Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεος βρε evris ποια....έδωσες 300 ευρώ και περιμένεις να κάνει παπάδες; με την ίδια λογική να θέσουμε το ερώτημα...γιατί οι κατασκευαστες δεν βάζουν xenon flash? Είναι αυτά πράγματα να ρωτάμε εν έτη 2022; στα πιο πολλά κινητά πια,αν και έχουν φλας, δεν ανάβει σχεδόν ποτέ γιατί δεν χρειάζεται και γιατί έχει γίνει δουλειά στους αισθητήρες, στους φακούς και στο λογισμικό ειδικά εάν μιλάμε για ναυαρχιδες.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Έλεος βρε evris ποια....έδωσες 300 ευρώ και περιμένεις να κάνει παπάδες; με την ίδια λογική να θέσουμε το ερώτημα...γιατί οι κατασκευαστες δεν βάζουν xenon flash? Είναι αυτά πράγματα να ρωτάμε εν έτη 2022; στα πιο πολλά κινητά πια,αν και έχουν φλας, δεν ανάβει σχεδόν ποτέ γιατί δεν χρειάζεται και γιατί έχει γίνει δουλειά στους αισθητήρες, στους φακούς και στο λογισμικό ειδικά εάν μιλάμε για ναυαρχιδες.

370€ από Γερμανό που είχε 480€. Η αρχική τιμή ήταν 480€. 1 χρόνο μετά το πηρα. Που είπα ότι περιμένω να κάνει παπάδες. 

32 minutes ago, nikos523 said:

 


Η ερώτηση ήταν γιατί οι κατασκευαστές δεν δίνουν βάση στο φλας πλέον. Ο ρόλος του φλας ήταν στο 99% των περιπτώσεων να σου δώσουν καλό αποτέλεσμα σε low light φωτογραφία γιατί αλλιώς θα έβγαινε μια μαύρη μουτζούρα εφόσον ο φακός και το software δεν ήταν ικανά να σου δώσουν αποτέλεσμα.
Εφόσον πλέον όμως οι περισσότερες συσκευές έχουν πολύ καλό night mode, δίνεται βάση εκεί και όχι στο φλας. Γιατί εκτός από το φυσικό αποτέλεσμα ενός πορτραίτου, με night mode μπορείς να βγάλεις και ένα βραδινό τοπίο όπως το παιδί παραπάνω ή αστροφωτογραφία κλπ, ενώ το φλας βγάζει στα 5 μέτρα και τέλος.
Σίγουρα υπάρχει ακόμα όπως λες για περιπτώσεις που είσαι στο απόλυτο σκοτάδι ή σαν φακός, αλλά πόσες φορές έτυχε να είσαι στο σκοτάδι που δεν βλέπεις κυριολεκτικά τίποτα και είπες «αυτή τη μαυρίλα θέλω να την αποτυπώσω»; Ενώ το να θέλεις να βγάλεις φωτογραφίες σε πολύ χαμηλό φωτισμό είναι το πιο συνηθισμένο!

Η συσκευή 11PM, αλλά δεν έχει και σημασία.

 

Να υποθέσω ισχύει μόνο για τις ναυαρχίδες κάθε εταιρίας αυτό. Υπάρχουν και τα υπόλοιπα κινητά που θέλουν φλας σχεδόν για παντού. Ο απλός κόσμος ούτε καν gcam κατεβάζει. Για να μη πω ότι ούτε την κάμερα ρυθμίζει. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα, σε Samsung Galaxy. Ελπιζω με τη βοηθεια σας, η εμπειρια μου να γινει καλυτερη...

1. Πως μπορω ευκολα, χωρις να χρειαζεται να πατησω πληκτρα, ή εστω χωρις να πρεπει εξ'επι τουτου να ανοιξω την οθονη του κινητου στην home screen, να βλεπω την ωρα; Στο παλιο μου motoG, κουνωντας το κινητο, εδειχνε στην μαυρη οθονη την ωρα. Σε galaxy θα ηθελα εστω, πατωντας ενα αλλο κουμπι, εκτος του power, να δειχνει την ωρα. Εστω, πατωντας κουμπι, αλλα οχι το κεντρικο...

