Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, vfragos said:

Το δοκίμασα, σε μένα δεν κάνει τίποτα μάλλον έχω δώσει δικαιώματα Σε ευχαριστώ πολύ πάντως

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πάτα το tile πριν κοιμηθείς το βράδυ και άστο ανοιχτό 

Αυριο το πρωί βλέπουμε 🙂

Link to comment
Share on other sites

πάτα το tile πριν κοιμηθείς το βράδυ και άστο ανοιχτό 
Αυριο το πρωί βλέπουμε 
Ναι, για να δούμε!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vfragos said:

Οχι δεν μου ζητάει μοτίβο στο κινητό.

Κατάλαβα για τα βήματα, κερδίζεις κάτι άξιο λόγου απο μπαταρία;

Δηλαδή φοράς ή όχι το ρολόι, δε σου ζητάει μοτίβο ? Πχ εγώ το ρολόι το έχω μόνο για έξω. Όταν μπαίνω σπίτι το βγάζω, και αρχίζει να ζητάει μοτίβο. 

Όσο για τα βήματα θεωρώ ότι κάτι θα κερδίζεις αλλά με ενοχλεί και να τα βλέπω  

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nikos_Mpl said:
Δηλαδή φοράς ή όχι το ρολόι, δε σου ζητάει μοτίβο ? Πχ εγώ το ρολόι το έχω μόνο για έξω. Όταν μπαίνω σπίτι το βγάζω, και αρχίζει να ζητάει μοτίβο. 
Όσο για τα βήματα θεωρώ ότι κάτι θα κερδίζεις αλλά με ενοχλεί και να τα βλέπω  

Ναι δεν μου ζητάει ποτέ. Υποψιάζομαι όμως τι μπορεί να συμβαίνει, εγώ έχω ενεργοποιημενο στο κινητό δακτυλικο αποτύπωμα και έχω ορίσει ως ασφαλή τοποθεσία το σπίτι μου. Εσύ μάλλον δεν έχεις καμία ασφάλεια ενεργοποιημενη στο κινητό. Φιλική άποψη μην αφήνεις το κινητό χωρίς καμία ασφάλεια. Ποτέ δεν είχα χάσει η ξεχάσει κινητό, έφτασε η στιγμή και οι συνθήκες που μου πήραν το Note 8 πάνω από το γραφείο μου μπροστά στα μάτια μού...Έχω αναγνώριση προσώπου και δακτυλικο αποτύπωμα παράλληλα ορίζω ασφαλείς τοποθεσίες όπως στο σπίτι και στο αυτοκίνητο και είμαι κομπλέ.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nikos_Mpl said:

Δηλαδή φοράς ή όχι το ρολόι, δε σου ζητάει μοτίβο ? Πχ εγώ το ρολόι το έχω μόνο για έξω. Όταν μπαίνω σπίτι το βγάζω, και αρχίζει να ζητάει μοτίβο. 

Όσο για τα βήματα θεωρώ ότι κάτι θα κερδίζεις αλλά με ενοχλεί και να τα βλέπω  

 

Το εχεις βαλει κωδικο. Αν θελεις τον βγαζεις απο τις ρυθμισεις.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vfragos said:

Ναι δεν μου ζητάει ποτέ. Υποψιάζομαι όμως τι μπορεί να συμβαίνει, εγώ έχω ενεργοποιημενο στο ρολόι δακτυλικο αποτύπωμα και έχω ορίσει ως ασφαλή τοποθεσία το σπίτι μου. Εσύ μάλλον δεν έχεις καμία ασφάλεια ενεργοποιημενη στο κινητό. Φιλική άποψη μην αφήνεις το κινητό χωρίς καμία ασφάλεια. Ποτέ δεν είχα χάσει η ξεχάσει κινητό, έφτασε η στιγμή και οι συνθήκες που μου πήραν το Note 8 πάνω από το γραφείο μου μπροστά στα μάτια μού...Έχω αναγνώριση προσώπου και δακτυλικο αποτύπωμα παράλληλα ορίζω ασφαλείς τοποθεσίες όπως στο σπίτι και στο αυτοκίνητο και είμαι κομπλέ.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αρα εχεις κλειδωμα, γιαυτο δεν εχεις προβλημα

Κοιτα επειδη στη χρηση του κινητου με ενοχλει, εχω κλειδωσει ο,τι χρειαζεται κλειδωμα. Τωρα για το FB κτλ δε με πολυνοιαζει, αλλαζω εναν κωδικο και τελος. Η ευχρηστια του να μην εχεις κλειδωμα δεν συγκρινεται με τιποτα αλλο.  προς το παρον εβαλα ενα απλο μοτιβο και εχω βαλει τοποθεσιες σπιτι και δουλεια συν συσκευες που εχω μαζι (buds, ρολογια κτλ) και καπως υποφερεται.

