Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά σήμερα πήρα και το classic.άλλη αίσθηση.
Αν ενδιαφέρει κάποιον 44άρη μου στέλνει.75d9a83299f59314c100f83633cfc3a4.jpg

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι για το ρολόι έχω ερώτηση προς τους κατόχους. Στις προπονήσεις τρέξιμο, ποδήλατο κλπ μπορούμε να παραμετροποιήσουμε τις οθόνες δεδομένων; Δηλαδή εγώ πχ θέλω δύο οθόνες. Στην μια να βλέπω ρυθμό και μέσο ρυθμό και στην άλλη παλμούς και θερμίδες. Γίνεται αυτό; Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κανείς με Poco F3; Υπάρχει πιθανότητα να έχω αποσυνδέσεις ή εφαρμογές που δεν τρέχουν; (εκτός από αρτηριακή πίεση που δουλεύει μόνο σε samsung).

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, efbill said:

Καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι για το ρολόι έχω ερώτηση προς τους κατόχους. Στις προπονήσεις τρέξιμο, ποδήλατο κλπ μπορούμε να παραμετροποιήσουμε τις οθόνες δεδομένων; Δηλαδή εγώ πχ θέλω δύο οθόνες. Στην μια να βλέπω ρυθμό και μέσο ρυθμό και στην άλλη παλμούς και θερμίδες. Γίνεται αυτό; Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι γίνεται κανονικά.Έχει διάφορα να βάλεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω από Ισπανικό Amazon, άρα ισπανική έκδοση, λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα με google pay η άλλες εφαρμογές; Γίνεται να το κάνεις Ελληνικό;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vfragos said:

Αν το πάρω από Ισπανικό Amazon, άρα ισπανική έκδοση, λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα με google pay η άλλες εφαρμογές; Γίνεται να το κάνεις Ελληνικό;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στα δικά μας με το που κάνεις την πρώτη ενεργοποίηση, σου ζητάει να βάλεις γλώσσα συστήματος και μετά να διαλέξεις χώρα.Οπότε βάζεις εκεί Ελλάδα κι είσαι έτοιμος.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μας με το που κάνεις την πρώτη ενεργοποίηση, σου ζητάει να βάλεις γλώσσα συστήματος και μετά να διαλέξεις χώρα.Οπότε βάζεις εκεί Ελλάδα κι είσαι έτοιμος.
Α ωραία μια χαρά τότε. Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Google Pay επίσημα και στην Ελλάδα. 

https://techmaniacs.gr/i-episimi-lista-me-tis-trapezes-kartes-poy-ypostirizoyn-google-pay-stin-ellada/

Καλές πληρωμές.. λεφτά να υπάρχουν..😀

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ταξιδιωτης22 said:

Τελικά σήμερα πήρα και το classic.άλλη αίσθηση.
Αν ενδιαφέρει κάποιον 44άρη μου στέλνει.75d9a83299f59314c100f83633cfc3a4.jpg

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εβλεπα το 46αρι classic με το λευκο λουρακι και  Αλουμινο κασα...αλλα ειδα σε video οτι ειναι γυαλιστερο και οχι brushed Αλουμινιο και ξενερωσα....

λογικα θα παω για το μαυρο....την εξτρα στεφανη απο ελλαδα την βρηκες?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, anergos13 said:

Εβλεπα το 46αρι classic με το λευκο λουρακι και  Αλουμινο κασα...αλλα ειδα σε video οτι ειναι γυαλιστερο και οχι brushed Αλουμινιο και ξενερωσα....

λογικα θα παω για το μαυρο....την εξτρα στεφανη απο ελλαδα την βρηκες?

Καλύτερα μαύρο

Την στεφάνη την είχα έξτρα από το galaxy watch 3.κάνει ακριβώς.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχω το watch 3. Θα πάρω σήμερα το 4. Να απεγκαταστήσω το samsung wear με τις εφαρμογές του, και να βάλω το wear os; Είχε κανείς το 3 και έβαλε το 4;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ioterl said:

Μέχρι τώρα έχω το watch 3. Θα πάρω σήμερα το 4. Να απεγκαταστήσω το samsung wear με τις εφαρμογές του, και να βάλω το wear os; Είχε κανείς το 3 και έβαλε το 4;

Έχω και τα δύο ..απλά θα κατεβάσει το plug-in για το 4αρι και όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, costsa41 said:

