Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, anergos13 said:

Gpay στο store του ρολογιου δεν στο βγαζει....λογω ελληνικης rom?

Μηπως πρεπει ν αλλαξεις csc στο ρολοι?

Γίνεται αυτό;Στο κινητό δεν μου το βγάζει στο playstore κι ας έχω ρομ Ινδονησίας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, anergos13 said:

Gpay στο store του ρολογιου δεν στο βγαζει....λογω ελληνικης rom?

Μηπως πρεπει ν αλλαξεις csc στο ρολοι?

Καλησπέρα. Εγώ είχα αctive 2 γυρισμένο αγγλικό  και s21 ultra επίσης αγγλικό. Είχα σεταρει ήδη σε αυτά samsung pay με curve. Ενεργοποιώντας gw4 , μου έβγαλε κατευθείαν το spay στο ρολοι, έβαλα την curve και απλά ενεργοποιηθηκε. Σημειωτέον δεν έκανα επαναφορά τίποτα από το προηγούμενο ρολοι. Έτυχε ή πέτυχε δεν ξέρω... 😜

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Αφού έφαγα μια μέρα ολόκληρη για να βρω πως μπορώ να βάλω samsung pay ή google pay στο ρολόι,ψάχνοντας μάταια όλο το ίντερνετ,τα κατάφερα μόνος μου.

Αν κάνεις factory reset το ρολόι και στην αρχή του βάλεις ότι γλώσσα θες,και μετά στην περιοχή βάλεις Ηνωμένο Βασίλειο ( μπορεί να πιάνει και με Ιταλία,Γερμανία ή Ισπανία δεν ξέρω),όταν ανοίγει το ρολόι έχει προεγκατεστημένο το samsung pay.

Κι εκεί που λέω όλα καλά ,θα βάλω την curve κάρτα μου και τελείωσα,τώρα έχω κολλήσει γιατί δεν μου δέχεται την κάρτα.

Ίσως γιατί διεύθυνση στην curve είχα δηλώσει Ελλάδα.

Και τώρα κόλλησα εκεί...

Προσπάθησα να περάσω χειροκίνητα την κάρτα λόγω του ότι ακόμα δεν μου έχει έρθει η φυσική curve κάρτα.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, panosfx said:

Αφού έφαγα μια μέρα ολόκληρη για να βρω πως μπορώ να βάλω samsung pay ή google pay στο ρολόι,ψάχνοντας μάταια όλο το ίντερνετ,τα κατάφερα μόνος μου.

Αν κάνεις factory reset το ρολόι και στην αρχή του βάλεις ότι γλώσσα θες,και μετά στην περιοχή βάλεις Ηνωμένο Βασίλειο ( μπορεί να πιάνει και με Ιταλία,Γερμανία ή Ισπανία δεν ξέρω),όταν ανοίγει το ρολόι έχει προεγκατεστημένο το samsung pay.

Κι εκεί που λέω όλα καλά ,θα βάλω την curve κάρτα μου και τελείωσα,τώρα έχω κολλήσει γιατί δεν μου δέχεται την κάρτα.

Ίσως γιατί διεύθυνση στην curve είχα δηλώσει Ελλάδα.

Και τώρα κόλλησα εκεί...

Προσπάθησα να περάσω χειροκίνητα την κάρτα λόγω του ότι ακόμα δεν μου έχει έρθει η φυσική curve κάρτα.

το προβλημα ειναι μαλλον στο τηλ....επειδη εκει δεν υποστηριζει το csc το samsung pay.

και εγω  με gear s3 εχω samsung pay..,,αλλα οταν παω να βαλω την curve στο samsung pay στο τηλ ...μου λεει οτι δεν την υποστηριζει..(ελληνικο τηλ)

αλλα οπως καταλαβαινω και το gpay...ενω στο τηλ βρισκεις ακρη με την curve με εγκατασταση του apk εκτος market....στο market του ρολογιου δεν τι βρισκει..αφου δεν ειναι η official....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το τηλέφωνο. Πχ στο active 2 το γύρισα αμερικανικό για να χω samsung pay κ κατεβασε το samsung pay στο ελληνικό κινητό (samsung) μεσα στην εφαρμογη wearable. Αλλη η μία συσκευη αλλη η αλλη για τις πληρωμές. Επίσης νομιζω  πιο παλια ειχα διαβάσει οτι για καποιο λογο δεν ειναι  guarantee οτι θα παιζουν ολες οι curve, ισως επεσες σε αυτη τη περίπτωση κ πχ καποιος αλλος με curve πού έκανε ότι βηματα  έκανες κ εσυ να του παίξει 

1 hour ago, anergos13 said:

το προβλημα ειναι μαλλον στο τηλ....επειδη εκει δεν υποστηριζει το csc το samsung pay.