2. Μπορω να προγραμματισω οντως τα κουμπια του galaxy; Υποτιθεται ναι, λες ποια εφαρμογη θα ανοιγει. Πχ φακος. Στην πραξη; Οχι. Παροτι εχει μια slide bar, να λειτουργουν τα κουμπια με τις λειτουργιες που εθεσες, και σε lock screen, στην πραξη, οταν ειναι σε lock screen, τα κουμπια δεν αποκρινονται δεν κανουν τιποτε. Αν μπεις στο περιβαλλον του κινητου-εντος android, ναι, τοτε λειτουργουν. Τι κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα, σε Samsung Galaxy. Ελπιζω με τη βοηθεια σας, η εμπειρια μου να γινει καλυτερη...
1. Πως μπορω ευκολα, χωρις να χρειαζεται να πατησω πληκτρα, ή εστω χωρις να πρεπει εξ'επι τουτου να ανοιξω την οθονη του κινητου στην home screen, να βλεπω την ωρα; Στο παλιο μου motoG, κουνωντας το κινητο, εδειχνε στην μαυρη οθονη την ωρα. Σε galaxy θα ηθελα εστω, πατωντας ενα αλλο κουμπι, εκτος του power, να δειχνει την ωρα. Εστω, πατωντας κουμπι, αλλα οχι το κεντρικο...
2. Μπορω να προγραμματισω οντως τα κουμπια του galaxy; Υποτιθεται ναι, λες ποια εφαρμογη θα ανοιγει. Πχ φακος. Στην πραξη; Οχι. Παροτι εχει μια slide bar, να λειτουργουν τα κουμπια με τις λειτουργιες που εθεσες, και σε lock screen, στην πραξη, οταν ειναι σε lock screen, τα κουμπια δεν αποκρινονται δεν κανουν τιποτε. Αν μπεις στο περιβαλλον του κινητου-εντος android, ναι, τοτε λειτουργουν. Τι κανω λαθος;
2...σερνεις τα κουμπιά στην lock screen δεν τα πατάς.
1...ψάξε στις ρυθμίσεις για always On Display έχει επιλογή απλά με ένα ταπ στην οθόνη με ανάβει και να σου δείχνει ώρα και ειδοποιήσεις από εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ilka71 said:

2...σερνεις τα κουμπιά στην lock screen δεν τα πατάς.
1...ψάξε στις ρυθμίσεις για always On Display έχει επιλογή απλά με ένα ταπ στην οθόνη με ανάβει και να σου δείχνει ώρα και ειδοποιήσεις από εφαρμογες

2 Εχει μια επιλογη, εκει που προγραμματιζεις τα πληκτρα, στο advanced features, σε καθε κουμπι που θες να 'προγραμματισεις', μες το μενου του, εχει επιλογη Lock screen: Use while screen locked, αλλα οπως ειπα, δεν παιζει. Απαξ κι εσβησε η οθονη, οσο και να πατας το κουμπι, η οθονη παραμενει μαυρη!

1. Δεν το βρισκω το always on display.

Link to comment
Share on other sites

2 Εχει μια επιλογη, εκει που προγραμματιζεις τα πληκτρα, στο advanced features, σε καθε κουμπι που θες να 'προγραμματισεις', μες το μενου του, εχει επιλογη Lock screen: Use while screen locked, αλλα οπως ειπα, δεν παιζει. Απαξ κι εσβησε η οθονη, οσο και να πατας το κουμπι, η οθονη παραμενει μαυρη!
1. Δεν το βρισκω το always on display.
στο μενού advanced features ΔΕΝ βλέπω που λέει για κουμπιά. μήπως λες το μενού στο lock screen για τα 2 shortcuts που βάζεις 2 εφαρμογές;; για το always On Display γραψτο στην αναζήτηση στις ρυθμίσεις και θα το βρεις b838d4e7fa214442c2187d074cd4da78.jpg207feb138ca46ee8e3142becae3b1e85.jpg6ed121df266c4a9dbaa7ad62ed85a3d2.jpg

