Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, efbill said:

Επειδη εχει τυχει να το δω συγκεκριμενο video...στα περισσότερα πεδια μεσα στο μικρο διαστημα ειδε βελτιωσεις μετα τα updates που εγιναν ( και θα ακολουθησουν και αλλα προφανως) ...το θεμα που ανεφερε βασικα ειναι οτι αργει να συνδεθει το gps ...

Το συμπερασμα του ειναι θετικο και οτι αναμενει βελτιωσεις ....

επισης ανεφερε θετικη την αλλαγη σε wear os...

Προσωπικα δεν ειδα κανενα θαψιμο και προσπαθεια υποβαθμισης της συσκευής οπως ο Έλληνας yber....και φυσικα τα συμπερασματα του προεκυψαν μετα απο ενδελεχη test ,..οχι ξεπετα της πλακας....

Βεβαια πρεπει να σκεφτουμε οτι οι συγκρισεις γινονται με συσκευες  πολλαπλάσιας αξιας και πιο εξειδικευμενες σε  τομεις...

overall το αποτέλεσμα το βλεπω θετικο και με προσδοκίες περαιτερω βελτιωσης ....

56 minutes ago, efbill said:

Ελληνικό βίντεο δεν έχω δει. Περίμενα να ανεβάσουν βίντεο για το ρολόι 3 τύποι που ακολουθώ χρόνια και εμπιστεύομαι. Ασχολούνται κυρίως με το τρέξιμο. Και οι 3 λένε πως heart rate και gps είναι χάλια. Το συγκρίνουν βέβαια με ζώνες παλμών και δρομικά ρολόγια. Επίσης για τον αισθητήρα BMA λένε πως δείχνει ότι θέλει από μέρα σε μέρα. 13% λίπος σήμερα 24% αύριο.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

στο 5:24 θα δεις οτι αναφερει χαρακτηριστικα οτι τα αποτελέσματα με τον αισθητήρα λιπους σταθεροποιηθηκαν μετα τα updates...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από έμενα. 

Κάτοχος και εγώ Samsung galaxy watch 4 classic μαύρο . 

Να ρωτήσω είδα στο YouTube ότι είχε και δούλευε κάποιος Google Assistant, ότι προσπάθεια και εάν έκανα δεν βρήκα άκρη καμία ιδέα??? 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sv2bzq said:

Γειά σας και από έμενα. 

Κάτοχος και εγώ Samsung galaxy watch 4 classic μαύρο . 

Να ρωτήσω είδα στο YouTube ότι είχε και δούλευε κάποιος Google Assistant, ότι προσπάθεια και εάν έκανα δεν βρήκα άκρη καμία ιδέα??? 

Google assistant δεν υπάρχει ακόμα στο ρολόι. Θα έρθει σε επόμενη αναβάθμιση νομίζω. 

 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, doganos said:

Google assistant δεν υπάρχει ακόμα στο ρολόι. Θα έρθει σε επόμενη αναβάθμιση νομίζω. 

 

 

Μήπως εάν αλλάζαμε σε ΗΠΑ είχαμε κάποιο αποτέλεσμα γιατί από το βίντεο που είδα το λειτουργούσε κανονικά.. 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sv2bzq said:

Μήπως εάν αλλάζαμε σε ΗΠΑ είχαμε κάποιο αποτέλεσμα γιατί από το βίντεο που είδα το λειτουργούσε κανονικά.. 

 

Για στείλε το βίντεο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 
Για στείλε το βίντεο
Πήγα να στείλω αλλά μου έβγαλε Block (είναι YouTube)
Ακόμα και σε μήνυμα δεν μπόρεσα.
Πες μου πως...

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το βίντεο



δεν ξέρω εάν με αφήσει τώρα....

