Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.εχω κινητο τηλεφωνο samsung g810.μετα απο αναβαθmιση της εφαρμογης mobbler που την χρησιμοποιουσα για τον last fm και ενω λειτουργουσε κανονικα μετα την αναβαθμιση εμεινε στην οθονη το λογοτυπο της samsung χωρις να απενεργοποιητε το τηλεφωνο.οταν βγαζω την μπαταρια εμφανιζεται παλι το ιδιο με την ενεργοποιηση του τηλεφωνου.υπαρχει λυση?και η λυση ειναι το format?,και πως γινεται αυτο?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά. Υπάρχει κανένα απλό προγραμματάκι με το οποίο θα μπορούσα να κάνω export όλα τα sms απο το κινητό και να τα κρατήσω στο pc??

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Κανείς;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μην κάνεις συνεχόμενα άνευ ουσίας μηνύματα. Αν κάποιος ξέρει, να είσαι σίγουρος ότι θα σου απαντήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παλαιότερα μηνύματα, μεταφέρθηκαν στο υπάρχον θέμα. Συνεχίζουμε λοιπόν.

εχω συσκευη samsung D980

μετα απο 9 μηνες λετουργειας σημερα το βραδυ σταματησε να ανταποκρινεται η οθονη αφης δειχοντας οτι δουλευει κανονικα

τα πλαινα πληκτρα δουλευουν κανονικα.

πως μπορω να χειριστω το προβλημα ;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στην Πανεπιστημίου, στη στοά δίπλα από το ξενοδοχείο έχει service η Samsung. Σε 3 μέρες θα στο επιστρέψουν.

Καλημερα,

σ'ευχαριστω παρα πολυ .

Εννοεις διπλα στο ξενοδοχειο Τιτανα και το service ειναι μεσα στη στοα με επωνυμια Samsung ;

και παλη σου ειμαι ευγνωμον για το χρονο που διεθεσες για το προβλημα μου.

καλες γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το πηρα πριν 2 μερες (Samsung Pixon12) απο eshop. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημμα..Στην εγγραφη video μετα απο 1 λεπτο περιπου θολώνει η εικονα ανα διαστυματα και δεν κανει καθαρη καταγραφη video..Ξερει κανεις αν ειναι προβλημμα του κινητου??Η θελει καμια ρυθμηση το δοκιμασα σε ολες τις αναλυσεις και κανει το ιδιο εκει που κανει καταγραφη video θολώνει..Το δοκιμασα και με αυτοματο contrast και με ανιχνευση προσωπου

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ:cry::cry::cry:

 

520 euro και απο οτι φενεται επεσα σε προβληματικο..

Βρηκα αυτο:

http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=85434

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριο μελος εδω..καταρχην δε ξερω εαν ειμαι στο σωστο θεμα για να ρωτησω αυτο που θελω για αυτο να με συγχωρεσετε.Προσφατα αγορασα το Samsung Omnia GT-I8000.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι επειδη εχω ψαξει πολλες φορες τις ρυθμισεις και δε μπορω να βγαλω ακρη ..ειναι..πωςμπορω να στειλω καποιο τραγουδι ή φωτογραφια ή οποιοδηποτε αρχειο μεσω bluetooth..οπως κανουμε και με τα αλλα κινητα και το λεω αυτο επειδη αυτο το κινητο ειναι καπως ιδαιτερο..περιμενω απαντηση ,ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα παιδια και καλη χρονια

συνάδελφος μου πηρε με επιδοτηση(Vodafone) το παραπανω τηλέφωνο.Μου παραπονεθηκε οτι δεν μπορει να δουλεψει το gps γιατι δεν βρισκει σημα(εχει αγορασει το προγραμμα και τους χαρτες της Garmin), κι ειναι λογικο μεσα σε πολη να μην πιανει.

 

Προσπαθησα σημερα το πρωι να συνδεσω μεσω BT μια κεραια GPS της Navilock.

1. Με ενεργοποιημενο το ΒΤ και ορατο δεν βλεπει καμια συσκευη ΒΤ

α. Navilock BT Gps κεραια

β. Palm Centro τηλεφωνο

γ. Handsfree BT της Plantronics.

 

2. Μπορεσε να δει το τηλεφωνο μου Palm Centro, μονο οταν εκανα εγω αναζητηση συσκευων μεσω του τηλεφωνου μου.

 

Το εκλεισα, εβγαλα την μπαταρια του, το ανοιξα και παλι τα ιδια, θεωρωντας οτι εχει κολλησει ή δεν δουλευει σωστα το προγραμμα του.

