Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, adok13 said:

ξερετε που βρησκω το κολοimei . θελω να κανω εγγρεφη τη συσκευη μπας και φταιει αυτο και δεν το βρησκω πουθενα

Δεν υπάρχει ΙΜΕΙ μόνο σειριακός

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.

εκανα εγγραφη τη συσκευη  sto samsung members μπας και , αλλα τιποτα. θα το παω smarttech μου εσπασε τα νευρα.

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, costsa41 said:

Πού θέλεις να γράψεις το ρολόι;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sto samsung members. εχω ψαξει τα παντα.εκανα και αυτο μπας και. αλλα τιποτα. sto samsung cloud στις συγχονισμενες εφαρμογες , στο blluetooth σου εχει 0;

3.jpg

adok13
Link to comment
Share on other sites

εκανα ολη την διαδικασια στο κινιτο της γυναικας μου )s21+) και μου κανει το ιδιο πραγμα. δε μπορω να καταλαβω τι μακακια κανω. εχω συνδεμενο το ρολοι με το κινιτο με bluetooth οταν μπαινω να το ενεργοποιησω αλλα δε μου δειχνει τις συσκευες.τον samsung account το περναμε στο ρολιοι; περνιεται αυτομαυα με την συνδεση του ρολογιου, ετσι δεν ειναι; συγνωμη που χαλασα το  τοπικ και σε ευχαριστω που με βοηθας..

adok13
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

Οκ σε εμένα δεν λειτουργεί πάντως. Τεσπα.....

Πρεπει πρωτα να πας στο κινητο εφαρμογη Galaxy Wearable-ρυθμισεις ρολογιου-συνθετες λειτουργιες-απομακρυσμενη συνδεση να το τικαρεις και να τικαρεις και κλησεις.Μετα θα πας στο Samsung account -εφαρμογες και υπηρεσιες -κληση & μηνυμα το τικαρεις και τοτε θα δει το ρολοι θα μπεις και θα το τικαρεις οπως και τις κλησεις.Μετα ολα οκ.θα ερχονται οι κλησεις και στο ρολοι.

Edited by spiros1001
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spiros1001 said:

Πρεπει πρωτα να πας στο κινητο εφαρμογη Galaxy Wearable-ρυθμισεις ρολογιου-συνθετες λειτουργιες-απομακρυσμενη συνδεση να το τικαρεις και να τικαρεις και κλησεις.Μετα θα πας στο Samsung account -εφαρμογες και υπηρεσιες -κληση & μηνυμα το τικαρεις και τοτε θα δει το ρολοι θα μπεις και θα το τικαρεις οπως και τις κλησεις.Μετα ολα οκ.

εισαι μεγαλη παιχτουρα. 

εμενα μολις επαιξε ετσι

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, spiros1001 said:

Πρεπει πρωτα να πας στο κινητο εφαρμογη Galaxy Wearable-ρυθμισεις ρολογιου-συνθετες λειτουργιες-απομακρυσμενη συνδεση να το τικαρεις και να τικαρεις και κλησεις.Μετα θα πας στο Samsung account -εφαρμογες και υπηρεσιες -κληση & μηνυμα το τικαρεις και τοτε θα δει το ρολοι θα μπεις και θα το τικαρεις οπως και τις κλησεις.Μετα ολα οκ.θα ερχονται οι κλησεις και στο ρολοι.

ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ !!!!!!!!!!!!! δεν ειχα δει οτι το απομακρυνσμενη συνδεση ειναι κουμπι  που εχει μεσα και την επιλογη κλησεις. νομιζα οτι ενεργοποιω μονο τη μπαρα. σευχαριστω πολυ και εσενα και τον costasa41 για την βοηθεια σας. 😀

adok13
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ioterl said:

 

 

Έχω βάλει το B-Sids το οποίο δείχνει μπαταρία ρολογιού και κινητού.  

