Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι καθαρά υποκειμενικό. Αυτό που για μένα είναι αδιάφορο δεν είναι για σένα. Εγώ το ρολόι δεν το πήρα για fitness λειτουργίες, συνεπώς μου είναι αδιάφορα τα κατεβατά που γράφει.
Οκ. Η επιλογή χεριού - καρπού είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά υποκειμενικό. Αυτό που για μένα είναι αδιάφορο δεν είναι για σένα. Εγώ το ρολόι δεν το πήρα για fitness λειτουργίες, συνεπώς μου είναι αδιάφορα τα κατεβατά που γράφει.
Οπότε λογικά δεν θα δεις και κάποια αναβάθμιση που θα την βρεις ενδιαφέρουσα, εκτός των fitness έχει βάλει βελτιωμένες λειτουργίες bixby, watchfaces, υγείας, τι άλλο θα μπορούσε να βάλει που θα το έβρισκες ενδιαφέρον;

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,
Ήμουν σαφής. Καλοδεχούμενη αλλά, για μένα, αδιάφορη. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συμφωνούμε σε όλα.
Βεβαίως κι είναι θετικό να παίρνει αναβαθμίσεις η συσκευή. Αλλά δε βλέπω κάτι ενδιαφέρον για μένα. Watchfaces; Οκ. Και; Έχω καταλήξει σε 2-3 και κανένα δεν είναι της μάνας του. Άθληση; Δεν με ενδιαφέρει. Υγεία; εφόσον δεν μου πήρε ούτε μια φορά σωστά πίεση σταμάτησα να ασχολούμαι. Ύπνος; Τα ίδια. Το Bixby βελτιώσεις. Οκ. Τί βελτιώσεις;
Τί θα ήθελα; Τίποτα. Είμαι οκ με το να παίρνω τα notifications μου, να έχω τη δυνατότητα να απαντώ με τη φωνητική, να έχω το τηλ σπίτι και να υπάρχει επαφή, σε WiFi περιβάλλον, να έχω Google maps.
Το μοναδικό που θα ήθελα θα ήταν να φορτίζει πιο γρήγορα κι ένα καλύτερο λουράκι στη συσκευασία. Γίνεται; Δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,
Ήμουν σαφής. Καλοδεχούμενη αλλά, για μένα, αδιάφορη. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συμφωνούμε σε όλα.
Βεβαίως κι είναι θετικό να παίρνει αναβαθμίσεις η συσκευή. Αλλά δε βλέπω κάτι ενδιαφέρον για μένα. Watchfaces; Οκ. Και; Έχω καταλήξει σε 2-3 και κανένα δεν είναι της μάνας του. Άθληση; Δεν με ενδιαφέρει. Υγεία; εφόσον δεν μου πήρε ούτε μια φορά σωστά πίεση σταμάτησα να ασχολούμαι. Ύπνος; Τα ίδια. Το Bixby βελτιώσεις. Οκ. Τί βελτιώσεις;
Τί θα ήθελα; Τίποτα. Είμαι οκ με το να παίρνω τα notifications μου, να έχω τη δυνατότητα να απαντώ με τη φωνητική, να έχω το τηλ σπίτι και να υπάρχει επαφή, σε WiFi περιβάλλον, να έχω Google maps.
Το μοναδικό που θα ήθελα θα ήταν να φορτίζει πιο γρήγορα κι ένα καλύτερο λουράκι στη συσκευασία. Γίνεται; Δεν γίνεται.

Δεν υπάρχει αντιπαραθεση όπως είπες στην άποψη σου την είπα και εγώ, ακόμα και στην διαπίστωση ότι δεν υπάρχει πιθανόν αναβάθμιση που θα την βρεις ενδιαφέρουσα συμφωνούμε...

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω την εντύπωση ότι με το τελευταίο update έφτιαξε και η μέτρηση για τον "βαθύ ύπνο". Εκτός αν σήμερα κοιμήθηκα σαν πουλάκι d4a63e28998168f53a6e7e4ee1565585.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παλια ποσο σου εδειχνε;

Από 0 έως 30 λεπτά με το ζόρι θυμάμαι ..
Έχω διαβάσει και εδώ και σε άλλα φόρουμ ότι ήταν γενικό πρόβλημα και μάλιστα ένας συμφορουμίτης πρότεινε τώρα με το 4 να χρησιμοποιούμε το «sleep as Android” που μπορεί να αναλύει και τα δεδομένα του ρολογιού από το Samsung health.

