Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω θα ξαναπω οτι η μέτρηση υπνου της σαμσουνκ κρίνοντας απο το active 2 ειναι κουκουρουκου κ ας βγειτε να με φατε. Δεν θεωρώ οτι ειναι ο αισθητήρας αλλα ο αλγόριθμος.  Στο watch 4 τα ίδια οσον αφορα τον ύπνο. Overall όμως το watch4  θεωρώ ειναι η καλυτερη υλοποίηση της σαμσουνκ σχεδον σε ολα τα επίπεδα.

Περιμένω να δω αν θα στρώσει κ η μπαταρία κ θα πω ολοκληρωμένα την άποψη μου

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή υλοποίησή και σίγουρα θα στρώσει με τα updates.
Πραγματικό smartwatch και οχι απλά ένα smart tracker οπως όλα τα υπόλοιπα πού οντως κρατάει η μπαταρία τους γιατί πολύ απλά δεν κάνουν όλα αυτά πού μπορεί να κάνει ένα πραγματικό smartwatch.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαφημίζεις Google /Samsung super συνεργασία, νέο λειτουργικό Wear OS 3 sorry αλλά εγώ περιμένω περισσότερα. Δεν μπορεί να μην μετράς καθόλου βαθή ύπνο. Δεν γίνεται ο άλλος να σηκώνεται για κατούρημα και μετά 4 ώρες να μην μετράει τίποτα. Ζητάς 400 ευρώ και μου πουλάς κάτι που ίσως κάνεις καλά στο μέλλον.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@efbill Εδώ μετράει ύπνο μια στο τόσο και όχι ολόκληρο πάντα ο βαθύς ύπνος μας μάρανε. Έτσι είναι όπως τα λες. Ας ελπίσουμε ότι με ενημερώσεις θα λυθούν αυτά και γρήγορα όχι μετά από κανένα χρόνο.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν και τα δύο μοντέλα έχουν περιστρεφόμενη στεφάνη.
Οχι μόνο το classic...

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο σκεψη εκανα ακυρωση του απλου και παω για το classic 46mm σε Silver ..το εβγαλε σε καλη τιμη το Amazon.de (σε συνδυασμο με τιμολογιο παντα) ....

Εντος εβδομαδας θα παραλαβω το απλο 40ρι και θα παρω μια γευση....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο σκεψη εκανα ακυρωση του απλου και παω για το classic 46mm σε Silver ..το εβγαλε σε καλη τιμη το Amazon.de (σε συνδυασμο με τιμολογιο παντα) ....

Εντος εβδομαδας θα παραλαβω το απλο 40ρι και θα παρω μια γευση....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εκτός των άλλων θα έχεις και καλύτερη μπαταρία. Εγώ σκέφτομαι μήπως έκανα βλακεια και πήρα το μαύρο αντί το ασημί, τώρα είναι αργά βέβαια. Με τι λουράκι θα ταίριαζε το μαύρο, καμία ιδέα;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός των άλλων θα έχεις και καλύτερη μπαταρία. Εγώ σκέφτομαι μήπως έκανα βλακεια και πήρα το μαύρο αντί το ασημί, τώρα είναι αργά βέβαια. Με τι λουράκι θα ταίριαζε το μαύρο, καμία ιδέα;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το 44ρι ειχα παραγγειλει σε μαυρο για μενα μπαταρια ιδια με το 46ρι ετσι κι αλλιως...

Το 40ρι προοριζεται για την συζυγο....

Ειχα παραγγειλει αυτο για το μαυρο 44αρι με εσωτερικο πορτοκαλι μαγνητικο ....πιθανον να πηγαινει και με ασημι... οπως το σκεφτομαι
...

