Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,

Σήμερα έκανα την αναβάθμηση απο Ν σε Ο στο Samsung S8, παρατήρησα όμως οτι ανοιγωντας το κινητο στις ειδοποιήσεις ειχα τον τηλεφωνητή, καποιος μαλλον θα άφησε καποιο μηνυμα που δεν το ανοιξα ποτε, γιατι τωρα ειμαι στο εξωτερικο. Αυτή την ειδοποίηση παλιά την έσβηνα πατώντας πάνω της 2-3 δευτερόλεπτα και το επόμενο βήμα ήταν η "επιβολή διακοπής" και εφευγε τελείως, δεν υπηρχε πουθενα . Τωρα με το Oreo δεν υπάρχει αυτή η επιλογης παρατετιμένου πατήματος και μου δίνει μόνο την επιλογή να την εξαφανίσει για 2 ώρες και μετά πάλι απ την αρχή. Εχω αγανακτήσει. Αν ξέρει κάποιος πως το κάνω να μην την βλέπω καν σαν ειδοποιηση θα του ημουν πολυ ευγνωμων.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

όταν καλεί κάποιος του οποίου το όνομα είναι πολυσύλλαβο δεν καταλαβαίνεις ποιος σε καλεί, δηλαδή αν σε καλεί ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ εμφανίζει μέρος του ονόματος με αποτέλεσμα να μην καταλαβαίνεις ποιος καλεί.

Υπάρχει τρόπος το όνομα του καλούντος να εμφανίζεται κυλιόμενο;

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.μια ερωτηση θα ηθελα να θέσω εαν γνωριζετε βεβαια κιολας.καθως ημουν στην κεντρικη σελιδα του Facebook μου εμφανισε μια σελιδα η οποια λεγεται:shopberlin.site η οποια σελιδα απ'οτι ειδα εχει μονο κινητα της Samsung συγκεκριμενα μοντελα σε τιμες τις οποιες δεν ξερω κατα ποσο ισχύουν βέβαια και δεν μπορω να πιστεψω αυτες τις τιμες.γι'αυτο και θα ηθελα εαν μπορειτε να μου πείτε εαν ξερετε κατα ποσο αληθές και έγκαιρο ειναι.ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κανείς να προτείνει τζαμάκι κάμερας για να το αντικαταστήσω επειδή έσπασε;

Ευχαριστώ.

 

Είναι το ίδιο με το μοντέλο του 2016;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρεσετε για το 2πλο ποσταρισμα.

Αντιμετωπιζω προβλημα με το κινητο μου,

 

Απο χθες το απογευγμα το κινητο ενω ηταν σε λειτουργια εκανε επανωτα 2 reboot κ αυτο ηταν απο κει κ περα περα μενει στο σημα της google και δεν μπαινει στο μενου , σας παραθετω 2 εικονες να με συμβουλεψετε πως να κινηθω δεν εχω κινητο και καταλαβαινεται εχω θεμα .

 

https://ibb.co/i2UOn7

https://ibb.co/hT5US7

 

Μεσω viber μου εστειλαν 2 εικονες σχετικα με την εργασια μου φοβαμαι μηπως ειναι ιός και ετσι το κινητο δεν ανοιγει δεν θελω να χασω επαφες κλπ τι κανουμε??

 

Περιμενω νεα σας ,

 

Σας Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αποφυγω να χαθουν αρχεια εικονες,επαφες για αυτο ρωταω τι μπορουμε να κανουμε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την επιλογη reboot bootloader θα πετυχουμε κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχει παρατηρησει κανενας να κολλαει η οθονη στο s8+ οταν χτυπαει το ξυπνητήρι και πατας εκεινο τον αγιο κυκλο κ να μην σταματαει με τιποτα. Δεν εχω παρατηρησει καποιο αλλο θεμα με την αφη περαν απο αυτο. Το ξερω μπορει να ακουγεται γελοιο αλλα προσπαθω 4 με 5 φορες για να κλεισει το ξυπνητήρι λες κ εχει θεμα η εφαρμογη στο συγκεκριμένο σημειο.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! εδώ και 1-2 μήνες το S7 μου΄κάνει μόνο του restart σε άκυρες ώρες και κατά τη διάρκεια του restart παγώνει εντελώς η συσκευή για 2-3 λεπτά! το έχει πάθει και κανένας άλλος?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρήκα το πρόγραμμα οδήγησης για Samsung Galaxy J7 και απλά θα το αφήσω εδώ αναγκαίο να διορθωθεί αναφορά http://mobilephonedrivers.com/article/download-upgrade-driver-for-samsung-galaxy-j7
Link to comment
Share on other sites