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος Ιταλός είναι με καποιο hack που κατάφερε να περάσει google assistant. Ζητάει και κάποιο ποσό ως ανταμοιβή. Εγώ προσωπικά θα περιμένω ούτως ή άλλως χωρίς ελληνικά άχρηστο είναι. Αυτά που θέλω και δεν χρειάζονται ελληνικά τα κάνω και με Bixby και καλύτερα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος Ιταλός είναι με καποιο hack που κατάφερε να περάσει google assistant. Ζητάει και κάποιο ποσό ως ανταμοιβή. Εγώ προσωπικά θα περιμένω ούτως ή άλλως χωρίς ελληνικά άχρηστο είναι. Αυτά που θέλω και δεν χρειάζονται ελληνικά τα κάνω και με Bixby και καλύτερα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εννοείται ότι θα περιμένουμε, απλά έλεγα μήπως έκανα κάποιο λάθος γιατί στο βίντεο δουλεύει κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω μια απορια,στο κατω μερος που εχει τον αισθητηρα υπαρχει ζελατινα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω μια απορια,στο κατω μερος που εχει τον αισθητηρα υπαρχει ζελατινα?
Εμένα ούτε κάτω αλλά ούτε στην οθόνη είχε και από ότι διαβάζω έτσι πρέπει να είναι γενικά.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα 

ενα που παρατήρησα αν μπορει καποιος να το επιβεβαιωση η οχι.

spotify στο ρολοι. κατεβασμενο podcast. σύνδεση ακουστικά (buds) στο ρολόι για να το ακούω, παω περπάτημα τρέξιμο κ βαζω το προγραμμα. κινητό σπίτι.

περιπου στα 50 λεπτα τρωει κοκομπλοκο κ σταματάει να παίζει το spotify κ δεν ξαναδιαβάζει τη κατεβασμένη library

δεν μπορω να ξερω ΑΝ το κανει σε συγκεκριμενο χρονο Η οταν ξεκιναει κ λεει τα στατιστικα σου στο 1 2 3 km κ μετα δε μπορει να επανελθει το spotify. 

το κανε σημερα κ τις 2 φορες που πηγα περιπου στο ιδιο χρονικο διαστημα.

να θελει επιβεβαιωση απο το κινητο για το account που δε το χω μαζι μου το θεωρώ χλομο αλλιώς ποιος ο λογος του download

το χει παρατηρήσει κανείς κ αν οχι υπάρχει κάποιος που παει για τρέξιμο να το τεσταρει ?

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Το ρολόι απ ότι έχω δει έχει επιλογή να μετράει τους παλμούς συνεχόμενα , χωρίς να έχεις βάλει να κάνει κάποια άσκηση , σωστά ; 
Επισης , αυτή την μέτρηση μπορεί να την δείχνει στην οθόνη συνεχώς με το always on , να την ανανεώνει δηλαδή συνεχώς ;

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Το ρολόι απ ότι έχω δει έχει επιλογή να μετράει τους παλμούς συνεχόμενα , χωρίς να έχεις βάλει να κάνει κάποια άσκηση , σωστά ; 
Επισης , αυτή την μέτρηση μπορεί να την δείχνει στην οθόνη συνεχώς με το always on , να την ανανεώνει δηλαδή συνεχώς ;
Ναι μετράει τους παλμούς συνεχόμενα ή κάθε 10 λεπτά ή μη αυτόματο όσο για το εάν δείχνει στο Always on δεν νομίζω, κάτι είχα διαβάσει ότι μπορεί να σου το δείχνει στο ρολόι με Always on (στην οθόνη κλειδώματος).

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sv2bzq said:

Ναι μετράει τους παλμούς συνεχόμενα ή κάθε 10 λεπτά ή μη αυτόματο όσο για το εάν δείχνει στο Always on δεν νομίζω, κάτι είχα διαβάσει ότι μπορεί να σου το δείχνει στο ρολόι με Always on (στην οθόνη κλειδώματος).

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για να βλέπεις του παλμούς συνέχεια,  πρέπει να το έχει το watch face που έχεις βάλει. Και μετά μπορείς να το έχεις στο always on. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pchrono said:

Για να βλέπεις του παλμούς συνέχεια,  πρέπει να το έχει το watch face που έχεις βάλει. Και μετά μπορείς να το έχεις στο always on. 

Οκ σωστός. 

Ξέρεις κάτι να φαίνεται και στο ρολόι always on??? 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pchrono said:

Για να βλέπεις του παλμούς συνέχεια,  πρέπει να το έχει το watch face που έχεις βάλει. Και μετά μπορείς να το έχεις στο always on. 

