Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Που βρίσκω την εφαρμογή της Samsung  για το αλτιμετρο και το βαρόμετρο..? νομίζω στα προηγούμενα watch ήταν στις εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Που βρίσκω την εφαρμογή της Samsung  για το αλτιμετρο και το βαρόμετρο..? νομίζω στα προηγούμενα watch ήταν στις εφαρμογές..
Δεν το λέω με σιγουριά αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει πια αισθητήρας

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vfragos said:

Δεν το λέω με σιγουριά αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει πια αισθητήρας

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σοβαρά τώρα ☹️☹️☹️;; Βγάλανε τον αισθητήρα? 😡😡

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα έχω την εντύπωση ότι σε ειδοποιήσεις βγάζει και το logo της εφαρμογής πάνω πάνω σε όλες ..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gmak said:

Σοβαρά τώρα ☹️☹️☹️;; Βγάλανε τον αισθητήρα? 😡😡

 Μαλον είναι απλά θέμα εφαρμογής. To Wear OS δεν έχει τις ίδιες με το Tizen.

Μπορείς να δεις τι αισθητήρες έχουν στο GSM Arena αν και δεν ξέρω αν τους αναφέρει όλους.

πχ το Watch 4 για την ακρίβεια έχει: 

Accelerometer Barometer Gyroscope Geomagnetic sensor Ambient light sensor Samsung BioActive sensor: optical heart rate (PPG), electrocardiogram (ECG), bioelectrical impedance analysis sensor (BIA)

image.thumb.png.5943bb54e8e1d1349ee5bf937116a98b.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gmak said:

Καλησπέρα! Που βρίσκω την εφαρμογή της Samsung  για το αλτιμετρο και το βαρόμετρο..? νομίζω στα προηγούμενα watch ήταν στις εφαρμογές..

έχει και βαρόμετρο και αλτίμετρο, είναι στην πυξίδα την κάνεις προς τα επάνω μικραίνει και στα βγάζει από κάτω με μεγάλη ακρίβεια

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη ακομα νιωθω χαμενος με το ρολοι, μια ερωτηση, στις αρχικες οθονες δε μπορουμε να βαλουμε να εχει καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες οπως στο 3αρι?

πχ μπορουσα και εβαζα μια συντομευση των επαφων, σμσ, ξυπνητηρι κτλ ολα σε μια αρχικη οθονη, ενω εδω δεν βρισκω τετοια αρχικη. μονο αν βαλω πολλες επαφες σε μια οθονη αλλα δε θελω κατι τετοιο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Παιδες επειδη ακομα νιωθω χαμενος με το ρολοι, μια ερωτηση, στις αρχικες οθονες δε μπορουμε να βαλουμε να εχει καποιες συγκεκριμενες εφαρμογες οπως στο 3αρι?

πχ μπορουσα και εβαζα μια συντομευση των επαφων, σμσ, ξυπνητηρι κτλ ολα σε μια αρχικη οθονη, ενω εδω δεν βρισκω τετοια αρχικη. μονο αν βαλω πολλες επαφες σε μια οθονη αλλα δε θελω κατι τετοιο

Εχει. Θα βρεις ενα watch face που το υποστηριζει και απο την συσκευη σου τα αλλαζεις...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για τον BIA αισθητήρα βλέπω αρκετά αρνητικά σχόλια στο YouTube. Όσοι το έχετε τι λέτε; Λένε για μεγάλη απόκλιση στις μετρήσεις από μέρα σε μέρα.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, doganos said:

Εχει. Θα βρεις ενα watch face που το υποστηριζει και απο την συσκευη σου τα αλλαζεις...

Με watch face δηλαδή γίνεται ?

Μου φαίνεται ότι αντί για βελτίωση πάμε πίσω με το ρολόι αυτό. Με το 3αρι δεν είχα κανένα θέμα, σε αυτό μετέφεραν όλα τα αρνητικά που υπήρχαν πριν και μειωσαν τα πλεονέκτηματα 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Με watch face δηλαδή γίνεται ?