 

Στο εγχειριδιο της συσκευης στην αντιμετωπιση προβληματων αναφερει τα παρακατω:

You cannot find a Bluetooth-enabled device.

•Ensure that both devices have activated the Bluetooth wireless feature.

•Ensure that the distance between the devices is not more than 10 metres and that they are not separated by walls or other obstacles.

•Ensure that the settings for each device allow them to be visible to other devices.

•Ensure that both devices are compatible with Bluetooth wireless technology.

•Ensure that the correct PIN has been entered on both devices.

........... δεν βοηθησε.

 

Καμια ιδεα;

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Με εκτιμηση

Ευθυμης.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Πρόσφατα αγόρασα το Samsung M1 με την υπηρεσία 360 της Vodafone. Το πρόβλημά μου ειναι ότι δεν μπορώ να λάβω μηνύματα καθόλου από τη στιγμή που το αγόρασα και εμφανίζει ειδοποίηση "Μνήμη μηνυμάτων πλήρης". Η sim δουλεύει σε άλλες συσκευές, όπου τα μηνύματα γίνονται δεκτά. Από τη vodafone μου είπαν ότι εμφανίστηκε το πρόβλημα και σε άλλες συσκευές samsung εδώ και λίγο καιρό. Όμως δεν έχει υπάρξει κάποια αλλαγή ούτε έχω βρει λύση. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει σχετικά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει τύχει ή έχετε ακούσει η κάρτα μνήμης (micro SD) να τρώει τρελά την μπαταρία του κινητού? Και αν ναι πως αντιμετωπίζεται? Πέταμα της κάρτας ή format? Έχω ένα i560v και μετά από πολλές επισκέψεις στο service και αρκετές αλλαγές ανταλλακτικών το ανακάλυψα μόλις χτες! Έχει κανείς καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Αθλιο το Service της εταιριας Smartec...To κινητο το εστηλα οπως με ειπαν διαφοροι που ρωτησα κατευθιαν με courier μερα αποστολης 15-01-2010 στην εταιρια για να γλυτωσω χρονο επισκευης (κατι για 1 μηνα για εναμιση λενε) (Εντος Εγγυησεως).

 

Σε επικοινονια με την εταιρια το συκωνει ενα παλυκαρι και με λεει μεγιστος χρονος επισκευης απο την παραλαβη της συσκευης 3 εργασιμες...

 

Περνω τηλ στο τελος της πρωτης βδομαδας και το συκωνει μια κοπελια και με λεει αναμενουμε κατι ανταλακτικα μεχρι το τελος της αλλης βδομαδας θα το εχεις συγουρα στα χερια σου.

 

Περνω τηλ σημερα και το συκωνει παλυ μια κοπελια και λεει οτι αναμενουν ανταλακτικα απτο εργοστασιο το κινητο ειναι εντος εγγυησεως και οτι θα το παραλαβω μαλλον την αλλη βδομαδα αλλα οχι συγουρα....

 

Ερε μας δουλευουν ψιλο γαζι εσχος:lol::lol:

 

 

Λετε να το στυλω Korea πιστευω ποιο γρηγορα θα ερθει ειμαι 100% συγουρος...:lol::lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Αθλιο το Service της εταιριας Smartec...To κινητο το εστηλα οπως με ειπαν διαφοροι που ρωτησα κατευθιαν με courier μερα αποστολης 15-01-2010 στην εταιρια για να γλυτωσω χρονο επισκευης (κατι για 1 μηνα για εναμιση λενε) (Εντος Εγγυησεως).

 

Σε επικοινονια με την εταιρια το συκωνει ενα παλυκαρι και με λεει μεγιστος χρονος επισκευης απο την παραλαβη της συσκευης 3 εργασιμες...

 

Περνω τηλ στο τελος της πρωτης βδομαδας και το συκωνει μια κοπελια και με λεει αναμενουμε κατι ανταλακτικα μεχρι το τελος της αλλης βδομαδας θα το εχεις συγουρα στα χερια σου.

 

Περνω τηλ σημερα και το συκωνει παλυ μια κοπελια και λεει οτι αναμενουν ανταλακτικα απτο εργοστασιο το κινητο ειναι εντος εγγυησεως και οτι θα το παραλαβω μαλλον την αλλη βδομαδα αλλα οχι συγουρα....

