Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μπερδευτεί με ρο ρολόι 

Ενώ φορούσα το ρολόι στο ύπνο,το πρωί περίμενα να μου δείξει πως κοιμήθηκα ενώ δείχνει αυτό 

 

20211130_083853.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2021 at 5:35 ΜΜ, costsa41 said:

Όχι βέβαια. Θέλει wifi για να δουλέψει. Νομίζω κάνει τη δουλειά μέσω samsung account οπότε χρειάζεται wifi και τα δύο. Αν και έχει και επιλογή για δεδομένα αλλά δεν το έχω λειτουργήσει έτσι δεν έτυχε να το δοκιμάσω.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση? 

Το κινητό ήταν στο wifi όπως και το τηλέφωνο αλλά ήμουν στο δωμάτιο και το κινητό αλλού δλδ χωρίς bt πήρα από το σταθερό αλλά δεν έλαβα την κλήση στο ρολόι 

Τον πρέπει να κάνω? (έχω το s21) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Πρέπει να δεις αν και τα δύο είναι συνδεδεμένα στο samsung account το ίδιο. Μετά στο τηλέφωνο να δεις αν υπάρχει το ρολόι στις κλήσεις. Πάτα εκεί και θα σε οδηγήσει στο werable για να ενεργοποιήσεις κι εκεί τη λειτουργία των κλήσεων για το ρολόι. Πάντα με bt ανοιχτό. Μετά κλείσε το bt και δες αν συνδέθηκε το ρολόι στο wifi. Δοκίμασε το. Αν δεν λειτουργήσει τότε πήγαινε στο τηλέφωνο και κάνε κατάργηση το ρολόι. Κλείσε την λειτουργία στο τηλέφωνο και άνοιξε την πάλι για να βρει εκ νέου το ρολόι μετά κάνε τα βήματα για το ρολόι. Λογικά θα φτιάξει!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έκανα και ότι έγραφε ένα άρθρο για ενεργοποίηση της απομακρυσμενης κλήσης αλλά τπτ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, costsa41 said:

Κάνε αυτά που σου είπα και θα γίνει.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν σου κρύβω ότι κάπως μπερδεύτηκα χάχα

Θα το δω αύριο με καθαρό μυαλό 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη ημέρα που δεν έχει μετρήσει το ύπνο μου 

Εμφανίζει μόνο το σύνολο του ύπνου χωρίς στοιχεία, χωρίς δεδομένα οξυγόνου, αναπνοής κλπ ενω τα εχω ενεργοποιήσει 

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω παραπάνω 

Αρχίζω να νοσταλγώ το Huawei μου...που μετρούσε κάθε βράδυ όπως και να κοιμόμουν με αναλυτικά στοιχεία 

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη ημέρα που δεν έχει μετρήσει το ύπνο μου 
Εμφανίζει μόνο το σύνολο του ύπνου χωρίς στοιχεία, χωρίς δεδομένα οξυγόνου, αναπνοής κλπ ενω τα εχω ενεργοποιήσει 
Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω παραπάνω 
Αρχίζω να νοσταλγώ το Huawei μου...που μετρούσε κάθε βράδυ όπως και να κοιμόμουν με αναλυτικά στοιχεία 
Μετράει δλδ τον ύπνο και δεν σου δείχνει λεπτομέρειες; Αν ναι τότε δεν συγχρονίζει με την εφαρμογή samsung health του κινητού. Μόνο όταν συνδεθεί με το κινητό σου βγάζει τις λεπτομέρειες. Κάθε βράδυ βάζω το ρολόι σε λειτουργία πτήσης και κοιμάμαι με αυτό. Το πρωί μου εμφανίζει το σύνολο των ωρών που κοιμήθηκα, αλλά για τις λεπτομέρειες μου λέει πως πρέπει να συνδεθεί με το κινητό.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2021 at 8:52 ΠΜ, gtaz said:

Έχουμε τίποτα νεότερο όσο αφορά την φωνητική πληκτρολόγηση( mobiteka)?

Παραθέτω την απάντηση που είχα σε ερώτησή μου για το αν θα βγάλουν την εφαρμογή σε wear os.

 

SmartSelect_20211201-102955_Gmail.jpg

Edited by gtaz
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, argp74 said:

Μετράει δλδ τον ύπνο και δεν σου δείχνει λεπτομέρειες; Αν ναι τότε δεν συγχρονίζει με την εφαρμογή samsung health του κινητού. Μόνο όταν συνδεθεί με το κινητό σου βγάζει τις λεπτομέρειες. Κάθε βράδυ βάζω το ρολόι σε λειτουργία πτήσης και κοιμάμαι με αυτό. Το πρωί μου εμφανίζει το σύνολο των ωρών που κοιμήθηκα, αλλά για τις λεπτομέρειες μου λέει πως πρέπει να συνδεθεί με το κινητό.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βάζω αυτά τα screenshots να δείτε 

