Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) έχει κανείς το link για το apk?
2)είναι ασφαλές να το εγκαταστήσω ή να περιμένω την επίσημη έκδοση? 
Χρησιμοποιώ google pay κτλ και δεν θέλω να έχω τίποτα ιστορίες...
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/gboard-the-google-keyboard-android-wear/gboard-the-google-keyboard-android-wear-2-1-09-402048158-release/gboard-the-google-keyboard-wear-os-2-1-09-402048158-release-armeabi-v7a-android-apk-download/download/

Δεν θα έχεις κανένα θέμα, απλά με το που τελειώσεις ξανακάνε την διαδικασία που σου εμφανίζει το developer menu για να το κρύψεις.

Σήμερα πλήρωσα με Gpay και όλα κομπλέ

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2021 at 1:40 ΜΜ, pchrono said:

Κρίμα.  Αλλά φαντάζομαι άμεσα θα στο αντικαταστήσουν;

Δεν ξέρω, έχει σταλεί πίσω στο κατάστημα για να προωθηθεί στον προμηθευτή για έλεγχο.... Ελπίζω ναι γιατί δεν πρόλαβα καθόλου να το χρησιμοποιήσω. Μετά την αρχική ρύθμιση το ρολόι έκανε επανεκκίνηση κάθε φορά που το κουνούσα στο πλάι... άρα ούτε στο χέρι δεν μπορούσα να το βάλω.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παίδες!

Κάτοχος και εγώ από σήμερα του υπέροχου smartwatch. Τελικά έχει ζελατίνα πάνω από την οθόνη?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε αναβάθμιση για το samsung health, οι αναφερθήσες βελτιώσεις ειναι για όλους ή μόνο για το UI 4.0?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2021 at 6:15 ΜΜ, xionistra3 said:

Δεν ξέρω, έχει σταλεί πίσω στο κατάστημα για να προωθηθεί στον προμηθευτή για έλεγχο.... Ελπίζω ναι γιατί δεν πρόλαβα καθόλου να το χρησιμοποιήσω. Μετά την αρχική ρύθμιση το ρολόι έκανε επανεκκίνηση κάθε φορά που το κουνούσα στο πλάι... άρα ούτε στο χέρι δεν μπορούσα να το βάλω.. 

Γιατι δεν ειχε DOA το καταστημα που το πηρες;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το τόπικ 🖐️, εχω καταλήξει στο συγκεκριμένο Wearable πιό πολύ για τις δυνατότητες ECG & BPM, το πρόβλημα μου είναι οτι είμαι ενας ευχαριστημένος κάτοχος Mi Note 10 Pro με android 11,και η απορία μου είναι θα μπορέσω να τα λειτουργήσω σωστά έστω και με την βοήθεια απο την ομάδα xda ή να πάω σε κινητό samsung και αν ναι όλα τα μοντέλα της θα έχουν πλήρη συμβατότητα;

Όσο εξελισσόμαστε τόσο πιο πολύ τρέχουμε
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Jojonakis said:

Χαιρετώ το τόπικ 🖐️, εχω καταλήξει στο συγκεκριμένο Wearable πιό πολύ για τις δυνατότητες ECG & BPM, το πρόβλημα μου είναι οτι είμαι ενας ευχαριστημένος κάτοχος Mi Note 10 Pro με android 11,και η απορία μου είναι θα μπορέσω να τα λειτουργήσω σωστά έστω και με την βοήθεια απο την ομάδα xda ή να πάω σε κινητό samsung και αν ναι όλα τα μοντέλα της θα έχουν πλήρη συμβατότητα;

Εγώ πήγα σε samsung και ησύχασα! Πολύ καλύτερα είναι τώρα. 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Τελικά το gboard με τα ελληνικά πρόκειται να έρθει και σε μας;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το εχω εδω και καποιες μερες. Τι εννοεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, costsa41 said:

Ότι έχω την προηγούμενη έκδοση χωρίς τα ελληνικά ακόμα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα μέσω Google Play (το ρολόι αγορά απο Κοτσόβολο). Κι εγώ την πέρασα μέσω sideload. Και συμβαίνει το εξής παράδοξο. Στο Google Play μου δείχνει την έκδοση 2.0.0.x.x.x ενώ στα πληκτρολόγια την 2.1.x.x.x. 

Δεν ξέρω άμα έχει έρθει σε κάποιους η αναβάθμιση κανονικά ... και αν ναι, το ρολόι ήταν για Ελληνική αγορά; 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στις εφαρμογές μου η έκδοση είναι η παλιά όταν πάω στις ρυθμίσεις για επιλογή πληκτρολόγιου η έκδοση είναι η τελευταία και εννοείται δουλεύει κανονικά την πέρασα όμως εγώ την ενημέρωση Sideload. GW4 Classic

20211217_231127.jpg

20211217_231233.jpg

20211217_231004.jpg

Edited by theopanatha13
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2021 at 12:03 ΜΜ, gmak said:

Καλημέρα. Επειδή έχασα το powerbank της samsung οπού φόρτιζα ασύρματα το ρολόι ..ξέρετε αν το ρολόι φορτίζει και σε αλλά powerbank διότι οι διαφορές στις τιμές είναι τεράστιες

οχι δεν φορτιζει σε αλλα! μονο σε powerbank της sam η απο κινητα της sam

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2021 at 2:11 ΜΜ, trod said:

Γιατι δεν ειχε DOA το καταστημα που το πηρες;

