Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι καλο κινητο? το χαζαρωνω για αυτο ρωταω!!! οποιος το χει ασ απαντησει καλο θα κανει!!

 

Πολύ καλό, εξαιρετική μπαταρία, οθοναρα, πολύ καλή (διπλή) κάμερα κλπ.

Το παίρνεις με κλειστά μάτια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστωωω

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ καλό, εξαιρετική μπαταρία, οθοναρα, πολύ καλή (διπλή) κάμερα κλπ.

Το παίρνεις με κλειστά μάτια.

ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.

ειμαι κατοχος εδω και λιγες μερες samsung note 9 και το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης.

θελω το messenger facebook να αποθηκευει αυτοματα τις φωτογραφιες στο κινητο ομως δεν το κανει. εχω κοιταξει στο ιντερνετ ...μεσα στο κινητο τιποτα ....εχει καποιος να μου δωσει λυση??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά αφού το έχω στο αυτόματο (4G,3G,2G) γιατί δεν έψαξε να βρει δίκτυο 3G?

Αν δεν το έκανα χειροκίνητα σε 3G,δεν θα εβρισκε ποτέ σήμα.Tι κάνω?Πάλι Service?

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά αφού το έχω στο αυτόματο (4G,3G,2G) γιατί δεν έψαξε να βρει δίκτυο 3G?

Αν δεν το έκανα χειροκίνητα σε 3G,δεν θα εβρισκε ποτέ σήμα.Tι κάνω?Πάλι Service?

Ερώτηση παίζει να έχεις wind μήπως?
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε.Vodafone.Ενώ με την αλλαγή πλακέτας πλέον έφτιαξε το πρόβλημα των κλήσεων,τώρα με βρήκε αυτό με τα δεδομένα...

Κολλητός μου στο ίδιο δίκτυο με (J5 2015) και στην ίδια περιοχή με Vodafone δεν το έχει πάθει ποτέ του.Άντε βγάλε άκρη...

Απο σήμερα το έχω μόνιμα στο 3G.Να δω αν θα το ξαναπάθει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε.Vodafone.Ενώ με την αλλαγή πλακέτας πλέον έφτιαξε το πρόβλημα των κλήσεων,τώρα με βρήκε αυτό με τα δεδομένα...

Κολλητός μου στο ίδιο δίκτυο με (J5 2015) και στην ίδια περιοχή με Vodafone δεν το έχει πάθει ποτέ του.Άντε βγάλε άκρη...

Απο σήμερα το έχω μόνιμα στο 3G.Να δω αν θα το ξαναπάθει.

 

κανε το εξής πρώτα πάρε μια αλλη κάρτα (κατά προτίμηση άλλης εταιρείας πχ cosmote) για ενα test δες αν κανει τα ιδια αν κανει τα ιδια πας πάλι για μητρική αν οχι μάλλον είναι άλλο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Αφού βρε φίλε μου 10 μέρες έχω που έχω αλλάξει την πλακέτα.Πάλι χάλασε η μητρική?Είναι δυνατόν?
Link to comment
Share on other sites

Αφού βρε φίλε μου 10 μέρες έχω που έχω αλλάξει την πλακέτα.Πάλι χάλασε η μητρική?Είναι δυνατόν?

ελλατοματικη απο παραγογη δεν εχεις ακουσει τον ορο?

 

όπως είπα πρώτα άλλη κάρτα με άλλη εταιρεία(cosmote κατα προτιμισει καθος εχει της ποιο κλασσικες συσχνοτιτες με το ποιο σταθερο εξοπλισμό σε σχέση με της άλλες δυο) μετά αν δεν τότε πάλι πίσω

είχα παρομιο θεμα με αλλη συσκευη και εφταιγε συνδυασμός παροχου με modem συσκευης (ασυμβατότητα)

 

κανε τεστ και βλέπε

Link to comment
Share on other sites

Cosmote είχα και η κατάσταση ήταν χειρότερη.Με έπαιρναν και το τηλέφωνο φαινόταν κλειστό.

Στην Vodafone,εδώ και 1 μήνα,είναι καλύτερη η κατάσταση.Άλλαξα και την πλακέτα και οι κλήσεις έφτιαξαν.Αλλά έχω πρόβλημα με τo Ιντερνετ.Δεν ξαναπάω Cosmote ,ούτε για δοκιμή.Το έβαλα στο <ΜΟΝΟ 3G>.Αν εκεί μου δουλέψει,δεν το ξαναπειράζω.Ούτως η άλλως στην περιοχή μου το 4G έχει θέματα όπως μου είπαν από την Vodafone.Άρα δεν χάνω και κάτι από ταχύτητα ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote είχα και η κατάσταση ήταν χειρότερη.Με έπαιρναν και το τηλέφωνο φαινόταν κλειστό.