 

Οσο για τα βηματα, παιζει να μου διαφευγει καπως να μην μετραει ουτε το κινητο ουτε το ρολοι χωρις να σουταρω το Health?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Αρα εχεις κλειδωμα, γιαυτο δεν εχεις προβλημα

Κοιτα επειδη στη χρηση του κινητου με ενοχλει, εχω κλειδωσει ο,τι χρειαζεται κλειδωμα. Τωρα για το FB κτλ δε με πολυνοιαζει, αλλαζω εναν κωδικο και τελος. Η ευχρηστια του να μην εχεις κλειδωμα δεν συγκρινεται με τιποτα αλλο.  προς το παρον εβαλα ενα απλο μοτιβο και εχω βαλει τοποθεσιες σπιτι και δουλεια συν συσκευες που εχω μαζι (buds, ρολογια κτλ) και καπως υποφερεται.

 

Οσο για τα βηματα, παιζει να μου διαφευγει καπως να μην μετραει ουτε το κινητο ουτε το ρολοι χωρις να σουταρω το Health?

Καλά έκανες και έβαλες κάτι για κλείδωμα, νομίζω οτι αν βάλεις δακτυλικό και αναγνώριση προσώπου μαζί με τις τοποθεσίες που έβαλες και τα αξεσουάρ θα είναι ακόμα πιο απλό. Χωρίς κλείδωμα, αν ου μη γένητω συμβεί κάτι άσχημο εκτός ότι τους χαρίζεις πανάκριβο smartphone θα ήθελες της προσωπικές στιγμές της οικογένειας σου με βίντεο φωτογραφίες να τις μοιραστείς με κάθε τσογλάνι, κακοποιό; Τώρα αν μου πέις ότι έχεις και κωδικό στο gallery αυτό είναι χειρότερο απο το να έχεις ένα αρχικό κλείδωμα απο άποψη ευχρηστίας κατά την γνώμη μου.

Για τα βήματα δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι, εγώ τα θέλω οπότε δεν έχω ασχοληθεί εάν υπάρχει τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vfragos said:

Καλά έκανες και έβαλες κάτι για κλείδωμα, νομίζω οτι αν βάλεις δακτυλικό και αναγνώριση προσώπου μαζί με τις τοποθεσίες που έβαλες και τα αξεσουάρ θα είναι ακόμα πιο απλό. Χωρίς κλείδωμα, αν ου μη γένητω συμβεί κάτι άσχημο εκτός ότι τους χαρίζεις πανάκριβο smartphone θα ήθελες της προσωπικές στιγμές της οικογένειας σου με βίντεο φωτογραφίες να τις μοιραστείς με κάθε τσογλάνι, κακοποιό; Τώρα αν μου πέις ότι έχεις και κωδικό στο gallery αυτό είναι χειρότερο απο το να έχεις ένα αρχικό κλείδωμα απο άποψη ευχρηστίας κατά την γνώμη μου.

Για τα βήματα δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι, εγώ τα θέλω οπότε δεν έχω ασχοληθεί εάν υπάρχει τρόπος.

επειδη ζω επαρχια σε μερος που αμα ξεχασεις το κινητο σε καφε σε παιρνουν τηλ και στο φερνουν και σπιτι, επειδη δεν μπαινω σε μεσα μαζικης μεταφορας (γιατι απλα δεν εχουμε) και επειδη πολλες φορες λογω παιδιων δινω το κινητο σε φιλους και γνωστους να δουν ενα βιντεο,μια φωτο ή στη δουλεια στην υπαλληλο μου να παρει τηλ, το να εχω κλειδωμα με βιομετρικα ειναι ο,τι πιο σπαστικο, μοτιβο και πολυ του ειναι. Τωρα αν μου το κλεψουν, το πιο πιθανο ειναι να μου κανουν ρεσετ. ΜΕχρι προτινος τα ειχα σε sd οπου και κλειδωμα να ειχες στα επαιρναν απο την sd για πλακα οποτε ηταν ενας λογος να βρισκω ανουσιο το κλειδωμα.