εάν λες το πλαϊνό κουμπί αυτό με DOUBLE TAP δουλεύει μια χαρά. ff8c5d58818d66c6f7600c0b592e63e7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω το side key. Αυτο δουλευει. Ειναι ουσιαστικα το power key και fingerprint μαζι.

Θελω το key στα αριστερα του τηλεφωνου, το xcover key, και υπαρχει και top key στο πανω μερος του τηλεφωνου. Αυτα μου λειτουργουν με οτι ορισω, ΜΟΝΟ οταν ειμαι εντος android. Απεξω, με μαυρη οθονη ή σε lock screen, ΔΕΝ μου δουλευουν.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω το side key. Αυτο δουλευει. Ειναι ουσιαστικα το power key και fingerprint μαζι.
Θελω το key στα αριστερα του τηλεφωνου, το xcover key, και υπαρχει και top key στο πανω μερος του τηλεφωνου. Αυτα μου λειτουργουν με οτι ορισω, ΜΟΝΟ οταν ειμαι εντος android. Απεξω, με μαυρη οθονη ή σε lock screen, ΔΕΝ μου δουλευουν.
 
 
 
δεν καταλαβαίνω. ποιο κινητό έχεις;;
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ilka71 said:
56 minutes ago, karib said:
Δεν θελω το side key. Αυτο δουλευει. Ειναι ουσιαστικα το power key και fingerprint μαζι.
Θελω το key στα αριστερα του τηλεφωνου, το xcover key, και υπαρχει και top key στο πανω μερος του τηλεφωνου. Αυτα μου λειτουργουν με οτι ορισω, ΜΟΝΟ οταν ειμαι εντος android. Απεξω, με μαυρη οθονη ή σε lock screen, ΔΕΝ μου δουλευουν.
 
 
 

δεν καταλαβαίνω. ποιο κινητό έχεις;;

Samsung x cover pro g715

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, ισως και να ειναι bug.

Εννοειται οτι εχω περιδιαβει, ολα τα μενου.

Με το που πεφτει η lock screen, και μετα το μαυρο, αυτο ηταν, τελος.

Ειδοποιησεις δεν ακουγονται. Sound notifications, απο πουθενα. Ουτε για κλησεις, ουτε για sms(εννοειτε εχω βαλει οτι ρυθμιση αφορα notifications). Εβαλα και vibration notifier, ενα καλο application με ηχο/δονηση για αναπαντητες κλησεις, τιποτε.

Handcent sms, δονηση, μια και μονο, ηχος 0.

Πληκτρα προγραμματιζομενα, οταν ειναι μαυρη οθονη, ειναι εντελως μη λειτουργικα.

Γιατι αυτο το 'σιωπητηριο' στα παντα ολα, οταν σβησει η οθονη; Οτι μπορουσα να ψαξω και να κανω ενεργο (lock screen options), notifications, extra apps, επιμερους ρυθμισεις, το δοκιμασα.

Τιποτε ομως δεν φαινεται ικανο να 'ξυπνησει' το samsung απο το ληθαργο, οταν σβησει και η lock screen.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα ρυθμίσεων. Ψάξε τις ιδιότητες της κάθε εφαρμογής (κράτησε πατημένο το εικονίδιο της και σε αυτό που βγάζει πάτησε το μικρό i πάνω δεξιά). Κοίταξε την ενότητα μπαταρία. Αν έχει επιλεχθεί το περιορισμένο, είναι φυσιολογικό να μην ξυπνάει. Θέσε το στο χωρίς περιορισμό για messaging apps.

