Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά . Με την έκπτωση μέσω καρτας visa  , το classic bt 46 mm silver μου βγήκε μόνο 267 € το οποίο θεωρώ ότι είναι καλή τιμή. 
Όχι καλή. Εξαιρετική είναι η τιμή. Τεράστια διαφορά από τα 399. Καλοφόρετο.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsipfi said:

Μια χαρά . Με την έκπτωση μέσω καρτας visa  , το classic bt 46 mm silver μου βγήκε μόνο 267 € το οποίο θεωρώ ότι είναι καλή τιμή. 

Τέλεια!  Εγώ με την ίδια προσφορά το πήρα 272€. Μια χαρά είναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια προσφορά λέτε παιδιά?
Δεν βλέπω κάτι στο Σκρουτζ

My S20 FE 5G is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια προσφορά λέτε παιδιά?
Δεν βλέπω κάτι στο Σκρουτζ

My S20 FE 5G is Awesome


-20% με χρηση κάρτας visa...
73fe264433fdd7111e39996a71eae638.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το μαυρο χρωμα ειναι πιο ακριβο για αγορα μεσω σκρουτζ ωστε να κερδισετε την εκπτωση. Το ασημι ειναι το φθηνοτερο

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, anergos13 said:

-20% με χρηση κάρτας visa...
73fe264433fdd7111e39996a71eae638.jpg

Kαλημερα!215 βλεπω βγαινει το απλο watch 4 με την καρτα.

Not bad!!

Ξερουμε μεχρι ποτε ειναι η προσφορα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ένα απλό smartband, και με την προσφορά από την Visa, παρήγγειλα χθες το watch4 44mm σε πράσινο. Αναμένοντας από αύριο την παραλαβή για τις υπόλοιπες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2021 at 7:51 ΜΜ, johnnyman25 said:

Είχα το active 2, και έχω το 4 (46mm). Μετά την τελευταία αναβάθμιση η μπαταρία του 4 είναι πολύ καλύτερη από του active με ίδια χρήση. 
 

 


Η μπαταρία του 4 είναι χειρότερη από του active 2?
Θα ήθελα να πληρώνω με ρολόι ναι και εννοείται είναι τρομερή ευκολία όπως λες.
Hack εννοείς την αλλαγή region για samsung pay?

My S20 FE 5G is Awesome
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μην σας πω ότι το Wear OS (Google Play) είναι και αρνητικό στη σύγκριση με το Active 2. Οκ, το Tizen δεν έχει την σπιρτάδα του Wear OS. Όμως! Είχα στο Active 2 κάτι άπειρα wahtcfaces τα οποία δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω εδώ. Προς το παρόν υπάρχουν ελάχιστα watchfaces της προκοπής. Και τα περισσότερα που έχω δοκιμάσει έχουν και σημαντικό drain στη συσκευή.

Σχεδόν δύο χρόνια με το Active, αυτό που μου λείπει πιο πολύ είναι πραγματικά η πάρα πολύ καλή του μπαταρία. Στην ίδια χρήση βλέπω σημαντική διαφορά. Ίσως να στρώσει στο μέλλον.

Προσωπικά, η αλλαγή έγινε με γνώμονα το πόσο όμορφο είναι το W4C στα μάτια μου. Ήθελα να φύγω από το "sport" ύφος του Active2 κυρίως λόγω και της φύσης της δουλειάς μου και να πάω σε κάτι πιο "κυριλέ". Ειδικά αυτό το ασημί δεν το χορταίνω. Τα προηγούμενα 3 ρολόγια της Sammy τα είχα σε μαύρο και είπα να πάω σε κάτι διαφορετικό. Του έβαλα και ένα καφε/μαύρο δερμάτινο λουράκι και απογειώθηκε.

Αν αξίζει η αλλαγή; Θα έλεγα σε αυτά τα επίπεδα τιμής όχι. Εγώ πάντως δεν το μετάνιωσα καθόλου καθώς δεν χορταίνω να το κοιτάω.

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konstantinoslp said:

Μην σας πω ότι το Wear OS (Google Play) είναι και αρνητικό στη σύγκριση με το Active 2. Οκ, το Tizen δεν έχει την σπιρτάδα του Wear OS. Όμως! Είχα στο Active 2 κάτι άπειρα wahtcfaces τα οποία δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω εδώ. Προς το παρόν υπάρχουν ελάχιστα watchfaces της προκοπής. Και τα περισσότερα που έχω δοκιμάσει έχουν και σημαντικό drain στη συσκευή.

