Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, snoof said:

Απο το κινητό το κάνεις κ η πλακα είναι οτι νομίζω σαν να βελτιώθηκε κ η αυτονομία του κινητού. Αυτο μαλλον κανει συνέχεια  sync κ δίνει πόνο κ στο ρολοι κ στο κινητό.

 

Screenshot_20211019-121010_Settings.jpg

 

A ok, νόμιζα στο ρολόι το κόβεις. Γιατί στο ρολόι ακόμα και όταν έχω συνδεδεί ελάχιστα στο κινητό μου (δηλαδή χωρίς να κάνει συγχρονισμό συνέχεια το ένα με το άλλο), το samsung health είναι πρώτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, konstantinoslp said:

A ok, νόμιζα στο ρολόι το κόβεις. Γιατί στο ρολόι ακόμα και όταν έχω συνδεδεί ελάχιστα στο κινητό μου (δηλαδή χωρίς να κάνει συγχρονισμό συνέχεια το ένα με το άλλο), το samsung health είναι πρώτο.

Ναι λογικο εαν κανει sync στο backround το app στο κινητο σου ξεσκιζει το ρολοι αφου περνει κ απο εκει πληροφοριες οπότε του λες να μη κανει sync συνεχεια η εφαρμογη στο κινητο αρα δε  θα στελνει στοιχεία κ το ρολόι για το fitness σου. δεν εχω δει να επειραζει πάντως κάπου για την ωρα μια χαρά κατεγραψε υπνο βήματα κτλ απο χθες το app

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με το τελευταίο update 100 mb περιπου)πήρε τα πάνω της η αυτονομία.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το sammobile ερχεται μια μεγαλη αναβαθμιση. Λεπτομεριες εδω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το sammobile ερχεται μια μεγαλη αναβαθμιση. Λεπτομεριες εδω.
Σύμφωνα με το reddit έφτασε ΗΠΑ και Καναδά.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ομάδα στο Facebook το update που δώσανε είναι μεγάλο και φέρνει αρκετές βελτιώσεις.

 

FB_IMG_1634749074496.jpg

FB_IMG_1634749060394.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις. 

 

Ξέρετε που αποθηκεύονται οι ήχοι του ροχαλητου; Έφαγα τον τόπο και δεν μπορώ να τα βρω.

 

Έχει λίγο καιρό που οι χτύποι καρδιάς στο samsung health δεν υπάρχει η επιλογή "συνεχής" για να βγάλει μια γραμμή όπως ήταν, αλλά κάθετες γραμμές έχει μόνο που για μένα είναι ένα βήμα πίσω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να βγάζει συνέχεια updates. Πρόκειται για νέο software, ξέρουν κι οι ίδιοι ότι έβγαλαν πρόωρα το προϊόν.
Σε ότι αφορά τη πίεση εμένα μου δείχνει ότι να ναι πραγματικά. Είπαμε να έχει μια απόκλιση αλλά λογική. Δεν μπορεί το πρωί να είμαι στο 12/7 και το ρολόι να βγάζει 14+/8,5. Και πραγματικά είναι μια περίοδος που έχω πρόβλημα και θέλω να το παρακολουθώ. Ειδικά στη δουλειά μου. Βεβαίως και ο λόγος που πήρα το ρολόι δεν είναι αυτός αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε μήπως δω και εγώ φως με το πρόβλημα μέτρησης του ύπνου.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μετράει σωστά θέλει να το φοράς και σωστά. Λίγο να μην είναι σωστά φορεμένο δε δείχνει κι έχει απόκλιση. Επειδή κι εγώ την παρακολουθώ δεν έχει απόκλιση πάρα ελάχιστα οπότε είναι πολύ καλό.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σύμφωνοι. Θεωρώ ότι το φορώ σωστά. Το σφίγγω και το ανεβάζω πιο πάνω από τον καρπό. Όχι; Θες να μου πεις πως το φοράς εσύ;
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να βγάζει συνέχεια updates. Πρόκειται για νέο software, ξέρουν κι οι ίδιοι ότι έβγαλαν πρόωρα το προϊόν.
Σε ότι αφορά τη πίεση εμένα μου δείχνει ότι να ναι πραγματικά. Είπαμε να έχει μια απόκλιση αλλά λογική. Δεν μπορεί το πρωί να είμαι στο 12/7 και το ρολόι να βγάζει 14+/8,5. Και πραγματικά είναι μια περίοδος που έχω πρόβλημα και θέλω να το παρακολουθώ. Ειδικά στη δουλειά μου. Βεβαίως και ο λόγος που πήρα το ρολόι δεν είναι αυτός αλλά...
Η τεχνολογία προχωράει και μας κάνει τη ζωή και την παρακολούθηση της υγείας μας πιο εύκολη, έβγαλαν ένα ρολόι που υποστηρίζει μέτρηση πίεσης δεν το βρίσκω καθόλου παράλογο να το έπαιρνες και μόνο για αυτό το λόγο το οποίο θα πρέπει να δουλεύει και όπως πρέπει στα όρια του λογικού εντάξει Δεν περιμένουμε να έχει την ακρίβεια ενός ιατρικού πιεσόμετρου αλλά να μην έχει και τρελές αποκλίσεις
Δεν νομίζω τα χρήματα που τους δίνουμε τα μισά να είναι πλαστά...