Το πήρα από το you.gr γιατί υπάρχει κ φυσικό κατάστημα στο νησί μου. Δυστυχώς το κατάστημα εδώ δεν αναλαμβάνει καν την επιστροφή του προϊόντος κ πραγματικά είδα κ έπαθα να το επιστρέψω μέσα από μια διαδικασία εγκρίσεων κ ξανά εγκρίσεων που τελικά το ρολόι επεστραφη στο κατάστημα μετά από μια εβδομάδα ακριβώς. Προωθήθηκε στην αντιπροσωπεία κ μετά από μια εβδομάδα με ενημέρωσαν ότι είναι ελλατωματικό όντως κ αν θέλω αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων... Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο πλέον στο κατάστημα κ περιμένω να μου επιτρέψουν τα χρήματα μου. Πάντως πολύ χρονοβόρα διαδικασία κ ακόμα δεν έχω λάβει κ τα χρήματα μου πίσω... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xionistra3 said:

Το πήρα από το you.gr γιατί υπάρχει κ φυσικό κατάστημα στο νησί μου. Δυστυχώς το κατάστημα εδώ δεν αναλαμβάνει καν την επιστροφή του προϊόντος κ πραγματικά είδα κ έπαθα να το επιστρέψω μέσα από μια διαδικασία εγκρίσεων κ ξανά εγκρίσεων που τελικά το ρολόι επεστραφη στο κατάστημα μετά από μια εβδομάδα ακριβώς. Προωθήθηκε στην αντιπροσωπεία κ μετά από μια εβδομάδα με ενημέρωσαν ότι είναι ελλατωματικό όντως κ αν θέλω αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων... Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο πλέον στο κατάστημα κ περιμένω να μου επιτρέψουν τα χρήματα μου. Πάντως πολύ χρονοβόρα διαδικασία κ ακόμα δεν έχω λάβει κ τα χρήματα μου πίσω... 

Καταλαβα, εμπλεξες.

Αυτο το πραγμα που στην Ελλαδα το aftersales ειναι ανυπαρκτο δεν μπορω να το καταλαβω.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενώ είμαι μια χαρά με το gw όλο τριγυριζω το 42 classic . Το βρήκα λοιπόν και το δοκίμασα και απογοητευτηκα.

Εχει και κάποιος άλλος την αίσθηση ότι το λουράκι δε λυγίζει πολύ από τη βάση του με αποτέλεσμα το ρολοι να κάθεται καλυτερα σε μεγαλύτερους καρπους;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενώ είμαι μια χαρά με το gw όλο τριγυριζω το 42 classic . Το βρήκα λοιπόν και το δοκίμασα και απογοητευτηκα.

Εχει και κάποιος άλλος την αίσθηση ότι το λουράκι δε λυγίζει πολύ από τη βάση του με αποτέλεσμα το ρολοι να κάθεται καλυτερα σε μεγαλύτερους καρπους;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οντως ετσι ειναι ...δεν καθεται καλα το μαμα λουρακι....

Το αλλαζεις αμεσα ,οι επιλογες απειρες και χαιρεσαι το καλυτερο smartwatch στο android οικοσυστημα.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2021 at 11:16 ΜΜ, theopanatha13 said:

Λοιπόν στις εφαρμογές μου η έκδοση είναι η παλιά όταν πάω στις ρυθμίσεις για επιλογή πληκτρολόγιου η έκδοση είναι η τελευταία και εννοείται δουλεύει κανονικά την πέρασα όμως εγώ την ενημέρωση Sideload. GW4 Classic

20211217_231127.jpg

20211217_231233.jpg

20211217_231004.jpg

αυτο παρατηρησα κ εγω με sideload διχνει τη σωστη εκδοση αλλα στις εφαρμογες τη παλια.

εμενα ΔΕΝ παιζει για κάποιο λογο ομως.. ισως επειδή εχω το ρολοι στην αγγλική γλώσσα? 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, snoof said:

αυτο παρατηρησα κ εγω με sideload διχνει τη σωστη εκδοση αλλα στις εφαρμογες τη παλια.

εμενα ΔΕΝ παιζει για κάποιο λογο ομως.. ισως επειδή εχω το ρολοι στην αγγλική γλώσσα? 

Και μένα σταμάτησε να λειτουργεί και το απεγκατεστησα. 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα σταμάτησε να λειτουργεί και το απεγκατεστησα. 
Εμένα κολλάει στην αναγνώριση φωνής στο "προετοιμασία". Μετά από restart του ρολογιού δουλεύει για λίγο, αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, argp74 said:

Εμένα κολλάει στην αναγνώριση φωνής στο "προετοιμασία". Μετά από restart του ρολογιού δουλεύει για λίγο, αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και σε μένα το ίδιο κάνει ενώ στην αρχή δούλευε κανονικά. Οπότε θα το αφήσω να αναβαθμιστεί μόνο του. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, argp74 said:

Εμένα κολλάει στην αναγνώριση φωνής στο "προετοιμασία". Μετά από restart του ρολογιού δουλεύει για λίγο, αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια.

για δοκιμασε με wi-fi απο το ρολοι.εμενα λειτουργει κανονικα οταν ειναι συνδεμενο με wi-fi απο το ρολοι ενω οταν συνδεομαι με το wi-fi απο το κινητο γραφει "προετοιμασία" και δεν κανει τιποτα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και Χρόνια πολλά

 

Ξέρει κάποιος τι γίνεται με την έκδοση LTE του ρολογιου? θα έρθει ποτε στην Ελλάδα επίσημα? δεν με ενδιαφέρει η παραεισαγωγή και το αμαζον για αγορα απο το εξωτερικο. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...