Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεσα Νοεμβριου ειναι η ενημερωση.... απο που κανετε/ελέγχετε την εκδοση;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ακριβώς έχω αλλά στις υποστηριζομενες γλώσσες που αναγράφει στο ρολόι δεν υπάρχουν τα ελληνικά. Πώς το έκανες εσύ;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε αυτήν την έκδοση που αναφέρω ΔΕΝ έχει Ελληνικά.
Ελληνικά έχει η 2.1.9 που αναφέρει ο doganos.
Αλλά εμένα δεν μου δείχνει καμία αναβάθμιση για το gboard, όπως και σ' εσάς φαντάζομαι.
Υπομονή θα έρθει σε όλους.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ακούει και γράφει άψογα ελληνικά. Και μάλιστα πολύ γρήγορα! Είναι η πρώτη φορά που καταλαβαίνω πως το ρολόι είναι όντως γρήγορο.
Προσωπικά δεν χρειάζομαι κάτι άλλο. Το συγκεκριμένο update αλλάζει το "παιχνίδι". Ανέβηκε επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα δεν διαφέρει σε τίποτα από το Apple watch.

Ίσα ίσα που το θεωρώ και κατά πολύ πιο όμορφο από το τετραγωνισμένο σχήμα του Apple.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου εμφανίζει το gboard καθόλου στις εφαρμογές του ρολογιού;

Την έχω κατεβάσει (δεν έχω πάρει ακόμη τη νέα έκδοση,έχω την 2.00...) όμως δεν την βλέπω ούτε στο ρολόι ούτε στο κινητό ( στις εφαρμογές του ρολογιού)

Και σε εσάς έτσι είναι; Έχω κάνει κάτι λάθος;

Edited by gtaz
Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές του ρολογιού δεν υπάρχει ξεχωριστό εικονίδιο. Στο κινητό υπάρχει.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, argp74 said:

Στις εφαρμογές του ρολογιού δεν υπάρχει ξεχωριστό εικονίδιο. Στο κινητό υπάρχει.


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Οπότε μάλλον είμαι εντάξει, να δούμε τώρα πότε θα έρθει η νέα έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια .....

Με S21U οταν με καλουν απο το viber η κληση πηγαινει αυτοματα στο ρολοι.....
Επισης οταν ακουω ενα ηχητικο παλι ο ηχος φευγει στο ρολοι...


Πριν την 12 δεν θυμαμε να ειχα τετοιο θεμα.....

Εχει καποιος παρατηρησει κατι αντιστοιχο?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου εμφανίζει το gboard καθόλου στις εφαρμογές του ρολογιού;
Την έχω κατεβάσει (δεν έχω πάρει ακόμη τη νέα έκδοση,έχω την 2.00...) όμως δεν την βλέπω ούτε στο ρολόι ούτε στο κινητό ( στις εφαρμογές του ρολογιού)
Και σε εσάς έτσι είναι; Έχω κάνει κάτι λάθος;
Τίποτα δεν κάνεις λάθος. Δεν υπάρχει εικονίδιο στο ρολόι. Και μάλιστα για να ρυθμίσεις το gboard, ως προεπιλογή, έναντι του samsung, να επιλέξεις γλώσσα ελληνικά και αγγλικά γίνεται μόνο από το ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, noisex said:

Τίποτα δεν κάνεις λάθος. Δεν υπάρχει εικονίδιο στο ρολόι. Και μάλιστα για να ρυθμίσεις το gboard, ως προεπιλογή, έναντι του samsung, να επιλέξεις γλώσσα ελληνικά και αγγλικά γίνεται μόνο από το ρολόι.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, να'σαι καλά! 

Μια ερώτηση από περιέργεια: όσοι έχετε πάρει το update, έχετε ελληνικό ρολόι? 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, να'σαι καλά! 
Μια ερώτηση από περιέργεια: όσοι έχετε πάρει το update, έχετε ελληνικό ρολόι? 
Σωστή ερώτηση, γιατί κι εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα το γεγονός ότι δεν έχω πάρει ακόμα το update.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, argp74 said:

Σωστή ερώτηση, γιατί κι εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα το γεγονός ότι δεν έχω πάρει ακόμα το update.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ούτε εγώ το έχω πάρει είναι αγορασμενο από skroutz .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά αν είναι ελληνικό. Αν και το έχω πάρει από μεγάλη αλυσίδα. Το ίδιο όμως και το frontier και το άνοιγα κι έβγαζε ρουμάνικα. Θέλω να πω μην νομίζετε ότι κι οι μεγάλες αλυσίδες δεν ψωνίζουν παραεισαγωγής.
Αυτό που μπορώ να σας πω είναι ότι δεν το είχα κατεβάσει καθόλου στο ρολόι το gboard. Αφού δεν είχε ελληνικά τί να το κάνω; Οπότε το κατέβασα προχθές, που το είπατε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, επειδή είχα στο watch 3 μια αντίστοιχη εφαρμογή για tizen os, μόλις πάρουμε το update,θα είναι σε άλλο επίπεδο το ρολόι.