Είναι συνδεδεμένο αφού έρχονται ειδοποιήσεις. Ίδιο λογαριασμό έχω, Ίδιο email 

Δεν ξέρω τι παραπάνω να κάνω δλδ

20211201_103819.jpg

Screenshot_20211201-103742_Samsung Health.jpg

24 minutes ago, costsa41 said:

Απορώ τι έχεις κάνει με το έρημο το ρολόι και δε σου λειτουργεί σωστά!! Χαχαχα. Ένα ρολόι που με το που το κουμπώνεις στο 21 που έχεις λειτουργεί άψογα παντού χωρίς να κάνεις κάτι άλλο. Το Huawei που είχε είναι προϊστορία μπροστά του. Κάνε αν δε σου κάνει κόπο μια επαναφορά στο ρολόι γιατί είναι σίγουρο ότι πρόκειται για δικό σου λάθος. Και φυσικά ενεργοποίησε τα κακά από το health του τηλεφώνου

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποια κακά εννοείς χάχα? Αν δεν σου κάνει κόπο πες τα βασικά βήματα 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα παιδεύομαι με το wifi calls εν τω μεταξύ 

Ψάχνω μα βρω αυτό στην εφαρμογή wearable αλλά τπτ

Που είναι? 

Screenshot_20211202-003318_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, παρέλαβα το ρολόι την Παρασκευή αλλά είναι ελαττωματικό. Συνεχώς επανεκκινειται κυρίως όταν μετατοπίζεται οπότε πρακτικα είναι άχρηστο. Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την επιστροφή του... κρίμα γιατί το περίμενα με ενθουσιασμό...

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, xionistra3 said:

Καλησπέρα σας, παρέλαβα το ρολόι την Παρασκευή αλλά είναι ελαττωματικό. Συνεχώς επανεκκινειται κυρίως όταν μετατοπίζεται οπότε πρακτικα είναι άχρηστο. Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την επιστροφή του... κρίμα γιατί το περίμενα με ενθουσιασμό...

Κρίμα.  Αλλά φαντάζομαι άμεσα θα στο αντικαταστήσουν;

Link to comment
Share on other sites

Υποψηφιος αγοραστης με την εξης απορια:

Μετα απο διαβασμα, καταλαβα οτι αν παρω το LTE δεν θα μπορω να το χρησιμοποιησω για κλησεις ανεξαρτητα απο το κινητο επειδη δεν υποστηριζει ο παροχος μου esim για το μοντελο αυτο και επειδη δεν εχει γινει επισημη εισαγωγη στην Ελλαδα απο Samsung Ελλας.

Αν αγορασω τη εκδοση με bluetooth απο εξωτερικο, θα υπαρχουν features που δεν θα δουλευουν? Γιατι στη πρωτη περιπτωση π.χ. θα χανω την δυνατοτητα να κανω κλησεις αν ειμαι σε ενα βουνο και χωρις το κινητο μαζι μου

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Το lte το ξεχνάς δεν υπάρχει για εδώ. Ακόμα και τις κλήσεις χωρίς κινητό και μέσα στην πόλη, για βουνό μην το συζητάς, αν δεν έχεις samsung κινητό. Απλά δε θα μπορείς να κάνεις.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καταρχήν Ευχαριστώ για την απάντηση.  Μόλις βρήκα και σε καλή τιμή το galaxy watch 3 lte.  Δυστυχώς ψήνομαι να το αγοράσω αν και με χαλάει ότι είναι παλιό μοντέλο.  Γιατί λες ότι δεν θα μπορώ να το κάνω; κινητό έχω galaxy s21 ultra.  Και ήθελα αν πάω για τρέξιμο ή στη παραλία να είμαι ανεξάρτητος για λίγη ώρα,  όσο τρέχω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή έχασα το powerbank της samsung οπού φόρτιζα ασύρματα το ρολόι ..ξέρετε αν το ρολόι φορτίζει και σε αλλά powerbank διότι οι διαφορές στις τιμές είναι τεράστιες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή έχασα το powerbank της samsung οπού φόρτιζα ασύρματα το ρολόι ..ξέρετε αν το ρολόι φορτίζει και σε αλλά powerbank διότι οι διαφορές στις τιμές είναι τεράστιες
Ποιο powerbank είναι αυτό; Μπορείς να το ανεβάσεις καμία φωτο; Πολύ πρακτικό πρέπει να είναι

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση του Gboard (χθες) , υπάρχουν κανονικά τα ελληνικά σαν γλώσσα και υποστηρίζεται και φωνητική πληκτρολόγηση!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει ενημέρωση από το playstore στο ρολόι. Σε 2 ρολόγια ,ένα απλό και ένα classic που έχω , που πήραν την ενημέρωση , δούλεψαν κανονικά τα ελληνικά και η φωνητική πληκτρολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου watch 4 classic, το gboard δεν εμφανίζει καμία ενημέρωση και φυσικά δεν έχει την ελληνική γλώσσα ακόμη.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πια έκδοση έχετε;
εμένα είναι η 2.0.00.369319503-release-armeabi-v7a με τελευταία ενημέρωση 24 Ιουνίου 2021 (για το ρολόι πάντα)

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...