Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 minutes ago, kanenas00 said:

Και επίσης, απο που παράγγειλες το LTE. Από όσο έχω ψάξει, επίσημα δεν έρχεται σε καμία ελληνική αλυσίδα, οπότε με την εγγύηση πως σκέφτεσαι να το αντιμετωπίσεις? Και εμένα με ενδιαφέρει το LTE, αλλά είναι μεγάλος περιοριστικός παράγοντας ότι δεν έρχεται επίσημα στην Ελλάδα. 

Saturn/Mediamark στα 282€

Link to comment
Share on other sites

{Εάν θες να τα έχεις όλα ανοιχτά (nfc, καρδιακούς παλμούς, μέτρηση οξυγόνου, μέτρηση πίεσης, always on display, τοποθεσία κλπ.) τη μέρα την βγάζει δεν την βγάζει..}

Παραθέτω ένα απόσπασμα από  χρήστη που ανέβασε αξιολόγηση στο Σκρουτζ , τον Φεβρουάριο.

Αν προσθέσουμε επίσης λίγη χρήση LTE, δεν βλέπω πλήρη κύκλο, μέρα κ νύχτα .... 

Με το apple watch 7 τα έχω όλα αυτά άνετα κ με αφήνει ένα υπόλοιπο 40% η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

{Εάν θες να τα έχεις όλα ανοιχτά (nfc, καρδιακούς παλμούς, μέτρηση οξυγόνου, μέτρηση πίεσης, always on display, τοποθεσία κλπ.) τη μέρα την βγάζει δεν την βγάζει..}
Παραθέτω ένα απόσπασμα από  χρήστη που ανέβασε αξιολόγηση στο Σκρουτζ , τον Φεβρουάριο.
Αν προσθέσουμε επίσης λίγη χρήση LTE, δεν βλέπω πλήρη κύκλο, μέρα κ νύχτα .... 
Με το apple watch 7 τα έχω όλα αυτά άνετα κ με αφήνει ένα υπόλοιπο 40% η μπαταρία.
Θα συμφωνήσω, όταν τα έχεις όλα ανοιχτά και έχεις και κλήσεις αρκετές μέσα στην ημέρα τότε η μπαταρία βγαίνει δεν βγαίνει!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

40 ώρες... όλα ανοιχτά με AOD.... 

Έχω όλη την καλή διάθεση να το πιστέψω, θα φανεί άλλωστε σε λίγες ημέρες.

Αν όμως πρέπει να κλείσει λειτουργίες ή να μπει safe mode .... λυπάμαι αλλά δεν μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Με AOD ξεχάστε το.Με το ζόρι φτάνει ως το απόγευμα

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Εχθές κατάλαβα για πρώτη φορά, ότι όταν βάζεις το ρολόι για φόρτιση μπαίνει αυτόματα σε σύνδεση wifi. Όταν το βγάλεις μένει ανενεργό μέχρι την επόμενη φόρτιση. 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς από Αθήνα για Galaxy Watch 4 ας μου στείλει pm. Αγορασμένο από Media Markt πριν 2 εβδομάδες για να συνοδεύσει το Μ52 που έχω. Το φόρεσα μια εβδομάδα και το ξαναέβαλα στο κουτί του. Δεν με βόλεψε, ξαναγύρισα στο κλασικό Casio ρολογάκι μου. Είναι το μαύρο το 44mm του link από κάτω. Στα 120€ το δίνω.

https://www.skroutz.gr/products/show/86925766?client_id=8oZYTomOpA73fxIrDfkTzg==&from=api/skroutz_android

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με AOD ξεχάστε το.Με το ζόρι φτάνει ως το απόγευμα


Με AOD και όλα ανοιχτά, αλλά με watchface της Samsung. Νομίζω είναι καλή η απόδοση της μπαταρίας.98468abde46b5b13bb104e23747321b9.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο !!!!
Πολύ καλό αποτέλεσμα , αν σου βγάζει ένα 24 Ώρο.
Ναι η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο . Το 24ωρο το έχει άνετα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, είμαι ανάμεσα στο Samsung galaxy watch  4 (44mm) και στο amazfit gtr 3 pro (46mm), θα ήθελα να συνδυάζει ένα καλό smartwatch εσωτερικά με ωραίο design 

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι ότι αν θες πραγματικό smartwatch για android πας σε wear os λογισμικό. Αυτή την στιγμή το καλύτερο wear os είναι το galaxy watch 4.
Το design είναι καθαρά προσωπικό θέμα, εσύ ξέρεις την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

AOD με τα πάντα ανοιχτά εκτός από το "σήκωμα καρπού" και με καντράν το "Αναλογικός πίνακας εργαλείων" της Samsung. 33 ώρες στο χέρι μέχρι το 6%. Μέτρηση ύπνου 2 φορές από 8 ώρες (οθόνη κλειστή, λειτ. πτήσης), περπάτημα 1 ώρα και τέλος 10 λεπτά ομιλίας. Νομίζω είναι σούπερ η μπαταρία...197a0ba8cc0933e2aefbe16c19e62bd1.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μήπως μπορείτε να μου πείτε πόσες μέρες αυτονομίας να περιμένω από το 4 classic, με νορμάλ χρήση(λίγα λεπτά ομιλίας την ημέρα από εκεί, καμία απάντηση στο messenger, raise to wake και παρακολουθηση ύπνου/ σφυξεων).

Το θέλω για αυτά που ανέφερα προηγουμένως και για περιστασιακη παρακολούθηση άσκησης, και είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Huawei watch 3 το απλο το οποίο αν και υποδεεστερο με καλύπτει στα παραπάνω.

