Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας φίλοι μου,θα ήθελα σας παρακαλώ εάν κάποιος από σας ξέρει να μου πει που θα βρω ένα τέτοιο tempered glass γιαυτό το κινητό.Δώστε μου ένα link σας παρακαλώ!!!Να έχετε πάρει παρακαλώ!!!:):):)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό, εξαιρετική μπαταρία, οθοναρα, πολύ καλή (διπλή) κάμερα κλπ.

Το παίρνεις με κλειστά μάτια.

 

 

Καλησπερα,θα ηθελα να σε ρωτησω εαν μπορεις να μου πεις εαν εχει notification led,γιατι αλλου διαβαζω οτι εχει,και αλλου οτι δεν εχει!

Σε ευχαριστω προκαταβολικα!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα ηθελα να σε ρωτησω εαν μπορεις να μου πεις εαν εχει notification led,γιατι αλλου διαβαζω οτι εχει,και αλλου οτι δεν εχει!

Σε ευχαριστω προκαταβολικα!:)

 

Όχι, δεν έχει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα s5 neo φίλου που έσπασε η οθόνη του. Η συσκευή λειτουργεί αλλά η οθόνη δεν ανάβει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσουμε πρόσβαση στη συσκευή? Ψάχνοντας για λύσεις όσες βρήκα απαιτούν debugging mode ενεργό που δεν είναι. Το smart switch θέλει να να ρυθμίσουμε το usb mode που δεν μπορούμε να το κάνουμε λόγο μαύρης οθόνης. Υπάρχει κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....Είμαι μεταξύ s9+ και note9 αγορά την οποία σκοπεύω να κάνω άμεσα.Να.πω πως η αγορά θα γίνει από επώνυμη αλυσίδα την οποία δεν έχω αποφασίσει λόγω του ότι θέλω να το βάλω σε 24 άτοκες δόσεις....Το θέμα είναι να προχωρήσω η να περιμένω μήπως κάποιο από τα δύο πέσει λόγω black friday και χάσω κάποια καλύτερη τιμή για λίγες μέρες???Θυμάστε αν πέρσι είχε πέσει η τιμή του s8+ στην περσινή black friday???
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα..το να δωσεις 800€ για s9+ στην παρουσα φαση σε ελληνικο μαγαζι πιστευω οτι ειναι πολλα

Πολυ καλο κινητο και το ενα και το αλλο

Προσωπικη μου γνωμη ειναι να κινηθεις απο skroutzoμαγαζο,υπαρχουν μαγαζια που σου κανουν και δοσεις,βεβαια εκει θα δωσεις λιγο παραπανω τοκο αλλα παλι θα σου βγει πιο φθηνο!!

Για να φανταστεις το note 9 στα εν λογω μαγαζια ειναι πιο φθηνο απο οτι το s9+ στα ελληνικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα για black friday σχετικα με περσυ δεν θυμαμαι να σου πω αν ειχε πεσει το s8+

Τωρα αν στην black friday παει το s9+ 600€ πιστευω αξιζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι διαφορες ειναι,μεγαλυτερη μπαταρια,μεγαλυτερη οθονη,καλυτερο συστημα ψυξης,το πενακι και οτι σχετικα ειναι πιο καινουριο,ολα αυτα το note9...πιστευω για να προτιμησεις s9+ εναντι του note 9 πρεπει να ειναι γυρω στα 200€ κατω

Πιστευω να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου...Τις τιμές τις γνωρίζω και την διαφορά που έχουν τα σκρουτζομαγαζα από τα επώνυμα αλλά όπως είπα θέλω να το αγοράσω με 24 άτοκες δόσεις και κανένα σκρουτζομαγαζο δεν το κάνει αυτό...Το θέμα είναι αν αξίζει να περιμένω η άδικη η αναμονή...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω αξίζει να δεις λίγες μέρες έμειναν... Και εγώ θέλω να κάνω αγορά του S8 plus από σκρουτζ τώρα είναι στα 450€ και 400 να πάει ειναι κέρδος οπότε λίγο αναμονή και βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνω φορητη μπαταρια για το "galaxy S9 plus" και συγκεκριμενα μια που να εχει fast charging συμφωνα με τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου (επισης καλη μαρκα, εγγυηση, γρηγορη φορτιση φορητης μπαταριας).