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σύμφωνοι. Θεωρώ ότι το φορώ σωστά. Το σφίγγω και το ανεβάζω πιο πάνω από τον καρπό. Όχι; Θες να μου πεις πως το φοράς εσύ;
Μια χαρά το φοράς, έκανες σωστό calibration; Το φοράς στο ίδιο χέρι που έκανες το calibration;

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά. Έτσι το φοράω, στο ίδιο χέρι που έγινε το calibration, το οποίο calibration το έχω κάνει 2-3 φορές, εξαιτίας των κακών αποτελεσμάτων που παίρνω. Επίσης έχω σβήσει και μια φορά το app και το έχω ξαναβάλει. Χαίρομαι που μετράει καλά σε εσάς αλλά εμένα μου είναι σχεδόν άχρηστο. Προχθές στη δουλειά με έπιασε άσχημη κρίση. Το ρολόι έδειξε 15 κάτι με 9 κάτι. Με έβαλε σε υποψίες και πήγα σε φαρμακείο. 17 κάτι με 11! Μετά με πήρε σηκωτό το εκσβ. Φαρμακείο όμως και πρόσβαση σε πιεσόμετρο δεν έχω πάντα. Ειδικά στη δουλειά που "φουντώνω".
Στη τελική το πήρα σαν αναβάθμιση από το frontier. Δε μου προσφέρει κάτι παραπάνω όμως. Οκ. Καλύτερη οθόνη, πιο γρήγορο. Αλλά για πίεση άχρηστο, στις κλήσεις το bug με τον ήχο, watchfaces τρίχες, γιατί πήγε άχρηστη όλη η βιβλιοθήκη που είχα στο tizen / galaxy store. Ωραίο το ρολόι αλλά... Πιστεύω καταλαβαίνετε τι εννοώ.
Όλα τα παραπάνω είναι πιο σημαντικά για μένα από το αν δουλεύει σωστά το Google pay. Πληρώνω κι από το κινητό με το δακτυλικό μου μια χαρά.



Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά. Έτσι το φοράω, στο ίδιο χέρι που έγινε το calibration, το οποίο calibration το έχω κάνει 2-3 φορές, εξαιτίας των κακών αποτελεσμάτων που παίρνω. Επίσης έχω σβήσει και μια φορά το app και το έχω ξαναβάλει. Χαίρομαι που μετράει καλά σε εσάς αλλά εμένα μου είναι σχεδόν άχρηστο. Προχθές στη δουλειά με έπιασε άσχημη κρίση. Το ρολόι έδειξε 15 κάτι με 9 κάτι. Με έβαλε σε υποψίες και πήγα σε φαρμακείο. 17 κάτι με 11! Μετά με πήρε σηκωτό το εκσβ. Φαρμακείο όμως και πρόσβαση σε πιεσόμετρο δεν έχω πάντα. Ειδικά στη δουλειά που "φουντώνω".
Στη τελική το πήρα σαν αναβάθμιση από το frontier. Δε μου προσφέρει κάτι παραπάνω όμως. Οκ. Καλύτερη οθόνη, πιο γρήγορο. Αλλά για πίεση άχρηστο, στις κλήσεις το bug με τον ήχο, watchfaces τρίχες, γιατί πήγε άχρηστη όλη η βιβλιοθήκη που είχα στο tizen / galaxy store. Ωραίο το ρολόι αλλά... Πιστεύω καταλαβαίνετε τι εννοώ.
Όλα τα παραπάνω είναι πιο σημαντικά για μένα από το αν δουλεύει σωστά το Google pay. Πληρώνω κι από το κινητό με το δακτυλικό μου μια χαρά.




