Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 13/1/2022 at 10:55 ΠΜ, vriz27 said:

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Πιθανόν να έχει απαντηθεί σε προηγούμενο σχόλιο, αλλά τέλος πάντων.... ξέρει κανείς να μου πει πως θα γίνει ,όταν δέχομαι κλήση viber να μην πηγαίνει ο ήχος στο ρολόι και να κάνω τον Μάικλ νάιτ χωρίς να το θέλω? Και γενικά να μην βλέπω ένα βίντεο στο κινητό και ο ήχος να βγαίνει από το ρολόι (γιατί μου το έκανε εχθές μέσα στην μαύρη νύχτα...). Έχω πατήσει εγώ Κάρι λάθος (πολύ πιθανό) ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα δεν κτυπάει στο ρολόι. Στις ρυθμίσεις, Ήχοι και δόνηση, έχω επιλεγμένο το 'Δόνηση'. Δοκίμασε αυτή την ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

gboard. πηρε update στο δικο μου 2.1.09 16nov21

εχει υποστήριξη  για ελληνικα αλλα όταν παω να μιλησω μένει στο Initialazing κ crasharei  

δε καταλαβαίνω τι φάση πραγματικά με αυτο το gboard 

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και πιο πάνω σε άλλο post αλλά και στο reddit. To Gboard έχει κάποιο θέμα με τα δικαιώματα στο μικρόφωνο και κολλάει στο "προετοιμασία" κάποιες φορές. Οπότε πας ρυθμίσεις > εφαρμογές > δικαιώματα, βρίσκεις το Gboard και στο μικρόφωνο επιλέγεις "ερώτηση κάθε φορά". Είναι λίγο ενοχλητικό να σε ρωτάει κάθε φορά αλλά τουλάχιστον παίζει πάντα.
Επίσης όταν πας να χρησιμοποιήσεις την φωνητική εισαγωγή όταν σε ρωτάει στα δικαιώματα επιλέγεις "μόνο αυτή τη φορά"

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα χτες το απογευμα μου σκαει ειδοποιηση στο ρολοι να εγκαταστησω το Samsung Pay.....

Παταω αποδοχη και με στελνει στο κινητο (Note 9) να κατεβασω το plugin για το Samsung Pay.

Το εγκαθιστω και καπακι το ανοιγω και μου ζηταει να περασω καρτες στο κινητο.

Προσπαθω να περασω Εθνικη Alpha και Πειραιως δεν δεχετε καμια.

Κανω μια προσπαθεια να περασω το Samsung Pay και στο Νοτη αλλα δεν ειναι διαθεσιμο στη χωρα μου.... Ελλαδα μενω μην ανχωνεστε.

Σκεφτομαι πως ειναι δυνατον να παιζει το Samsung Pay στο ρολοι αλλα οχι στο κινητο....

Η απαντηση ειναι απλη. Μετα απο το φορματ που ειχα κανει στο ρολοι δηλωσα σαν χωρα Αγγλια αλλα στο Νοτη εχω Ελλαδα.

Οσοι ενδιαφερεστε να εχετε Samsung Pay νομια και χωρις πλαγιους τροπους στο ρολοι και ισως και στο κινητο (αυτο δεν το ξερω σιγουρα) καντε μια επαναφορα και δηλωστε χωρα Αγγλια με γλωσσα βεβαια τα Ελληνικα κανονικα.

Δοκιμαστε το...

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gnkgr said:

Και ξαφνικα χτες το απογευμα μου σκαει ειδοποιηση στο ρολοι να εγκαταστησω το Samsung Pay.....

Παταω αποδοχη και με στελνει στο κινητο (Note 9) να κατεβασω το plugin για το Samsung Pay.

Το εγκαθιστω και καπακι το ανοιγω και μου ζηταει να περασω καρτες στο κινητο.

Προσπαθω να περασω Εθνικη Alpha και Πειραιως δεν δεχετε καμια.

Κανω μια προσπαθεια να περασω το Samsung Pay και στο Νοτη αλλα δεν ειναι διαθεσιμο στη χωρα μου.... Ελλαδα μενω μην ανχωνεστε.

Σκεφτομαι πως ειναι δυνατον να παιζει το Samsung Pay στο ρολοι αλλα οχι στο κινητο....

Η απαντηση ειναι απλη. Μετα απο το φορματ που ειχα κανει στο ρολοι δηλωσα σαν χωρα Αγγλια αλλα στο Νοτη εχω Ελλαδα.

Οσοι ενδιαφερεστε να εχετε Samsung Pay νομια και χωρις πλαγιους τροπους στο ρολοι και ισως και στο κινητο (αυτο δεν το ξερω σιγουρα) καντε μια επαναφορα και δηλωστε χωρα Αγγλια με γλωσσα βεβαια τα Ελληνικα κανονικα.

Δοκιμαστε το...

Δεν γίνεται δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα ότι χώρα και να δηλώσεις στο ρολόι απλά δεν θα παίξει ποτέ γιατί πρέπει να συνεργαστεί με το κινητό. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Δεν γίνεται δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα ότι χώρα και να δηλώσεις στο ρολόι απλά δεν θα παίξει ποτέ γιατί πρέπει να συνεργαστεί με το κινητό. 

