Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο 0 ναι μηδεν 2 λεπτα αντε έχει δειξει κ 10 το οποιο είναι λάθος φυσικά. (Με τη καραντίνα που περασαμε τα ξαναχαλασα ολα δυστυχώς αλλα επειδή ειχα θεμα κ το εχω μάθει εμπειρικά σίγουρα το 0 με 10 δεν ισχυει)

Ναι ο βαθύς ύπνος είναι παρα πολύ σημαντικός κ μετα απο μια ηλικία το καταλαβαίνεις. Εαν καταφέρεις κ κοιμηθείς σωστα κ εισαι στα 35 40 45 το καταλάβαινεις αμεσα την επόμενη ημέρα στην απόδοση σου. Εαν το φτιαξει καποιος στο μηνα βλεπει μεγαλες αλλαγες κ στη ψυχολογία του τη διάθεση ακομα κ στο σωμα του

Anyway offtopic ολο το παραπάνω 

Στο οντοπικ τα σωστα νουμερα είναι ενα πολυ καλο εργαλείο για συμπεράσματα για αυτούς που ξέρουν να τα χρησιμοποιουν οποτε καλο είναι κατι που φοράμε κ μπορει να κανει αυτη τη δουλειά να τη κάνει αξιοπρεπώς οχι τέλεια αλλα αξιόλογα.. κ το κακο με αυτο το θέμα είναι οτι ειναι πρόβλημα της εφαρμογής οχι του αισθητήρα!! 

 

Ιδιος ύπνος ιδιος αισθητήρας διαφορετικα αποτελεσμαυα ανα εφαρμογή 

 

SmartSelect_20210921-221921_Samsung Health.jpg

SmartSelect_20210921-221959_Sleep.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ το sleep as android και στο GW4 παίρνει τα δεδομένα και τα αναλύει (φοβερό) Μου βγάζει βαθύ ύπνο χθες 1 ώρα και 44 λεπτα, ενώ η εφαρμογή της Sam 20 λεπτά.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως και με τη μπαταρία, πάλι θα ζητήσω από κατόχους αμφοτέρων των gw 3 & 4 αν έχουν κάποια συγκριτικά δεδομένα σε όσα αναφέρονται απτα παιδιά πάνω για τον βαθύ ύπνο. Υπάρχει θέμα και στο περσινό μοντέλο με τη συγκεκριμένη ένδειξη; 

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, dimkit said:

Εχει αγοράσει κανεις LTE εκδοση απο το εξωτερικο ? Ξέρει κανεις αν δουλευει Ελλάδα , Στο active 2 που έχω ,για να πάρει ελληνική ESIM επρεπε να αλλάξω region (μια αρκετά πολυπλοκη διαδικασία σε TIZEN ).

 

Και εμένα με ενδιαφέρει πολύ αυτό το θέμα. Δεν αγόρασα ακόμα το ρολόι διότι ενδιαφέρομαι για έκδοση LTE η οποία δεν κυκλοφόρησε ακόμα στην Ελλάδα, και θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να συνδέσω στο δίκτυο ρολόι αγορασμένο από το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ το sleep as android και στο GW4 παίρνει τα δεδομένα και τα αναλύει (φοβερό) Μου βγάζει βαθύ ύπνο χθες 1 ώρα και 44 λεπτα, ενώ η εφαρμογή της Sam 20 λεπτά.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Γιατί εμένα αυτή η εφαρμογή μου μετράει μόνο το σύνολο του ύπνου ενώ τις Sam μετράει τα πάντα (όπως τα μετράει)..

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

για watch face ριχτε μια ματια στο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fruit4droid.cronosurf&hl=en_US&gl=US

παραμετροποιηστε το απο τα σεττινγκς ειναι οτι πιο ολοκληρομενο σε μη digital εχω βρει , η προ εκδοση εινα ιστα 7.5 ε βεβαια 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, snoof said:

για watch face ριχτε μια ματια στο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fruit4droid.cronosurf&hl=en_US&gl=US

παραμετροποιηστε το απο τα σεττινγκς ειναι οτι πιο ολοκληρομενο σε μη digital εχω βρει , η προ εκδοση εινα ιστα 7.5 ε βεβαια 

Δεν μου εμφανίζει install. Λέει μη συμβατό 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζει install. Λέει μη συμβατό 
Βάλε το λινκ του play store μέσα από web interface και μάλλον θα λυθεί το πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

οχι λεει απο κατω οτι για watch4
If you have a Galaxy Watch 4, please install from Google Play directly on the watch.