Ετσι είναι μαζί σου, εγώ έχω πρόβλημα με την μέτρηση ύπνου, μετράει πολύ σπάνια, σήμερα πρώτη φορά που μέτρησε όλη την διάρκεια ύπνου και σωστά. Όσον αφορά το περιστατικό που περιγράφεις, στο φαρμακείο ξαναπήρες την πίεση με το ρολόι; Γιατί απο το γραφείο που την πήρες μέχρι το φαρμακείο πολλά αλλάζουν. Μόνο απο το άγχος σου ότι έχεις ανεβασμένη πίεση μέχρι να πάς στο φαρμακείο άνετα μπορεί να ανέβηκε παραπάνω. Φαντάζομαι επίσης γνωρίζεις αφού έχεις και υπέρταση ότι η πρώτη μέτρηση με τα γνωστά πιεσόμετα δεν είναι ακριβής, θέλει δεύτερη και τρίτη μέτρηση κανονικά με κανένα 3λεπτο ανάμεσα στις μετρήσεις και μετά βγαίνει ο μέσος όρος.

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι μαζί σου, εγώ έχω πρόβλημα με την μέτρηση ύπνου, μετράει πολύ σπάνια, σήμερα πρώτη φορά που μέτρησε όλη την διάρκεια ύπνου και σωστά. Όσον αφορά το περιστατικό που περιγράφεις, στο φαρμακείο ξαναπήρες την πίεση με το ρολόι; Γιατί απο το γραφείο που την πήρες μέχρι το φαρμακείο πολλά αλλάζουν. Μόνο απο το άγχος σου ότι έχεις ανεβασμένη πίεση μέχρι να πάς στο φαρμακείο άνετα μπορεί να ανέβηκε παραπάνω. Φαντάζομαι επίσης γνωρίζεις αφού έχεις και υπέρταση ότι η πρώτη μέτρηση με τα γνωστά πιεσόμετα δεν είναι ακριβής, θέλει δεύτερη και τρίτη μέτρηση κανονικά με κανένα 3λεπτο ανάμεσα στις μετρήσεις και μετά βγαίνει ο μέσος όρος.

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξέχασα επίσης να αναφέρω ότι το health monitor δεν συγχρονίζει τίποτα πέρα της πρώτης μέτρησης.
Τώρα για καταγραφή ύπνου δεν έχω δοκιμάσει γιατί δεν μπορώ να φοράω ρολόι. Μια φορά ίσως πιεστώ να το δοκιμάσω. Όχι άμεσα όμως. Α! Και ροχαλίζω κιόλας
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα στην μέτρηση πίεσης το ρολόι είναι άψογο. Οπότε και να το έχω τσεκαρει , μετράει με ακρίβεια. Βέβαια δεν έχω ούτε υπέρταση ούτε υπόταση για να δω πως μετράει σε ακραίες κατάστασεις.

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι υπήρχε καινούργια ενημέρωση για το Galaxy wearable και την έκανα 81b15f357891150b0358c896913e9e39.jpg

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε τις αναβαθμίσεις (μικρές-μεγάλες) του πατάτε και reset ή μόνο σε μένα έχει μείνει αυτό το κουσούρι από τα κινητά; 😛

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε τις αναβαθμίσεις (μικρές-μεγάλες) του πατάτε και reset ή μόνο σε μένα έχει μείνει αυτό το κουσούρι από τα κινητά;
Σου έχει μείνει κουσούρι από παλιά. Πλέον ούτε στα κινητά χρειάζεται. Ένα clear cashe και αν..
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, noisex said:

Ναι παιδιά. Έτσι το φοράω, στο ίδιο χέρι που έγινε το calibration, το οποίο calibration το έχω κάνει 2-3 φορές, εξαιτίας των κακών αποτελεσμάτων που παίρνω. Επίσης έχω σβήσει και μια φορά το app και το έχω ξαναβάλει. Χαίρομαι που μετράει καλά σε εσάς αλλά εμένα μου είναι σχεδόν άχρηστο. Προχθές στη δουλειά με έπιασε άσχημη κρίση. Το ρολόι έδειξε 15 κάτι με 9 κάτι. Με έβαλε σε υποψίες και πήγα σε φαρμακείο. 17 κάτι με 11! Μετά με πήρε σηκωτό το εκσβ. Φαρμακείο όμως και πρόσβαση σε πιεσόμετρο δεν έχω πάντα. Ειδικά στη δουλειά που "φουντώνω".
Στη τελική το πήρα σαν αναβάθμιση από το frontier. Δε μου προσφέρει κάτι παραπάνω όμως. Οκ. Καλύτερη οθόνη, πιο γρήγορο. Αλλά για πίεση άχρηστο, στις κλήσεις το bug με τον ήχο, watchfaces τρίχες, γιατί πήγε άχρηστη όλη η βιβλιοθήκη που είχα στο tizen / galaxy store. Ωραίο το ρολόι αλλά... Πιστεύω καταλαβαίνετε τι εννοώ.
Όλα τα παραπάνω είναι πιο σημαντικά για μένα από το αν δουλεύει σωστά το Google pay. Πληρώνω κι από το κινητό με το δακτυλικό μου μια χαρά.