Μα αυτο ακριβως ειναι το θεμα. Οτι το ρολοι συνεργαστηκε με το κινητο και αν ειχα μια καρτα που συνεργαζετε με το Samsung Pay ειμαι σιγουρος οτι θα επαιζε.

Δυστυχως δεν εχω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, το Samsung pay θα δουλέψει εάν υποστηρίζεται η χώρα και η κάρτα. Εσύ το σύνδεσες σε κάποια χώρα που το υποστηρίζει αλλά χρειάζεσαι και κάποια αντίστοιχη κάρτα, οι ελληνικές δεν κάνουν!

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι άμα βάλετε χώρα Αγγλία ενεργοποιεί το samsung pay , βάλτε και μια curve με συνδεδεμένη την ελληνική σας κάρτα και όλα οκ.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bromonano2 said:

Το ρολόι άμα βάλετε χώρα Αγγλία ενεργοποιεί το samsung pay , βάλτε και μια curve με συνδεδεμένη την ελληνική σας κάρτα και όλα οκ.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


 

ΔΕΝ συνεργάζεται με το κινητό γιατί είναι ελληνικό και ως τούτο ΔΕΝ γίνεται να έχεις samsung pay! Δεν μπορείς να ολοκληρώσεις την ρύθμιση μόνο με το ρολόι!Χρειάζεται και το κινητό και εφόσον είναι ελληνικό απλά δεν γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προχώρησε κανονικά. Το μυστικό είναι εδώ https://www.apkmirror.com/?s=Samsung+pay+watch+plug+in&post_type=app_release&searchtype=apk

Πες μου αν σου δούλεψε!!!! ( ακόμα περισσότερα θαυμαστικά γιατί μπορω)


Sent from my SM-G998B using Tapatalk









Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, theopanatha13 said:

ΔΕΝ συνεργάζεται με το κινητό γιατί είναι ελληνικό και ως τούτο ΔΕΝ γίνεται να έχεις samsung pay! Δεν μπορείς να ολοκληρώσεις την ρύθμιση μόνο με το ρολόι!Χρειάζεται και το κινητό και εφόσον είναι ελληνικό απλά δεν γίνεται!

Μα αυτο σου λεω οτι η ρυθμιση γινετε μεσω του κινητου και ας μην εχει Samsung Pay το κινητο και ολοκληρωνεται....

Απλα θελει καρτα που να συνεργαζετε με το Samsung Pay. Μια Curve π.χ.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gnkgr said:

Μα αυτο σου λεω οτι η ρυθμιση γινετε μεσω του κινητου και ας μην εχει Samsung Pay το κινητο και ολοκληρωνεται....

Απλα θελει καρτα που να συνεργαζετε με το Samsung Pay. Μια Curve π.χ.

Δλδ το δοκίμασες εσύ  κ έφτασες στο βήμα να καταχωρήσεις την κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Δλδ το δοκίμασες εσύ  κ έφτασες στο βήμα να καταχωρήσεις την κάρτα?

Ναι. Και μαλιστα δοκιμασα καρτες απο 3 τραπεζες Εθνικη, Αλφα και Πειραιως αλλα δεν δεχτηκε καμια.

Μου εβγαζε μηνυμα να παω στην σελιδα του Samsung Pay να δω με ποιες καρτες-τραπεζες συνεργαζετε.

Εκει ειχε και την CURVE αλλα εγω δεν εχω....

 

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Για το watch δεν ξέρω περιμένω να έρθει αλλά για το κινητό απλά αλλάζεις το csc σε χώρα που υποστηρίζεται το samsung pay και περνάς την Curve στο Samsung pay και δουλεύει. Εμένα προσωπικά μου την έχει σπάσει η Curve τους τελευταίους μήνες με τα declines και τους διπλοχρεώσεις και δεν την χρησιμοποιώ πλέον. Το έχω γυρίσει σε google pay που υποστηρίζει τις περισσότερες κάρτες. Στο watch το google pay θα χρησιμοποιώ δεν θα ασχοληθώ καθόλου με samsung pay. 

 

 

Edited by forisp2004
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω τη γλώσσα του ρολογιού χωρίς reset?(Aν γίνεται δηλαδή?)

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, T.R.S. said:

Καλησπέρα παιδια!Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω τη γλώσσα του ρολογιού χωρίς reset?(Aν γίνεται δηλαδή?)

Προσωπικά, μόλις αλλαξα την γλώσσα στο κινητό άλλαξε και στο ρολόι.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρετε αν χωρίς κινητό οffline πλοήγηση (με maps) γίνεται;

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Γίνεται...

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2022 at 10:43 ΠΜ, gnkgr said:

Ναι. Και μαλιστα δοκιμασα καρτες απο 3 τραπεζες Εθνικη, Αλφα και Πειραιως αλλα δεν δεχτηκε καμια.

Μου εβγαζε μηνυμα να παω στην σελιδα του Samsung Pay να δω με ποιες καρτες-τραπεζες συνεργαζετε.

