Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα και το XZ1 πριν το xpeira 1 II. Δεν έχω αντιμετωπίσει αυτά τα προβλήματα είναι η αλήθεια. Τα μοναδικά πάγια παράπονά μου με τη sony είναι η υποστήριξη που περιορίζεται στα 2 χρόνια (αστεία πλέον) και η η αυτονομία των μπαταριών που συνήθως είναι κάτω απο τον ανταγωνισμό. Για εμένα κάποια άλλα δεδομένα βέβαια (οτι δεν υπάρχει notch, υπάρχει sd και 3,5mm, ενώ προσφάτως με βόλεψε και το 21:9 που αρχικά ήμουν διστακτικός) είναι αρκετά για να δεχτώ τα ελαττώματά της. Όλα είναι τελικά υποκειμενικά και σχετίζονται με το πως χρησιμοποιεί κανείς το τηλέφωνο.

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

ορφεα το xz1 δεν ειχε προβληματα , ειχε μικρη αυτονομια ασθενες σημα , αποσυνδεσεις σε wifi στην αρχη και τιποτα αλλο , δεν αξιζε ποτε 650 , αυτο ειπα , αξιζε 200 , lcd οθονη οχι raw και υποστηριξη για μηνυση . 

το δουλεψα 5 χρονια , το ελιωσα κ τωρα εχει περασει στα παιδια κ το λιωνουν κ δεν μιλαει , οπως και το z5c που ειχα 3 χρονια , μετα αλλα 3 η γυναικα μου και τωρα το εχει ο πατερας μου . 

ενα σκυλι μαυρο .

δυστυχως μαλλον εκανα λαθος , νομιζα οτι επειδη πρωτη φορα εδωσα αρκετα χρηματα οτι πλεον θα παρω κατι διχως γωνιες , και ιδικά εκει που λαχταρουσα λογο sony μια ζωη , αυτονομια - σημα - ζεστη . 

επαιξα και εχασα , και τα νευρα τα εχω επειδη εχω διπλα στην εργασια ενα 21u φιλου, ενα σφαιρικα θηρειο , αυτο προϋπήρχε , και λεω τωρα και εγω θα εχω ενα τερας .

δηλαδη οταν το ενα σε 40αρια δεν νιωθει κ δεν πεφτει σε μπαταρια τερμαστισμενο σημα κ το δικο μου υποφερει τι να κανω ; να βγαζω την sd και να την χαιδευω ; η την τρυπουλα στο jack ;

θα λεω την εμπειρια μου , οχι απο το κεφαλι μου ασχημα πραγματα σε οποιον ρωτησει ,οπως κ τα θετικα . 

οθοναρα , λειτουργικο , ηχειο ,gps , καμερα - εγω τραβαω raw κ ολοι οι φακοι αποδιδουν για τα μεγεθη τους . 

περιμενω το 13 , κανονικα και το 14 , αλλα ειπαμε ....sony .

φοβαμαι και για το 13 .

επισης ακουγοντας κ για το 22u ενα συμπερασμα που εβγαλα πλεον ειναι , ποτε ξανα ναυαρχιδα , πιστευα το αντιθετο ,max 300 με 400 καινουργιο *ολα τα ειχα παρει μεταχ* και με πολυ feedback στο εδω φορουμ , πουλημενη καλα συσκευη των μαζων .

 

  

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2022 at 6:59 ΜΜ, georgerapp said:

Εμένα πάντως το πάγωμα ύστερα απο κλίση συνεχίζει να το κανει . 

Απλά φριζαρει αραιά κ που , κάτι παίζει με τους αισθητήρες κ γκαβωνει η οθόνη. 

Αν κ δουλεύουν καλα στα τέστ που κανω μεσα απο την εφαρμογή "υποστήριξη" . 

Καλημέρα στο νήμα.

Δυστυχώς και σε εμένα και στον κολλητό μου, συνεχίζουμε να αντιμετωπίζουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το πάγωμα μετά τις κλήσεις...

Θα ήθελα ειλικρινά να παρακαλέσω εάν κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα με εμάς να μας το αναφέρει...

