Jump to content

Πρόβλημα με μυρωδιά στο αμάξι


n.prod12
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Λίγο άσχετο με την ομάδα αλλά θέλω και την γνώμη σας. Πήρα το αυτοκίνητο του πατέρα μου επειδή αυτός δεν οδηγεί πλέον και το δικό μου το έδωσα στην γυναίκα μου, αλλά έχω θέμα με την μυρωδιά στο εσωτερικό. Το αυτοκίνητο μυρίζει τσιγαρίλα και αυτό έχει ποτίσει παντού. Έχω κάνει βιολογικό και πάντα από την μέρα που το πήρα βάζω αρώματα και το καθαρίζω αλλά αυτή η μυρωδιά δεν λέει να φύγει και με ενοχλεί ιδιαίτερα. Έχετε να προτείνετε κάτι για να καθαρίσω; Γενικά τον τελευταίο καιρό βλέπω πολλοί καθαρίζουν με γεννήτριες όζοντος τις μυρωδιές έχετε χρησιμοποιήσει; Αποδίδει;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια γτ κάποτε με βοήθησε και εμένα, γέμισε ένα μικρό ποτήρι χαμηλό με κόκκους καφέ και άστο εκεί όλη την νύχτα. Συνήθως ο καφές απορροφά μυρωδιές, τις εξαφανίζει. 

 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο βιολογικός δεν ήταν και τόσο βιολογικός όσο νομίζεις; Σε πραγματικό βιολογικό καθαρισμό και το εσωτερικό γίνεται σαν καινούργιο και εξαφανίζονται οι μυρωδιές. Έκανα στο δικό μου και δεν το πίστευα.

Link to comment
Share on other sites

Σε βιολογικό που είχα δει σε αμάξι τα πλαστικά  ήταν λες και είχε βγει μόλις από το εργοστάσιο.  Το αμάξι ήταν 12ετιας τότε. 

 

Επίσης πολλοί λένε για βιολογικό αλλά από το κόστος και μόνο καταλαβαίνεις ότι βιολογικό είναι μόνο το πανί....

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει παιδια πολλοι πλεον πουλανε βιολογικο καθαρισμο, αλλα δεν εχει καμια σχεση με τον κανονικο βιολογικο καθαρισμο και αυτο φαινεται και στην τιμη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά, ένας καλός βιολογικός καθαρισμός πόσο πηγαίνει περίπου ; (ρωτάω επειδή δεν έχω ιδέα από αυτά και θα ήθελα να γνωρίζω)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανα 80αρι... 

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη για βιολογικό κάποια πρόταση?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στη συσκευή όζοντος και για καλή μου τύχη έκανε πολύ καλή δουλειά. Επιτέλους ξεμύρισε εντελώς χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γενικα να ξερεις οτι η τσιγαριλα δεν φευγει ευκολα απο το αμαξι, ειδικα αν μιλαμε για χρονια χρηση. Με τον καιρο θα διαπιστωσεις αν ειχες αποτελεσμα ή οχι.

Και οταν παμε για πλυσιμο το αυτοκινητο φευγει η μυρωδια του τσιγαρου αλλα σε μια βδομαδα ακομα και αν δεν καπνιζεις επανερχεται, ακομα και αν δεν καπνιζεις εκεινο το διαστημα τη νιωθεις. Επισης αν δεν το εχεις κανει πρεπει να αλλαξεις φιλτρα και να παρεις και ενα σπρει που ειναι για τον κλιματισμο κανουν καλη δουλεια.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, manolog3 said:

Γενικα να ξερεις οτι η τσιγαριλα δεν φευγει ευκολα απο το αμαξι, ειδικα αν μιλαμε για χρονια χρηση. Με τον καιρο θα διαπιστωσεις αν ειχες αποτελεσμα ή οχι.

Και οταν παμε για πλυσιμο το αυτοκινητο φευγει η μυρωδια του τσιγαρου αλλα σε μια βδομαδα ακομα και αν δεν καπνιζεις επανερχεται, ακομα και αν δεν καπνιζεις εκεινο το διαστημα τη νιωθεις. Επισης αν δεν το εχεις κανει πρεπει να αλλαξεις φιλτρα και να παρεις και ενα σπρει που ειναι για τον κλιματισμο κανουν καλη δουλεια.

Το έχω κάνει ήδη μία εβδομάδα εννοείται άλλαξα και όλα τα φίλτρα. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα επιστρέψει αν και πιστεύω ότι έκανα δουλειά με τη γεννήτρια. Ίδωμεν..!

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, spy14 said:

Ποια είναι αυτή η συσκευή όζοντος;έχουμε πληροφορίες;

Είναι της Ozonstockholm η συσκευή. Μου την πρότεινε ένα φιλαράκι που έχει την ίδια και είχε και αυτός παρόμοια προβλήματα. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2021 at 4:28 ΜΜ, n.prod12 said:

Είναι της Ozonstockholm η συσκευή. Μου την πρότεινε ένα φιλαράκι που έχει την ίδια και είχε και αυτός παρόμοια προβλήματα. 

ευχαριστω πολυ

 

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...