Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο U600 και στο Ε590 μου ανοιγεις το καπακι της μπαταριας, βγαζεις τη μπαταρια και λεει απο κατω

και τα δυο τα δικα μου λενε "made in Korea by Samsung" :D

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν τιποτα κωδικοι οπως ειναι το *#06# που σου δειχνει ιμει για να δεις στοιχεια του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν τιποτα κωδικοι οπως ειναι το *#06# που σου δειχνει ιμει για να δεις στοιχεια του κινητου?

ναι το *#06# δουλευει κανονικα και σου εμφανιζει το ΙΜΕΙ του κινητου :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει ποτέ να αγοράσω ή να δώ κινητό αυτής της μάρκας που να μην είναι made in Korea.

Και μου αρέσει πολύ αυτό!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ναι το *#06# δουλευει κανονικα και σου εμφανιζει το ΙΜΕΙ του κινητου :)

 

αφου δειχνει το ιμει παρε τηλ στην εταιρια και ρωτα με το ιμει χωρα κατασκευης.ειναι υποχρεομενοι να σου πουν.εγω το εκανα με το δικο μου το ι-900 ομνια.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα σε όλους ελπίζω κάποιος να μπορέσει να με βοηθήσει!

κλείδωσα κατα λάθος το κινητο μου (samsung U 600) και δεν μπορώ να μπώ ούτε καν στο μενου...

μου ζητάει ένα κωδικό πρόσβασης και όσες προσπάθειες και αν έκανα ήταν χωρίς επιτυχία!

εβαλα συνδιασμους 0000 και 1234 που λογικά ειναι εργοστασιακοί αλλα δεν ξεκλειδώνει και δεν ξέρω τι να κάνω!δεν μπορώ να μπώ ουτε στον κατάλογο ούτε να δω μηνύματα που μου έρχονται! οποιο πλήκτρο και να πατήσω μου ζητάει αυτό τον κωδικό

Καμια ιδέα κάποιος????

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ψάξιμο έλυσα το πρόβλημα μου και γράφω εδώ τον κωδικό μήπως αντιμετοπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα

*2767*2878#

Link to comment
Share on other sites

μετά από πολύ ψάξιμο έλυσα το πρόβλημα μου και γράφω εδώ τον κωδικό μήπως αντιμετωπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα

*2767*2878#

Τι ακριβώς κάνει αυτός ο κωδικός;

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στο συγκεκριμένο θέμα, θα γράφουμε όλα τα προβλήματα και τις απορίες που έχετε σχετικά με την συσκευή σας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητό ενός φίλου το οποίο είναι samsung αλλά δεν ξέρει μοντέλο όταν πάει να το ανοίξει βγάζει το μήνυμα "φορτ. συσσωρ." και κλείνει. Το κινητό δεν φορτίζει πλέον. Μήπως ξέρει κάποιος τι σημαίνει αυτό το μήνυμα και τι πρόβλημα μπορεί να έχει;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να είναι πρόβλημα με την πλακέτα ή με το fw. Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα ή από εξωτερικό;

Το κινητό είναι αγορασμένο εδώ (Ελλάδα). Το fw τι είναι;

 

Φαντάζομαι μήπως είναι χαλασμένος ο φορτιστής αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αγορασμένο εδώ (Ελλάδα). Το fw τι είναι;

 

Φαντάζομαι μήπως είναι χαλασμένος ο φορτιστής αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω...

Το firmware (fw) είναι το λογισμικό που φέρει το κινητό. Ας το πάει σε ένα service, κατά προτίμηση στην Omnitech (210.3304550) και εφόσον είναι αγορασμένο από Ελλάδα, μπορούν αυτοί να δουν πότε αγοράστηκε, μέσω του IMEI της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Το firmware (fw) είναι το λογισμικό που φέρει το κινητό. Ας το πάει σε ένα service, κατά προτίμηση στην Omnitech (210.3304550) και εφόσον είναι αγορασμένο από Ελλάδα, μπορούν αυτοί να δουν πότε αγοράστηκε, μέσω του IMEI της συσκευής.

