Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την multisim την έχει με (5€) πάγια μηνιαία χρέωση η cosmote.
Ήρθε η συσκευή σήμερα και ξεκίνησα με επίσκεψη στο Κατάστημα Γερμανός ....
Ο μόνος τρόπος σύνδεσης του ρολογιού με το τηλέφωνο , είναι με χρήση Bluetooth.
Η συσκευή σας δεν είναι στις συμβατές.
Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Multisim..
Δεν έχουμε esim κάρτες, υπάρχει έλλειψη.
Δεν έβγαλα άκρη και έφυγα....
άλλα διάβασα στην επίσημη σελίδα της cosmote!!!
 
Παρέλαβα και εγώ. Πήγα Γερμανό, είχαν esim (αφού πρώτα έπρεπε να μιλήσουν 2 για να καταλάβουν τι θέλω και αν γίνεται) αλλά στο πρόγραμμα τους ανέφερε ότι δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί η multisim. Θα μιλήσουν με εξυπηρέτηση και Σάββατο θα με καλέσουν. Για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα χρήσης με το ρολόϊ , (σε συνδυασμό με το pixel 6 Pro) , έχουμε ακριβώς μία ημέρα διάρκεια μπαταρίας...

χωρίς κλήσεις κ τοποθέτηση esim.

Στην  περιοχή μου (Καβάλα) το κατάστημα Γερμανός, επιμένει στην άποψη ότι δεν μπορεί να γίνει χρήση esim/multisim.

Είδα αποσύνδεση με το τηλέφωνο... ελάχιστες φορές , (εμφανίζεται το ψηφιακό ρολόι) και πάλι επανασύνδεση.

Δεν μπόρεσε να ενεργοποιηθεί ο αισθητήρας της αρτηριακής πίεσης, εννοείται .. μαζί με το καρδιογράφημα.

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλεις στο ρολόι μας το πιστοποιητικό εμβολιασμού?

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλεις στο ρολόι μας το πιστοποιητικό εμβολιασμού?

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κάνε αποκοπή το qr μόνο απο το πιστοποιητικό και πέρασε το σαν φωτογραφία. Παίζει κανονικά!

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, guy_fawkes said:

Υπάρχει τρόπος να βάλεις στο ρολόι μας το πιστοποιητικό εμβολιασμού?

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κατεβασε την εφαρμογή Stocard από το play store. Έχει επιλογή και για το πιστοποιητικό. 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αποκοπή το qr μόνο απο το πιστοποιητικό και πέρασε το σαν φωτογραφία. Παίζει κανονικά!

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς το έχω κ γω στο gwatch

-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα χρήσης με το ρολόϊ , (σε συνδυασμό με το pixel 6 Pro) , έχουμε ακριβώς μία ημέρα διάρκεια μπαταρίας...
χωρίς κλήσεις κ τοποθέτηση esim.
Στην  περιοχή μου (Καβάλα) το κατάστημα Γερμανός, επιμένει στην άποψη ότι δεν μπορεί να γίνει χρήση esim/multisim.
Είδα αποσύνδεση με το τηλέφωνο... ελάχιστες φορές , (εμφανίζεται το ψηφιακό ρολόι) και πάλι επανασύνδεση.
Δεν μπόρεσε να ενεργοποιηθεί ο αισθητήρας της αρτηριακής πίεσης, εννοείται .. μαζί με το καρδιογράφημα.
 
Τέλος καλό όλα καλά. Μπήκε η eSIM και λειτουργεί κανονικά στο δίκτυο της Cosmote.

Το μόνο που χρειάζεται να γίνει είναι να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία multisim με προϋπόθεση η κύρια κάρτα να είναι φυσική. Δεν χρειάζεται να ζητήσουμε eSIM. Με την ενεργοποίηση της υπηρεσίας multisim σου στέλνουν κωδικό eSIM που ενεργοποιείται στο ρολόι.

Όλα τα LTE όπως έχει αναφερθεί είναι παραεισαγωγής και στο δικό μου είχε να διαλέξω μεταξύ 5 χώρων (διάλεξα Φιλανδία). Δεν είχα προσδοκίες ότι θα έπαιζε με το δίκτυο της Cosmote με φιλανδικό CSC αλλά τελικά λειτούργησε.
Link to comment
Share on other sites

Στην Καβάλα/Γερμανός ακόμη και σήμερα δεν πιστεύουν ότι μπορεί να λειτουργήσει σε Samsung galaxy watch....