απλα δεν ειχα αλλα τροπο να σας δειξω το λινκ κ να δειτε τις δυνατοτητες στο video οπότε εβαλα απλα το λινκ απο web 🤷‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Mόλις μου έβγαλε update 160mb για βελτιώσει και σταθερότητα το ρολόι είναι από Ελλάδα

https://doc.samsungmobile.com/SM-R890/EUR/doc.html

Edited by pgpmx5

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Mόλις μου έβγαλε update 160mb για βελτιώσει και σταθερότητα το ρολόι είναι από Ελλάδα
https://doc.samsungmobile.com/SM-R890/EUR/doc.html
Μόλις το έκανα και εγώ, για να δούμε...

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, qosmio said:

Ηρθε το ασυρματο powerbank 🙂 

ασημένιο ! 😎

 

Με ποια courtier στο έστειλαν; γιατί εγώ λογικά όταν το στείλουν θα είμαι στη δουλειά και θα πρέπει να πάω να το πάρω

adok13
Link to comment
Share on other sites

Με ποια courtier στο έστειλαν; γιατί εγώ λογικά όταν το στείλουν θα είμαι στη δουλειά και θα πρέπει να πάω να το πάρω


Με Speedex ήρθε.
Μια απ' τα ίδια .. κι εγώ δουλειά ήμουν και πήγα και το πήρα

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πριν 2 εβδομάδες... ασημί χρώμα... γιατί μας είχε φοβίσει ένας συμφορουμίτης που του έστειλαν ροζ...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι μετα την αναβάθμιση εχει τρομερη διαφορα στη μπαταρία σε 4 ωρες εχει χάσει 2 %, αλλα θα δείξει αυριο πως θα τα παει πραγματικά 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πριν 2 εβδομάδες... ασημί χρώμα... γιατί μας είχε φοβίσει ένας συμφορουμίτης που του έστειλαν ροζ...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι εγώ ήμουν με το ροζ. Σε συρτάρι κατέληξε γιατί εγώ αυτό το πράγμα έξω δεν το βγάζω . Κρίμα γιατί φορτίζει τα πάντα και πάνω από όλα το ρολόι.Να μου δείχνετε ευγνωμοσύνη γιατί γίναμε κωλος στο τέλος με την samsung hellas και ίσως να την πήραν γραμμή. Αν πάντως κάποιος ψήνεται για ανταλλαγή..ας στείλει.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, bromonano2 said:

Ναι εγώ ήμουν με το ροζ. Σε συρτάρι κατέληξε γιατί εγώ αυτό το πράγμα έξω δεν το βγάζω emoji28.png. Κρίμα γιατί φορτίζει τα πάντα και πάνω από όλα το ρολόι.Να μου δείχνετε ευγνωμοσύνη emoji16.png γιατί γίναμε κωλος στο τέλος με την samsung hellas και ίσως να την πήραν γραμμή. Αν πάντως κάποιος ψήνεται για ανταλλαγή..ας στείλει.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


 

Πρέπει να είσαι ανοιχτόμυαλος 🤣🤣.... Αν μπορείς να βάλεις μία φωτό να δούμε πόσο ροζ είναι. Πέρα από την πλάκα, αν κάποια ενδιαφέρεται ας βοηθήσει τον συμφορουμίτη...

Αλλά ροζ;;; με ποια λογική να βγάλεις ροζ power bank? 

Στο θέμα του ύπνου μετά την αναβάθμιση μου "μετράει" περισσότερα λεπτά βαθύ ύπνου. Το "μετράει" σε εισαγωγικά γιατί προφανώς είναι θέμα αλγόριθμου και software. 

Θυμάμαι άλλαξε πριν κανένα χρόνο σε κάποιο update του GW Active 2 και όταν σηκώθηκα το πρωί έγραφε σκορ ύπνου 50 (από 85-95 συνήθως) και βαθύ ύπνο 5 λεπτά. Στην αρχή ανησύχησα αλλά μετά διάβασα στο reddit αρκετούς που είχαν το ίδιο θέμα και δεν έδωσα σημασία. 