€ 4,80 50%OFF | Silicone Watch Band for Huawei Watch Gt 2 Magnetic Loop strap for Samsung Galaxy Active 2 Bracelet 20mm 22mm Fit Accessories
https://a.aliexpress.com/_mN5GaOb

Και αναμενω και ενα σετ μια 3δα σιλικονης να εχουμε γενικα για αλλαγες ...

https://www.amazon.de/Bracelet-Compatible-Vivoactive-Silicone-Replacement-Grey-Dark-Blue-Black/dp/B07Q7ZY1P8?pd_rd_w=XRXeq&pf_rd_p=9fa77cc7-41d3-483a-977f-9397611d83f4&pf_rd_r=9CVXZJYFM5VS8B45GY6A&pd_rd_r=30ec1303-1894-4ba6-b2cf-b00d4abbae0d&pd_rd_wg=QJZtV&pd_rd_i=B07Q7ZY1P8&psc=1&ref_=pd_bap_m_rp_1_sc

Μπλε - Γκρι - Μαυρο

Σε καθε περιπτωση με το ασημι πηγαινουν και τα δερματινα....






🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

επειδή καναμε κουβεντα για την μετρηση υπνου...
στο xda ανεφεραν αυτη την εφαρμογη...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.sleep

υπάρχει στο play store του ρολογιου?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vfragos said:

Εκτός των άλλων θα έχεις και καλύτερη μπαταρία. Εγώ σκέφτομαι μήπως έκανα βλακεια και πήρα το μαύρο αντί το ασημί, τώρα είναι αργά βέβαια. Με τι λουράκι θα ταίριαζε το μαύρο, καμία ιδέα;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με το μαύρο πάει μόνο μαύρο λουράκι. Καλύτερα να έπερνες το ασημί. Επειδή έχει και ασημί στεφάνη πάει με πολλά λουράκια (Μαύρο, καφέ, γκρι, μπεζ). Εγώ έβαλα το καφέ (φωτογραφία πιο πίσω) και αρέσει σε όσους το είδαν. Μοιάζει με κλασικό ακριβό ρολόι.  

Link to comment
Share on other sites

επειδή καναμε κουβεντα για την μετρηση υπνου...
στο xda ανεφεραν αυτη την εφαρμογη...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.sleep

υπάρχει στο play store του ρολογιου?
Λογικά υπάρχει ναι, αλλά αν είναι να μπλέξουμε με εφαρμογή τρίτου για να καταφέρουμε να μετρήσουμε ύπνο άστα βράστα....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά υπάρχει ναι, αλλά αν είναι να μπλέξουμε με εφαρμογή τρίτου για να καταφέρουμε να μετρήσουμε ύπνο άστα βράστα....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίσα ίσα να λες πάλι καλά που υπάρχουν επιλογές για όλα.
Γι'αυτό πήραμε αυτό το ρολόι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα να λες πάλι καλά που υπάρχουν επιλογές για όλα.
Γι'αυτό πήραμε αυτό το ρολόι.
Σε γενικές γραμμές ισχύει αλλά άλλο να είναι επιλογή μου και άλλο να αναγκάζομαι λόγω προβληματικής λειτουργίας του ρολογιού.
Δεν ξέρω εάν το sleep as android υποστηρίζει την λειτουργία παρακολούθησης κορεσμού οξυγόνου κατά την διάρκεια του ύπνου. Το sleep as android το είχα δοκιμάσει στο παρελθόν και ήταν ρουφηχτρα από μπαταρία συν από ότι θυμάμαι τουλάχιστον για κάποιες λειτουργίες έπρεπε να το ξεκινήσεις εσύ, δεν έκανε αυτόματη παρακολούθηση.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Με το μαύρο πάει μόνο μαύρο λουράκι. Καλύτερα να έπερνες το ασημί. Επειδή έχει και ασημί στεφάνη πάει με πολλά λουράκια (Μαύρο, καφέ, γκρι, μπεζ). Εγώ έβαλα το καφέ (φωτογραφία πιο πίσω) και αρέσει σε όσους το είδαν. Μοιάζει με κλασικό ακριβό ρολόι.  
Πάει και με άλλα χρώματα.
Χακί,λευκό,κόκκινο κ.α.
Ωραίο και το ασημί αλλά θεωρώ το μαύρο πιο attractive.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οχι το sleep as android δεν υποστηρίζει οξυγονο. 