και εγω  με gear s3 εχω samsung pay..,,αλλα οταν παω να βαλω την curve στο samsung pay στο τηλ ...μου λεει οτι δεν την υποστηριζει..(ελληνικο τηλ)

αλλα οπως καταλαβαινω και το gpay...ενω στο τηλ βρισκεις ακρη με την curve με εγκατασταση του apk εκτος market....στο market του ρολογιου δεν τι βρισκει..αφου δεν ειναι η official....

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, snoof said:

Δεν έχει να κάνει με το τηλέφωνο. Πχ στο active 2 το γύρισα αμερικανικό για να χω samsung pay κ κατεβασε το samsung pay στο ελληνικό κινητό (samsung) μεσα στην εφαρμογη wearable. Αλλη η μία συσκευη αλλη η αλλη για τις πληρωμές. Επίσης νομιζω  πιο παλια ειχα διαβάσει οτι για καποιο λογο δεν ειναι  guarantee οτι θα παιζουν ολες οι curve, ισως επεσες σε αυτη τη περίπτωση κ πχ καποιος αλλος με curve πού έκανε ότι βηματα  έκανες κ εσυ να του παίξει 

 

Το ρολόι για να κάνεις σετάρισμα του Samsung Pay "μιλάει" και στην εφαρμογή στο κινητό και αν δεν την έχεις σετάρει δεν παίζει ούτε στο ρολόι. Ισως το active 2 να δούλευε διαφορετικά.

 Οπότε ενω γύρισα το ρολόι Γερμανία και πλέον έχει Samsung Pay, δεν λειτουργει γιατί δεν μπορώ να σετάρω το Samsung Pay στο κινητό (Γερμανικό csc). Δεν δέχεται Ελληνική διέυθυνση.

Anyway εκανα sideload το G-Pay και φαίνεται να ρυθμίστηκε μιας και παίζει και το Gpay στο τηλέφωνο με Curve. Θα το δοκιμάσω αύριο.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, qosmio said:

Το ρολόι για να κάνεις σετάρισμα του Samsung Pay "μιλάει" και στην εφαρμογή στο κινητό και αν δεν την έχεις σετάρει δεν παίζει ούτε στο ρολόι. Ισως το active 2 να δούλευε διαφορετικά.

 Οπότε ενω γύρισα το ρολόι Γερμανία και πλέον έχει Samsung Pay, δεν λειτουργει γιατί δεν μπορώ να σετάρω το Samsung Pay στο κινητό (Γερμανικό csc). Δεν δέχεται Ελληνική διέυθυνση.

Anyway εκανα sideload το G-Pay και φαίνεται να ρυθμίστηκε μιας και παίζει και το Gpay στο τηλέφωνο με Curve. Θα το δοκιμάσω αύριο.

 

το G Pay λειτουργει μια χαρα στο κινητο ...στο Watch 4 ειναι το θεμα τι γινεται.....μπορει να γινει εγκατασταση στο ρολοι?

 

Για πειτε οι κατοχοι ....να δουμε τι θα γινει....για να κανουμε κινηση και εμεις οι επομενοι😄

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

το G Pay λειτουργει μια χαρα στο κινητο ...στο Watch 4 ειναι το θεμα τι γινεται.....μπορει να γινει εγκατασταση στο ρολοι?
 