 

Ερε μας δουλευουν ψιλο γαζι εσχος:lol:

 

 

Λετε να το στυλω Korea πιστευω ποιο γρηγορα θα ερθει ειμαι 100% συγουρος...:lol:

μεχρι να το παρεις θα εχει βγει εκτος εγγυησεως:shock::vava::dizzy: και θα πληρωσεις κιολας:lol::lol::lol:

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Η οθόνη του κινητού σαν να μην μου τα λέει καλά. Όταν κλείνω την οθόνη κατα την επαναφορά δεν επανέρχεται με τον κανονικο φωτισμό αλλα με τον μειωμένο. Όταν είναι στην φόρτιση όλα πάνε καλά. Από τις ρυθμίσεις έχω απενεργοποιήσει τον αυτόοματο φωτισμο, έπαιξα με την ένταση αλλά τίποτα. Έχετε καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση.Στον τηλεφωνικο καταλογο των Samsung οι επαφες με αγγλικους χαρακτηρες αποθηκευοντε κατα αλφαβιτικη σειρα η πανω-πανω???Πχ αν εγω εχω το ονομα Πετρος και το ονομα Sakis το Sakis θα ειναι πανω απο το Πετρος η απο κατω???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν απο 2 ημερες πηρα το samsung omnia II. Στις defeult εφαρμογες το κινητο στην οθονη εμφανιζει 3 εικονιδια κινητου ( email, sms, αναπαντητες). κατα την προσπάθεια μου να εγκαταστησω τους καρτες πλοηγησης για το Gps τα εικονιδιακια αυτα χαθηκαν και τωρα οταν εχω αναπαντητη η μνμ δεν ειναι τοσο ευδιακριτο να το εντοπισω οτι το εχω. Ξερει κανεις πως το επαναφερουμε? (ειναι κατω απο τις 3 ευθυγραμμισμενες γραμμουλες που εχει στην οθονη αναμονης).

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!!ειμαι καινουργιος στο φορουμ και θα ηθελα τη γνωμη σας,,

αγορασα προσφατα το ομνια προ,εχει εγκατεστημενο το συστημα πλοηγησης

Ndrive,ρωτησα στη vodafone αν υπαρχει καποια χρεωση οταν το χρεισημοποιεις αλλα δεν εβγαλα ακρη.....υπαρχει καποιος που να γνωριζει το θεμα????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για οποιαδήποτε συζήτηση σχετικά με προγράμματα πλοήγησης, υπάρχει το σχετικό section... Windows Mobile Navigation.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πριν περίπου 5 ημέρες έκλεψαν από τη γυναίκα μου το κινητό της μέσα στο τρολει, κλασική περίπτωση.

 

ήταν ένα SAMSUNG STAR S5230 πάνω που το ξεπερνούσε... :blink:

Ήρθε σήμερα ένα μήνυμα στο δικό μου κινητό που λέει " keep this message From IMEI : 357953030703218" είχα ξεχάσει ότι είχα ενεργοποιήσει αυτή τη δυνατότητα μόλις της το έκανα δώρο και επεξεργαζόμασταν το menu......

 

Η ουσία είναι ότι έχω το νούμερο του νέου κατόχου του κινητού... και το IMEI που βλακωδώς δεν είχα κρατήσει . Πήγα έτσι για πλάκα στο τμήμα της περιοχής μου και η αντιμετώπιση ήταν για γέλια.. ένας ασφαλίτης 400 κιλά μας είπε όυτε λίγο ούτε πολύ ότι ...Ο κόσμος βλέπει πολύ τηλεόραση... και τι θέλετε να κάνουμε ; μόνο μήνηση αν κάνετε αλλά και πάλι δεν δίνουνε άρση απορρήτου... Μόνο αν είναι εγκληματική ενέργεια....

 

Πράγματα που ήδη τα ήξερα αλλά τα επιβεβαίωσα...

 

Πείτε μου καμία ιδέα.. πώς μπορώ να το χειριστώ; ξέρω ότι μπορώ να μπλοκάρω το IMEI και να αχρηστευτεί η συσκευή πράγμα που θα γίνει αν εξαντλήσω κάθε πιθανότητα να πάρω πίσω το τηλέφωνο..

 

κάθε βοήθεια - άποψη ευπρόσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις αν είναι ο ίδιος που το έχει κλέψει όποτε τζάμπα θα μπλέξεις. Εγώ θα σου πρότεινα να το κλειδώσεις και άλλη φορά προσοχή στα τρόλευ! :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...