Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει θέμα για το Α51 μέσα στο Samsung Galaxy Alpha Series.

 

Και ναι, οι φωτογραφίες του είναι πολύ καλές. Όχι σε επίπεδο Note 20 Ultra, αλλά ίσως λίγο καλύτερες από το S9. Το έχει ο πατέρας μου και η μητερα μου και είναι απόλυτα ευχαριστημένοι.

ευχαριστώ, galaxy note και S έχει. που είναι τα alpha series! είμαι με Tapatalk 0a16b8e8a6542ed7d84030f49f4082d3.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα, οπως λεει ο τιτλος ψαχνω αν εχει καποιος διαθεσιμο το επισημο f/w με CSC EUR για το SM-R825F για να το χρησιμοποιησω με ελληνικη esim απο cosmote.

 

Αν το εχει καποιος διαθεσιμο , μπορει να κανει ενα αντιγραφο πιθανοτατα απο το δικο του ελληνικο ή εχει καποιο link να το κατεβασω θα το εκτιμουσα. Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Το έχω εγώ. Τι θέλεις να κάνω για να σου εξάγω το f/w;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα ποιο κινητο εχεις ; Οποιο και αν εχεις κοιταξε να ποστάρεις αυτο το μηνυμα σου στην σωστη ενοτητα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλήμερα.Θα ηθελα να πω εδω ενα προβλημα που εχω με το samsung galaxy A40 τηλεφωνο μου.Απο την πρωτη στιγμη που το πηρα(το έχω 1,5 χρόνο),οταν προσπαθω να βγαλω φωτογραφια ο φακος δεν εστιαζει μονιμα.Σπανια γινεται αυτο(να εστιάσει)...Στο σημειο που προσπαθω να βγαλω, η εικονα παραμενει θολη.Κανει προσπαθειες,να καθαρισει,καθαριζει για ενα sec,και μετα ξαναθολωνει.Αν ειμαι τυχερος να πατησω το κουμπι εκινη την καθαρη στιγμή οκ.Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα.Θα ηθελα να πω εδω ενα προβλημα που εχω με το samsung galaxy A40 τηλεφωνο μου.Απο την πρωτη στιγμη που το πηρα(το έχω 1,5 χρόνο),οταν προσπαθω να βγαλω φωτογραφια ο φακος δεν εστιαζει μονιμα.Σπανια γινεται αυτο(να εστιάσει)...Στο σημειο που προσπαθω να βγαλω, η εικονα παραμενει θολη.Κανει προσπαθειες,να καθαρισει,καθαριζει για ενα sec,και μετα ξαναθολωνει.Αν ειμαι τυχερος να πατησω το κουμπι εκινη την καθαρη στιγμή οκ.Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?

Ευχαριστω.

 

Στείλε το στο σέρβις,εχεις εγγύηση ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λένε για τον exynos από επιδόσεις. Αλλα εγω δεν έχω καταλαβει διαφορα στην απόδοση σε καθημερινή χρήση. Σε kodi δεν προλαβαίνω να δω την αρχική οθόνη φόρτωσης.

Το μονον παραπονο μου είναι ότι η απόδοση της μπαταρίας ειναι χειροτερη και από το xiaomi note 5 . Το xiaomi από τις 8 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ είχε ακόμη μπαταρία 20% , αυτό με το ζόρι φτάνει τις 12 ώρες πριν σβήσει. Δεν ξέρω αν θέλει στρώσιμο η μπαταρία. Το έχω 4 μέρες αλλα βελτίωση δεν βλέπω.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

κατα 99% stabilizator οσο εχεις εγγύηση στιλ τω εκεί

 

αν λέμε τώρα μπορει να κόλλησε οσο εχεις; ανοιχτη την camera χωσε ενα χαστούκι στην συσκευη στο πίσω μερος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να χρησιμοποιησω το νουμερο μου που το εχω σε καρτοκινητη για να δεχεται τις κλησεις και το smartwatch χωρις bluetooth?

 

Μονο συνδεση μεσω multi sim cosmote εχω βρει υπαρχει αλλος τροπος αν δεν θελουμε να εχουμε συνδεση;

Σκεφτηκα να παρω ενα δευτερο νουμερο καρτοκινητο και να το κανω esim μονο για το κινητο αλλα θα δεχεται κλησεις και απο την βασικη μου συνδεση μεσω κινητου;

 

Φίλε μου επειδή το ψάχνω τώρα και εγώ βρήκες λύση,?

Η multi sim έχει χρέωση 5 ευρώ το μήνα . Δεν γίνεται να το κάνεις με dual sim που είναι δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν βρήκα αλλο θέμα με το τηλέφωνο μου κει αποφάσισα να ανοίξω νέο θέμα. Εχω το Samsung A40, πριν κάτι μήνες έχω πάει κάνα δυo στικάκια usb 2 σε 1, δλδ από την μια πλευρά είναι κανονικό usb και από την άλλη είναι usb c, που συνδέεται στο κινητό, όταν τα πήρα συνδέονταν στο κινητό μια χαρά και χωρίς κανένα πρόβλημα, έκτοτε δεν τα χαροποίησα πάλι (από τον Μάιο), πάω προχθές να τα συνδέσω και και βγάζει μνμ στο κινητό, πάνω στη μπάρα "μονάδα usb συνδέθηκε" και αμέσως μετά από 1-2 δευτερόλεπτα, "μονάδα usb αποσυνδεθηκε". Αυτό το κάνει και με τα δύο στικακια. Το παράξενο είναι ότι και όταν βγάλω το στικακι συνεχίζει να βγάζει το μνμ, σαν να έχει κολλήσει.