Για πειτε οι κατοχοι ....να δουμε τι θα γινει....για να κανουμε κινηση και εμεις οι επομενοι
Αν ισχύουν τα όσα διάβαζα χτες από φόρουμ εξωτερικού,μπαίνει με ADB το gpay αλλά θέλει συνεχες proxy για να το κοροϊδεύει πως είσαι σε χώρα που το υποστηρίζει.
Αν το βάλεις απλά,αυτό από μόνο του θα εξαφανιστεί μόλις δει πως είναι Ελλάδα.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, panosfx said:

Αν ισχύουν τα όσα διάβαζα χτες από φόρουμ εξωτερικού,μπαίνει με ADB το gpay αλλά θέλει συνεχες proxy για να το κοροϊδεύει πως είσαι σε χώρα που το υποστηρίζει.
Αν το βάλεις απλά,αυτό από μόνο του θα εξαφανιστεί μόλις δει πως είναι Ελλάδα.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο τηλεφωνο δουλευει απροσκοπτα χωρις να κανεις τπτ ιδιαιτερο κι ας ειναι ελληνικο csc ....

Μηπως βγει πιο ευκολος τροπος.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν τα όσα διάβαζα χτες από φόρουμ εξωτερικού,μπαίνει με ADB το gpay αλλά θέλει συνεχες proxy για να το κοροϊδεύει πως είσαι σε χώρα που το υποστηρίζει.
Αν το βάλεις απλά,αυτό από μόνο του θα εξαφανιστεί μόλις δει πως είναι Ελλάδα.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστός
Το έβαλα με adb, ρύθμισα κάρτες κλπ και σε περίπου 10 με 20 λεπτά εξαφανίστηκε

Συνεχές proxy κλπ είναι η μόνη λύση που δεν προτίθεμαι να το κάνω...
Μια χαρά είναι κ απ' το κινητό.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο xda οτι εάν προλαβεις να  κανεις πληρωμή μέσω ρολογιού πριν εξαφανιστεί τοτε δεν εξαφανίζετε καθόλου 😆https://forum.xda-developers.com/t/google-pay-unsupported-country-will-app-will-be-pre-installed.4325033/post-85592213

  • Now, the most important part: after some time (in my experiments it was anywhere between 5 minutes and 5 hours), the Google Pay app will get disabled and disappear from the watch. You might be able to re-enable it from your phone’s Galaxy Wearables app (list of apps => app info => Google Pay), but it soon gets disabled again for good and it’s not possible to re-enable it again through the app, so you’ll have to uninstall it from the watch and then sideload it again. The solution is to pay with the watch in a store before Google Pay gets disabled: it seems that after the first payment some Google Pay and/or system settings are updated, so the app won’t get disabled anymore!
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, snoof said:

Διαβάζω στο xda οτι εάν προλαβεις να  κανεις πληρωμή μέσω ρολογιού πριν εξαφανιστεί τοτε δεν εξαφανίζετε καθόλου 😆https://forum.xda-developers.com/t/google-pay-unsupported-country-will-app-will-be-pre-installed.4325033/post-85592213

  • Now, the most important part: after some time (in my experiments it was anywhere between 5 minutes and 5 hours), the Google Pay app will get disabled and disappear from the watch. You might be able to re-enable it from your phone’s Galaxy Wearables app (list of apps => app info => Google Pay), but it soon gets disabled again for good and it’s not possible to re-enable it again through the app, so you’ll have to uninstall it from the watch and then sideload it again. The solution is to pay with the watch in a store before Google Pay gets disabled: it seems that after the first payment some Google Pay and/or system settings are updated, so the app won’t get disabled anymore!

 Λές να ?

Θα το δοκιμάσω αύριο και θα σας πω 🙂 ή αν προλάβει κανείς ενημερώνει 🤣

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, qosmio said:

 Λές να ?

Θα το δοκιμάσω αύριο και θα σας πω 🙂 ή αν προλάβει κανείς ενημερώνει 🤣

Δε ξερω.. μακαρι! γιαυτο το βάλα εσεις που το χετε να το δοκιμάσετε. Αυτο κ οτι διαβαζω οτι κραταει πολυ λιγο η μπαταρία με κρατάει απο το να το παρω (εχω active 2 κ δε θελω με τπτ ακομα μικρότερη διάρκεια..)

Όσον αφορά το samsung pay μου κάνει εντύπωση εμενα να παιζει με curve κ ελληνική διεύθυνση κ στο watch 4 να μη τη δέχεται.. επίσης  για το samsung pay πρεπει νανε εγκατεστημενο κ το samsung pay watch plug in οπου το χα κατεβάσει απο το apk mirror

 Μηπως θελει κατι αντίστοιχο κ για το watch 4?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω καταφέρει να ρυθμίσω το Samsung Pay με curve.

