Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, konstantinoslp said:

Kαλησπέρα παιδιά.

Κάτοχος GW4 Classic. Είμαι μέλος σε 2-3 groupάκια στο FB που οι δημιουργοί τους δίνουν τα watchfaces τους με κωδικούς (δωρεάν). Έχω πρόβλημα, όμως, γιατί κάθε φορά που πατάω να βρω κάποιο από αυτά τα watchfaces μέσω των link που αφήνουν οι ίδιοι οι devs για να τα κατεβάσω, μου γράφει ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή με αυτήν την έκδοση ή ότι το ρολόι δεν υποστηρίζει αυτήν την εφαρμογή.

Έχει προκύψει κάτι αντίστοιχο σε κάποιον άλλο;

Χρησιμοποιείται με Νote 20 Ultra

Μπορείς να δώσεις λινκ η γρπ να δοκιμασω τι θα βγάλει; Το ίδιο κινητό έχω 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, konstantinoslp said:

Kαλησπέρα παιδιά.

Κάτοχος GW4 Classic. Είμαι μέλος σε 2-3 groupάκια στο FB που οι δημιουργοί τους δίνουν τα watchfaces τους με κωδικούς (δωρεάν). Έχω πρόβλημα, όμως, γιατί κάθε φορά που πατάω να βρω κάποιο από αυτά τα watchfaces μέσω των link που αφήνουν οι ίδιοι οι devs για να τα κατεβάσω, μου γράφει ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή με αυτήν την έκδοση ή ότι το ρολόι δεν υποστηρίζει αυτήν την εφαρμογή.

Έχει προκύψει κάτι αντίστοιχο σε κάποιον άλλο;

Χρησιμοποιείται με Νote 20 Ultra

Τους κωδικούς τους κάνεις εξαργύρωση στο Google play.

Μετά ή ξαναπατάς στο link 2 και 3 φορές για να βγάλει το "εγκατάσταση" ή μπαίνεις από κάποιον browser στον υπολογιστή και στο εμφανίζει.

Όλοι οι σχεδιαστές τα εξηγούν όλα στις περιγραφές τους.Κανε έναν κόπο και διάβασε τους.

Έχω ήδη μαζέψει ένα κάρο δωρεάν watchfaces.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

η ενεργεια δεν ειναι χρονοβορα αλλα τις καρτες στις βγαζει με την πρωτη προσπαθεια ή χρειαζεται να βγεις και να ξαναμπεις
Με την πρώτη, πάω Google pay, μου ζητάει να ανοίξει NFC καί αφού το κάνω ( με έχει πετάξει μόνο του να το ανοίξω) με ξαναπεταει στις κάρτες.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πιο watchface είναι αυτό? Δείχνει μπαταρία από το ρολόι και το κινητό?
Μονο για το ρολοι δειχνει φιλε θα ηταν σουπερ και για το κινητο αν ειχε ενδειξη.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, anergos13 said:

Κατι εγινε σημερα.....

Λουρακι και bezel απο Amazon...


 

Πολύ καλή επιλογή. Έχω ακριβώς το ίδιο αλλά το πήρα από Ελλάδα για να μην περιμένω. Πραγματικά γίνεται πολύ επιβλητικό το ρολόι με το συγκεκριμένο ring.

Το μόνο "κακό" είναι ότι αν θες να ντυθείς πιο casual/αθλητικά δεν πολυταιριάζει. Συν ότι θέλει πολύ δύναμη για να αφαιρεθεί (τι στο καλό έχουν βάλει για κόλλα) με φόβο να κάνεις κακό στο ρολόι. 

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή. Έχω ακριβώς το ίδιο αλλά το πήρα από Ελλάδα για να μην περιμένω. Πραγματικά γίνεται πολύ επιβλητικό το ρολόι με το συγκεκριμένο ring.
Το μόνο "κακό" είναι ότι αν θες να ντυθείς πιο casual/αθλητικά δεν πολυταιριάζει. Συν ότι θέλει πολύ δύναμη για να αφαιρεθεί (τι στο καλό έχουν βάλει για κόλλα) με φόβο να κάνεις κακό στο ρολόι. 
Μπορεις να το βγαλεις με οδοντικο νημα σιγα σιγα γυρω γυρω.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, konstantinoslp said:

Πολύ καλή επιλογή. Έχω ακριβώς το ίδιο αλλά το πήρα από Ελλάδα για να μην περιμένω. Πραγματικά γίνεται πολύ επιβλητικό το ρολόι με το συγκεκριμένο ring.

Το μόνο "κακό" είναι ότι αν θες να ντυθείς πιο casual/αθλητικά δεν πολυταιριάζει. Συν ότι θέλει πολύ δύναμη για να αφαιρεθεί (τι στο καλό έχουν βάλει για κόλλα) με φόβο να κάνεις κακό στο ρολόι. 

Για να αφαιρεθεί θα πάρεις νήμα για τα δόντια και θα το ξεκολλήσεις οριζόντια.  Το έχω κάνει και είναι πολύ εύκολο 

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να πληρωσω με eurobank (gpay) αρκετες φορες βγαζει σφαλμα στο μηχανημα τους κτλ, αλλες φορες λεει το εκανα γρηγορα (αν και εκανε τικ) κτλ. Το γυρναω σε alpha και δουλεουν ολα κανονικα...

 

Τι γινεται; 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, anergos13 said:

Κατι εγινε σημερα.....

Λουρακι και bezel απο Amazon...


7f693e9d517e2cfffb2352c5b4013959.jpg3353bd7aa991391e5bfcc2ce2b7b0b9d.jpg3c3f7760066e072e6671b062f6548923.jpg
 

 

3 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Καλημέρα πιο watchface είναι αυτό? Δείχνει μπαταρία από το ρολόι και το κινητό?