χθες deep sleep , sleep as android 1 ωρα samsung health 10 λεπτα , αντε βγάλε ακρη 

η διαφορά λιπομετρησης ζυγαριας xiaomi κ ρολογιού ειναι για τα δεδομένα μου αμελητέα. σίγουρα δεν ειναι ακριβής αλλα παίρνεις μια πολυ καλη εικονα στο περιπου που κυμαινεσαι κ αυτο εχει σημασία. 

ποιότητα κατασκευής ειναι πολυ καλη κ το τζαμακι πολυ καλύτερο απο οσα εχω δοκιμάσει μεχρι τώρα. 

οι πληρωμές γίνονται αισθητά πιο γρηγορα οπως κ η εκκίνηση του gpay συγκριτικα με το samsung pay του active 2 είναι στο μισο χρόνο. 

το gps του όπως θα έπρεπε να ήταν δεν εχει θεμα αποκλίσεων όπως διάβαζα στο reddit 

οι παλμοι ειναι οκ δεν εχω παρατηρήσει κάποιο περιεργο θεμα σοβαρής απόκλισης τις 2 φορες που πήγα για άθληση. μετρο συγκρισης δεν εχω για ακριβια αλλα δε θεωρώ οτι εχει σημασία στο μεσο χρηστη αν δειχνει 130 αντι 133 παλμους

μεγαφωνο μικροφωνο σε κλησεις κομπλε , βολικα επισης κ τα gestures για απάντηση απόρριψη 

Για μπαταρία δε θα μιλησω ακομα θα ταν αδικο, καθώς περιμένω να κλείσει 2 βδομάδες πρώτα να μάθει τα μοτίβα μου. πρωτη δουλειά όταν το πηρα ηταν να κανω disable οτι εφαρμογή δεν ηθελα ώστε να δω αν θα δω διαφορά σε 2 βδομάδες

 

αν αξιωθουν να φτιαξουν το θεμα υπνου κ βελτιώσουν γενικα τη κατανάλωση με κάποιο τρόπο  θα νε οτι ποιο ολοκληρωμένο προϊόν σε ρολόι εχει βγει απο τη samsung 

Link to comment
Share on other sites

Τρεις γενιές μετά από το πρώτο galaxy watch περίμενα ότι θα έχουν λυθεί αυτά τα θέματα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι να λυθει ? το App αλγόριθμος ιδιος  ειναι αν παιζει ο υπνος στο 1 θα παιξει σε ολα το hardware αλλάζει κ στον υπνο δε παιζει ρολο ο συγκεκριμενος αισθητήρας.

αν ειχες το πρωτο κ ειχες το ιδιο θεμα οπως το ελεγα οτι ισχυει το ιδιο κ στο active κ σε ολα k λεγανε μια χαρα λειτουργει τοτε θα το ειχες κ σε αυτο κ στο επομενο κ στο παραεπομενο, software ειναι το θεμα

 

αν κ δε ξερω αν  κ τα υπόλοιπα app κατά ποσο ειναι σωστά πχ ενα της xiaomi Μπορεί να λεει 2 ωρες βαθυ υπνο , ειμαστε σίγουροι οτι ισχυει κ αυτο το 2ωρο? 

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

τι να λυθει ? το App αλγόριθμος ιδιος  ειναι αν παιζει ο υπνος στο 1 θα παιξει σε ολα το hardware αλλάζει κ στον υπνο δε παιζει ρολο ο συγκεκριμενος αισθητηρας 
Φαταζομουν και τα δύο, βελτίωση αλγόριθμου μετά από τόσα χρόνια και ταυτόχρονα η μεγαλύτερη ακρίβεια των αισθητήρων κάποιο ρόλο θα έπαιζε στην βελτίωση. Εμένα προσωπικά μου κάνει εντύπωση η μηδέν εξέλιξη.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανεις LTE εκδοση απο το εξωτερικο ? Ξέρει κανεις αν δουλευει Ελλάδα , Στο active 2 που έχω ,για να πάρει ελληνική ESIM επρεπε να αλλάξω region (μια αρκετά πολυπλοκη διαδικασία σε TIZEN ).