20211009_145922.jpg

Βήματα και παλμούς σου δείχνει κανονικά;

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, doganos said:

Οταν παω να πληρωσω με eurobank (gpay) αρκετες φορες βγαζει σφαλμα στο μηχανημα τους κτλ, αλλες φορες λεει το εκανα γρηγορα (αν και εκανε τικ) κτλ. Το γυρναω σε alpha και δουλεουν ολα κανονικα...

 

Τι γινεται; 

ενώ χθες που το πρωτοδοκίμασα έκανα την συναλλαγή κανονικά(eurobank), σήμερα μου έβγαλε στο ρολόι με κόκκινα γράμματα( δεν φόραγα τα γυαλιά  μου να δώ καθαρά) ότι δεν έχει σύνδεση ή κάτι τέτοιο, δεν κατάλαβα τι σύνδεση εννοούσε, ούτως η άλλως συσκευή δεν έχω samsung, το κινητό δεν το είχα μαζί μου όπως την πρώτη φορά και το nfc ανοιχτό και μάλιστα κόλησε προς στιγμή και το pos του μαγαζιού!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spiros1001 said:

Πρεπει πρωτα να πας στο κινητο εφαρμογη Galaxy Wearable-ρυθμισεις ρολογιου-συνθετες λειτουργιες-απομακρυσμενη συνδεση να το τικαρεις και να τικαρεις και κλησεις.Μετα θα πας στο Samsung account -εφαρμογες και υπηρεσιες -κληση & μηνυμα το τικαρεις και τοτε θα δει το ρολοι θα μπεις και θα το τικαρεις οπως και τις κλησεις.Μετα ολα οκ.θα ερχονται οι κλησεις και στο ρολοι.

Γνωστά αυτά. Όλα είναι τικαρισμενα. Ούτε στο galaxy 3 δούλευε σε εμένα αυτό. 

 

Τελικά πρέπει να κλείσω το Bluetooth από το ρολόι χειροκίνητα και να αφήσω μόνο το WiFi ανοικτό για να δουλέψει , ενώ έπρεπε αυτόματα αφού δεν έχει σύνδεση Bluetooth να το γυρνάει σε WiFi

 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Με το ρολόι δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν το φοράω όταν είμαι σπίτι. Όμως το όλο σύστημα της προώθησης κλήσεων δεν παίζει σωστά, μήνες τώρα, στη ταμπλέτα μου. Πρέπει κάθε φορά να κλείνω λάδι να ανοίγω τους διακόπτες για να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Όλα ανοιχτά, nfc, GPS κτλ. μόνιμα. Το ρολόι το φορούσα συνέχεια. 4f33f62aa6d68a74da00f167ad97f06e.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι με τέτοιο ποσοστό οθόνης. Εμένα είναι ήδη στο 4% στο 78% της μπαταρίας. Άρα σωστά μου βγάζει 35 ώρες στο 20 %.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στα ίδια νούμερα είμαι στο περίπου και με το διπλάσιο ποσοστό οθόνης.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το B-Sids το οποίο δείχνει μπαταρία ρολογιού και κινητού.  
20211009_145922.thumb.jpg.f5afece827601d335c53e99537e712fe.jpg
Το watch face ειναι Αγορασμενο να υποθεσω....γιατι στη δωρεαν εκδοση δεν μπορεις να το παραμετροποιησεις....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ναι θυμάμαι το 7,4 που είχες στην οθόνη αλλά και το 0,4 στο καντράν του ρολογιού. Εμένα ήδη είναι στο 4,1 η οθόνη και στο 3,1 το καντράν στο 76 πλέον. Είναι περίπου 2% ανά ώρα, όπως έχω δει και στο YouTube. Φυσικά ανάλογα και το τι κάνεις. Αν κατεβάζεις εφαρμογές , αν λειτουργεί πολύ το wifi ,δηλαδή στο τι κάνεις. Άλλωστε και η ίδια η samsung δίνει ταβάνι τις ώρες που ξέρουμε μέχρι να πεθάνει η μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό για το καντράν και την κατανάλωση κάποια στιγμή το σκεφτόμουν ότι ίσως θέλει προσοχή το τι βάζεις γιατί δεν θα έχουν όλα το ίδιο battery optimization ειδικά όταν δεν είναι της samsung.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ενώ θέμα ενώ η ανίχνευση ροχαλητου δουλευε στην αρχή για κάνα βδομάδα,τώρα δεν δουλεύει ότι κ αν κάνω σύμφωνα με τις οδηγίες από το ρολόι.Το έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, anergos13 said:
18 ώρες πριν, ioterl said:
Έχω βάλει το B-Sids το οποίο δείχνει μπαταρία ρολογιού και κινητού.  
20211009_145922.thumb.jpg.f5afece827601d335c53e99537e712fe.jpg