Δεν είναι στις συμβατές συσκευές!!!🤔

Εδώ να προσθέσω ότι στην Γερμανία σταμάτησε η χρέωση των 5€ σε συμβόλαιο/σύνδεση. Είναι επιβεβαιωμένο από φίλο μου εδώ και ένα χρόνο.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Μην τους αναφέρεις τίποτα. Εμένα με ρώτησε σε τι συσκευή θα μπει, της λέω κάνει διάφορα? Όχι μου λέει έτσι πληροφοριακά ρωτάω. Σε ένα S20 της είπα.

Επί της ουσίας, δεν τους ενδιαφέρει και ούτε θα πρέπει, πληρώνεις 5€ το μήνα για multisim. Το που θα την βάλεις, δεν τους κάνει διάφορα.

Το ότι δεν είναι στις συμβατές ισχύει, παρόλαυτα λειτουργεί κανονικά.



Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την αλλαγή σε esim... Μήπως βελτιωθεί το πρόβλημα με τις κλήσεις στο pixel.

Εδώ να προσθέσω ότι το pixel 6 Pro δεν έχει WiFi calling... Δυστυχώς

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Το LTE μοντέλο μετά από δύο φορτίσεις. Χρήση κανονική με καταγραφή ύπνου (λειτουργία πτήσης κατά τον ύπνο), λίγες κλήσεις και συνολικά κανά μισάωρο σε standalone mode (χωρίς AOD). Δε ξέρω πόσο θα στρώσει με λίγους κύκλους φόρτισης παραπάνω αλλά το κόβω να κυμαίνεται περίπου στη μέρα. af80b40126701d3d4810ed554b2c5ea5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και το Samsung το πληκτρολόγιο υποστηρίζει ελληνικά αλλά αν θες με υπαγόρευση χωρίς να γράφεις, ναι εγκαθιστάς το Gboard.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Watch 4 (44) και θα ήθελα να κάνω την κλασσική(?) ερώτηση σχετικά με την εγγύηση από σκρουτζομάγαζα. Στη σελίδα τους αναφέρει "2 χρόνια εγγύηση προμηθευτή", αλλά δεν είμαι σίγουρος αν αναφέρονται στη Samsung Hellas ή στον εισαγωγέα από τον οποίο προμηθεύτηκε το προϊόν το κατάστημα. Μήπως υπάρχει ανάλογη εμπειρία εδώ στην ομάδα;

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Bruno said:

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Watch 4 (44) και θα ήθελα να κάνω την κλασσική(?) ερώτηση σχετικά με την εγγύηση από σκρουτζομάγαζα. Στη σελίδα τους αναφέρει "2 χρόνια εγγύηση προμηθευτή", αλλά δεν είμαι σίγουρος αν αναφέρονται στη Samsung Hellas ή στον εισαγωγέα από τον οποίο προμηθεύτηκε το προϊόν το κατάστημα. Μήπως υπάρχει ανάλογη εμπειρία εδώ στην ομάδα;

Στην Samsung αναφέρονται!

Το watch 3 που είχα πάρει απο γνωστό σκρουτζομάγαζο και χρειάστηκε να αλλάξω κάτι, μια χαρά το δέχτηκε η smartec.

Με το 4αρι ακόμα δεν έχει χρειαστεί κάτι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

 

18 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Στην Samsung αναφέρονται!

Το watch 3 που είχα πάρει απο γνωστό σκρουτζομάγαζο και χρειάστηκε να αλλάξω κάτι, μια χαρά το δέχτηκε η smartec.

Με το 4αρι ακόμα δεν έχει χρειαστεί κάτι!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

To galaxy watch plugin από το store ... είναι απαραίτητο ?

Μάλλον θα επιχειρήσω να βάλω το health monitor από xda στο pixel...

Αν το έχει κάνει κανείς.... έχει κάποια δυσκολία .....επηρεάζει την απόδοση/λειτουργία του τηλεφώνου?

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Με το αρχικό setup (Day one) μου έκανε εντύπωση ... το ότι δεν έκανε καμία αναβάθμιση...

το λειτουργικό είναι ενημερωμένο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγο παρέλαβα και εγώ και είμαι στο στήσιμο. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να δουλέψω το Viber. Είναι εγκατεστημένο στο ρολόι, αλλά μόλις το ανοίγω το μόνο που λέει είναι ότι είναι εγκατεστημένο. Επίσης, δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή gmail που χρησιμοποιώ στο κινητό. 

Υπάρχει κάποια ιδέα;; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...