 

3 ώρες πριν, anergos13 said:
3 ώρες πριν, theopanatha13 said:
Καλημέρα πιο watchface είναι αυτό? Δείχνει μπαταρία από το ρολόι και το κινητό?

Μονο για το ρολοι δειχνει φιλε θα ηταν σουπερ και για το κινητο αν ειχε ενδειξη.....

Έχω βάλει το B-Sids το οποίο δείχνει μπαταρία ρολογιού και κινητού.  

20211009_145922.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί θα τρελαθώ. Εγώ ενεργοποιείς το remote connection , έχω samsung account και μπαίνω μέσα  στο κίνητο και ενεργοποιώ την κλήση και λήψη μηνυμάτων σε άλλες συσκευές. Ένα τις ειδοποιήσεις τις δέχομαι κανονικά δεν μπορώ ούτε να κάνω κλήση ούτε να δεχτώ με το remote connection. Εσάς δουλεύει κανονικά;

adok13
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, adok13 said:

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί θα τρελαθώ. Εγώ ενεργοποιείς το remote connection , έχω samsung account και μπαίνω μέσα  στο κίνητο και ενεργοποιώ την κλήση και λήψη μηνυμάτων σε άλλες συσκευές. Ένα τις ειδοποιήσεις τις δέχομαι κανονικά δεν μπορώ ούτε να κάνω κλήση ούτε να δεχτώ με το remote connection. Εσάς δουλεύει κανονικά;

 

Link to comment
Share on other sites

παω στις ρυθμισεις του κληση και αποστολη σε αλλες συσκευες και δεν μου εμφανιζει το ρολοι μου. κινιτο εχω το s20 fe . θα μου σπασει τα νευρα

adok13
Link to comment
Share on other sites

το εκανα φιλε μου αρκετες φορες. στο samsung account που μπηκα απο browser μου δειχνει και το ρολοι και το κινιτο καταχωρημενο αλλα δεν το βρισκει .☹️ δε ξερω τι αλλο να κανω.

adok13
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pchrono said:

Για να αφαιρεθεί θα πάρεις νήμα για τα δόντια και θα το ξεκολλήσεις οριζόντια.  Το έχω κάνει και είναι πολύ εύκολο 

Μετά μπορείς να το ξανακολλησεις η έχει φθαρεί η κόλλα? 

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ανοιχτα τα εχω.δοκιμασα τα παντα.τι να πω , θα τρεχω στη smarttech για μα**κιες. ειναι μια λειτουργια που την χρειαζομαι και ηταν και ενας λογος να παρω samsung.

adok13
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vadergr said:

Μετά μπορείς να το ξανακολλησεις η έχει φθαρεί η κόλλα? 

Σ εμένα δεν ξανα-κόλλαγε. Δεν ξέρω εάν πρέπει να το καθαρίσουμε και να εφαρμόσουμε κάποια κόλλα του εμπορίου. Οταν το είχα το χόρτασα και από τότε που το έβγαλα δεν μου κάνει κέφι να το βάλω. Το χειμώνα με τα μακρυμάνικα έχω την αίσθηση ότι ακόμα και ο ελάχιστος όγκος, με ενοχλεί.

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Απλά κλείσε το και άνοιξε το πάλι και άστο να το βρει. Αφού έχεις s20fe θα το βρει οπωσδήποτε!! Άστο λίγο να το ψάξει. Μετά κάνε τα υπόλοιπα. Και δες αν έχεις το ίδιο samsung account και στα δύο.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ούτε σε εμένα δουλεύει. Λέει να το συνδέσω με Bluetooth. Ξαναπαταω κλήση και πάει να κάνει και λέει η κλήση τερματίστηκε. Όλα είναι ενεργά....

 Στην τρίτη προσπάθεια λέει βεβαιωθειτε πώς το τηλέφωνο σας είναι συνδεδεμένο σε κάποιο δίκτυο

 

Sms στέλνει πάντως

 

 

 

 

 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Την όλη διαδικασία την κάνετε με συνδεδεμένα τα ρολόγια στο bt. Μετά κλείνετε το bt και πρέπει και τα δύο να έχουν σύνδεση σε wifi. Οπότε αν πάρεις τηλέφωνο από ένα άλλο τηλέφωνο χτυπάνε και τα δύο και απαντάς με όποιο θέλεις ρολόι ή κινητό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Είναι τόσο εύκολο. Λίγα λεπτά θέλει.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιατί μόνο δέχομαι κλήση; Δεν μπορώ να πάρω; 

Και τα 2 έχουν wifi και είναι στο ίδιο δίκτυο. Κλειστά είναι τα bt. Αλλά να πάρω δεν μπορώ τηλέφωνο από το ρολόι. Δεν δοκίμασα να πάρω από το σταθερό πχ στο κινητό μου να δω αν χτυπάνε και τα 2

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, costsa41 said:

Φυσικά χτυπάνε και τα δύο αν πάρεις από το σταθερό σου και φυσικά κάνει κλήση το ρολόι!!! Σήμερα κατέβηκα για καφέ παραλία και ξέχασα το κινητό σπίτι. Πήρα τηλέφωνο από το ρολόι να μου φέρουν το κινητό.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οκ σε εμένα δεν λειτουργεί πάντως. Τεσπα.....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εκατσα και εκανα μεχρι και format στο ρολοι , και παλι δεν το βρισκει στις συσκευες  να το κανω link οταν ανοιγω την εφαρτμογη

Screenshot_20211009-174053_Samsung Cloud.jpg

Screenshot_20211009-174140_Call & text on other devices.jpg

adok13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...