OK. Θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω αύριο. Σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Βάζω την καρτα Wind που έχω σε ένα Samsung i520v το οποίο είναι με Vodafone μενού κτλ και το κινητό δεν ξεκινάει. Με σιμ Κοσμοτέ που του βάζω παίζει κανονικά. Είναι δυνατόν να είναι κλειδωμένο το κινητο και μάλιστα μόνο για την wind ενω με κοσμοτέ παίζει κανονικά?

Ευχαριστώ και συγνώμη που ανοίγω το θέμα εδώ αλλά πιστεύω ότι θα το δουν περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δεν ξεκινάει?

μήπως η κάρτα είναι πολύ παλια?

μήπως ο αριθμός έχει λήξει?

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

η κάρτα είναι 2 ετών είναι σύνδεση δεν έχει λήξει και όταν λέω δεν ξεκινάει εννοώ ότι ανοίγει η συσκευή και μένει στην οθόνη που γράφει samsung. δεν ζητάει pin. μου φαινεται πολύ περίεργο.
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλες άκρη τελικά;

 

Ναι τελικά έβγαλα άκρη. Είχε χαλάσει ο φορτιστής του κινητού και δεν φόρτιζε και έτσι το κινητό είχε μείνει από μπαταρία και όταν το άνοιγε έβγαζε αυτό το μήνυμα. Πήραμε νέο φορτιστή και όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μια sim wind πιο καινούρια. από κάποιον γνωστό σου αν έχει. το πιό πιθανό είανι να λειτουργήσει κανονικά.
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το samsung s8300,και μερικές φορές μου βγάζει το εξής μήνυμα DEMSBL BOOT lOADER FOR msm6280 dOWNLOADER vER 5.32,και κολλάει το κινητό.μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω;;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το samsung s8300,και μερικές φορές μου βγάζει το εξής μήνυμα DEMSBL BOOT lOADER FOR msm6280 dOWNLOADER vER 5.32,και κολλάει το κινητό.μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω;;;;

διαβασα καπου σε ενα forum για κατι παρομοιο και ειχαν προτεινει αναβαθμιση

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

99% θέμα αναβάθμισης. Και επειδή "παίζει" boot loader ΜΗΝ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ. Πάντο σε service.

 

Υ.Γ Στα περισσότερα site όταν μιλάνε για αναβάθμιση σημειώνουν οτι ΔΕΝ πρέπει να πειράζουμε το boot loader γιατί μπορεί να νεκρώσει το τηλέφωνο.

Συγκεκριμένα : (http://www.samsungflash.tk/)

 

Warning! Some download links include boot files - Please DO NOT use boot files when flashing your phone as this can KILL the phone.

 

Πάντο σε service point για να είσαι ήσυχος!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και 2-3 μέρες ΜΟΝΟ με αυτό ασχολούμαι και πιστέψτε με, τα 'χω κάνει όλα!

Έχω ζητήσει 2-3 φορές απ' τη WIND να μου στείλει SMS με τις ρυθμίσεις (που το ΟΜΝΙΑ με ειδοποίησε τις ίδιες φορές ότι άλλαξαν οι ρυθμίσεις στο κινητό), έχω κάνει MANUAL όλες τις ρυθμίσεις step-by-step ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΤΑΤΑ...

...και... guess what... ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ σύνδεση ακόμα!

Έχω βάλει (από ένα tutorial Έλληνα χρήστη "γκουρού") στις συνδέσεις Επιλογή ζώνης>Λήψη ρυθμίσεων>GSM 900/1800, ενώ με το NoData έχω ENABLE τα WIND Internet & MMS...

ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΩ;

Μπορείτε να με βοηθήσετε, παρακαλώ; (ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΒΗΝΩ τα κάμποσα προφίλ που έχω δημιουργήσει και πλέον ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ που βλέπω ένα σορό... WIND Internet

Ευελπιστώ σε απάντησή σας. Τhxs.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...