Μου φαίνεται ότι αντί για βελτίωση πάμε πίσω με το ρολόι αυτό. Με το 3αρι δεν είχα κανένα θέμα, σε αυτό μετέφεραν όλα τα αρνητικά που υπήρχαν πριν και μειωσαν τα πλεονέκτηματα 

Τι εννοείς; Γιατί παλιά πώς γινόταν;

 

Α συγγνώμη κατάλαβα άλλο. Πως μπορείς να βάλεις συντομεύσεις στο ρολόι (watch Face)

 

Δεν γίνεται αυτό νομίζω... Είναι θέμα wear os

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, doganos said:

Τι εννοείς; Γιατί παλιά πώς γινόταν;

 

Α συγγνώμη κατάλαβα άλλο. Πως μπορείς να βάλεις συντομεύσεις στο ρολόι (watch Face)

 

Δεν γίνεται αυτό νομίζω... Είναι θέμα wear os

Μαι αυτό θέλω, συντόμευση σε αρχική οθόνη αλλά με εφαρμογές, όχι health ή επαφές μόνο που ήδη έχει. Στο 3αρι υπήρχε αυτό που λέω ενώ τώρα όχι 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει 3 μερες τωρα πως το βραδυ οταν κοιμαμαι, οι παλμοι πανε 30. Καθε φορα σχεδον την ιδια ωρα. Μετα το εψαξα καλυτερα και ειδα οτι και κατα την ημερα μπορει για λιγο να διαβασει 30.... 

Δηλαδη δεν εχει ακριβεια οσο πρεπει ακομα.  Ελπιζουμε σε update... γιατι βλεπω αλλους σε διαφορα σαιτ κατα την διαρκεια της ασκησεις να μην ειναι οκ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μία διευκρίνιση παρακαλώ από κατόχους μη Samsung κινητών τηλεφώνων. Υπάρχει δυνατότητα απάντησης σε μηνύματα από messenger και e-mail;

Edited by tranaee

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, doganos said:

Εχω παρατηρησει 3 μερες τωρα πως το βραδυ οταν κοιμαμαι, οι παλμοι πανε 30. Καθε φορα σχεδον την ιδια ωρα. Μετα το εψαξα καλυτερα και ειδα οτι και κατα την ημερα μπορει για λιγο να διαβασει 30.... 

Δηλαδη δεν εχει ακριβεια οσο πρεπει ακομα.  Ελπιζουμε σε update... γιατι βλεπω αλλους σε διαφορα σαιτ κατα την διαρκεια της ασκησεις να μην ειναι οκ...

Γενικοτερα εχει αναφερθει το θεμα ακριβειας σε μετρησεις και εδω και πριν εβλεπα και ενα ελληνικο βιντεο ριβιου που στον υπνο του εβγαλε ο,τι να ναι, πχ ενα αυθαιρετο ξυπνημα 30+ λεπτων που δεν υπηρξε ποτε, μολις λιγα λεπτα βαθυ υπνο, ή ακομη και οξυγονο 80% που θα ηταν για νοσοκομειο ο ανθρωπος...

Αλλοι γραφουν βεβαια οτι ολα ειναι κομπλε, οποτε δεν ξερω, ελαττωματικα μοντελα or what; Ελπιζω να τα δουν ολα με τα updates, εστω κι αν δε με ενδιαφερει προσωπικα αμεσα.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μέσα στον ύπνο, αλλά και όχι μόνο, αν δεν είναι συνέχεια σωστά φορεμένο το ρολόι όπως προβλέπεται, λογικό είναι να χάσει την αξιοπιστία του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, tranaee said:

Μία διευκρίνιση παρακαλώ από κατόχους μη Samsung κινητών τηλεφώνων. Υπάρχει δυνατότητα απάντησης σε μηνύματα από messenger και e-mail;

Αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει παρακαλώ. Είναι σημαντικό για μένα και θα ήθελα να το πάρω άμεσα. Εχω xiaomi και έίδα σε κάποιο βιντεο πως δεν μπορείς να απαντάς σε μηνύματα αν δεν έχεις samsung κινητό. Ισχύει;

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα εχει αναφερθει το θεμα ακριβειας σε μετρησεις και εδω και πριν εβλεπα και ενα ελληνικο βιντεο ριβιου που στον υπνο του εβγαλε ο,τι να ναι, πχ ενα αυθαιρετο ξυπνημα 30+ λεπτων που δεν υπηρξε ποτε, μολις λιγα λεπτα βαθυ υπνο, ή ακομη και οξυγονο 80% που θα ηταν για νοσοκομειο ο ανθρωπος...
Αλλοι γραφουν βεβαια οτι ολα ειναι κομπλε, οποτε δεν ξερω, ελαττωματικα μοντελα or what; Ελπιζω να τα δουν ολα με τα updates, εστω κι αν δε με ενδιαφερει προσωπικα αμεσα.
Αντικειμενικο review απο το καναλι του "γραφειου τυπου της Huawei" περιμενεις?

