Jump to content

Ελληνική τηλεοπτική σεζόν 2021-2022


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο σειρες δεν εχω ξεκινησει καμια μεχρι στιγμης,μονο τον 2ο κυκλο του Ετερος εγω του cosmote tv, που ξεκινησε απο χθες να προβαλλεται στο Star.Οι υπολοιπες που εχουν ξεκινησει μεχρι στιγμης μου περνανε απλα αδιαφορες.Μενεγακη δεν βλεπω,ετσι κι αλλιως ειμαι στην δουλεια εκεινη την ωρα,αλλα και σπιτι να ημουν σιγα μην καθομουν να δω τετοιες σαχλαμαρες.Απο σχολια εχω ακουσει οτι ειναι βαρετη,μια απ΄τα ιδια τοσα χρονια,καμια πρωτοτυπια.Ο Σεφερλης ειναι ακριβως το ιδιο με περσι,τιποτα το τρομερο,απλως ενα ευχαριστο τηλεπαιχνιδι για να περασεις την ωρα σου το απογευμα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΤ 1-Πρόγραμμα Prime time 2021-22

Δευτερα

20:00 Χαιρετά μου τον πλάτανο (απο 20/09) 

21:00 Ειδησεις

22:00 Σε ξένα χερια (απο 27/09)

23:00 Η τούρτα της μαμας (απο 27/09)

 

Τριτη

20:00 Χαιρετά μου τον πλάτανο 

21:00 Ειδησεις

22:00 Σε ξένα χερια

23:00 Τα καλύτερα μας χρονια (απο 28/09)

00:15 Αυτός και ο άλλος 

 

Τεταρτη

20:00 Χαιρετά μου τον πλάτανο 

21:00 Ειδησεις

22:00 Σε ξένα χερια

23:00 Μουσικό κουτί (απο 29/09)

 

Πεμπτη

20:00 Χαιρετά μου τον πλάτανο 

21:00 Ειδησεις

22:00 Σε ξένα χερια

23:00 Τα καλύτερα μας χρονια

 

Παρασκευη

20:00 Χαιρετά μου τον πλάτανο

21:00 Ειδησεις 

22:00 Σε ξένα χερια

23:00 Δυνατά (απο 01/10)

 

Σαββατο

20:00 Ζακέτα να παρεις

21:00 Ειδησεις

22:00 Βαρδιανος στα σπόρκα 

23:00 Καρτ ποστάλ 

 

Κυριακη

20:00 Ζακέτα να παρεις

21:00 Ειδησεις

22:00 Αθλητικη Κυριακή 

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Οι πρεμιέρες της εβδομάδας

Κυριακή 19/09

18:40 Fishy (Mega)

Δευτέρα 20/09

09:50 Breakfast @ Star (Star)

20:00 Χαιρέτα μου τον πλάτανο (ΕΡΤ 1)

Τετάρτη 22/09

22:30 Κομμάντα και δράκοι (Mega)

Σάββατο 25/09

13:50 Τι λες τώρα (Mega)

17:40 Happy traveller (ΣΚΑΪ)

21:00 J2US (Alpha)

 

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

βγηκε και το VOICE και ηταν πιο αδιαφορο και φυσικα καραστημενο απ το ΒΒ 

με αρεσει που σου πλασσαρουν τα κοινωνικα δραματα των παιχτων,μονο και μονο για να μη γυρνα κανεισ στο τελοσ

μετα φερανε και τον αλλον τον παππου να τραγουδησει με ολοκληρο αφιερωμα πριν,μονο και μονο να του πει ενα κοπλιμεντο η παπαριζου και φυσικα να μη τον παρουν γιατι δεν ειναι 20 χρονο μοντελο με κινησεισ ρουβα

και η κριτικη επιτροπη καλη ,αλλα προτιμουσα ελεονορα παρα αυτον τον αργυρο που βαρεθηκα να διαβαζω στο τουιτερ ποσο αρεσει στα κοριτσακια

πραματικα οσοι πανε δεν εχουν καταλαβει ωσ τωρα πωσ καριερα απ αυτο ΔΕΝ?

