Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, costsa41 said:

Το μόνο εύκολο. Και από το ρολόι και από το τηλέφωνο μπορείς να το κάνεις. Έχει τη λέξη επαναφορά και στα δύο.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πρέπει να το κατεβάσεις από το κατάστημα στο ρολόι που έχει και θα στο βγάλει. Εγώ αυτό έκανα και αμέσως έβγαλε τη νέα έκδοση με τα ελληνικά.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό έκανα κ μου έβγαλε την παλιά πάλι. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Εγώ δεν το είχα στο τηλέφωνο. Πήγα στο κατάστημα στο ρολόι έγραψα να το βρει και όταν το κατέβασε εμφάνισε τη νέα έκδοση. Φυσικά μετά από την επαναφορά. Απορώ γιατί δε στο έβγαλε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έκανα ακριβώς όπως τα είπες επαναφορά χωρίς back up  πήγα στο κατάστημα στο ρολόι γράφω gboard και μου βγάζει την παλιά έκδοση. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Εμένα τις περισσότερες φορές θέλει κωδικό και με κρεμάει... Καταντάει σπαστικό....

Μήπως το έχεις χαλαρό; Με το που χάνει επαφή με το χέρι, κλειδώνει. Δεν χρειάζεται να είναι σφικτό, αλλά να μην 'παίζει' στον καρπό. 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τα 2 , τα ίδια . Εδώ τι ξεκλειδωνω και σε 1 λεπτό είναι κλειδωμένο όταν το ανοίξω ξανά.

 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Έχει δίκιο το παιδί. Κάτι γίνεται και δεν εφαρμόζει σωστά στο χέρι σου. Εγώ όταν το χαλαρώνω αρκετά το βράδυ το πρωί είναι κλειδωμένο γιατί δεν εφαρμόζει καθόλου καλά στο χέρι. Αν το έσφιξες και πάλι στο κάνει κάνε μια επανεκκίνηση μήπως κάτι έχει κολλήσει. Αλλιώς όταν είναι, ακόμα και σχετικά σωστά στο χέρι, δεν κλειδώνει. Και είναι λογικό, για την ασφάλεια του ρολογιού, να κλειδώνει σχετικά εύκολα όταν δεν εφαρμόζει.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παιδιά καλησπέρα εγώ βαρέθηκα να το ψαχνω πως και γιατι, Το δοκίμασα και σήμερα αλλου, αλλά μάλλον ηθελε περισσότερο κράτημα γιατι πηρε γρηγορα το μηχανημα αυτος που το κραταγε. Μετα μου εβγαζε στο ρολοι κρατηστε περισσοτερο το ρολοι στη συσκευη.

Γυρισα τις πληρωμες οπως τις εκανα με το κινητο και το wallet της alphabank

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εγώ βαρέθηκα να το ψαχνω πως και γιατι, Το δοκίμασα και σήμερα αλλου, αλλά μάλλον ηθελε περισσότερο κράτημα γιατι πηρε γρηγορα το μηχανημα αυτος που το κραταγε. Μετα μου εβγαζε στο ρολοι κρατηστε περισσοτερο το ρολοι στη συσκευη.
Γυρισα τις πληρωμες οπως τις εκανα με το κινητο και το wallet της alphabank
Πάντως εγώ μετά την επαναφορά που έκανα χθες για το Gboard, που όντως έπαιξε και έφερε επίσημα την νέα έκδοση, σήμερα πλήρωσα κανονικά με το ρολόι. Κάρτα eurobank, αλλά και με την alpha δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
Θέλει πάντως περισσότερη ώρα να είναι σε επαφή με το pos, απ' ότι η κάρτα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Έκανα ακριβώς όπως τα είπες επαναφορά χωρίς back up  πήγα στο κατάστημα στο ρολόι γράφω gboard και μου βγάζει την παλιά έκδοση. 

Δεν βγαζεις ακρη, εντελως αλλοκοτη η συμπεριφορα για το ποια εκδοση κατεβαινει. Φορματ την ιδια μερα το 44αρι μου ,και το 40αρι της γυναικας μου. Εννοειται οχι επαναφορα απο backup. Στο δικο μου μπηκε η τελευταια, στης γυναικας μου οχι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα ένα workaround για οσους κολλάει στο initializing  η φωνητική πληκτρολ'oγηση.Βεβαια μετα απο reset θελει ξανα,αλλα προς το παρον φαινεται να δουλευει,δε μου εχει ξανακολλησει. Παμε Ρυθμισεις-εφαρμογες-Δικαιωματα.Βρισκουμε το Gboard, επιλεγουμε μικροφωνο και παταμε να ερωτομαι καθε φορα. Οταν μετα παμε να χρησιμοποιησουμε τη φωνητικη πληκτρολογηση ,δίνουμε αδεια στο μικροφωνο και λειτουργει απροσκοπτα μεχρι το επομενο reboot.

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση το gboard.αργό.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δούλεψε! Μπράβο σ όποιον το βρήκε.