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι το θεμα των notifications/reminders, το ελυσα, με χρηση ξεχωριστης εφαρμογης.
Επιτελους!
H 'θαυματουργη' εφαρμογη ειναι η https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dan_ru.ProfReminder&hl=en&gl=US
Ποσο χαρηκα δεν λεγεται...εχανα κλησεις, sms, ουτε μπορουσα να κοιταζω διαρκως την οθονη....
Τα ενσωματωμενα προγραμματα-ρουτινες του samsung μπορει να μην παιζουν (πιασ'τ'αυγο και κουρευτο, γιατι...),
αλλα αυτη η εφαρμογη, ξελασπωνει την κατασταση!

---

Τωρα πρεπει να δω, να δουμε αν μπορει κανεις να καταλαβει, γιατι δεν μπορουν να λειτουργησουν τα εξτρα πληκτρα-κουμπια του κινητου,
παροτι μες τα settings οριζεις ποια εφαρμογη να ανοιγει οταν τα πατας.
Και μαλιστα εχει και επιλογη στο καθε ενα απο αυτα, 'use while screen locked'.
Ωστοσο, οταν η οθονη σβησει, αυτα δεν αποκρινονται.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μακριά παιδιά πλέον από samsung.

Είναι πλέον χειρότερα ποιοτικά και από τα κινέζικα κινητά.

Samsung Galaxy S22+ παρέδωσε πνεύμα 2 μόλις μήνες μετά την αγορά του.

Πρεπει να είναι πλέον η χειρότερη εταιρία από όλες.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mark_K said:

Τι πάει να πει παρέδωσε πνεύμα; Εγγύηση δεν έχει;

Υπερθερμαίνεται ο επεξεργαστής και μετά από κάποια δευτερόλεπτα κάνει restart.

Εγγύηση όλα τα προϊόντα έχουν.

Τι να λέει αυτό;

Εδω μιλάμε για το ποσό τραγική ποιότητα έχει φτάσει να έχει η Samsung στα κινητά της, όταν ακόμα και οι ναυαρχίδες δεν αντέχουν πάνω από 2 μήνες.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν μια συσκευή έχει μια αστοχία/είναι προβληματική, εκεί κολλάει η εγγύηση γιατί θα αποκατασταθεί πλήρως. Οι γενικεύσεις του τύπου τα έχουν κάνει χάλια, χαλάνε όλα στους δύο μήνες, είναι χειρότερα από κινέζικα, μόνο γέλιο προκαλούν σε όποιον ξέρει πόσο ποιοτικές είναι και πόσο καλό σέρβις έχουν οι εν λόγω συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mark_K said:

Αν μια συσκευή έχει μια αστοχία/είναι προβληματική, εκεί κολλάει η εγγύηση γιατί θα αποκατασταθεί πλήρως. Οι γενικεύσεις του τύπου τα έχουν κάνει χάλια, χαλάνε όλα στους δύο μήνες, είναι χειρότερα από κινέζικα, μόνο γέλιο προκαλούν σε όποιον ξέρει πόσο ποιοτικές είναι και πόσο καλό σέρβις έχουν οι εν λόγω συσκευές.

Καλά ναι αν είσαι από φοιτητής και κάτω με άπειρο χρόνο μόνο για γέλια θα είσαι.

Αν είσαι όμως επαγγελματίας και θέλεις το κινητό για δουλειά, τότε βάζεις τη Samsung στη μαύρη λίστα.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να είσαι, με μια επίσκεψη στο Χαϊδάρι, σε μια ώρα πιθανότατα θα έχεις καινούρια πλακέτα εφόσον έχει πρόβλημα. Έτσι έγινε σε εμένα σε τηλέφωνο της σειράς s που ήταν νεκρό, και από τότε είναι ένας από τους σημαντικότερους λόγους να παίρνω μόνο Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mark_K said:

Ότι και να είσαι, με μια επίσκεψη στο Χαϊδάρι, σε μια ώρα πιθανότατα θα έχεις καινούρια πλακέτα εφόσον έχει πρόβλημα. Έτσι έγινε σε εμένα σε τηλέφωνο της σειράς s που ήταν νεκρό, και από τότε είναι ένας από τους σημαντικότερους λόγους να παίρνω μόνο Samsung.