Στην Vodafone,εδώ και 1 μήνα,είναι καλύτερη η κατάσταση.Άλλαξα και την πλακέτα και οι κλήσεις έφτιαξαν.Αλλά έχω πρόβλημα με τo Ιντερνετ.Δεν ξαναπάω Cosmote ,ούτε για δοκιμή.Το έβαλα στο <ΜΟΝΟ 3G>.Αν εκεί μου δουλέψει,δεν το ξαναπειράζω.Ούτως η άλλως στην περιοχή μου το 4G έχει θέματα όπως μου είπαν από την Vodafone.Άρα δεν χάνω και κάτι από ταχύτητα ιντερνετ.

 

 

κοίτα αν βαριέσαι να δοκιμάζεις πας ολοτοαχος για αλλαγή πλακέτας αυτό το κόλλημα δυο πράγματα σημαίνει

1, χαλασμένο baseband στην πλακέτα

2. ασυμβατότητα της συσκευής σου με καποιες κυψέλες της vodafone

 

εφόσον δεν θέλεις να κάνεις το τεστ με άλλη κάρτα και παροχο

 

δυο πράγματα μπορείς να κάνεις

1, πας και πάλι στο service

2, ζεις με αυτό

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι την διαδικασία,με κούρασε ψυχολογικά φίλε μου...

Από την εμπειρία σου,στο <ΜΟΝΟ 3G> λες να δουλέψει απροβλημάτιστα?

Αν μου το κάνει και στο <ΜΟΝΟ 3G>,θα πρέπει να το ξαναπάω Service.

 

**Kαι να ξαναλλάξω πλακέτα,γιατί και αυτή να μην είναι προβληματική?

Δηλαδή κάθε βδομάδα θα το πηγαίνω για αλλαγή πλακέτας?

Αν πάντως αποφασίσω και το ξαναπάω και παρά την δεύτερη αλλαγή πλακέτας μου το ξανακάνει,θα ζητήσω αντικατάσταση συσκευής αλλιως θα στραφώ στον συνήγορο του καταναλωτή.

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι την διαδικασία,με κούρασε ψυχολογικά φίλε μου...

Από την εμπειρία σου,στο <ΜΟΝΟ 3G> λες να δουλέψει απροβλημάτιστα?

Αν μου το κάνει και στο <ΜΟΝΟ 3G>,θα πρέπει να το ξαναπάω Service.

 

**Kαι να ξαναλλάξω πλακέτα,γιατί και αυτή να μην είναι προβληματική?

Δηλαδή κάθε βδομάδα θα το πηγαίνω για αλλαγή πλακέτας?

Αν πάντως αποφασίσω και το ξαναπάω και παρά την δεύτερη αλλαγή πλακέτας μου το ξανακάνει,θα ζητήσω αντικατάσταση συσκευής αλλιως θα στραφώ στον συνήγορο του καταναλωτή.

 

Την σιμ την εχεις βαλει στην υποδοχη κατω απο τα κουμπια ηχου αριστερα ?

Φιλε μου επειδη εχω note 9 αλλα και Α8 οπως εσυ , στην πρωινη μου εργασια(γιατι δουλευω και απογευμα:p) κανω σχεδον καθε μερα το ταξιδι προαστιακου σταθμος Λαρισης προς χαλκιδα και το μεσημερι επιστρεφω.Το Α8 εχει ακαριαιο 4G και 4G+ παντου και κοβει σε ενα μονο τουνελ.Στο τερμα του τουνελ επαναφερεται ακαριαια σε 4G. Δεν εχω συναντησει ποτε προβλημα με 4G και το ιντερνετ δουλευει ακαριαια και σφαιρα παντα.Ειμαι με Wind δικτυο.Εχεις πει στην εταιρια που ανηκεις να σου δωσουν την τελευταια αναβαθμισμενη sim για 4G ;

Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι την διαδικασία,με κούρασε ψυχολογικά φίλε μου...

Από την εμπειρία σου,στο <ΜΟΝΟ 3G> λες να δουλέψει απροβλημάτιστα?

Αν μου το κάνει και στο <ΜΟΝΟ 3G>,θα πρέπει να το ξαναπάω Service.

 

**Kαι να ξαναλλάξω πλακέτα,γιατί και αυτή να μην είναι προβληματική?

Δηλαδή κάθε βδομάδα θα το πηγαίνω για αλλαγή πλακέτας?

Αν πάντως αποφασίσω και το ξαναπάω και παρά την δεύτερη αλλαγή πλακέτας μου το ξανακάνει,θα ζητήσω αντικατάσταση συσκευής αλλιως θα στραφώ στον συνήγορο του καταναλωτή.

Κοίτα ναι είναι θέμα και αργότερα θα πέσει πάλι το σήμα οπος πρώτη φορά με της κλήσεις, αν όντος υπάρχει θέμα και δεν είναι θέμα Vodafone.