και το μεγκα θα φερει το χ φακτορ .εκει θα πεσει γελιο

το μονο που το σωζε το βοισ απ την ολικη καταστροφη ειναι ο ΛΙΑΝΟΣ.ολα τα λεφτα στη παρουσιαση

 

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Το voice του Ant1 ηταν μια απο τις καλυτερες παραγωγες talent show που εχουν γινει ποτε.Η εκδοχη του Ατζουν στο ΣΚΑΪ δεν βλεπεται.Στημενο φουλ,η κριτικη επιτροπη φρικτη,οι διαγωνιζομενοι απλα αδιαφοροι και αντι να εστιασει στην μουσικη εστιαζουν σε ανουσια πραγματα οπως τα καλαμπουρια μεταξυ των μελων της κριτικης επιτροπης και τις προσωπικες ιστοριες των διαγωνιζομενων.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, NetSurfer_g7 said:

Το voice του Ant1 ηταν μια απο τις καλυτερες παραγωγες talent show που εχουν γινει ποτε.Η εκδοχη του Ατζουν στο ΣΚΑΪ δεν βλεπεται.Στημενο φουλ,η κριτικη επιτροπη φρικτη,οι διαγωνιζομενοι απλα αδιαφοροι και αντι να εστιασει στην μουσικη εστιαζουν σε ανουσια πραγματα οπως τα καλαμπουρια μεταξυ των μελων της κριτικης επιτροπης και τις προσωπικες ιστοριες των διαγωνιζομενων.

αυτο που με τσατιζει ειναι οτι παντα παιρνανε και δινουμ εμφαση σε ατομα που εχασαν καπιον δικο τουσ απο καρκινο τροχαιο μονο εγκλημα δεν ακουσαμε.αλλα και απο  το κονβιντ

χτεσ περασε ενασ ο οποιοσ ναι ειχε φωνη. αλλα οχι την νικητρια φωνη του βοισ,και ειχε χασει τον πατερα του απο τον κορονοιο,να σου η δακρυβεχτρη ιστορια

Γιατι εγω πρεπει να ακουω παντα για θανατουσ σε ενα μουσικο ταλεντ σοου???.ναι ειναι ασχημο αλλα οχι για να γινεται για χαρη τησ τηελεθεασησ.Ασ πουμε ολοι σεισ που ακουτε βανδη ρεμο σακη και βαλε ,ξερετε πιον δικο τουσ εχασαν απ τη ζωη??? Ημαρτον

αλλα οταν ο σκαι εχει ενα σκουπιδι σαν το ΒΒ που κει ειναι στημενο φουλ,αυτο θα με εκπληε??? 

Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2021 at 12:52 ΠΜ, manolissinger said:

αυτο που με τσατιζει ειναι οτι παντα παιρνανε και δινουμ εμφαση σε ατομα που εχασαν καπιον δικο τουσ απο καρκινο τροχαιο μονο εγκλημα δεν ακουσαμε.αλλα και απο  το κονβιντ

χτεσ περασε ενασ ο οποιοσ ναι ειχε φωνη. αλλα οχι την νικητρια φωνη του βοισ,και ειχε χασει τον πατερα του απο τον κορονοιο,να σου η δακρυβεχτρη ιστορια

Γιατι εγω πρεπει να ακουω παντα για θανατουσ σε ενα μουσικο ταλεντ σοου???.ναι ειναι ασχημο αλλα οχι για να γινεται για χαρη τησ τηελεθεασησ.Ασ πουμε ολοι σεισ που ακουτε βανδη ρεμο σακη και βαλε ,ξερετε πιον δικο τουσ εχασαν απ τη ζωη??? Ημαρτον

αλλα οταν ο σκαι εχει ενα σκουπιδι σαν το ΒΒ που κει ειναι στημενο φουλ,αυτο θα με εκπληε??? 

 

On 20/9/2021 at 12:25 ΜΜ, NetSurfer_g7 said:

Το voice του Ant1 ηταν μια απο τις καλυτερες παραγωγες talent show που εχουν γινει ποτε.Η εκδοχη του Ατζουν στο ΣΚΑΪ δεν βλεπεται.Στημενο φουλ,η κριτικη επιτροπη φρικτη,οι διαγωνιζομενοι απλα αδιαφοροι και αντι να εστιασει στην μουσικη εστιαζουν σε ανουσια πραγματα οπως τα καλαμπουρια μεταξυ των μελων της κριτικης επιτροπης και τις προσωπικες ιστοριες των διαγωνιζομενων.