Αυτό είναι επιχείρημα υπέρ εταιρίας;

Η επίσκεψη στο Χαϊδάρι;

Σοβαρα τώρα;

Κατσε να πάρω το τρένο από Λάρισα να έρθω.

Πως δεν το είχα σκεφτεί ρε παιδάκι μου.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στην smartec από Δευτέρα, και θα σε κατατοπίσουν. Οκ δεν θα γίνει σε μια ώρα, αλλά λύση στο πρόβλημά σου θα βρεθεί. Φυσικά, είναι δικαίωμα σου να γκρινιάζεις και να προσπαθείς να πείσεις ότι ένα προϊόν που είναι από τα πιο αξιόπιστα, είναι το χειρότερο. Αλλά όπως σου είπα όσοι ξέρουν, και είναι πολλοί, απλά γελάνε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mark_K said:

Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στην smartec από Δευτέρα, και θα σε κατατοπίσουν. Οκ δεν θα γίνει σε μια ώρα, αλλά λύση στο πρόβλημά σου θα βρεθεί. Φυσικά, είναι δικαίωμα σου να γκρινιάζεις και να προσπαθείς να πείσεις ότι ένα προϊόν που είναι από τα πιο αξιόπιστα, είναι το χειρότερο. Αλλά όπως σου είπα όσοι ξέρουν, και είναι πολλοί, απλά γελάνε.

Το κινητό έχει παραδωθεί ήδη στο public από το οποίο το πήρα και αυτό θα το πάει για έλεγχο όχι στην smartec αλλά στην άλλη εταιρία από τις 2 που τα πάνε όλοι στην Ελλάδα.

Η εμπιστοσύνη βέβαια χάθηκε ολοσχερώς και από εδώ και πέρα θα πρέπει να πηγαίνω μάλλον μόνο σε Apple για κινητό.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Κακώς, κατά τη γνώμη μου. Όσο περισσότεροι μεσολαβούν τόσο περισσότερο καθυστερούν. Ειδικά σε μεγάλες αλυσίδες που μπορεί να αναμένουν πολλές συσκευές να μεταφερθούν ταυτόχρονα. Θα πήγαινε με κούριερ στο καλύτερο σέρβις που υπάρχει και θα ήταν σύντομα πίσω, αλλά τώρα το έδωσες, πάει.

Για το άλλο, επιλογή σου είναι τι θα αγοράσεις. Ωστόσο, όσο και άσχημο να είναι που σου έτυχε, σε οποιοδήποτε προϊόν που παράγεται μαζικά υπάρχει η πιθανότητα αστοχίας. Είναι ωστόσο πολύ μικρότερη από όσο το παρουσιάζεις, και έβγαλες πόρισμα πως είναι χάλια ποιοτικά και χαλάνε αμέσως. Και από προσωπικές εμπειρίες από κινητά και ρολόι, αν μου τύχει η στραβή δεν θα ήθελα να έχω άλλη μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Mark_K said:

Κακώς, κατά τη γνώμη μου. Όσο περισσότεροι μεσολαβούν τόσο περισσότερο καθυστερούν. Ειδικά σε μεγάλες αλυσίδες που μπορεί να αναμένουν πολλές συσκευές να μεταφερθούν ταυτόχρονα. Θα πήγαινε με κούριερ στο καλύτερο σέρβις που υπάρχει και θα ήταν σύντομα πίσω, αλλά τώρα το έδωσες, πάει.