 

βρηκα οτι το samsung galaxy s9 plus εχει:

USB 3.1 - C1.0

5.0V/2.0A

Fast battery charging (Quick Charge 2.0) 18W

 

αυτα τα 4 ονοματα τα βρηκα στο Amazon αλλα δεν μπορω να διαλεξω ποιο προιον θα δωσει γρηγοροτερη φορτιση στο κινητο αυτο - εχει το κινητο qualcomm quick charge - power IQ 2.0 18W;

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Βιργινια

 

Anker PowerCore II, 20000 mAh, powerbank, external battery with PowerIQ 2.0 and two USB-A ports, iPhone 8, 8 Plus, 7, 6s, 6 Plus, and Samsung Galaxy and other devices, black

 

Anker PowerCore 20100 - Ultra High Capacity Power Bank with one of the Most Powerful 4.8A Output, PowerIQ Technology for iPhone 7 /6s /SE, iPad and Samsung Galaxy S8 / S7 and More (Black)

 

USB C Battery pack RAVPower 20100mAh Power Bank Qualcomm Quick Charge 3.0 Input and Output Type C Portable Charger for for Nintendo Switch, iPhone XS/XS MAX/XR, Galaxy S8/S9, 12-inch MacBook, and More

 

Power Bank RAVPower 20000mAh Battery Pack Portable Charger with Dual iSmart 2.0 USB Ports, 2.4A Input for iPhone XS/XS MAX/XR, Galaxy S9/S8 and More Mobile Phones - Black

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό είναι να βρεις απάντηση / λύση αν ποστάρεις την ερώτησή σου στο αντίστοιχο forum

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465742

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω τα φωτά σας. Σκέφτομαι να αλλάξω το παλιό galaxy s5 που έχω και λέω να πάω στο s9plus τώρα που πέφτει η τιμή του.

αλλά διαβάζω διαφορά για τη μπαταριά. Η χρήση που κάνω είναι κύριος social media YouTube δεν παίζω παιχνίδια . θα με βγάζει τη μέρα ?

Αξίζει γενικά η αγορά του ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω τα φωτά σας. Σκέφτομαι να αλλάξω το παλιό galaxy s5 που έχω και λέω να πάω στο s9plus τώρα που πέφτει η τιμή του.

αλλά διαβάζω διαφορά για τη μπαταριά. Η χρήση που κάνω είναι κύριος social media YouTube δεν παίζω παιχνίδια . θα με βγάζει τη μέρα ?

Αξίζει γενικά η αγορά του ?

 

top ναυαρχιδα, σουπερ οθονη τρομερη καμερα, απιστευτα γρηγορο . θα σε βγαζει θεωρω την μερα η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω τα φωτά σας. Σκέφτομαι να αλλάξω το παλιό galaxy s5 που έχω και λέω να πάω στο s9plus τώρα που πέφτει η τιμή του.

αλλά διαβάζω διαφορά για τη μπαταριά. Η χρήση που κάνω είναι κύριος social media YouTube δεν παίζω παιχνίδια . θα με βγάζει τη μέρα ?

Αξίζει γενικά η αγορά του ?

 

Αστειευεσαι ; Εαν δεν αξιζει αυτο , ποιο αλλο ; Η τοπ ναυαρχιδα ειναι χωρις ανταγωνισμο.Καλες ναυαρχιδες εχουν και αλλες εταιριες αλλα καπου παντα χανουν σε αλλα ζητηματα ειτε οθονης , ειτε λειτουργικου , ειτε hardware.Το S9 plus ειναι το πιο ολοκληρωμενο συνολο ολων.

Link to comment
Share on other sites

huawei p 20 pro πολυ καλη καμερα και με 4000 μπαταρια.

 

εχω και ενα ρολοι το gear 2 οπου θελει μονο samsung για να συνδεθει οποτε θα ειναι το bluetooth συνεχεια ανοιχτο σχεδον.

 

με φοβιζει η μπαταρια και δεν θελω να κολαει η να ζεσταθει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα ενα μεταχειρισμενο samsumg πως μπορω να δω αν εχει γνησιο λειτουργικο η custom? ολα μοιαζουν stock αλλα βλεπω κατι που λεει στις πληροφοριες συσκευης secure boot status tipe samsumg και αμφιβαλω.. μια βοηθεια ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στο φόρουμ!

Θέλω να ρωτήσω αν η οθόνη της συγκεκριμενης συσκευής είναι πιο ευαίσθητη σε σπασίματα σε σχέση με άλλες συσκευές λόγω της edge οθόνης.

Μόνο αυτό με κολλάει από το να πάρω τη συσκευή,έχω ακούσει πολλά κ το σκέφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν ολόκληρη samsung, να δίνει επιλογή φίλτρου μπλε φωτός μόνο στις συσκευές galaxy s?

Δηλαδή οι υπόλοιποι θα πρέπει να καίμε τα μάτια μας το βράδυ;

 

Κι όχι μόνο αυτό. Έχει απενεργοποιήσει και το system UI tuner με αποτέλεσμα, δεν είναι δυνατή η "κρυφή" ενεργοποίηση του.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας

Πριν λιγες μερες πηρα ενα note 8 SM-N950F απο το εξωτερικο.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το 4G.Ενω ειναι ολες οι ρυθμισεις σωστες και το 4G ειναι ενεργοποιημενο απο τον παροχο, δεν πιανει με τιποτα την ταχυτητα του 4G.Ειναι συνεχως κολλημενο στο Ε, Η+ ή στο 3G.

Εχω επισης ενα S8+ αγορασμενο απο Ελλαδα και εκει δουλευει κανονικα.