anyway τελος το offtopic, απλα το θεωρω τραγικο να σε υποχρεωνει να βαλεις κλειδωμα και γενικα να σε υποχρεωνει να χρησιμοποιεις το κινητο σου οπως θελουν αυτοι, θα μπορουσε απλα να κανει μια συσταση και τελος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl στο ποστ 193 έδειξε τον τρόπο ο bromonano2 για το πως βγάζουμε τα βήματα από το κινητό.
Πάντως κι εγώ με τα κλειδώματα δεν το χω.Σπασιμο νεύρων είναι.


Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στο Viber πέρα απο την απάντηση στα μηνύματα , σου δίνει και την δυνατότητά και για viber κλήσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονη για την αφιξη του απλου 44mm σε μαυρο...

Πηγα σε ενα πλαισιο και το ειδα απο κοντα και μου αρεσε.

Επειτα απο 4 χρονια με το gear s3 τελικα ειπα να αλλαξω λιγο το στυλ και να μην παω στο ιδιο σχεδιο κατ ουσια....

Θα βαλω παραγγελια και για μια θηκη της Ringke για προστασια και λιγο παραπανω ογκο (να φτασει καπως στα 46mm το S3)

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B09BRBJPKS/ref=ox_sc_act_image_2?smid=AGQB3416705CD&psc=1

 

Εξτρα λουρακι μου εχει γυαλισει αυτο...που ειναι μαγνητικο...

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B09B3CQYWH/ref=ox_sc_act_image_3?smid=A1S4OOPB4GTBJ8&psc=1

Και μια προστασια στην οθονη και ειμαστε ετοιμοι....

 

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποιοι το έχετε αρκετό καιρό πια, θα επιμείνω σε μία χιλιοειπωμένη ερώτηση 😛 , μπαταρία σε σχέση με το gw 3 ας πούμε αν κάποιος ήταν χρήστης και στα δύο;

Κι αν δουλεύετε/δουλέψατε καθόλου και χωρίς το aod αν έχει αισθητή διαφορά.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποιοι το έχετε αρκετό καιρό πια, θα επιμείνω σε μία χιλιοειπωμένη ερώτηση  , μπαταρία σε σχέση με το gw 3 ας πούμε αν κάποιος ήταν χρήστης και στα δύο;

Κι αν δουλεύετε/δουλέψατε καθόλου και χωρίς το aod αν έχει αισθητή διαφορά.
Δεν είχα το gw 3, είχα το gw1 που από αυτό απέχει κατά μία ημέρα περίπου λιγότερο. Υπολογίζω μέχρι 2 ημέρες με όλα ανοιχτά εκτός AOD. Το έχω λίγο για ασφαλή συμπεράσματα αλλά κάπου εκεί νομίζω ότι είναι.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην αναμονη για την αφιξη του απλου 44mm σε μαυρο...
Πηγα σε ενα πλαισιο και το ειδα απο κοντα και μου αρεσε.
Επειτα απο 4 χρονια με το gear s3 τελικα ειπα να αλλαξω λιγο το στυλ και να μην παω στο ιδιο σχεδιο κατ ουσια....
Θα βαλω παραγγελια και για μια θηκη της Ringke για προστασια και λιγο παραπανω ογκο (να φτασει καπως στα 46mm το S3)
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B09BRBJPKS/ref=ox_sc_act_image_2?smid=AGQB3416705CD&psc=1
 
Εξτρα λουρακι μου εχει γυαλισει αυτο...που ειναι μαγνητικο...
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B09B3CQYWH/ref=ox_sc_act_image_3?smid=A1S4OOPB4GTBJ8&psc=1
Και μια προστασια στην οθονη και ειμαστε ετοιμοι....
 
 
Άντε με το καλό, πότε υπολογίζεις παραλαβή;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vfragos said:

Δεν είχα το gw 3, είχα το gw1 που από αυτό απέχει κατά μία ημέρα περίπου λιγότερο. Υπολογίζω μέχρι 2 ημέρες με όλα ανοιχτά εκτός AOD. Το έχω λίγο για ασφαλή συμπεράσματα αλλά κάπου εκεί νομίζω ότι είναι.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άντε με το καλό, πότε υπολογίζεις παραλαβή;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Σ Ευχαριστώ ...