Στο video λεει χαρακτηριστικα....οτι τα wearables που φοραει ειναι Huawei......

Πρεπει να αντιληφθούμε οτι το wear os ειναι στην ουσια ενα Νεο λειτουργικο και θα τρεξουν αναβαθμισεις.....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anergos13 said:

Αντικειμενικο review απο το καναλι του "γραφειου τυπου της Huawei" περιμενεις?

Στο video λεει χαρακτηριστικα....οτι τα wearables που φοραει ειναι Huawei......

Πρεπει να αντιληφθούμε οτι το wear os ειναι στην ουσια ενα Νεο λειτουργικο και θα τρεξουν αναβαθμισεις.....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλα δεν εχει να κανει το ενα με το αλλο. Σε καθε ριβιου πρεπει να κραταμε τι εχει ουσια και τι οχι. Εγω ας πουμε γνωριζω απο τα υπολοιπα ριβιους και απο τα ατομα που συνομιλησα εδω μεσα το τι μπορει να προσφερει ενα gw σε σχεση με ενα huawei αλλα απο κει και περα οταν σου δειχνει καποιος τις μετρησεις (δε στις αναφερει απλως) και το οξυγονο ειναι στο 80% λογικα κατι δεν παει καλα. Εκτος αν ψευδεται σε τετοιο βαθμο που μπηκε νοσοκομειο και δε το λεει. Ομως επειδη εχουν αναφερθει μεχρι και ακριβως απο πανω στο θεμα, λαθη σε μετρησεις, γιαυτο και το ανεφερα. Εννοειται οτι αναμενονται updates απλως δεν ειναι και ωραια εικονα να «πουλας» τοσο πολυ τη νεα γενια αισθητηρων και μετρησεων σου και να εμφανιζονται τετοιες αποκλισεις. Η αληθεια να λεγεται. 

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Leon_CP3 said:

Καλα δεν εχει να κανει το ενα με το αλλο. Σε καθε ριβιου πρεπει να κραταμε τι εχει ουσια και τι οχι. Εγω ας πουμε γνωριζω απο τα υπολοιπα ριβιους και απο τα ατομα που συνομιλησα εδω μεσα το τι μπορει να προσφερει ενα gw σε σχεση με ενα huawei αλλα απο κει και περα οταν σου δειχνει καποιος τις μετρησεις (δε στις αναφερει απλως) και το οξυγονο ειναι στο 80% λογικα κατι δεν παει καλα. Εκτος αν ψευδεται σε τετοιο βαθμο που μπηκε νοσοκομειο και δε το λεει. Ομως επειδη εχουν αναφερθει μεχρι και ακριβως απο πανω στο θεμα, λαθη σε μετρησεις, γιαυτο και το ανεφερα. Εννοειται οτι αναμενονται updates απλως δεν ειναι και ωραια εικονα να «πουλας» τοσο πολυ τη νεα γενια αισθητηρων και μετρησεων σου και να εμφανιζονται τετοιες αποκλισεις. Η αληθεια να λεγεται. 

δεν γνωριζω πως μπορει να προηλθε αυτη η μετρηση , μπορει πχ να μην εκανε καλη εφαρμογη το ρολοι στο χερι πανω στον υπνο.. (ακομα και εσκεμμένα)...μπορει να φταει και ο αισθητηρας του συγκεκριμενου ρολογιου και να θελει αντικατασταση....μπορει να φταιει και η Sammy για αναβαθμιση που δεν εχει δωσει....πολλα μπορει.....

Αλλα στο review δεν ειπε και κατι θετικο ...ολα αρνητικα τα εβγαλε...(συνεχεια μορφασμους μαλιστα) ..κατ ουσια...

μας θυμησε βεβαια οτι με τα ρολογια της huawei (τα ποια δεν ειναι smartwatch) ειναι ολα τελεια!!

την παλαια και τωρινη πορεια του συγκεκριμενου και ενος δυο αλλων ''Reviewer'' την γνωριζουμε....

και σε ποιο αρμα ηταν οταν ξεκινησε και σε ποιο αρμα ειναι τωρα!!