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Edited by maxpapdim
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν ολόκληρη samsung, να δίνει επιλογή φίλτρου μπλε φωτός μόνο στις συσκευές galaxy s?

Δηλαδή οι υπόλοιποι θα πρέπει να καίμε τα μάτια μας το βράδυ;

 

Κι όχι μόνο αυτό. Έχει απενεργοποιήσει και το system UI tuner με αποτέλεσμα, δεν είναι δυνατή η "κρυφή" ενεργοποίηση του.

 

Και αυτα ολα που υπαρχουν στο google-play δεν αρκουν ; Κατι εκατονταδες δηλαδη . . . ---->>> https://play.google.com/store/search?q=Blue%20Light%20Filter&c=apps&authuser

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας

Πριν λιγες μερες πηρα ενα note 8 SM-N950F απο το εξωτερικο.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το 4G.Ενω ειναι ολες οι ρυθμισεις σωστες και το 4G ειναι ενεργοποιημενο απο τον παροχο, δεν πιανει με τιποτα την ταχυτητα του 4G.Ειναι συνεχως κολλημενο στο Ε, Η+ ή στο 3G.

Εχω επισης ενα S8+ αγορασμενο απο Ελλαδα και εκει δουλευει κανονικα.

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Για το S8 που αναφερεις οτι δουλευει το 4g,εννοεις με την ιδια καρτα σιμ;εβαλες εκεινη κ στη μια συσκευη ενεργοποιειται ενω στην αλλη οχι;

Σε ρωταω γιατι πριν λιγες μερες αλλαξα παροχο,κι ενω με τον προηγουμενο δουλευε κανονικοτατα το 4g,με τον νεο,αρνουταν να συνδεθει κι εμενε κολλημενο σε H η H+.

Επικοινωνησα με τον νεο παροχο κ μου εκαναν κατι αλλαγες στις ρυθμισεις της καρτας σιμ,μεσω των συστηματων τους,χωρις να κανω κα τι εγω..απλα μου ζητησαν να κανω μια επανεκκινηση κι αυτο ηταν,δουλεψε μια χαρα.

Μηπως γινεται κ με εσενα κατι παρομοιο;

Edited by granazias
Edit
Link to comment
Share on other sites

Για το S8 που αναφερεις οτι δουλευει το 4g,εννοεις με την ιδια καρτα σιμ;εβαλες εκεινη κ στη μια συσκευη ενεργοποιειται ενω στην αλλη οχι;

Σε ρωταω γιατι πριν λιγες μερες αλλαξα παροχο,κι ενω με τον προηγουμενο δουλευε κανονικοτατα το 4g,με τον νεο,αρνουταν να συνδεθει κι εμενε κολλημενο σε H η H+.

Επικοινωνησα με τον νεο παροχο κ μου εκαναν κατι αλλαγες στις ρυθμισεις της καρτας σιμ,μεσω των συστηματων τους,χωρις να κανω κα τι εγω..απλα μου ζητησαν να κανω μια επανεκκινηση κι αυτο ηταν,δουλεψε μια χαρα.

Μηπως γινεται κ με εσενα κατι παρομοιο;

 

Ακριβως! Με την ιδια sim στο S8 εχω 4G+ ενω στο note E, 3G, H+

Να αναφερω οτι οταν το ανοιγω βγαζει μια ειδοποιηση AutoPreconfig. Μαλλον επειδη βαζω ελληνικη καρτα

Η καρτα sim ειναι καινουρια

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Με την ιδια sim στο S8 εχω 4G+ ενω στο note E, 3G, H+

Να αναφερω οτι οταν το ανοιγω βγαζει μια ειδοποιηση AutoPreconfig. Μαλλον επειδη βαζω ελληνικη καρτα

Η καρτα sim ειναι καινουρια

 

Εμενα δε μου εβγαζε καποια ειδοποιηση και ηταν κ η δικη μου καρτα καινουργια..ισως οι ρυθμισεις που εχει ενσωματωμενες να μη συμβαδιζουν με τη συσκευη σου.

Καλυτερα να κανεις ενα κοπο να επικοινωνησεις με τον παροχο κ να τα αναφερεις ολα αυτα..ισως σου δωσουν λυση οπως στη δικη μου περιπτωση.

 

Επισης καλα θα ηταν ετσι απο περιεργεια να δοκιμαζες καποια αλλη σιμ που ξερεις οτι ενωνεται με 4g,ετσι για να βεβαιωθεις οτι δεν ειναι θεμα συσκευης.

 

Ισως να ειναι κ θεμα μπαντας εκπομπης σηματος,απο τη στιγμη που λες οτι ειναι απο το εξωτερικο η συσκευη σου.

 

Παντως αν με το καλο βρεθει λυση,θα ηταν ευγενικο εκ μερους σου να μας ενημερωσεις για το αποτελεσμα κ για το τι εφταιξε,ετσι προς πληροφορηση και αλλων μελλοντικα ενδιαφερομενων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...