Σχεδόν δύο χρόνια με το Active, αυτό που μου λείπει πιο πολύ είναι πραγματικά η πάρα πολύ καλή του μπαταρία. Στην ίδια χρήση βλέπω σημαντική διαφορά. Ίσως να στρώσει στο μέλλον.

Προσωπικά, η αλλαγή έγινε με γνώμονα το πόσο όμορφο είναι το W4C στα μάτια μου. Ήθελα να φύγω από το "sport" ύφος του Active2 κυρίως λόγω και της φύσης της δουλειάς μου και να πάω σε κάτι πιο "κυριλέ". Ειδικά αυτό το ασημί δεν το χορταίνω. Τα προηγούμενα 3 ρολόγια της Sammy τα είχα σε μαύρο και είπα να πάω σε κάτι διαφορετικό. Του έβαλα και ένα καφε/μαύρο δερμάτινο λουράκι και απογειώθηκε.

Αν αξίζει η αλλαγή; Θα έλεγα σε αυτά τα επίπεδα τιμής όχι. Εγώ πάντως δεν το μετάνιωσα καθόλου καθώς δεν χορταίνω να το κοιτάω.

 

Για αμέτρητα watch faces, υπάρχουν 2 στο playstore.  Το ένα είναι το facer και το άλλο το watch maker

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές εγκαταστήσατε στο ρολόι οι οποίες θεωρείτε ότι είναι κορυφαίες στο είδος τους.

Πάντως η ποικιλία δεν είναι τεράστια. 

Πχ πιο καλές εφαρμογές είχα στο tizen για μουσική.

Επίσης ποιο wireless charger προτείνετε για ταυτόχρονη χρήση κινητου (note) και ρολογιού; Άντε και ακουστικών στο μέλλον....

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, noisex said:

Προσοχή όμως γιατί, για το facer, υπάρχουν αναφορές για υψηλή κατανάλωση μπαταρίας.

Είναι οκ το facer απλά να έχετε κλειστό το AOD γιατί τα περισσότερα faces δεν είναι βελτιστοποιημένα γι αυτό.

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πάρα πολλά watchfaces αλλά δεν τα εμφανίζει το play store του κινητού ή του ρολογιού.

Πρέπει να μπείτε από browser υπολογιστή στο play store για να τα δείτε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος κι εγώ απο 'χθες με την προσφορά της Visa. Πήρα το ασημί 46 mm. Πολύ όμορφο.
Μετά την πρώτη φόρτιση σε 18 ώρες είναι με 20% μπαταρία. Εντάξει πρώτη μέρα έπαιζα αρκετά μαζί του. Έκανε και την τελευταία αναβάθμιση. Επίσης 45 λεπτά τρέξιμο με gps.
Στον ύπνο πάντως χάλια. Το είχα σφιχτά στο χέρι μου αλλά δεν μέτρησε καθόλου οξυγόνο. Επίσης μου έδειξε μόνο 26 λεπτά βαθύ ύπνο σε 7μιση ώρες ύπνου.
Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά εκτός από Gmail και Viber. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.
Του δίνω 10 ημέρες και μετά αγγελία.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οξυγόνο μετράει κανονικά στον ύπνο, απλά δεν το έχεις δει. Φαίνεται στο τηλέφωνο. Τις ειδοποιήσεις τις δείχνει όλες, οπότε μπες στο ειδοποιήσεις να δεις αν έχεις τσεκάρει αυτά τα δύο που θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείται πως έχω τσεκάρει όσες εφαρμογές θέλω. Κι έχω κάνει επανεκκίνηση τηλέφωνο και ρολόι. Μπορείς να μου πεις που φαίνεται στο τηλέφωνο; 09ee753d47631d0e5a3d38d3ab0828d2.jpg

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, efbill said:

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος κι εγώ απο 'χθες με την προσφορά της Visa. Πήρα το ασημί 46 mm. Πολύ όμορφο.
Μετά την πρώτη φόρτιση σε 18 ώρες είναι με 20% μπαταρία. Εντάξει πρώτη μέρα έπαιζα αρκετά μαζί του. Έκανε και την τελευταία αναβάθμιση. Επίσης 45 λεπτά τρέξιμο με gps.
Στον ύπνο πάντως χάλια. Το είχα σφιχτά στο χέρι μου αλλά δεν μέτρησε καθόλου οξυγόνο. Επίσης μου έδειξε μόνο 26 λεπτά βαθύ ύπνο σε 7μιση ώρες ύπνου.
Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά εκτός από Gmail και Viber. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.
Του δίνω 10 ημέρες και μετά αγγελία.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο viber μου έρχονται οι ειδοποιήσεις κανονικά, και μπορώ να απαντήσω. Gmail εφαρμογή δεν χρησιμοποιώ. Έχω το Nine και παίζει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την πάλευα 18 ώρες αυτονομία με τίποτα. Χρήστης Garmin. Απλός αναγνώστης. Συνεχίστε.
Ούτε εγώ, ευτυχώς εμένα με την χρήση που κάνω με όλα ανοιχτά εκτός από AOD κρατάει 48+ ώρες και 15% περίπου υπόλοιπο.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elteo said:

Δεν θα την πάλευα 18 ώρες αυτονομία με τίποτα. Χρήστης Garmin. Απλός αναγνώστης. Συνεχίστε.

Πράγματι όταν στήνεις το ρολόϊ , η κατανάλωση μπαταρίας είναι μεγάλη. Αυτό αλλάζει άρδην στην καθημερινότητα!

9 ώρες πριν, efbill said:

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος κι εγώ απο 'χθες με την προσφορά της Visa. Πήρα το ασημί 46 mm. Πολύ όμορφο.
Μετά την πρώτη φόρτιση σε 18 ώρες είναι με 20% μπαταρία. Εντάξει πρώτη μέρα έπαιζα αρκετά μαζί του. Έκανε και την τελευταία αναβάθμιση. Επίσης 45 λεπτά τρέξιμο με gps.
Στον ύπνο πάντως χάλια. Το είχα σφιχτά στο χέρι μου αλλά δεν μέτρησε καθόλου οξυγόνο. Επίσης μου έδειξε μόνο 26 λεπτά βαθύ ύπνο σε 7μιση ώρες ύπνου.
Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά εκτός από Gmail και Viber. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.
Του δίνω 10 ημέρες και μετά αγγελία.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μου έρχονται κανονικά gmail και viber, δες το λίγο με τις άδειες που έχεις δώσει στις εφαρμογές!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vfragos said:

Ούτε εγώ, ευτυχώς εμένα με την χρήση που κάνω με όλα ανοιχτά εκτός από AOD κρατάει 48+ ώρες και 15% περίπου υπόλοιπο.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και γω. Δεν παίζει το 18 ώρες. Είχα το watch 1 και έβγαζα 5 μέρες,  οπότε είχα στραβώσει με αυτά που διάβαζα και είχα καθυστερήσει να κάνω την αλλαγή. Μου κρατάει 2+ μέρες με κανονική χρήση και δεν με χαλάει τελικά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα,

Με την ενημέρωση από εδώ, το παρήγγειλα μέσω skroutz. Τα 270 είναι πολύ καλή τιμή - πήρα το Classic σε 46mm και έρχομαι από Watch 3 που είχε αισθητά χειρότερη μπαταρία του Active 2. To 3αρι βγάζει μια μέρα, το Active 2 (σε 44άρι) μου έβγαζε 2 σχεδόν 2 μέρες. Ελπίζω εκεί να είναι και το 4άρι.

Μια ερώτηση, επειδή συνήθως αγόραζα από Kaizer και τώρα μέσω Skroutz πάει μέσω του nikkei-shop που δεν λειτουργεί ανεξάρτητα ως κατάστημα. Έχει βγάλει κανείς από εσάς άκρη για το αν ισχύει η εγγύηση σε Smartec; Στα άλλα γράφει ότι είναι ευρωπαϊκό, άρα ισχύει. Εδώ, δεν βλέπω κάτι..

Edit: Δεν το είχα προσέξει εγώ και πήγα με το default.. Την ακύρωσα και την έβαλα μέσω Kaizergaming..

Edited by eltsele
Skroutz Update

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...