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει και πως μπορώ να το διορθώσω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το νήμα για τη συσκευή σου : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=477050

και ίσως εκεί να βρείς κάτι, αλλά πιστεύω ότι κι εδώ που έγραψες θα το έχουν δεί, δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προχώρησα στην αγορά μίας Samsung smart TV crystal Qled 4K series 7 55, η οποία είναι συνδεδεμένη με nova αποκωδικοποιητή. Το αποτέλεσμα της εικόνας δεν με ικανοποιεί, διότι η ανάλυση που δίνει το box είναι 1920x1080 HD. Η αγορά ενός άλλου box το οποίο θα υποστηρίζει μεγαλύτερη ανάλυση θα βελτιώσει την εικόνα θέασης; Edited by Andreas_1977
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχοντας στην κατοχή μου ένα Samsung Galaxy S7, δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα μέχρι που ξαφνικά "έχασα" την κάρτα SD.

 

Την κάρτα δεν την διαβάζω πουθενά, δεν την αναγνωρίζει ούτε card reader σε pc ούτε σε άλλη συσκευή, ενώ διαβάζονται αντίστοιχες κάρτες και στο card reader και στο τηλέφωνο. Δεν την βλέπω ούτε σαν RAW μέσω Administrative Tools->Disk Management.

 

Πιθανότατα να είναι "νεκρή" η κάρτα. Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να κάνω ανάκτηση αρχείων;

Link to comment
Share on other sites

https://www.pinoytechblog.com/archives/samsung-galaxy-note-10-philippines-specs-price-availabilityΠαιδιά καλησπέρα γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει το ταμπελάκι αυτό ? Είναι demo ? Η λειτουργεί κανονικά με sim επίσης έχει τυπωμένους κωδικούς αριστερά και δεξιά πάνω στην οθόνη Edited by jpall13
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Θέλω να βοηθήσω έναν φίλο που έχει ένα Samsung A750.

Δεν ξέρει τι έκανε και τα πάντα έχουν αντιστραφεί.

πχ. Πηγαίνεις στο ευρετήριο και τα ονόματα τα έχει στην δεξιά πλευρά

και το εικονίδιο που πατάς για να πάρεις τηλέφωνο είναι στην αριστερή πλευρά.

Σε όλες τις εφαρμογές πχ. Viber, WhatsApp κτλ αντί το μενού να είναι στα δεξιά είναι στα αριστερά

και ό,τι υπήρχε στα αριστερά έχει πάει στα δεξιά.

Έχει γίνει σαν να επιλέχτηκε να λειτουργεί για αριστερόχειρες (στο δικό μου κινητό υπάρχει τέτοια επιλογή).

Αλλά όσο και να το έψαξα δεν βρήκα τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις. Και το πιο περίεργο είναι ότι

από την τεχνική υποστήριξη της Samsung μας είπαν ότι πράγματι δεν υπάρχει και να το επαναφέρουμε

στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Έχετε υπ' όψιν σας τι μπορεί να έχει γίνει και κάτι που να μπορούμε να δοκιμάσουμε ;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας και καλή χρονιά σε όλους,ενδιαφέρομαι να πάρω καινούργιο κινητό και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2,έχω βάλει όριο τα 200 ευρώ.Ασφαλώς και η επιλογή κινητού είναι ανάλογα με το τι ζητάει ο καθένας.Εγώ λοιπόν αυτό που ζητάω κατά κύριο λόγο είναι η διάρκεια της μπαταρίας,όχι φυσικά να είναι χάλια στα υπόλοιπα αλλά να είναι ένα αξιοπρεπές κινητό και αν έχει και γρήγορη φόρτιση ακόμα καλύτερα.Τι με συμβουλεύετε;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το SG A41.

Έβαλα από το παλιό μου κινητό την κάρτα SIM ....αλλά μόλις πάω να το ενεργοποιήσω μου ζητά εκτός από το κωδικό που είχα πριν, για να το ανοίξω...μου ζητάει επιπλέον και άλλο κωδικό για πρόσβαση...μέχρι και κωδικό για να το απενεργοποιήσω μου ζητάει!!!

Τι κάνω δεν ξέρω...μια βοήθεια παρακαλώ :(

Edited by sakaflias
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

kainoyrgio
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις sim παιζει?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

δεν δοκίμασα χωρις σιμ.... αλλά χωρίς σιμ τι να το κανω!!!!

Βάζω την sim βαζω και μια επιπλέον κάρτα. Μου ζητάει το pin που εχω βάλει εγώ (αυτό που είχα για την sim στο παλιο κινητό) την βάζω και μετά μου ζητάει κωδικό πρόσβασης. βάζω παλι το pin αλλά μου λεει λάθος. Παω να το απενεργοποιήσω και μου ζητάει πάλι κωδικό !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://live.staticflickr.com/65535/50799678183_da975d06da_m.jpg

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν στειλεις φωτο οθονης εικασιες μονο.

Μηπως σου ζηταει τον κωδικο να συνδεθεις στο google account σου;

Link to comment
Share on other sites

η φωτο ειναι στο πανω αρχειο
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...