Τώρα το SleepAsAndroid αναλύει τα ίδια δεδομένα και δείχνει σωστά αποτελέσματα.... (ελπίζω...)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, argp said:

Πρέπει να είσαι ανοιχτόμυαλος 🤣🤣.... Αν μπορείς να βάλεις μία φωτό να δούμε πόσο ροζ είναι. Πέρα από την πλάκα, αν κάποια ενδιαφέρεται ας βοηθήσει τον συμφορουμίτη...

Αλλά ροζ;;; με ποια λογική να βγάλεις ροζ power bank? 

Στο θέμα του ύπνου μετά την αναβάθμιση μου "μετράει" περισσότερα λεπτά βαθύ ύπνου. Το "μετράει" σε εισαγωγικά γιατί προφανώς είναι θέμα αλγόριθμου και software. 

Θυμάμαι άλλαξε πριν κανένα χρόνο σε κάποιο update του GW Active 2 και όταν σηκώθηκα το πρωί έγραφε σκορ ύπνου 50 (από 85-95 συνήθως) και βαθύ ύπνο 5 λεπτά. Στην αρχή ανησύχησα αλλά μετά διάβασα στο reddit αρκετούς που είχαν το ίδιο θέμα και δεν έδωσα σημασία. 

Τώρα το SleepAsAndroid αναλύει τα ίδια δεδομένα και δείχνει σωστά αποτελέσματα.... (ελπίζω...)

To sleep as android προς το παρόν τουλάχιστον δυστυχώς δεν έχει πρόσβαση στον αισθητήρα spo2

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, argp said:

Πρέπει να είσαι ανοιχτόμυαλος 🤣🤣.... Αν μπορείς να βάλεις μία φωτό να δούμε πόσο ροζ είναι. Πέρα από την πλάκα, αν κάποια ενδιαφέρεται ας βοηθήσει τον συμφορουμίτη...

Αλλά ροζ;;; με ποια λογική να βγάλεις ροζ power bank? 

Στο θέμα του ύπνου μετά την αναβάθμιση μου "μετράει" περισσότερα λεπτά βαθύ ύπνου. Το "μετράει" σε εισαγωγικά γιατί προφανώς είναι θέμα αλγόριθμου και software. 

Θυμάμαι άλλαξε πριν κανένα χρόνο σε κάποιο update του GW Active 2 και όταν σηκώθηκα το πρωί έγραφε σκορ ύπνου 50 (από 85-95 συνήθως) και βαθύ ύπνο 5 λεπτά. Στην αρχή ανησύχησα αλλά μετά διάβασα στο reddit αρκετούς που είχαν το ίδιο θέμα και δεν έδωσα σημασία. 

Τώρα το SleepAsAndroid αναλύει τα ίδια δεδομένα και δείχνει σωστά αποτελέσματα.... (ελπίζω...)

Σιγά το πρόβλημα...επειδή είναι ένα απαλό ρόζ να μην το χρησιμοποιώ....άν είναι να χαρακτήρισουν πόσο "άντρας" είμαι απο το χρώμα του powerbank  χέσε μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ ήμουν με το ροζ. Σε συρτάρι κατέληξε γιατί εγώ αυτό το πράγμα έξω δεν το βγάζω . Κρίμα γιατί φορτίζει τα πάντα και πάνω από όλα το ρολόι.Να μου δείχνετε ευγνωμοσύνη γιατί γίναμε κωλος στο τέλος με την samsung hellas και ίσως να την πήραν γραμμή. Αν πάντως κάποιος ψήνεται για ανταλλαγή..ας στείλει.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Ψεκασμα με Plasti Dip πχ μαυρο και εισαι ετοιμος....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το πρόβλημα...επειδή είναι ένα απαλό ρόζ να μην το χρησιμοποιώ....άν είναι να χαρακτήρισουν πόσο "άντρας" είμαι απο το χρώμα του powerbank  χέσε μέσα...
Καλά δεν το παίζω βαρύς και ασηκωτος αλλά έχω προτιμήσεις σε συγκεκριμένα χρωματα και σίγουρα το ροζ (πόσο μάλλον το συγκεκριμένο ροζ). Άμα ήταν να αγοράζαμε και το ρολοι ροζ. Παρακάτω..
Ψεκασμα με Plasti Dip πχ μαυρο και εισαι ετοιμος....
Σωστός, δεν το είχα σκεφτεί.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...