G-Pay με Curve, ναι.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ σήμερα το 44άρη.πολύ ωραίο.

Είπα να μην πάω στο classic μιας και ήθελα να ξεφύγω λίγο από το στυλ των προηγούμενων smartwatch της εταιρείας.

Γρήγορο,θέλει όμως βελτιώσεις.

Πληθώρα από καντράν από facer,Mrwatch,watchmaker.

Φυσικά τα καλά είναι επί πληρωμή,αλλά δε με ενοχλεί καθόλου αυτό.

Για να το δούμε και στη συνέχεια.

Αύριο θα δω και την μπαταρία.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Πήρα κι εγώ σήμερα το 44άρη.πολύ ωραίο.

Είπα να μην πάω στο ajappga μιας και ήθελα να ξεφύγω λίγο από το στυλ των προηγούμενων smartwatch της εταιρείας.

Γρήγορο,θέλει όμως βελτιώσεις.

Πληθώρα από καντράν από facer,Mrwatch,watchmaker.

Φυσικά τα καλά είναι επί πληρωμή,αλλά δε με ενοχλεί καθόλου αυτό.

Για να το δούμε και στη συνέχεια.

Αύριο θα δω και την μπαταρία.

Υπάρχουν κάποιες ομάδες στο facebook (ίσως τους βρεις κι αλλού) που προγραμματιστές-σχεδιαστές καντράν ρολογιών δίνουν κουπόνια για κάποια από τα watchfaces τους ανά διαστήματα.

Έχω τσιμπήσει ήδη ένα που έδωσε ο Matteo Dini κι ένα ο Monkey's Dream και κάποιοι ακόμα για την ώρα.

 

@qosmioκάτσε να το πετύχουν αυτοί πρώτα και μετά προσπαθούμε κι εμείς.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Gpay επίσημα από σήμερα στο ελληνικό playstore. Σπεύστε...! 
Όντως το είδα
Έκανα και update

Update: εμφανίστηκε και στο ρολόι !!!
Το έβαλα

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Καταχώρησα την curve κάρτα μου(της eurobank απευθείας δεν την έπαιρνε και φταίει η τράπεζα) και στο gpay στο τηλέφωνο αλλά και στο ρολόι.
Όμως στο ρολόι όταν πάω στις ρυθμίσεις του NFC στις ανέπαφες πληρωμές,δεν μου έχει την επιλογή για gpay ενώ στο κινητό την έχει.
Στο ρολόι πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, panosfx said:
Καταχώρησα την curve κάρτα μου(της eurobank απευθείας δεν την έπαιρνε και φταίει η τράπεζα) και στο gpay στο τηλέφωνο αλλά και στο ρολόι.
Όμως στο ρολόι όταν πάω στις ρυθμίσεις του NFC στις ανέπαφες πληρωμές,δεν μου έχει την επιλογή για gpay ενώ στο κινητό την έχει.
Στο ρολόι πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή;

Ούτε μένα μου το βγάζει στις ρυθμίσεις.
Έκανα remap το home button να ανοίγει το GPay με διπλό ταπ όμως.

Θα το δοκιμάσω αύριο

Το έβαλα και σε ένα παλιότερο LG Watch Sport (Wear OS 2.0) που έχω. Για γρήγορη εύρεση, βγάζει την εφαρμογή στα essential apps.

Θα το δοκιμάσω και αυτό αύριο 🙂

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Αύριο το περιμένω και εγώ το 46mm classic silver και μάλλον θα πουλήσω το Huawei watch 3 Pro

Ξανά σε Samsung 

 

Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, snoof said:

Παιδιά οσοι το εχετε σχεδόν  βδομαδα απο μπαταρία πως παει κ με τι χρήση?

Βγάζει ενα 48 ώρο;

απ ότι έχω δει τις 3-4 μέρες που το έχω, με κανονικη χρήση ναι.

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Αφου μπηκε google pay (εβαλα στο κινητο μ κ πηρε κανονικά την καρτα της αλφα) μονο η αυτονομία του έμεινε να με προβληματίζει.. φφ ειμαι τσακ να παω να παρω αύριο το ασημί 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...