θα το δω και αύριο … πάντως 1 ώρα+ ποτέ δεν μου έβγαλε …


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Από 0 έως 30 λεπτά με το ζόρι θυμάμαι ..
Έχω διαβάσει και εδώ και σε άλλα φόρουμ ότι ήταν γενικό πρόβλημα και μάλιστα ένας συμφορουμίτης πρότεινε τώρα με το 4 να χρησιμοποιούμε το «sleep as Android” που μπορεί να αναλύει και τα δεδομένα του ρολογιού από το Samsung health.

θα το δω και αύριο … πάντως 1 ώρα+ ποτέ δεν μου έβγαλε …


Sent from my iPad using Tapatalk
Εκτός και άλλαξε κάτι πρόσφατα, το sleep as android αναλύει μεν τον ύπνο χωρίς την δυνατότητα καταγραφής οξυγόνου δε στο 4αρι.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, argp74 said:

Καλημέρα έχω την εντύπωση ότι με το τελευταίο update έφτιαξε και η μέτρηση για τον "βαθύ ύπνο". Εκτός αν σήμερα κοιμήθηκα σαν πουλάκι emoji1787.pngemoji1787.pngd4a63e28998168f53a6e7e4ee1565585.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό είδα και εγώ σήμερα, αρα δεν είναι τυχαίο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ: Όσοι κάνατε το update και δουλεύτε το Facer πρέπει να κάνετε το update στο app που βγήκε χτες το βράδυ. Η εφραρμογή δεν δουλεύει καλά χωρίς αυτό.

Edited by tranaee

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα μετά την αναβάθμιση και η μπαταρία 5 ώρες λιγότερη διάρκεια, προς το παρόν...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο smartwatch και θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα:

1. Μπορώ να κάνω πληρωμές με Google Pay, χωρίς να έχω κοντά μου το κινητό μου (μιλάω για το WiFi/Bluetooth version) αν έχω βγει μία βόλτα για παράδειγμα;

2. Το LTE version λειτουργεί μόνον με eSIM? Η WIND παρέχει eSIM?

 

Ευχαριστώ

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο smartwatch και θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα:
1. Μπορώ να κάνω πληρωμές με Google Pay, χωρίς να έχω κοντά μου το κινητό μου (μιλάω για το WiFi/Bluetooth version) αν έχω βγει μία βόλτα για παράδειγμα;
2. Το LTE version λειτουργεί μόνον με eSIM? Η WIND παρέχει eSIM?
 
Ευχαριστώ
Μπορείς κανονικά να κάνεις πληρωμές χωρίς το κινητό. Μερικοί αναφέρουν ότι με το τελευταίο update έχουν πρόβλημα με το Gpay, αλλά γενικότερα γίνεται.

LTE μου φαίνεται επίσημα δεν έρχεται Ελλάδα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μέρες (..μετά το τελευταίο update των 670 mb), κολλάει η ώρα στο ρολόι (στο always on display) ..μέχρι να ενεργοποιήσω εγώ ξανά το ρολόι. 

Διάβασα σε site του εξωτερικού ότι είναι ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν και άλλοι (και πρέπει να βρεθεί μία λύση από την samsung).

..έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα, η τα δικά σας δουλεύουν κανονικά;

 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, steliosk said:

Μια μέρα μετά την αναβάθμιση και η μπαταρία 5 ώρες λιγότερη διάρκεια, προς το παρόν...

Ναι όντως η κατανάλωση αυξήθηκε...

25 minutes ago, varaderum said:

Εδώ και δυο μέρες (..μετά το τελευταίο update των 670 mb), κολλάει η ώρα στο ρολόι (στο always on display) ..μέχρι να ενεργοποιήσω εγώ ξανά το ρολόι. 

Διάβασα σε site του εξωτερικού ότι είναι ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν και άλλοι (και πρέπει να βρεθεί μία λύση από την samsung).

..έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα, η τα δικά σας δουλεύουν κανονικά;

 

Ναι συμβαίνει στα καντράν τρίτων κατασκευαστών.. Σε αυτά της Samsung δουλεύει κανονικά..

Όπως διαβάζω κι εγώ είναι αρκετά τα bugs, οπότε περιμένουμε διορθώσεις...

Edited by argp
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μετά την μεγάλη αναβάθμιση με τα 670 ΜΒ δεν φαίνεται να δουλεύει το tap to wake όταν έχεις ενεργοποιημενη τη λειτουργία εξοικονόμησης παρόλο που στα settings στην οθόνη έχω επιλέξει το tap to wake.

Συμβαίνει και σε εσάς..υπάρχει κάποια λύση???

Η οθόνη ανοίγει μόνο αν πατήσεις το κάτω κουμπί. Για καλό και για κακό έκανα και μια επανεκκίνηση αλλά δεν έχω κάνει επαναφορά.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, zstephanos said:

Καλημέρα σας, μετά την μεγάλη αναβάθμιση με τα 670 ΜΒ δεν φαίνεται να δουλεύει το tap to wake όταν έχεις ενεργοποιημενη τη λειτουργία εξοικονόμησης παρόλο που στα settings στην οθόνη έχω επιλέξει το tap to wake.

Συμβαίνει και σε εσάς..υπάρχει κάποια λύση???

Η οθόνη ανοίγει μόνο αν πατήσεις το κάτω κουμπί. Για καλό και για κακό έκανα και μια επανεκκίνηση αλλά δεν έχω κάνει επαναφορά.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το ιδιο γινεται και σε μενα,αλλα νομιζω οτι με τη λειτουργια εξοικονομησης σωστα δεν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Νομίζω πως πριν το update δούλευε και άλλωστε ενώ στο lift to wake λέει ότι δεν δουλεύει όταν υπάρχει εξοικονόμηση στο μενού οθόνη στο ακριβώς από κάτω που λέει tap to wake δεν λέει κάτι σχετικό από κάτω. Θεωρώ πως ήταν καλό που υπήρχε το tap to wake με την εξοικονόμηση..τέλος πάντων αν βρει κάποιος κανένα κόλπο εδώ είμαστε!!

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον είναι bug..

https://eu.community.samsung.com/t5/wearables/galaxy-watch-4-tap-to-wake/td-p/4782093

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Νεος κάτοχος του galaxy watch 4. Προέχρομαι από το galaxy watch active 2 και αναβάθμισα στο galaxy watch 4 το οποίο έχω στην κατοχή μου από το Σάββατο. Θέλω να μου πείτε και εσείς που το χρησιμοποιείτε περισσότερο καιρό πως είναι η μπαταρία γιατί νομίζω πως το δικό μου έχει θέμα και είμαι οριακά να το πάω στο Service για έλεγχο και το έχω μόνο 2 μέρες.

Για παράδειγμα το έβγαλα από τη φόρτιση χθες βράδυ στις 22:00 δεν έκανα καθόλου χρήση του ρολογιού πήγα για ύπνο (το έβαλα σε λειτουργία ύπνου) και σήμερα το πρωί στις 7:00 που ξύπνησα η μπαταρία ήταν στο 80%. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δλδ που να κάνω και άσκηση το απόγευμα που θα γυρισω από τη δουλειά; Θα μείνω από μπαταρία. Με το Galaxy Watch Active 2 έβγαζα σχεδόν 2 ολόκληρες μέρες με 2 ώρες άσκηση κιόλας.

Μήπως έχει θέμα το δικό μου να το πάω να το δούνε; Γενικά σε εσάς πόσο βγάζει η μπαταρία;

Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ σκοτεινό Watchface και όλα τα έχω κλειστά (WIFI, τοποθεσία, κτλ.).

Επισυνάπτω και ένα screenshot με τις λεπτομέρεις μπαταρίας.

Ευχαριστώ.