Εγκατέστησα το gboard και μου έβγαλε την έκδοση 2.0 που δεν υποστηρίζει ελληνικά.

Μετά έκανα reset, και αμέσως μόλις τελείωσαν τα βασικά, εγκατέστησα το gboard και ω του θαυματος πήρε την έκδοση 2.1 που υποστηρίζει ελληνικά!
Κουφό ακούγεται αλλά να που γίνεται. Μετά έκανε και update το google play.

Πήγα στα πληκτρολόγια και διάλεξα το gboard αντί του samsung. Στην πρώτη φορά που πήγα να το χρησιμοποιήσω ελεγε initializing και είχε κολλήσει εκεί. Το έκλεισα το άνοιξα μια δυο φορές και έκτοτε αμέσως με τη μία ανοίγει χωρίς κανένα πρόβλημα. Νομίζω κάποια στιγμή μου σύζητησε και να πατήσω allow σε permissions.

Πάντως είμαστε τέλεια. Επιτέλους. Το περιμέναμε τόσο καιρό και να που ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2021 at 8:33 ΜΜ, costsa41 said:

 

Έκανα επαναφορά,  πάλι δε μου έβγαλε την 2.1, πιθανόν έχει να κάνει με τι region της συσκευής, το δικό μου είναι ελληνικό.

Σε όσους δούλεψε η νέα έκδοση του gboard,  είναι ελληνικό το ρολόι? 

Βαρέθηκα και τσαντίστηκα,  δεν ασχολούμαι άλλο θα περιμένω μήπως έρθει επίσημα. 

Edited by gtaz
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά,  πάλι δε μου έβγαλε την 2.1, πιθανόν έχει να κάνει με τι region της συσκευής, το δικό μου είναι ελληνικό.
Σε όσους δούλεψε η νέα έκδοση του gboard,  είναι ελληνικό το ρολόι? 
Βαρέθηκα και τσαντίστηκα,  δεν ασχολούμαι άλλο θα περιμένω μήπως έρθει επίσημα. 
Το δικό μου είναι Ελληνικό (από Κωτσόβολο). Έκανα επαναφορά, αμέσως μετά άνοιξα Google Play στο ρολόι και έψαξα το Gboard και μου έβγαλε το 2.1.x.x.
Προσοχή ναι μην κάνετε restore από backup γιατί έτσι κι εμένα την πρώτη φορά δεν μου έβγαζε την νέα έκδοση.
Επίσης δοκιμάστε από το κινητό να δηλώσετε συμμετοχή σαν beta testers για το Gboard. Μπορεί να παίζει και αυτό ρόλο (εγώ το έχω κάνει).

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, argp74 said:

Το δικό μου είναι Ελληνικό (από Κωτσόβολο). Έκανα επαναφορά, αμέσως μετά άνοιξα Google Play στο ρολόι και έψαξα το Gboard και μου έβγαλε το 2.1.x.x.
Προσοχή ναι μην κάνετε restore από backup γιατί έτσι κι εμένα την πρώτη φορά δεν μου έβγαζε την νέα έκδοση.
Επίσης δοκιμάστε από το κινητό να δηλώσετε συμμετοχή σαν beta testers για το Gboard. Μπορεί να παίζει και αυτό ρόλο (εγώ το έχω κάνει).

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ φίλε μου! 

Έτσι το έκανα κι εγώ αλλά πάλι την παλιά βγάζει. Δεν έχω κάνει αυτό με το beta tester όμως, ίσως ναναι κι αυτό,  δεν ξέρω. 

Ίσως το δοκιμάσω ξανά κάποια στιγμή,  για την ώρα με έχει νευριάσει και δε θέλω να ασχοληθώ άλλο. 

 

Καλή Χρονιά σε όλους με Υγεία και χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. 

Τελικά πήρα και εγώ το classic και έχω αρχίσει να το ψάχνω. 

Έχω όμως κολλήσει με το viber τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει; 

20220102_211043.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, lefteris90 said:

Έκανα επαναφορά και εγώ και καμία αλλαγή 

Υπάρχει λύση;

Ψάξτε το στο store 2 με 3 η και 4 φορές χωρίς να το εγκαταστήσετε. Περιέργως το βγάζει όποτε θέλει αυτό...έχει άποψη. Κάποια στιγμή βγάζει την 2.1.. έκδοση.χωρις επαναφορες όλες αυτές τις φορές. Επαναφορά κάντε μόνο  εάν έχετε ήδη εγκαταστήσει την 2.0.. έκδοση. 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, miltos74 said:

Ψάξτε το στο store 2 με 3 η και 4 φορές χωρίς να το εγκαταστήσετε. Περιέργως το βγάζει όποτε θέλει αυτό...έχει άποψη. Κάποια στιγμή βγάζει την 2.1.. έκδοση.χωρις επαναφορες όλες αυτές τις φορές. Επαναφορά κάντε μόνο  εάν έχετε ήδη εγκαταστήσει την 2.0.. έκδοση. 