Για το άλλο, επιλογή σου είναι τι θα αγοράσεις. Ωστόσο, όσο και άσχημο να είναι που σου έτυχε, σε οποιοδήποτε προϊόν που παράγεται μαζικά υπάρχει η πιθανότητα αστοχίας. Είναι ωστόσο πολύ μικρότερη από όσο το παρουσιάζεις, και έβγαλες πόρισμα πως είναι χάλια ποιοτικά και χαλάνε αμέσως. Και από προσωπικές εμπειρίες από κινητά και ρολόι, αν μου τύχει η στραβή δεν θα ήθελα να έχω άλλη μάρκα.

Άσε μεγάλε έπαιξες και έχασες.

Και το ρολόι το smartwatch Galaxy 4 πιο πολύ ώρα είναι σε λειτουργία κρυόματος, οπότε μια χαρά αποδεικνύεται ο κατήφορος που έχει πάρει η εταιρία.

12 ώρες πριν, Mark_K said:

Κακώς, κατά τη γνώμη μου. Όσο περισσότεροι μεσολαβούν τόσο περισσότερο καθυστερούν. Ειδικά σε μεγάλες αλυσίδες που μπορεί να αναμένουν πολλές συσκευές να μεταφερθούν ταυτόχρονα. Θα πήγαινε με κούριερ στο καλύτερο σέρβις που υπάρχει και θα ήταν σύντομα πίσω, αλλά τώρα το έδωσες, πάει.

Για το άλλο, επιλογή σου είναι τι θα αγοράσεις. Ωστόσο, όσο και άσχημο να είναι που σου έτυχε, σε οποιοδήποτε προϊόν που παράγεται μαζικά υπάρχει η πιθανότητα αστοχίας. Είναι ωστόσο πολύ μικρότερη από όσο το παρουσιάζεις, και έβγαλες πόρισμα πως είναι χάλια ποιοτικά και χαλάνε αμέσως. Και από προσωπικές εμπειρίες από κινητά και ρολόι, αν μου τύχει η στραβή δεν θα ήθελα να έχω άλλη μάρκα.

Καλά εσυ είσαι αλλού για αλλού.

Δηλαδή να μην χρησιμοποιήσω το κινητό που σου δίνει το public μιας και είμαι γραμμένος στην extra προστασία που δίνει, και να σταματήσω να δουλεύω για 2 εβδομάδες.

Κωμοδία το έχεις κάνει το thread μη γράφεις άλλο γιατί εκτίθεσαι.

Ουτε παιδιά δημοτικού δεν τα γράφουν αυτά.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι πιο αστείο, η επιμονή ότι επειδή χάλασε μια συσκευή αποδεικνύει ότι έχει πάρει τον κατήφορο η εταιρεία, ή ότι λόγω άγνοιας το έδωσες στο public.
Τη συνέχεια την φαντάζομαι. Θα κάνει minimum 2 βδομάδες να γυρίσει, και θα βγαίνεις να κράζεις την κακιά Samsung που έχει πάρει την κάτω βόλτα.

Πραγματικά αδυνατώ να κατανοήσω τη σκοπιμότητα μιας τέτοιας τοποθέτησης. Έτυχε να μου χαλάσει κάτι, χωρίς να έχω κανένα στοιχείο να βγαίνω και να λέω "χαλάνε όλα", "στους 2 μήνες","είναι χειρότερα από κινέζικα".
Οκ, αγνοείς παντελώς την ποιότητα του after sales που παρέχει ο συγκεκριμένος κατασκευαστής. Δεν είναι κακό, κανείς δεν ξέρει τα πάντα. Ψάξε και δες πριν πεις τέτοιες κοτσάνες. Χαλάνε άλλα; Μήπως είμαι ο μόνος; Για δες ποιος εκτίθεται...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζει κάποιος τι είναι αυτό το μήνυμα που βγάζει όταν κάνεις cache wipe partition?

 

[libfs_mgr]Error updating for slotselect

20230203_101506.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...