Επειδή, μετά από όσα έχω διαβάσει. Ποια είναι ακριβώς η διαφορά ανάμεσα στο 3 και στο 4 εκτός του λειτουργικού; Εννοώ βέβαια στις δυνατότητες και στην εμπειρία χρήσης, εκτός από το Google pay; Πίστευα ότι θα λειτουργεί όπως ένα τηλέφωνο αλλά μάλλον δεν είναι έτσι και εννοώ ότι στα viber, messenger κ. τ. λ κάνει ακριβώς τα ίδια πράγματα με το προηγούμενο. Ούτε έχει κάποια άλλη λειτουργία νέα, όπως έλεγαν για τη μέτρηση στο ζάχαρο, εκτός κι αν δεν έχει αναφερθεί. Αν μπορεί κάποιος να πει που υπερτερεί, αυτή τη στιγμή, καλό θα είναι.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Καλυτερη οθονη, καλυτερος επεξεργαστης, καλυτερος αισθητηρας για παλμους κτλ (πιο ακριβης), μεγαλυτερη μνημη....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

θα το παρω κ γω αύριο με βαρια καρδία καθώς το active 2 δε το χαρηκα οσο θα το θελα άλλα δε πειράζει

λουράκια εχετε να προτείνετε κάποιο που σας βόλεψε? 20αρια mm κοιταω? 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή, μετά από όσα έχω διαβάσει. Ποια είναι ακριβώς η διαφορά ανάμεσα στο 3 και στο 4 εκτός του λειτουργικού; Εννοώ βέβαια στις δυνατότητες και στην εμπειρία χρήσης, εκτός από το Google pay; Πίστευα ότι θα λειτουργεί όπως ένα τηλέφωνο αλλά μάλλον δεν είναι έτσι και εννοώ ότι στα viber, messenger κ. τ. λ κάνει ακριβώς τα ίδια πράγματα με το προηγούμενο. Ούτε έχει κάποια άλλη λειτουργία νέα, όπως έλεγαν για τη μέτρηση στο ζάχαρο, εκτός κι αν δεν έχει αναφερθεί. Αν μπορεί κάποιος να πει που υπερτερεί, αυτή τη στιγμή, καλό θα είναι.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ ότι έχω καταλάβει στο viber έχει κάποιες λειτουργίες παραπάνω, ας μας διαφωτίσει κάποιος. Επίσης λογικά θα έχει πολύ μεγαλύτερη ποικιλία από εφαρμογές. Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής. Αν πάρω το bt μοντέλο, οι πληρωμές μέσω nfc και google pay θα λειτουργούν αν δεν έχω το κινητό μαζί κάποιες φορές;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vfragos said:

Αν πάρω το bt μοντέλο, οι πληρωμές μέσω nfc και google pay θα λειτουργούν αν δεν έχω το κινητό μαζί κάποιες φορές;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο active 2 το χρησιμοποιώ μόνιμα χωρίς να χω μαζί κινητό 100% θα νε το ιδιο κ εδω. Αυτη είναι κ η λογική του αλώστε 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, costsa41 said:

Επειδή, μετά από όσα έχω διαβάσει. Ποια είναι ακριβώς η διαφορά ανάμεσα στο 3 και στο 4 εκτός του λειτουργικού; Εννοώ βέβαια στις δυνατότητες και στην εμπειρία χρήσης, εκτός από το Google pay; Πίστευα ότι θα λειτουργεί όπως ένα τηλέφωνο αλλά μάλλον δεν είναι έτσι και εννοώ ότι στα viber, messenger κ. τ. λ κάνει ακριβώς τα ίδια πράγματα με το προηγούμενο. Ούτε έχει κάποια άλλη λειτουργία νέα, όπως έλεγαν για τη μέτρηση στο ζάχαρο, εκτός κι αν δεν έχει αναφερθεί. Αν μπορεί κάποιος να πει που υπερτερεί, αυτή τη στιγμή, καλό θα είναι.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Περισσοτερες εφαρμογες μεσω του play store... ( τωρα και στο μελλον)

Google maps & google assistant (προσεχως και με ελληνικα πιθανως) απευθειας στο κινητο ...

Μακροπροθεσμη υποστηριξη ( tizen ακομα 3 χρονια και τελος)

Νεους πιο ακριβεις αισθητηρες...