Υ.Γ Ρε παιδία είμαι και εγώ Tech freak , μου αρέσει να μετράω στις προπονήσεις Βήματα , παλμούς , οξυγόνο , κ.α. αλλά η καταγραφη του ύπνου , μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πραγματικά τι προσφέρει και  έχει γίνει τόσο μεγάλο θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό (Samsung) το έχω συνδεμένο με το Galaxy Wearable. Έχει βάλει κανείς και το wear os της Google να μας πει αν λειτουργεί, και αν προθέτει κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανεις LTE εκδοση απο το εξωτερικο ? Ξέρει κανεις αν δουλευει Ελλάδα , Στο active 2 που έχω ,για να πάρει ελληνική ESIM επρεπε να αλλάξω region (μια αρκετά πολυπλοκη διαδικασία σε TIZEN ).
Υ.Γ Ρε παιδία είμαι και εγώ Tech freak , μου αρέσει να μετράω στις προπονήσεις Βήματα , παλμούς , οξυγόνο , κ.α. αλλά η καταγραφη του ύπνου , μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πραγματικά τι προσφέρει και  έχει γίνει τόσο μεγάλο θέμα .
Από την στιγμή που μετράει κορεσμό οξυγόνου και ροχαλητό κατά την διάρκεια του ύπνου θα μπορούσε να είναι ένα πολύτιμο εργαλείο για να ανακαλύψει κάποιος πιθανά προβλήματα της πολύ επικίνδυνης υπνικής άπνοιας που σπάνια ανακαλύπτει πριν εξελιχθεί σε σοβαρό στάδιο. Επίσης για κάποιον που έχει διαγνωστεί να την παρακολουθεί.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ioterl said:

Στο κινητό (Samsung) το έχω συνδεμένο με το Galaxy Wearable. Έχει βάλει κανείς και το wear os της Google να μας πει αν λειτουργεί, και αν προθέτει κάτι; 

Δεν συνεργάζεται..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dimkit said:

 Ρε παιδία είμαι και εγώ Tech freak , μου αρέσει να μετράω στις προπονήσεις Βήματα , παλμούς , οξυγόνο , κ.α. αλλά η καταγραφη του ύπνου , μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πραγματικά τι προσφέρει και  έχει γίνει τόσο μεγάλο θέμα .

Στο παρελθόν εμενα με είχε βοηθήσει να βελτιώσω ωράρια αρχικά κ μετα που συνειδητοποίησα οτι ξύπναω πολυ συχνά η δε κάνω πολυ βαθυ ύπνο ψαχτηκα με γιατρούς κ είχα έλλειψη βιταμίνης  d κ ασβεστίου, με αποτελεσμα  κ να μη ξεκουραζομουν οπως έπρεπε κ να ταράζει τις ορμόνες , απο τον υπνο...καλο ε? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, snoof said:

Στο παρελθόν εμενα με είχε βοηθήσει να βελτιώσω ωράρια αρχικά κ μετα που συνειδητοποίησα οτι ξύπναω πολυ συχνά η δε κάνω πολυ βαθυ ύπνο ψαχτηκα με γιατρούς κ είχα έλλειψη βιταμίνης  d κ ασβεστίου, με αποτελεσμα  κ να μη ξεκουραζομουν οπως έπρεπε κ να ταράζει τις ορμόνες , απο τον υπνο...καλο ε? 

Αλήθεια; πολύ χρήσιμη η εμπειρία σου.. δλδ τώρα πόσο βαθύ ύπνο σου δείχνει; Γιατί εμένα σε 8 ώρες ύπνου μου δείχνει 20 λεπτά βαθύ. 

Έχω διαβάσει ότι είναι πολύ σημαντικός ο βαθύς ύπνος γιατί κατά την διάρκεια του "ανασυγκροτείται" ο εγκέφαλος και το σώμα (χονδρικά).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...