Το watch face ειναι Αγορασμενο να υποθεσω....γιατι στη δωρεαν εκδοση δεν μπορεις να το παραμετροποιησεις....

Είναι το δωρεάν. Μου έχει απενεργοποιημένες τις premium ρυθμίσεις, αλλά και έτσι, όπως βλέπεις, είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, doganos said:

Οταν παω να πληρωσω με eurobank (gpay) αρκετες φορες βγαζει σφαλμα στο μηχανημα τους κτλ, αλλες φορες λεει το εκανα γρηγορα (αν και εκανε τικ) κτλ. Το γυρναω σε alpha και δουλεουν ολα κανονικα...

 

Τι γινεται; 

Ερώτηση. Η πληρωμή με GPAY μέσω ρολογιού για να γίνει πρέπει να έχεις κάτι ενεργοποιημένο πέρα τη σύνδεση με το τηλέφωνο και το nfc;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, konstantinoslp said:

Ερώτηση. Η πληρωμή με GPAY μέσω ρολογιού για να γίνει πρέπει να έχεις κάτι ενεργοποιημένο πέρα τη σύνδεση με το τηλέφωνο και το nfc;

Οχι τι αλλο να εχεις; Βασικα ουτε τηλ νομιζω θελει...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, doganos said:

Οχι τι αλλο να εχεις; Βασικα ουτε τηλ νομιζω θελει...

Δεν χρειάζεσαι σύνδεση με το internet για όλη αυτήν τη διαδικασία; Πώς γίνεται χωρίς σύνδεση με το τηλέφωνο; (Δεν μιλάω για LTE μοντέλα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, konstantinoslp said:

Δεν χρειάζεσαι σύνδεση με το internet για όλη αυτήν τη διαδικασία; Πώς γίνεται χωρίς σύνδεση με το τηλέφωνο; (Δεν μιλάω για LTE μοντέλα)

Οπως γινεται και με την απλή καρτα. Την συνδεση την κανει το POS οχι εσυ με το κινητο σου. Ουσιαστικα, απλως το ρολοι στελνει τα στοιχεια της καρτας σου στο POS (αριθμο, ποτε ληγει κτλ κτλ) και γινεται η επικοινωνια. Δεν χρειαζεται να χεις το κινητο σου για αυτο. 

 

Ουσιαστικα, ειναι η ψηφιακη μορφη της καρτας σου της πλαστικης.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι σύνδεση με το internet για όλη αυτήν τη διαδικασία; Πώς γίνεται χωρίς σύνδεση με το τηλέφωνο; (Δεν μιλάω για LTE μοντέλα)
Όπως ακριβώς χρησιμοποιείς και την απλή κάρτα της τράπεζας που έχεις. Δεν χρειάζεται να έχεις μαζί το τηλέφωνο για να την χρησιμοποιήσεις. Είναι ένα αντίγραφο της φυσικής σου κάρτας που χρησιμοποιείται χωρίς τίποτε άλλο παρά μόνο το NFC του ρολογιού που είναι και μηδαμινή η κατανάλωση του σε ενέργεια. Φαντάσου ότι και η κάρτα σου έχει μέσα ένα NFC για να επικοινωνεί με το POS.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω ότι στις 2 συναλλαγές που έχω κάνει η μια που ηταν επιτυχημένη ήταν χωρίς το κινητό μαζί μου και μόνο με το nfc ενεργοποιημένο!

Και δεν έχω Sasmung συσκευή!

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...