Όπως και το ότι στην σημερινή εκδοχή της, ένα από τα μέλη της κριτικής επιτροπής, ο κ. Πάνος Μουζουράκης, έχει κατηγορηθεί για τις υβρεις στην εθνική μας επέτειο της 28ης Οκτωβρίου, και στην Ελληνική σημαία μας πριν από μερικά χρόνια (και δικαιολογημένα βέβαια), κι αυτά αναφέρονται εδώ:

https://youtu.be/UNIAr15YWns

 

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

Όπως και το ότι στην σημερινή εκδοχή της, ένα από τα μέλη της κριτικής επιτροπής, ο κ. Πάνος Μουζουράκης, έχει κατηγορηθεί για τις υβρεις στην εθνική μας επέτειο της 28ης Οκτωβρίου, και στην Ελληνική σημαία μας πριν από μερικά χρόνια (και δικαιολογημένα βέβαια), κι αυτά αναφέρονται εδώ:

 
Ο οποίος Μουζουράκης λίγο καιρό μετά από αυτό το βίντεο, είχε φάει ξύλο από έναν σημερινό πολιτικό κρατούμενο και δεν είχε βγάλει κιχ μετά την επίθεση.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2021 at 12:52 ΠΜ, manolissinger said:

αυτο που με τσατιζει ειναι οτι παντα παιρνανε και δινουμ εμφαση σε ατομα που εχασαν καπιον δικο τουσ απο καρκινο τροχαιο μονο εγκλημα δεν ακουσαμε.αλλα και απο  το κονβιντ

 

Ή voice ή x factor (ή σε άλλο talent show)) είχε πάει μια κοπέλα που δολοφόνησαν τον φίλο της. 

Δε θυμάμαι αν την περασαν ομως

Link to comment
Share on other sites

 

18 ώρες πριν, baiosss said:

Ο οποίος Μουζουράκης λίγο καιρό μετά από αυτό το βίντεο, είχε φάει ξύλο από έναν σημερινό πολιτικό κρατούμενο και δεν είχε βγάλει κιχ μετά την επίθεση.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
 

Και σε ποιόν σημερινό πολιτικό κρατούμενο αναφέρεστε κύριε μου;

Edited by BigMcAgapoulas
Ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

 
Και σε ποιόν σημερινό πολιτικό κρατούμενο αναφέρεστε κύριε μου;
Σε έναν καράφλα, ονόματι Παναγιώταρο

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρεμιέρες της εβδομάδας

Δευτέρα 27/09

18:45 Μόλις χθες (ΣΚΑΪ)

22:00 Σε ξένα χέρια (ΕΡΤ 1),Άγριες μέλισσες (Ant1)

23:00 H τούρτα της μαμάς (ΕΡΤ 1)

23:30 The 2night show (Ant1)

Τρίτη 28/09

23:00 Τα καλύτερα μας χρόνια (ΕΡΤ 1)

Τετάρτη 29/09

23:00 Μουσικό κουτί (ΕΡΤ 1)

Πέμπτη 30/09

20:00 Σ’αγαπάω μεν αλλά… (Open)

Παρασκευή 01/10

21:00 1821-οι ήρωες (ΣΚΑΪ)

23:00 Δυνατά (ΕΡΤ 1)

Σάββατο 02/10

20:00 Ζακέτα να πάρεις (ΕΡΤ 1)

22:00 Βαρδιάνος στα σπόρκα (ΕΡΤ 1)

23:00 Καρτ ποστάλ (ΕΡΤ 1)

 

 

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν μου άρεσε το συγκεκρειμενο concept όπως και ολα τα παρόμοια (π.χ. Dancing with the stars,Your face sounds familiar),που ειναι μονο με celebrities,χωρίς «κανονικούς» διαγωνιζόμενους.Τα θεωρώ ανούσια και βαρετά.

Link to comment
Share on other sites

οπως και το survivor που πληρωνονται οι "επωνυμοι" που ντεμεκ μαλωνουν μεσα στο παιχνιδι για την τηλεθεαση.

 

Link to comment
Share on other sites

Σκουπίδια είναι όλα αυτά και κατάντια της τηλεόρασης. Απορώ και με αυτούς που ψηφίζουν και πετάνε τα χρήματα τους.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το πρωτο επεισοδιο απο το "Κομμαντα και δρακοι" και μπορω να πω οτι ηταν μια ευχαριστη εκπληξη για τα ελληνικα δεδομενα.Μπραβο στο mega που μετα τον Σιωπηλο δρομο κανει μια ακομη πρωτοτυπη σειρα μυστηριου, με προδιαγραφες αντιστοιχων σειρων του εξωτερικου.Το πρωτο επεισοδιο βεβαια δεν σε βαζει κατευθειαν στο ψητο, ειναι πιο πολυ εισαγωγικο για να μπουμε στο κλιμα,αλλα το σεναριο φαινεται πολλα υποσχομενο.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, NetSurfer_g7 said:

Ειδα το πρωτο επεισοδιο απο το "Κομμαντα και δρακοι" και μπορω να πω οτι ηταν μια ευχαριστη εκπληξη για τα ελληνικα δεδομενα.Μπραβο στο mega που μετα τον Σιωπηλο δρομο κανει μια ακομη πρωτοτυπη σειρα μυστηριου, με προδιαγραφες αντιστοιχων σειρων του εξωτερικου.Το πρωτο επεισοδιο βεβαια δεν σε βαζει κατευθειαν στο ψητο, ειναι πιο πολυ εισαγωγικο για να μπουμε στο κλιμα,αλλα το σεναριο φαινεται πολλα υποσχομενο.

Και μια άποψη για τις σειρές στην κρατική τηλεόραση, δηλαδή τους 2ους κύκλους των "Χαιρέτα τον Πλάτανο" και "Τούρτας της Μαμάς", καθώς και της νέας σειράς "Σε ξένα χέρια" με τον Μπέζο παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2021 at 11:29 ΜΜ, king2009 said:

Σκουπίδια είναι όλα αυτά και κατάντια της τηλεόρασης. Απορώ και με αυτούς που ψηφίζουν και πετάνε τα χρήματα τους.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, αυτό το ξέρω, και που να δείτε και πιο χειρότερα στο GNTM στο STAR.

Link to comment
Share on other sites

"Πλατανο" και "τουρτα" δεν εβλεπα περσι,οποτε δεν εχω ξεκινησει να βλεπω 2ο κυκλο.Ειδα τα 2 πρωτα επεισοδια του 2ου κυκλου απο "Τα καλυτερα μας χρονια".Προς το παρον κρατιεται στα ιδια επιπεδα με περσι.Τα "ξενα χερια" δεν τα εχω ξεκινησει λογο ελειψης χρονου αφου ειναι καθημερινο,αλλα λιγο που εχω δει αποσπασματικα, δεν τρελαθηκα αν και εχει καλο καστ.Ακομη το γεγονος οτι ειναι καθημερινο,συμβαλλει στο γρηγορο "ξεχειλωμα" του σεναριου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, NetSurfer_g7 said:

"Πλατανο" και "τουρτα" δεν εβλεπα περσι,οποτε δεν εχω ξεκινησει να βλεπω 2ο κυκλο.Ειδα τα 2 πρωτα επεισοδια του 2ου κυκλου απο "Τα καλυτερα μας χρονια".Προς το παρον κρατιεται στα ιδια επιπεδα με περσι.Τα "ξενα χερια" δεν τα εχω ξεκινησει λογο ελειψης χρονου αφου ειναι καθημερινο,αλλα λιγο που εχω δει αποσπασματικα, δεν τρελαθηκα αν και εχει καλο καστ.Ακομη το γεγονος οτι ειναι καθημερινο,συμβαλλει στο γρηγορο "ξεχειλωμα" του σεναριου.

Και πάμε στην ευχάριστη για εμάς έκπληξη, σχετικά με το τηλεσκουπίδι του ALPHA, δηλαδή το Batchelor, και την έχουμε εδώ:

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως έγινε αυτό με την Ακρόπολη;

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bbbb said:

Όντως έγινε αυτό με την Ακρόπολη;

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το βρήκατε κύριε. 😉😉😉👍👍👍

https://www.in.gr/2021/09/30/itrash/akropoli-ti-xroma-exei-o-parthenonas-exei-parathyra-bachelor-lynei-oles-tis-apories-sas/

Και που να δείτε και πιο χειρότερο:

 

Edited by BigMcAgapoulas
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2021 at 8:11 ΜΜ, BigMcAgapoulas said:

Το βρήκατε κύριε. 😉😉😉👍👍👍

https://www.in.gr/2021/09/30/itrash/akropoli-ti-xroma-exei-o-parthenonas-exei-parathyra-bachelor-lynei-oles-tis-apories-sas/

Και που να δείτε και πιο χειρότερο:

 

Θα έλεγα ότι τα λένε επίτηδες αλλά βλέποντας τι παίζει στο διαδίκτυο με τις θεωρίες για τσιπάκια,5g, επίπεδη γη κτλ θεωρώ ότι μπορεί να τα λένε σοβαρά όλα αυτά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...