Για να ανακτήσετε τους φακέλους διαγραμμένων εικόνων από το Galaxy S3, χρησιμοποιήστε πρώτα ένα Coolmuster Lab.Fone for Android για να σαρώσετε το Galaxy S3 σας. Εάν ο φάκελος των διαγραμμένων εικόνων μπορεί να σαρωθεί, μπορείτε να τον χρησιμοποιήσετε για να σας βοηθήσουμε να τον επαναφέρετε.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα στο φόρουμ,

μια ερώτηση,

Ο παρακάτω φορτιστής και καλώδιο κάνει για Samsung Galaxy S3 Neo;

Λινκ

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.... Σε 2 μέρες θα πάρω κινητό και θέλω να πάρω σαμσουνγκ οπωσδήποτε γιατι έχω ακούσει ότι ειναι πολύ καλά κινητα και μου αρέσουν κιόλας.. Είμαι ανάμεσα στο σ7 και το α8 του 18.. Πιστεύω ότι τ σ7 ειναι καλύτερο διότι έχει καλύτερα χαρακτηριστικα απο α8 και ας ειναι του 18.. αλλά το μόνο που με φοβίζει για το σ7 ειναι ότι ειναι μοντέλο του 16.. Αξίζει να το πάρω;; αν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσεις πλιζ... Θέλω να το πάρω απο seven spots με τιμή 405.. Αξίζει;; ας μ απαντήσει κάποιος που ξερει :( η βοήθεια σας ειναι πολύτιμη για μενα.. Ευχαριστώ πολύ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχω ενα galaxy s6810p που χρησιμοποιουσα πριν καποια χρονια και θελω να το αναβαθμισω ωστε να εγκαταστησω το ATH.ENA card app και να ενεργοποιηω τις ATH.ENA card με το NFC

Βρηκα την twrp-3.0.2-0-angler κι ενα firmware Cyanomode v12.1 για την αναβαθμιση και ξεκινησα τη διαδικασια εγκαταστασης της TWRP με το Οddin se Download mode.

H εγκατασταση της TWRP ξεκινησε πριν τουλαχιστον 1.5 ωρα και δεν εχει τελειωσει.Στο κινητο λεει "Downloading" και στο Oddin το status λεει στο τελος:

- Firmware start

- Single Download

- twrp-3.0.2-0-angler.img

 

Ξερετε ποση ωρα περιπου κραταει;Δεν εχω προβλημα να περιμενω απλα να ξερω.

Edited by zatast
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικά:

 

NETWORK Technology

GSM / HSPA / LTE

LAUNCH Announced 2018, April

Status Available. Released 2018, April

BODY Dimensions 153.5 x 77.2 x 8.2 mm (6.04 x 3.04 x 0.32 in)

Weight 174 g (6.14 oz)

SIM Single SIM (Micro-SIM) or Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)

DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.5 inches, 83.4 cm2 (~70.4% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio (~267 ppi density)

Multitouch Yes

PLATFORM OS Android 8.0 (Oreo)

Chipset Exynos 7885 Octa

CPU Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A73 & 6x1.6 GHz Cortex-A53)

GPU Mali-G71

MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB (dedicated slot)

Internal 32 GB, 3/4 GB RAM

CAMERA Primary Dual: 13 MP (f/1.9) + 5 MP (f/1.9), autofocus, LED flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR

Video 1080p@30fps

Secondary 8 MP (f/1.9), LED flash

SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot

Bluetooth 4.2, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

Radio FM radio

USB Yes

FEATURES Sensors Fingerprint (front-mounted), accelerometer, proximity

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

- ANT+ support

- MP4/WMV/H.264 player

- MP3/WAV/WMA/eAAC+/FLAC player

- Photo/video editor

- Document viewer

BATTERY Removable Li-Ion 3000 mAh battery

 

Αλλαγες σε σχεση με το 2017 =

+καλυτερος επεξεργαστης και καρτα γραφικων, διπλη καμερα πισω, android 8

-χειροτερη οθονη, χειροτερη μπαταρια (αλλα αποσπωμενη), χειροτερη κατασκευη (πλαστικο πισω καπακι αντι μεταλλο)

 

Edited by psyched
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αντικαταστατης του j7 2017 .Ειναι περαιτερω εκδοσεις βαση του j7 ποιο φθηνες.Επισης εαν δεις στο πρωτο βιντεο που ανεβασες φορα τον 7885 με μικρο χρονισμο 1.6 (κοιτα στο 3.17).Και στο δευτερο βιντεο στο 9.49.Λαθη του gsmarena τα στοιχεια που δεν ενημερωνει και πιστευει καποιος διαβαζοντας οτι ειναι ο 7885 του Α8-2018 με χρονισμο.2.2 .Επισης το ιδιο συμβαινει με την G71 .Ειναι χρονισμενη στα 650mhz και οχι στο 1.3 που ειναι στο Α8 2018.

Ειναι απλα μια φθηνοτερη εκδοση βαση του j7 . O αντικαταστατης του θα βγει αργοτερα.Ενημερωτικα ολα αυτα για να μη μπερδευεται καποιος με τα specs.

 

 

Ενδεικτικα εδω ο 7885 του Α8-2018 με χρονισμο στα 2.200mhz ---->>> https://i.imgur.com/y4FeI61.jpg

Και η G-71 του A8-2018 με χρονισμο στα 1.300mhz --->>> https://i.imgur.com/z9RubcJ.jpg

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Σαν κινητό μέχρι κ Τώρα είναι ένα δυνατό τηλέφωνο που δεν θα σε προδώσει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 100 150 max προφανώς αξίζει. Οθοναρα ακόμα και σήμερα δεν έχει να ζηλέψει κάτι από τις ναυαρχίδες με amoled. Με μια custom Rom βάζεις 8.1 και έχεις την τελευταία έκδοση. Σε εφαρμογές παιχνίδια παντού πάει σφαίρα λόγω 3gb ram και γενικά είναι σκύλος ακόμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στο forum και καλώς σας βρήκα και πάλι.

Μόλις πριν απο 10 περίπου μέρες μου χάρισαν ένα samsung galaxy s7 g930v με έκδοση android 6.0.1 και 'οπως βλέπω (uniter arab emirates )

το τηλέφωνο είναι σούπερ,αλλά καταναλώνει πάρα πολύ μπαταρία(π.χ σε αναμονή βράδυ απο 12-8 πρωι απο 100% σε 72)αλλά και γενικότερα

δεν αντέχει πάνω απο 10 ωρες με νορμάλ χρήση.Φυσικα το επεξεργάστικα αρκετά κλε'ινοντας πολλές εφαρμογές και τη φωτεινότητα.

Αυτό όμως που περίμενα είναι να κάνει το κινητό από μόνο του update και να πάρει τις νέες αναβαθμίσεις που έχουν βγει. Αλλά δεν εχει πάρει κάτι!Στο μενού δεν βρήκα κάπου για να λέει για ενημέρωση λογισμικού χειριοκίνιτα κτλ.Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να μου πει πως θα κάνω αναβάθμιση χειροκίνητα?

ΕυχαριστΏ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια εχω το συγκεκριμενο κινητο και δεν μπορω να βρω τις ρυθμήσεις internet για wind μπορειτε να βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...