Screenshot_20220214-092608_Galaxy Watch4 Manager.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,
Νεος κάτοχος του galaxy watch 4. Προέχρομαι από το galaxy watch active 2 και αναβάθμισα στο galaxy watch 4 το οποίο έχω στην κατοχή μου από το Σάββατο. Θέλω να μου πείτε και εσείς που το χρησιμοποιείτε περισσότερο καιρό πως είναι η μπαταρία γιατί νομίζω πως το δικό μου έχει θέμα και είμαι οριακά να το πάω στο Service για έλεγχο και το έχω μόνο 2 μέρες.
Για παράδειγμα το έβγαλα από τη φόρτιση χθες βράδυ στις 22:00 δεν έκανα καθόλου χρήση του ρολογιού πήγα για ύπνο (το έβαλα σε λειτουργία ύπνου) και σήμερα το πρωί στις 7:00 που ξύπνησα η μπαταρία ήταν στο 80%. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δλδ που να κάνω και άσκηση το απόγευμα που θα γυρισω από τη δουλειά; Θα μείνω από μπαταρία. Με το Galaxy Watch Active 2 έβγαζα σχεδόν 2 ολόκληρες μέρες με 2 ώρες άσκηση κιόλας.
Μήπως έχει θέμα το δικό μου να το πάω να το δούνε; Γενικά σε εσάς πόσο βγάζει η μπαταρία;
Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ σκοτεινό Watchface και όλα τα έχω κλειστά (WIFI, τοποθεσία, κτλ.).
Επισυνάπτω και ένα screenshot με τις λεπτομέρεις μπαταρίας.
Ευχαριστώ.
1076685441_Screenshot_20220214-092608_GalaxyWatch4Manager.thumb.jpg.1caf04ec0dab7ab07bf8ffde36d0c8f0.jpg
Καλημέρα, άστο το ρολόι να στρώσει λίγο και να μάθει τα μοτίβα χρήσης σου. Εμένα με όλα ανοιχτά εκτός από AOD μου βγάζει συνήθως 1,5 μέρα συν με ένα υπόλοιπο μπαταρίας περίπου 15%

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, costsa41 said:

Βλέπω πολλή κατανάλωση στην οθόνη. Βάζε τα watch faces Samsung και φυσικά άστο να μάθει τα μοτίβα σου, όπως σου είπαν. Στον ύπνο με 7 ώρες θα δεις ότι χάνει γύρω στο 14% μπαταρία περίπου, λίγο πάνω λίγο κάτω. Δε θα δεις 2 μέρες όπως στο 3 , το είχα κι εγώ, αν το χρησιμοποιείς κανονικά ,αφού λες ότι κανείς και άθληση. Αν δεις 40 ώρες με 20% μπαταρία να είσαι ευχαριστημένος. Αν το φοράς απλά και δεν κάνεις χρήση τότε θα δεις παραπάνω.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι θα το αφήσω καμια βδομαδα να δω πως πάει, μπορεί να στρώσει. Watchface της samsung έχω και τελείως απλό (μάυρο με λευκά την ώρα και την ημερομηνία). Αν μου βγάζει 40 ώρες καλά θα είναι με καμία ώρα άσκηση τη μέρα. Απλά έτσι όπως το βλέπω αν συνεχίσει έτσι θα μου βγάζει με το ζόρι 1 μέρα. Θα δείξει τι να πω. Σαν πρώτη εντύπωση είναι αρκετά καλύτερο από το Watch Active 2 που είχα απλά η μπαταρία είναι θέμα. Το Watch Active 2 μου έβγαζε 2 μέρες με αρκετή χρήση και με χάλασε αυτό. Ελπίζω να στρώσει. Πήρα και στη Samsung τηλ και μ είπαν να το πάω για έλεγχο μπαταρίας αλλά θέλω να το αποφύγω γιατί λογικά θα μ πουν δεν βρηκαν κάτι και θα το κρατήσουν κανα 2-3 μέρες να το δουν.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, costsa41 said:

Θα το δουν αμέσως σε ένα τρίωρο το πολύ επισκευαζουν.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι ε; Θα το αφήσω κάποιες μέρες και θα το πάω αν δεν στρώσει.

Πληροφοριακά τώρα έχω 68% μπαταρία και το φόρτισα χθες βράδυ κατά τις 22:00. Με το Watch active 2 θα είχα σίγουρα 80% τώρα γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσεις και καθόλου.

Είδομεν. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...