Με αφορμή την απάντηση σου, έκανα πάλι επαναφορά. Μόλις μπήκα στο store μου έβγαλε με την πρώτη την 2.1..

Τι να πω, έχουμε ρολόι με AI!!!

Όλα καλά φαίνονται για την ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Πραγματικά ρολόι με....προσωπικότητα. Τρεις φορές έκανα επαναφορά γιατί μου έβγαζε μια αγγλικά μισά ελληνικά στο μενού του store χεχεχε. Ευτυχώς περάστηκε κανονικά το gboard με τα ελληνικά κι έτσι κανένα πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όντως αυτό με το store μου το έβγαζε κι εμένα.  Μισά  αγγλικά, Μισά ελληνικά. 

Σήμερα έπαιξε με την πρώτη και σωστά. Να πω εδώ πως σήμερα ότι έκανα ήταν με δεδομένα ενώ χθες ήταν με wifi. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο, απλά το αναφέρω. 

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση το gboard.αργό.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πού ακριβώς το βρίσκεις αργό; Διότι εμένα μου φαίνεται ταχύτατο, σε σχέση με την επεξεργαστική ισχύ του ρολογιού.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όντως κάνει ότι θέλει.

Εχθές το έκανα επαναφορά. Κολλαγε δεν κατέβαζε τίποτα. Δεν έβρισκε το gboard 2 1..με τίποτα. Εγκατέστησα το αγγλικό. Σερνόταν κυριολεκτικά,  όπως γράφει και ένα παλικάρι παραπάνω.

2ο φορμάτ...πάλι δεν έβρισκε την 2.1..ζηταγε στα αγγλικά install. Να πάλι σερνόταν και σαν ρολόι κολλαγε .

 Ξαναέκανα φορμάτ και δια μαγείας δούλεψαν όλα τέλεια. Βρήκε την 2.1..και έτρεχε μια χαρά και το ρολόι και τo gboard άμεση γραφή από ομιλία .

Τι να πω...μηχανήματα του διαβόλου έλεγε κάποτε η Λουκά...για όσους από εμάς του μεγαλύτερους τη θυμούνται ..

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βασικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το ρολόι είναι ότι ξαφνικά αποσυνδέονται τα ασύρματα ακουστικά και δεν μπορούν να συνδεθούν εκ νέου. Έχω δοκιμάσει διαφορετικές μάρκες bt ασύρματων ακουστικών αλλά και tws , όχι όμως Samsung. Ειδικά όταν αποσυνδέονται κατά τη διάρκεια του τρεξιμου μου έρχεται να το κοπανισω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο έχω καταφέρει να ασχοληθώ με το ρολόι από χθες ακόμα δεν έχω μάθει πολλά. 

Χθες μου ερχόντουσαν κανονικά ειδοποιήσεις στο messenger αλλά όχι viber. Σήμερα εκτός από τηλέφωνα δεν μου έρχεται καμία ειδοποίηση στο ρολόι. 

Έχω κάνει καμία πατάτα στις ρυθμίσεις; 345703375_Screenshot_20220103-215345_GalaxyWatch4Plugin.thumb.jpg.9a7e5e6153b886319ae7e064ee21a7bb.jpg1024533351_Screenshot_20220103-215432_GalaxyWatch4Plugin.thumb.jpg.81f119a3cce98aa9728099ad34ff62f9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βασικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το ρολόι είναι ότι ξαφνικά αποσυνδέονται τα ασύρματα ακουστικά και δεν μπορούν να συνδεθούν εκ νέου. Έχω δοκιμάσει διαφορετικές μάρκες bt ασύρματων ακουστικών αλλά και tws , όχι όμως Samsung. Ειδικά όταν αποσυνδέονται κατά τη διάρκεια του τρεξιμου μου έρχεται να το κοπανισω.
Εντάξει το χέρι στη φωτιά δε το βάζω, αλλά εδώ και αρκετά χρόνια, από τα πρώτα buds, ακουστικά της samsung που κυκλοφόρησαν σε συνδυασμό με τα πρώτα της ρολόγια, το μοναδικό θέμα στο οποίο δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα είναι τα ακουστικά.
Αφού κι εσύ τρέχεις, η γνώμη μου είναι να αγοράσεις samsung ακουστικά γιατί χωρίς να συνδέονται στο ρολόι, ενώ δηλαδή τα έχεις μόνιμα συνδεδεμένα με το τηλέφωνο και ακούς τη μουσική σου, όταν πατάς running στο ρολόι, ακούς σε κάθε χιλιόμετρο τα στατιστικά από το τρέξιμό σου (χιλιόμετρα, καρδιακοί, παλμοί, απόσταση). Μεταχειρισμένα τα έχω πάρει τα ακουστικά. Βρίσκεις αρκετά σε χαμηλές τιμές και κάνουν τέλεια δουλειά. Δες κάποιο μοντέλο από τα buds+ και μετά. Τα είχα βρει στο stockhouse του πλαίσιου σε μισή τιμή από την αρχική τους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...