Μπορείς να το έχεις στο Always On και να δείχνει & ανανεώνει τους παλμούς χωρίς να ξυπνάς την οθόνη ή να πατάς κάπου πάνω , κάθε ας πούμε 5 δευτερόλεπτα ;

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το R890 τι σημαίνει; Το βρήκα στο skroutz.
Smartwatch Samsung R890 4 46mm Black EU



Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, efbill said:

Καλησπέρα. Το R890 τι σημαίνει; Το βρήκα στο skroutz.
Smartwatch Samsung R890 4 46mm Black EU



Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειναι ο κωδικος του classic. 

 

6 ώρες πριν, Billeridis said:

Μπορείς να το έχεις στο Always On και να δείχνει & ανανεώνει τους παλμούς χωρίς να ξυπνάς την οθόνη ή να πατάς κάπου πάνω , κάθε ας πούμε 5 δευτερόλεπτα ;

Δεν νομιζω..... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, doganos said:

Ειναι ο κωδικος του classic. 

 

Δεν νομιζω..... 

Εχω το προηγούμενου ρολόι που έχει άλλο appshop στα watch faces,  εκεί λοιπόν βρήκα,  και τα περισσότερα έχουν στο always on ένα σύμβολο σαν καρδιογράφημα και ένα άλλο που έχει μια καρδιά που πάλλεται. Δεν μπορώ να ψάξω στο watch 4 γιατί δεν το έχω πάρει ακόμα. Αν μπορείτε, κάντε μια αναζήτηση,  αλλιώς λίγο υπομονή  μέχρι να το πάρω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

για ποσταρε αν θες τα videos

εγω παντως περιμενω το review απ αυτον τον Yber

https://youtube.com/c/TheQuantifiedScientist


Στάλθηκε από το SM-T870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανέβασε βίντεο ο συγκεκριμένος. Στο τέλος λέει πως δεν είναι ικανοποιημένος από το ρολόι. Ειδικά στον ύπνο πολύ χάλια :(

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, efbill said:
Ανέβασε βίντεο ο συγκεκριμένος. Στο τέλος λέει πως δεν είναι ικανοποιημένος από το ρολόι. Ειδικά στον ύπνο πολύ χάλια 😞

Στάλθηκε από το Mi 10 

Το ειδα πριν λιγο
.... στον υπνο οντως δεν τα πηγε καλα....


https://youtu.be/SHp-NiGM5-k


https://youtu.be/Kt5nwoesMxk

Το watch 3 το  εκανε review πριν 3 μηνες και αφου φυσικα ειχε παρει πολλα updates...

Παντως επειδη και στο συγκεκριμενο δεν ξερουμε αν προλαβε τις πρωτες αναβαθμισεις που εχουν ερθει ....ας αναμενουμε!

Η Sammy καλως κακως εχει το χουι να στρωνει τις συσκευες μετα απο λιγο καιρο....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ένα smartwatch κρίνεται από το σύνολο των πραγμάτων που προσφέρει.

Για παράδειγμα για μια συγκεκριμένη λειτουργια προτείνει τα Apple Watch τα οποια

α)δεν λειτουργουν με καμια Android συσκευή

β)έχουν χάλια μπαταρία,σε φάση deal breaker για πολλούς.

Αλλο παράδειγμα ειναι το Huawei GT 2 pro. Η πλειοψηφία του κόσμου φαινεται να το προτιμαει λογω

α)ποιοτητας κατασκευής

β)εμφάνισης

γ)οικοσύστημα αν έχουν huawei κινητό.

Το GT 2 το αναφέρω γιατί είπε καλά λόγια οπως και για το Mi Watch και αυτό γιατί τα αντιμετώπισε περισσότερο σαν fitness band/tracker παρά σαν smartwatch.

Ο συγκεκριμένος youtuber προφανώς δίνει την άποψη του πάνω σε συγκεκριμένες λειτουργίες,αλλά και πάλι δεν μπορεί να βγεί κάποιο ασφαλές συνολικό συμπέρασμα.

Για το Galaxy Watch 4 του θέματος,γενικά περιμένουμε να πάρει πολλές ενημερώσεις μεταξύ άλλων(πχ google assistant μελλοντικα).

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...