ζορισε βεβαια λιγο το πραγμα τελευταια γιατι στερεψε λιγο η πηγη!!

 

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, anergos13 said:

δεν γνωριζω πως μπορει να προηλθε αυτη η μετρηση , μπορει πχ να μην εκανε καλη εφαρμογη το ρολοι στο χερι πανω στον υπνο.. (ακομα και εσκεμμένα)...μπορει να φταει και ο αισθητηρας του συγκεκριμενου ρολογιου και να θελει αντικατασταση....μπορει να φταιει και η Sammy για αναβαθμιση που δεν εχει δωσει....πολλα μπορει.....

Αλλα στο review δεν ειπε και κατι θετικο ...ολα αρνητικα τα εβγαλε...(συνεχεια μορφασμους μαλιστα) ..κατ ουσια...

μας θυμησε βεβαια οτι με τα ρολογια της huawei (τα ποια δεν ειναι smartwatch) ειναι ολα τελεια!!

την παλαια και τωρινη πορεια του συγκεκριμενου και ενος δυο αλλων ''Reviewer'' την γνωριζουμε....

και σε ποιο αρμα ηταν οταν ξεκινησε και σε ποιο αρμα ειναι τωρα!!

ζορισε βεβαια λιγο το πραγμα τελευταια γιατι στερεψε λιγο η πηγη!!

 

Καλα ναι στα υπολοιπα δεν αντιλεγω, αν και η αληθεια ειναι δε τους πολυπαρακολουθω για να ξερω τι κανανε και παλιοτερα διοτι απτους Ελληνες βλεπω μονο τις συσκευες που με ενδιαφερουν αφου ηδη ξενοι ριβιουερς την πρωτη μερα σου βγαζουν βιντεο που λειτουργουν τις συσκευες μια εβδομαδα+. Οποτε δεν εχει και νοημα να βλεπεις ενα unboxing αντε και λιγων ημερων χρηση. Απλως αυτο ηταν που μου εκανε εντυπωση. 

Τωρα για τα huawei καλα και χρυσα ως smartbands στην ουσια αλλα ειτε αγορασα το 2018 ειτε το 2019 ειτε το 2020, ειναι η ιδια συσκευη με τους ιδιους περιορισμους. 

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό βίντεο δεν έχω δει. Περίμενα να ανεβάσουν βίντεο για το ρολόι 3 τύποι που ακολουθώ χρόνια και εμπιστεύομαι. Ασχολούνται κυρίως με το τρέξιμο. Και οι 3 λένε πως heart rate και gps είναι χάλια. Το συγκρίνουν βέβαια με ζώνες παλμών και δρομικά ρολόγια. Επίσης για τον αισθητήρα BMA λένε πως δείχνει ότι θέλει από μέρα σε μέρα. 13% λίπος σήμερα 24% αύριο.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό βίντεο δεν έχω δει. Περίμενα να ανεβάσουν βίντεο για το ρολόι 3 τύποι που ακολουθώ χρόνια και εμπιστεύομαι. Ασχολούνται κυρίως με το τρέξιμο. Και οι 3 λένε πως heart rate και gps είναι χάλια. Το συγκρίνουν βέβαια με ζώνες παλμών και δρομικά ρολόγια. Επίσης για τον αισθητήρα BMA λένε πως δείχνει ότι θέλει από μέρα σε μέρα. 13% λίπος σήμερα 24% αύριο.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


για ποσταρε αν θες τα videos

εγω παντως περιμενω το review απ αυτον τον Yber

https://youtube.com/c/TheQuantifiedScientist


Στάλθηκε από το SM-T870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ξαναπώ οσον αφορά τον ύπνο δεν είναι νορμάλ το samsung  health με το active2 να δείχνει 1 2 5 λεπτα deep sleep, κ το αναφέρουν κ στο watch4 το ιδιο θεμα καποια σχόλια που ειδα, δεν είναι θεμα wear os που θα παρει update λοιπόν αλλα αλγόριθμου που πρεπει να φτιάξουν. 

Το watch 4 μάλλον θα το παραλάβω  σήμερα κ μετα απο μετρήσεις θα γράψω τι ισχυει κ τι οχι για τον ύπνο. Λιπομετρηση κτλ θα το συγκρινω με τη ζυγαρια της Xiaomi. Gps απο βδομαδα που θα χω τρέξιμο 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...