Γνώμη μου πουλά το και πάνε σε κάτι άλλο, αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ το σήμα και γενικός επικοινωνία πας σε κάποιο huawei πχ mate 20 lite.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με το iPhone 6s μέσω COSMOTE. Χάλια σήμα σπίτι και με το που έβγαινα, μια στις δυο φορές fake data σήμα όσο μακριά κι αν πήγαινα. Μόνο με airplane on off για να φτιάξει. Το θέμα είναι ότι δε θυμάμαι αν έκανα κάτι εγώ για να στρώσει(αλλαγή sim) ή έφτιαξε από μόνο του, με ταλαιπωρούσε από τέλη Δεκέμβρη 15 μέχρι αρχές 17. Σπάσιμο νεύρων κανονικά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προχθές είχα την ρύθμιση δικτύων στο Αυτόματο (4G,3G,2G).Φεύγω από Παιανία και πάω Αγία Παρακευή.Κολλημένη η συσκευή να γράφει 4G αλλά να μην έχω καθόλου Internet.Δηλαδή άνοιγα μία σελίδα και μου έβγαζε μήνυμα λάθους.Πιστεύω πως λόγω μη καλού σήματος 4G στην περιοχή που μένω,κολλάει και δεν ψάχνει για 3G.Βέβαια στην Αγία Παρασκευή που έφθασα υποτίθεται πως έχει 4G.Αλλά εγώ συνέχιζα να μην έχω Internet...

 

 

Παιδιά το έχω βάλει σε 3G από χθες Σάββατο.Βλέπω πάει καλά μέχρι τώρα....Aλλά πρέπει να το τεστάρω τουλάχιστον για 7 μέρες για να μπορώ να μιλήσω με ασφάλεια.

Ναι έχω την τελευταία 4G SIM από Vodafone και η κάρτα είναι τοποθετημένη στην θέση SIM1.

Αν δουλέψει καλά,θα μείνω ως έχει. Άλλωστε οι διαφορές από H+ σε 4G στην περιοχή μου είναι ουσιαστικά αμελητέες στην πράξη καθώς δεν έχουμε καλό 4G στην Παιανία όπως μου είπαν από την Vodafone.Σε Cosmote που ήμουν μέχρι πριν 1 μήνα,ήταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα.

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Προχθές είχα την ρύθμιση δικτύων στο Αυτόματο (4G,3G,2G).Φεύγω από Παιανία και πάω Αγία Παρακευή.Κολλημένη η συσκευή να γράφει 4G αλλά να μην έχω καθόλου Internet.Δηλαδή άνοιγα μία σελίδα και μου έβγαζε μήνυμα λάθους.Πιστεύω πως λόγω μη καλού σήματος 4G στην περιοχή που μένω,κολλάει και δεν ψάχνει για 3G.Βέβαια στην Αγία Παρασκευή που έφθασα υποτίθεται πως έχει 4G.Αλλά εγώ συνέχιζα να μην έχω Internet...

 

 

Παιδιά το έχω βάλει σε 3G από χθες Σάββατο.Βλέπω πάει καλά μέχρι τώρα....Aλλά πρέπει να το τεστάρω τουλάχιστον για 7 μέρες για να μπορώ να μιλήσω με ασφάλεια.

Ναι έχω την τελευταία 4G SIM από Vodafone και η κάρτα είναι τοποθετημένη στην θέση SIM1.

Αν δουλέψει καλά,θα μείνω ως έχει. Άλλωστε οι διαφορές από H+ σε 4G στην περιοχή μου είναι ουσιαστικά αμελητέες στην πράξη καθώς δεν έχουμε καλό 4G στην Παιανία όπως μου είπαν από την Vodafone.Σε Cosmote που ήμουν μέχρι πριν 1 μήνα,ήταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα.

Τα δίκτυα μαμιουνται αρχηγε, μην ψάχνεσαι, απλά κάνε υπομονή.

Εγώ βαρέθηκα να ψάχνω κάθε φορά τι πάει λάθος στο κινητό. Αυτές οι περιπτώσεις είναι ξεκάθαρες ότι κάτι δεν πάει καλά με το μαμημενο το δίκτυο ή 5ην γραμμή σου.

Για το δίκτυο υπομονή, για την γραμμή πάρε τηλέφωνο και πες τους ότι έχεις ίδια συμπεριφορά σε άλλο κινητό και ότι ο διπλανός σου με ίδιο δίκτυο δεν έχει πρόβλημα.... άμα πια... Πληρώνουμε τα μαλλιά της κεφαλής μας και τελικά δεν δουλεύει τίποτα....

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει σε άλλη συσκευή αλλά η ερώτηση είναι αν η συσκευή το υποστηρίζει...

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να υπαρχει firmware Cosmote αρα ειναι οκ Ενα τηλεφωνο να παρει .

 

Ολα τα Firmware--->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a6/SM-A600FN/

Cosmote Firmware--->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a6/SM-A600FN/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...