 

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, costsa41 said:

Ναι αυτές τις περισσότερες εφαρμογές δεν έχω καταλάβει ποιες είναι και τι κάνουν διαφορετικό ,από ότι διαβάζω εδώ. Και δεν εννοώ να έχει εφαρμογές άχρηστες, γιατί και το 3 έχει όλα όσα χρειάζονται και Google maps φωνητικά με τριτη εφαρμογή.
Η τριχρονη υποστήριξη είναι για όλα. Μετά τα τρία χρόνια πάλι το βλέπουμε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μια ματιά που έριξα μόλις σε wear os εφαρμογές και βρήκα κατευθύαν κάποιες που μου λύνουν τα χέρια και στο tizen ούτε κατά διάνια. Onenote, 2factor authenticator, unified remote (φοβερή εφαρμογή για έλεγχο του υπολογιστή, την έχω στο κινητό) google keep.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, costsa41 said:

Ναι αυτές τις περισσότερες εφαρμογές δεν έχω καταλάβει ποιες είναι και τι κάνουν διαφορετικό ,από ότι διαβάζω εδώ. Και δεν εννοώ να έχει εφαρμογές άχρηστες, γιατί και το 3 έχει όλα όσα χρειάζονται και Google maps φωνητικά με τριτη εφαρμογή.
Η τριχρονη υποστήριξη είναι για όλα. Μετά τα τρία χρόνια πάλι το βλέπουμε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν θα εχει σχεση η μια υποστηριξη / εξελιξη με την αλλη....πραγμα εν μερη λογικο

αλλωστε το tizen απο πλευρας ποικιλιας εφαρμογων επασχε....

 απο τις 4 εφαρμογες που ανεφερε ο @vfragos τις 2 τις χρησιμοποιω καθημερινα...

επισης βασικο οτι η google με την samsung ως κυριο εκφραστη στα smartwatches δειχνει οτι εχει διάθεση να εξελιξει το wear os... 

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μετά και από ένα αναλυτικό review που είδα νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αλλάξω το Galaxy watch μου, σε Galaxy watch 4 46mm classic. Μπαταρία πλησιάζει τις 2 ημέρες αυτονομία με παρακολούθηση ύπνου το βράδυ. Η παρακολούθηση ύπνου είναι πολύ καλύτερη αφού μετράει το οξυγόνο κάθε λεπτό και παράλληλα αν έχεις σχετικά κοντά και το κινητό ηχογραφεί τυχόν ροχαλητό εάν υπάρχει. Μπορούν να αποκαλυφθούν προβλήματα υπνοικης απνοιας πράγμα πολύ σημαντικό η καποιος που έχει ήδη πρόβλημα να το παρακολουθεί και να το διαχειρίζεται καλύτερα. Γενικά όλοι οι αισθητήρες έχουν πολύ καλή ακρίβεια. Τώρα πρέπει να αποφασίσω, LTE η BT συνήθως προτιμούσα BT αλλά θα το σκεφτώ λίγο παραπάνω αυτή την φορά. Θέλω να ψάξω να βρω και εαν υπάρχουν διάφορες στην αυτονομία και πόσο.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό πού με χαλάει είναι το ότι δε μπορώ να εχω φωνητική πληκτρολόγηση έστω και με έξτρα εφαρμογή.
Στο watch 3 μου χε λύσει τα χέρια.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Εμένα αυτό πού με χαλάει είναι το ότι δε μπορώ να εχω φωνητική πληκτρολόγηση έστω και με έξτρα εφαρμογή.
Στο watch 3 μου χε λύσει τα χέρια.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πολύ λογικό, ας ελπίσουμε ότι θα γίνει κάτι πάνω σε αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα, μια ερωτηση. Στο watch 3 που εχω δεν μπορω να δω τα μηνυματα σε viber και fb, μονο ειδοποιηση οτι εχω μηνυμα. Για να δεις το μηνυμα πρεπει να εχεις απο το κινητο ρυθμισει να αναβει η οθονη και να ανοιγει κατευθειαν το μηνυμα (καπως ετσι τελος παντων) που δεν το ηθελα γιατι δε θελω να σκανε τα μηνυματα ανοιχτα στο κινητο για να εχω τη δυνατοτητα να τα διαβασω στο ρολοι. Στο 4αρι μηπως αυτο διορθωθηκε? δηλαδη να μπορεις να το διαβασεις αν θες ανεξαρτητα απο το πως ειναι ρυθμισμενο το κινητο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κανονικά.
Στο viber χτες μου εμφάνιζε τα τελευταία μηνύματα πού δεν είχα δει και φυσικά μπορούσα να απαντήσω κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...