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς από Αθήνα για Galaxy Watch 4 ας μου στείλει pm. Αγορασμένο από Media Markt πριν 2 εβδομάδες για να συνοδεύσει το Μ52 που έχω. Το φόρεσα μια εβδομάδα και το ξαναέβαλα στο κουτί του. Δεν με βόλεψε, ξαναγύρισα στο κλασικό Casio ρολογάκι μου. Είναι το μαύρο το 44mm του link από κάτω. Στα 120€ το δίνω.

https://www.skroutz.gr/products/show/86925766?client_id=8oZYTomOpA73fxIrDfkTzg==&from=api/skroutz_android

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κάνω παράθεση την αγγελία μην τυχόν και ενδιαφέρεται κάποιος και να ρωτήσω επίσης αν ο χώρος αγγελιών του site υπάρχει κάπου γιατί από tapatalk που είμαι δεν τον βρίσκω. Έχει καταργηθεί μήπως μετά την ανακαίνιση της σελίδας;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ikgamsu said:

Κάνω παράθεση την αγγελία μην τυχόν και ενδιαφέρεται κάποιος και να ρωτήσω επίσης αν ο χώρος αγγελιών του site υπάρχει κάπου γιατί από tapatalk που είμαι δεν τον βρίσκω. Έχει καταργηθεί μήπως μετά την ανακαίνιση της σελίδας;

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εδω οι αγγελιες

https://myphone.gr/forum/classifieds/

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εδω οι αγγελιες
https://myphone.gr/forum/classifieds/
Ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν μέρες. 40 ώρες το πολύ μπορείς να βγάζεις. Τόσο λέει και η εταιρεία. Εγώ θα έλεγα ότι ανεξάρτητα από τις μέρες, να πάρεις αυτό και όχι το Huawei, μόνο προβλήματα θα έχεις με τα bt ακουστηκά σου και άλλα , κατά διαστήματα και φυσικά σε smart λειτουργίες δε συγκρίνονται.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με αντίστοιχη χρήση 46 ώρες με υπόλοιπο 18%, οπότε όχι οι 40 ώρες δεν είναι το ανώτερο...3df7e2a6d9a65c52e26c219646bf7fb4.jpg

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, costsa41 said:
Αν το χρησιμοποιείς βγάζει λιγότερο από 40 . Αν το βλέπεις μόνο ή το φοράς απλά ή το κλείνεις το βράδυ βγάζει και 48. 40 λέει η Samsung και όλα όσα έχω δει στο YouTube τόσο έβγαζαν. Και φυσικά με την προσωπική μου εμπειρία.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είπα με την χρήση που περιγράφει ο φίλος...Και το χρησιμοποιώ με όλα ανοιχτά πάντα και με καταγραφή ύπνου και φυσικά δεν το κλείνω ποτέ.

Επίσης όπως βλέπεις και στο screenshot είμαι ήδη στις 46 ώρες με 18% υπόλοιπο. Οπότε μιλάμε για 50 ώρες συν.

Αν η Samsung αναφέρει 40 ώρες, δεν γνωρίζω πως το έχει υπολογίσει. Μπορεί οι υπολογισμοί που κάνει να είναι συντηρητικοί

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Το πως τα καταφέρνεις είναι μυστήριο και μπράβο σου!! Εμένα με 24 ώρες σύνδεση είναι εδώ σχεδόν πάντα. 9ad59d24ac11c6317967922485bd838a.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μα και εσένα δεν είναι καθόλου άσχημα. Είσαι ήδη στις 28 ώρες με 34% υπόλοιπο! Φυσικά ταυτόχρονα εσύ μπορεί να κάνεις πιο βαριά χρήση. Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την αυτονομία σε σχέση και με τις άπειρες λειτουργίες του ρολογιού.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις παρατήρησα από τα screenshots ότι εμένα με 18% υπόλοιπο υπολογίζει περίπου 10 ώρες ακόμα αυτονομία και εσένα με 34% περίπου 13,5 ώρες...λογικά κάνεις πιο βαριά χρήση γενικά αν δεν οφείλεται σε καποιες διαφορετικές ρυθμίσεις.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περι τρεξιματος και μπαταριας, σημερα ετρεξα τα 5km στον ημιμαραθωνιο της Αθηνας, ολα κλειστα (και το lift to wake), στην εξοικονομηση ενεργειας, χωρις συνδεση με κινητο, ανοιχτη μονο η εφαρμογη για τρεξιμο και το GPS και το πατησα 4-5 φορες οθονη να δω μετρησεις, σε μιση ωρα επεσε μονο 5%.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα παραλάβω την συσκευή κ θα την δοκιμάσω με pixel 6 και σύνδεση cosmote .

Έχω ταυτόχρονα κ το Apple watch 7 για άμεση αντιπαράθεση.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, xabos said:

Αύριο θα παραλάβω την συσκευή κ θα την δοκιμάσω με pixel 6 και σύνδεση cosmote .

Έχω ταυτόχρονα κ το Apple watch 7 για άμεση αντιπαράθεση.

Όταν το ενεργοποιήσεις με Cosmote πες μας τις εντυπώσεις σου όταν βρεις χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Την multisim την έχει με (5€) πάγια μηνιαία χρέωση η cosmote.

Ήρθε η συσκευή σήμερα και ξεκίνησα με επίσκεψη στο Κατάστημα Γερμανός ....

Ο μόνος τρόπος σύνδεσης του ρολογιού με το τηλέφωνο , είναι με χρήση Bluetooth.

Η συσκευή σας δεν είναι στις συμβατές.

Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Multisim..

Δεν έχουμε esim κάρτες, υπάρχει έλλειψη.

Δεν έβγαλα άκρη και έφυγα....

άλλα διάβασα στην επίσημη σελίδα της cosmote!!!

 

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...