες τον τριπλό Wireless μαμά samsung. 

Ταυτόχρονα fold 3, buds pro, watch 4.

Συνδιαζει 2 γενικές συσκευές στις αριστερά 2 θέσεις (2 τηλέφωνα, ή 2 ακουστικά ή τηλέφωνο και ακουστικά)  και ρολόι στη τέρμα δεξιά θέση. 

Δεν κάνει για ασύρματη φόρτιση σε huawei watch 2 pro. Έξτρα πληροφορία για όσους θέλουν να φορτισουν άλλο ρολόι πλην του samsung. 

Όλα τέλεια με Samsung συσκευές και στις 3 θέσεις. 

 

IMG_20220507_124241.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ο τριπλός είναι νεώτερο μοντέλο. Κι αυτός είναι καλή περίπτωση, αλλά μάλλον πιο ακριβή.
Ο διπλός, στο αριστερό pad, του τηλεφώνου δηλαδή, έχει ανεμιστήρα.

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2022 at 8:33 ΠΜ, RUSH said:

Όταν το σέταρα για πρώτη φορά με ένα Note10+ το Gpay δούλευε κανονικά (πήρε όλες τις κάρτες συμπεριλαμβανομένης και της Curve). Έκανα αλλαγή τηλεφώνου (Fold 3) και πλέον δεν μπορώ να περάσω κάρτα στο Gpay γιατί μου ζητάει πρώτα να το κάνω default ενώ στις επιλογές εμφανίζει μόνο το Samsung pay όπως σε εσένα. Όσο το έψαξα, είναι θέμα που το έχουν αναφέρει πολλοί. Αναμένω μήπως διορθωθεί με κάποιο fix.

 

On 4/5/2022 at 9:54 ΜΜ, mpompa said:

Παιδια εχω ενα προβλημα..εγκατέστησα το google pay αλλά στην default επιλογη μου δειχνει μονο το samsung pay..επισης στο google pay εχω βαλει την καρτα curve και δεν την παιρνει.εχει κανεις αλλος θεμα?

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα όταν είχα άλλη χώρα για να έχω samsung pay. Εργοστασιακες ρυθμίσεις και επιλογή χώρας Ελλάδα, έτσι λύθηκε. Το πρόβλημα ήταν η παρουσία samsung pay (δεν θα έπρεπε) και ένα bug της samsung ή google, που δεν εμφανίζει σαν εφαρμογή πληρωμής στις ρυθμίσεις nfc το google pay. Πάλι δεν θα έχετε default επιλογή, πάλι δεν θα υπάρχει στις ρυθμίσεις, αλλά αφού δεν θα υπάρχει το samsung pay θα δουλεύει μια χαρά το google pay,  βάλτε και να ανοίγει με διπλό πάτημα και τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λες το είχα αρχικά. Χωρίς να μπορώ να επιλέξω default το Google pay λειτουργούσε κανονικά. Επειδή είναι το LTE μοντέλο (δεν εισάγεται επίσημα Ελλάδα), απ' τις 5 χώρες που είχε επέλεξα Φιλανδία και την 1η φορά και την 2η όταν το σύνδεσα με το νέο κινητό. Θα μπορούσα να δοκιμάσω άλλη χώρα αλλά με Φιλανδία παίζει κανονικά το LTE με cosmote και το έχω αφήσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RUSH said:

Όπως το λες το είχα αρχικά. Χωρίς να μπορώ να επιλέξω default το Google pay λειτουργούσε κανονικά. Επειδή είναι το LTE μοντέλο (δεν εισάγεται επίσημα Ελλάδα), απ' τις 5 χώρες που είχε επέλεξα Φιλανδία και την 1η φορά και την 2η όταν το σύνδεσα με το νέο κινητό. Θα μπορούσα να δοκιμάσω άλλη χώρα αλλά με Φιλανδία παίζει κανονικά το LTE με cosmote και το έχω αφήσει έτσι.

Είναι bug. Αν δεν έχει επιλογή Ελλάδα ή άλλη χώρα που δεν υπάρχει samsung pay και να παίζει το lte με Cosmote, ο μόνος τρόπος είναι να ξεφορτωθείς το samsung pay. Αν έχεις όρεξη πήγαινε στο xda - debloat galaxy watch 4 να βρεις οδηγίες πως. Προσοχή στο πως και τι θα κάνεις , μόλις τελειώσεις μην ξεχάσεις να κλείσεις τον εντοπισμό σφαλμάτων adb γιατί τρώει μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τι μεσολάβησε από το ένα κινητό στο άλλο και σταμάτησε να λειτουργεί...

Θα το τσεκαρω και θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Το ξήλωσα αλλά τζίφος. Τώρα βγάζει οτι δεν υπάρχει installed payment app. Περιμένουμε για κανά fix, τους έχουν κράξει αρκετά θέλω να πιστεύω πως θα βγάλουν.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RUSH said:

Το ξήλωσα αλλά τζίφος. Τώρα βγάζει οτι δεν υπάρχει installed payment app. Περιμένουμε για κανά fix, τους έχουν κράξει αρκετά θέλω να πιστεύω πως θα βγάλουν.

Και εμένα έτσι λέει, αλλά δουλεύει μια χαρά. 

Κανένα επανεκκίνηση,  Uninstall και ξανά install to Google pay. Είσαι σε καλό δρόμο

Edited by forisp2004
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω και το samsung pay και το google pay απλά δεν έχω τικαρει την επιλογή payment app όπου είναι το samsung pay και έχω βάλει την άλλη επιλογή να πληρώνει με όποια εφαρμογή χρησιμοποιείται. Δουλεύει κανονικά. 

20220507_203741.jpg

20220507_203734.jpg

20220507_203749.jpg

20220507_203758.jpg

Edited by theopanatha
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...