Ηταν να το παρω αρχικα απο amazon με τιμολογιο...

αλλα στο best price το ειχε ενα μαγαζι σε πολυ χαμηλη τιμη....  https://www.jmctech.gr/

Τσεκαρα λιγο το μαγαζι ειχε αξιολογησεις και προχωρησα ...περιπου 7 με 10 μερες αναμονη ειπαν....

Παραλληλα παραγγειλα και το λευκο 40ρι της γυναικας μου.....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Την πρώτη μέρα που το πήρα έκανα τη διαδικασία για το power bank μέσω Samsung members αλλά δεν έχει έρθει κάτι σαν επιβεβαιωτικό.
Ήρθε σε σας ?
Απλά το περιμένω μετά την αίτηση ?


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, qosmio said:

Καλησπέρα παιδιά,

Την πρώτη μέρα που το πήρα έκανα τη διαδικασία για το power bank μέσω Samsung members αλλά δεν έχει έρθει κάτι σαν επιβεβαιωτικό.
Ήρθε σε σας ?
Απλά το περιμένω μετά την αίτηση ?


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Εμένα δεν έχει έρθει κάτι. Νομίζω ότι θα έρθει όταν εγκριθεί ή απορηφθεί.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ βολική η πληρωμή με το ρολόι μέσω google pay, δουλεύει άψογα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ioterl said:

Εμένα δεν έχει έρθει κάτι. Νομίζω ότι θα έρθει όταν εγκριθεί ή απορηφθεί.

Καλημέρα, μόλις ήρθε επιβεβαιωτικό mail οτι θα παραλάβω εντός 20 εργάσιμων ημερών 👍 

(το αγόρασα 5/09 και την ίδια μέρα έκανα και την διαδικασία)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, qosmio said:

Καλημέρα, μόλις ήρθε επιβεβαιωτικό mail οτι θα παραλάβω εντός 20 εργάσιμων ημερών 👍 

(το αγόρασα 5/09 και την ίδια μέρα έκανα και την διαδικασία)

 Καλημέρα, ευτυχώς που διάβασα την ανάρτηση σου και μπήκα στην διαδικασία να το κοιτάξω. Είχα μείνει με την εντύπωση οτι ήταν μόνο για προπαραγγελίες! Μόλις έκανα την εγγραφή και εγώ! Παίζει ρόλο το κατάστημα που έγινε η αγορά. Απο Ελλάδα το πήρα αλλά οχι απο κάποιο απο τα μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vfragos said:

 Καλημέρα, ευτυχώς που διάβασα την ανάρτηση σου και μπήκα στην διαδικασία να το κοιτάξω. Είχα μείνει με την εντύπωση οτι ήταν μόνο για προπαραγγελίες! Μόλις έκανα την εγγραφή και εγώ! Παίζει ρόλο το κατάστημα που έγινε η αγορά. Απο Ελλάδα το πήρα αλλά οχι απο κάποιο απο τα μεγάλα.

Οχι δεν παίζει ρόλο το κατάστημα 🙂

Link to comment
Share on other sites

πιστευετε οτι χρειαζετσ πρστατευτικο σην οθονη; στο watch 2 που δεν του ειχα δεν επαθε τιποτε.
Και στο watch 1 τόσα χρόνια το παραμικρό και δεν το πρόσεχα ιδιαίτερα, εγώ προσωπικά δεν βάζω.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στο watch 1 τόσα χρόνια το παραμικρό και δεν το πρόσεχα ιδιαίτερα, εγώ προσωπικά δεν βάζω.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα ίδια κι από δω
S3 frontier ούτε γρατσουνιά, τσίτσιδο τελείως

Επίσης για το watch 4 ψηνόμουν για το προστατευτικό κάσας, αλλά δεν ξέρω μετά κατά πόσο θα βολεύει το bezel touch που έχει...
Όποτε θα το αφήσω κι αυτό τσίτσιδο

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει το watch4 - 44mm , οχι το classic , και αυτο που με εχει ενθουσιασει ειναι το βαρος του. Ειναι παναλαφρο και πολλες φορες ξεχναω οτι το φοραω.

adok13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...