Άντε να δούμε, υπομονή...!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή δεν μπορούσα να περιμένω την εκανα sideload. Ήταν το μοναδικό πράγμα που μου έλειπε από το κινητό, και απλά αναβαθμίζει την χρηστικότητα του τρομερά. Επειδή στο προηγούμενο μου ρολόι (active 2) είχα εφαρμογή τρίτου, μου είχε λείψει πάρα πολύ. Αντε και σε ελληνικούς βοηθούς κάποια στιγμή ...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, bromonano2 said:

Εγώ επειδή δεν μπορούσα να περιμένω την εκανα sideload. Ήταν το μοναδικό πράγμα που μου έλειπε από το κινητό, και απλά αναβαθμίζει την χρηστικότητα του τρομερά. Επειδή στο προηγούμενο μου ρολόι (active 2) είχα εφαρμογή τρίτου, μου είχε λείψει πάρα πολύ. Αντε και σε ελληνικούς βοηθούς κάποια στιγμή emoji2957.png...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Πώς την έκανες Sideload?

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, theopanatha13 said:

Πώς την έκανες Sideload?

 

Edit  Το έκανα κ εγώ Sideload και τώρα μιλάω κ γράφει ελληνικά μια χαρά.Θελει μια διαδικασία βέβαια αλλά γίνεται εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.sisik.hackendebug

Δες youtube

Μην ξεχάσεις όταν τελειωσεις να κλείσεις τα USB debugging στο ρολόι γιατί θα τρώει μπαταρια

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.sisik.hackendebug

Δες youtube

Μην ξεχάσεις όταν τελειωσεις να κλείσεις τα USB debugging στο ρολόι γιατί θα τρώει μπαταρια

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Τελικά το εγκατέστησα με sideload, όχι μέσω της εφαρμογής (κολλούσε για κάποιο λόγο) αλλά από τον υπολογιστή με adb commands.
Προσπάθησα να το εγκαταστήσω και σε ένα fossil 5 που έχω, αλλά έφαγα άκυρο. Ψάχνοντας το γιατί διαπίστωσα ότι το gboard 2.1.09.x θέλει android 11. Το fossil 5 έχει android 9.

Άρα το wearos 3 βασίζεται σε android 11, για αυτό κάποιες εφαρμογές που υπάρχουν στο Google play για wearos δεν τις εμφανίζει στο GW4.

Τέλος τα επόμενα smartwatch που θα έχουν android wearos3 θα μπορούν (επιτέλους) να γράφουν και να καταλαβαίνουν Ελληνικά.

Αν έρθει και ο google assistant στα ελληνικά πλέον δεν θα υπάρχει ανταγωνισμός.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Google assistant στα ελληνικά δεν θα έρθει επειδή δεν έχει έρθει ούτε στα κινητά. Το γεγονός όμως ότι υπαγορεύεις στα ελληνικά και στέλνει μου αρκεί. Το bixbie δεν είναι τόσο χάλια στο ρολόι. Μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Google assistant στα ελληνικά δεν θα έρθει επειδή δεν έχει έρθει ούτε στα κινητά. Το γεγονός όμως ότι υπαγορεύεις στα ελληνικά και στέλνει μου αρκεί. Το bixbie δεν είναι τόσο χάλια στο ρολόι. Μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα.
Μια ευχή έκανα (όντως πρέπει να είμαστε μακρυά ακόμα, αλλά ποτέ μην λες ποτέ)..

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά σε αυτό. Μπορεί να πάρετε καμία ιδέα. Το bixbie στο ρολόι δεν είναι καθόλου κακό. Ο assistant, ακόμη κι όταν παίζει κανονικά, είναι αρκετά buggy.

Link to comment
Share on other sites

1) έχει κανείς το link για το apk?

2)είναι ασφαλές να το εγκαταστήσω ή να περιμένω την επίσημη έκδοση? 

Χρησιμοποιώ google pay κτλ και δεν θέλω να έχω τίποτα ιστορίες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...