 

Μπορεί να μην παίζει ρόλο στο 4, αλλά θυμάμαι στα προηγούμενα μοντέλα που μερικοί ξυρίζαμε το σημείο του χεριού που εφάπτεται ο αισθητήρας για να καταφέρουμε να έχουμε καλύτερες μετρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην παίζει ρόλο στο 4, αλλά θυμάμαι στα προηγούμενα μοντέλα που μερικοί ξυρίζαμε το σημείο του χεριού που εφάπτεται ο αισθητήρας για να καταφέρουμε να έχουμε καλύτερες μετρήσεις.
Τί αστείο είναι ότι, εξ φύσεως, δεν έχω ιδιαίτερα ανεπτυγμένη τριχοφυεία στα άκρα
Όχι παιδιά. Λογικό είναι. Αν δεν έχεις πρόβλημα, όπως έχω εγώ τώρα, με στιγμές στην ημέρα που ανεβαίνει, πέφτει μέσα. Σαν να δίνει ένα μέσο όρο.
Το έκανα πριν λίγο, για άλλη μια φορά βαθμονόμηση. Στη συστολική είναι πολύ έξω. 2 μονάδες. Στη διαστολική είναι μέσα κι αυτή είναι που με ενδιαφέρει περισσότερο. Σταματώ να ασχολούμαι, αποδέχομαι, παρακάτω.
Ο φίλος που λέει ότι μετά από επαναφορά δεν έχει το bug έντασης στη συνομιλία, ας συνεχίσει να το παρακολουθεί κι ας μας ενημερώνει
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Μικρή πικρή ιστορία. Θυμάμαι στο s10plus αναγκάστηκα , σε μεγάλη αναβάθμιση, να κάνω επαναφορά για να λειτουργήσουν όλα τέλεια. Τώρα στο ρολόι έκανα επαναφορά στην προηγούμενη αναβάθμιση και δε μου έχει κάνει το πρόβλημα με την ένταση ποτέ από τότε. Ίσως να είναι τυχαίο βέβαια.
Και για τα προηγούμενα. Στο samsung health και monitor εμφανίζονται όλα τα στοιχεία από όλες τις μετρήσεις και στην πίεση υπάρχουν τρεις τρόποι που τη δείχνει και αυτή με την καμπύλη. Το δε ροχαλητό φαίνεται στον ύπνο στο health και μετά από μερικές μέρες το σβήνει, άλλωστε το γράφει κιόλας ότι χάνεται μετά από μέρες.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχεις βρει πως ακούς ιστορικό του ροχαλητού;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το διαβασα 2 φορες.. το calibration γινεται στο ανάποδο χερι δλδ φορας το ρολόι στο αριστερο κ το μηχάνημα στο δεξι και οχι στο ιδιο...

e6d9432d526f14f6c80fa06b2c6be998.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, snoof said:

Επειδη το διαβασα 2 φορες.. το calibration γινεται στο ανάποδο χερι δλδ φορας το ρολόι στο αριστερο κ το μηχάνημα στο δεξι και οχι στο ιδιο...

e6d9432d526f14f6c80fa06b2c6be998.jpg

Μια φορά γίνεται στο ένα και 2 φορές στο άλλο 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, doganos said:

Μια φορά γίνεται στο ένα και 2 φορές στο άλλο 

αλήθεια τώρα? 2 χροναι τωρα απο εποχης active 2 το κανω λάθος τοτε , παρολαυτα βγαζει σωστα αποτελέσματα 😂

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, doganos said:

Έχεις βρει πως ακούς ιστορικό του ροχαλητού;

Εμένα δεν καταγραφεί καθόλου το ροχαλητό ότι και αν κάνω. Εσείς πως το καταγράφεται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...