Εκει ειχε και την CURVE αλλα εγω δεν εχω....

 

Έχω το S21+ και προσπάθησα να περάσω την Curve  στο 3αρι μου που έχει Samsung pay, δεν την παίρνει την κάρτα με τίποτα, δεν δουλεύει  Ελλάδα, από την άλλη στο 4αρι που έχω, δεν βρίσκω λόγο να το ψάξω αφού με Gpay  είμαι οκ και με όλες τις κάρτες περασμένες και στο κινητό και στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το S21+ και προσπάθησα να περάσω την Curve  στο 3αρι μου που έχει Samsung pay, δεν την παίρνει την κάρτα με τίποτα, δεν δουλεύει  Ελλάδα, από την άλλη στο 4αρι που έχω, δεν βρίσκω λόγο να το ψάξω αφού με Gpay  είμαι οκ και με όλες τις κάρτες περασμένες και στο κινητό και στο ρολόι.
Δουλεύει κανονικότατα Ελλάδα η curve και σε galaxy watch και σε active2 που είχα, όπως και σε galaxy watch που έχω τωρα.Τωρα στο δικό σου δεν γνωρίζω. bcc39bd684e59f25d31304d8b39d2296.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, επειδή η δικιά μου Curve είναι Ελληνική, για την ακρίβεια την έβγαλα όταν κυκλοφόρησε επίσημα και για Ελλάδα οπότε έχει ελληνικό ΡΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους... είμαι κάτοχος ενός galaxy watch 4 44 ερχόμενος από το s3 frontier. Ολα μια χαρά και πλήρως καλυμμένος, ένα θέμα έχω μόνο και ζητώ βοήθεια. Όταν μου στέλνουν κάποια φώτο γραφια στο messenger δεν μου την εμφανίζει καθόλου στο ρολόι, λέει απλά στάλθηκε μια εικόνα ενώ με το προηγούμενο την έβλεπα κανονικά.  Τι μπορώ να κάνω γι αυτο;;; σε όλα τα υπόλοιπα τις βλέπω κανό ΙΚΑ (insta, viber κτλ)

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2022 at 5:35 ΜΜ, alfa said:

Έχω το S21+ και προσπάθησα να περάσω την Curve  στο 3αρι μου που έχει Samsung pay, δεν την παίρνει την κάρτα με τίποτα, δεν δουλεύει  Ελλάδα, από την άλλη στο 4αρι που έχω, δεν βρίσκω λόγο να το ψάξω αφού με Gpay  είμαι οκ και με όλες τις κάρτες περασμένες και στο κινητό και στο ρολόι.

Εγώ πάλι (στο τριάρι) έχω άλλο θέμα, του έκανα reset και στη region μου εμφανίζει διαθέσιμες μόνο Ελλάδα, Κύπρο, Τσεχία, Ουγγαρία και καμιά δυο ακόμη που δεν έχει καμία τους Samsung Pay. Άρα τώρα θέλω φλασαρίσματα κλπ. για να το κάνω UK ώστε να περάσω την Curve; 😒

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και πιο πάνω σε άλλο post αλλά και στο reddit. To Gboard έχει κάποιο θέμα με τα δικαιώματα στο μικρόφωνο και κολλάει στο "προετοιμασία" κάποιες φορές. Οπότε πας ρυθμίσεις > εφαρμογές > δικαιώματα, βρίσκεις το Gboard και στο μικρόφωνο επιλέγεις "ερώτηση κάθε φορά". Είναι λίγο ενοχλητικό να σε ρωτάει κάθε φορά αλλά τουλάχιστον παίζει πάντα.
Επίσης όταν πας να χρησιμοποιήσεις την φωνητική εισαγωγή όταν σε ρωτάει στα δικαιώματα επιλέγεις "μόνο αυτή τη φορά"

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Θα δοκιμάσω τη πρότασή σου με τα δικαιώματα.
Αυτό που παρατήρησα εγώ είναι ότι όταν είμαι σε WiFi δεν μου κολλάει. Αντιθέτως 2 φορές που το χρειάστηκα στο περπάτημα και τις 2 μου κόλλησε. Άρα το πιο πιθανό είναι το bug να εμφανίζεται όταν παίζεις με δεδομένα. Και βέβαια εκεί είναι που χρειάζεσαι τη λειτουργία περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω τη πρότασή σου με τα δικαιώματα.
Αυτό που παρατήρησα εγώ είναι ότι όταν είμαι σε WiFi δεν μου κολλάει. Αντιθέτως 2 φορές που το χρειάστηκα στο περπάτημα και τις 2 μου κόλλησε. Άρα το πιο πιθανό είναι το bug να εμφανίζεται όταν παίζεις με δεδομένα. Και βέβαια εκεί είναι που χρειάζεσαι τη λειτουργία περισσότερο.
Εμένα μου κόλλαγε και με wifi. Χθες βγήκε αναβάθμιση του Gboard σε 2.10.x.x.x Μπορεί να υπάρχει διόρθωση.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...