Επίσης, εάν κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα με εμάς και το ξεπέρασε, να μας πει πως το κατάφερε αυτό!

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Edited by ThanosB75
Link to comment
Share on other sites

@ThanosB75 δεν το εχω λυσει , δεν μιλαω στο τηλεφωνο και ομως το συνανταω , αν το χρειαζομουν και μιλουσα συνεχεια λογο εργασιας ισως κ να ειχα μεγαλο προβλημα . 

αν εσυ βρεις καμια ακρη πες κ σε εμενα .

αλλα θελω απο εσενα μια πληροφορια . 

εχει αυτονομια η συκευη σου ; 

εχεις τα 120hz ανοιχτα ;

με πολυ απλη χρηση , browsing βιντεο βγαζει 6 και 7 ωρες οθονη ; 

κραταει 1.5 και 2 μερες διχως φορτιση ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λειτουργεί άψογα! Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο θα το πουλούσατε; Θα πηγαίνατε στο καινούργιο εάν το πουλούσατε;

Link to comment
Share on other sites

εγω ; οχι δεν θα παρω αλλο sony ποτε .  

πουλιουνται 600 , αλλα δεν αξιζει ουτε κατα διάνοια τοσο . 

δεν θελω να το πουλησω ωστοσο , οχι πριν παρει την 13 . 

εσενα φιλε τι βαραει απο αυτονομια ; βλεπεις 6ωρα οθονη με 120hz η διχως ; 

Link to comment
Share on other sites

εγω ; οχι δεν θα παρω αλλο sony ποτε .  
πουλιουνται 600 , αλλα δεν αξιζει ουτε κατα διάνοια τοσο . 
δεν θελω να το πουλησω ωστοσο , οχι πριν παρει την 13 . 
εσενα φιλε τι βαραει απο αυτονομια ; βλεπεις 6ωρα οθονη με 120hz η διχως ; 
Αυτό το καταλαβαίνεις ότι είναι σχετικό?
1 ώρα ομιλίας είναι περίπου 1 ώρα σε sot

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα λειτουργεί άψογα! Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο θα το πουλούσατε; Θα πηγαίνατε στο καινούργιο εάν το πουλούσατε;
εγώ το πουλάω το καινούργιο αν θέλεις. :)

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, guy_fawkes said:

Αυτό το καταλαβαίνεις ότι είναι σχετικό?
1 ώρα ομιλίας είναι περίπου 1 ώρα σε sot

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγώ το πουλάω το καινούργιο αν θέλεις. 🙂

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Γιατί το πουλάς ; Και πόσο ;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, lefteris90 said:

 

Γιατί το πουλάς ; Και πόσο ;

Πήρα το pixel 7 pro και με αυτό θα πορευτώ.

Για κανένα λόγο απλά το βαρέθηκα, απο το 1iii είχα ξεκινήσει να τα βαριέμαι.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, guy_fawkes said:

Πήρα το pixel 7 pro και με αυτό θα πορευτώ.

Για κανένα λόγο απλά το βαρέθηκα, απο το 1iii είχα ξεκινήσει να τα βαριέμαι.

 

Πόσο ;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, lefteris90 said:

Πόσο ;

έλα pm 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο τσέκαρε ,ξανά ρώτησα το παιδί που το έχει στο discord ...

Του έγραψα για την περίπτωση που είχες ανοιχτό το nfs studio.

Screenshot_20221108-070322~2.png

Edited by Zouk Ju
Link to comment
Share on other sites

Δεν το παίζω εδω κ καιρό το nfs . 

Δεν βγαίνει κ στα στατιστικά τα οποια δεν εχουν ρεσεταρει γιατί φορτίζω μεχρι το 90 . 

Οποτε θα εδειχνε κάποια στιγμή. 

Οταν έρθει η 13 θα την κάνω clean install .

Κατέβασα κ μια εφαρμογή το ampere που βλέπει τι κανει η κατανάλωση στιγμιαία. 

Κανένα θέμα. 

Οταν πχ το αφήνω αρχική οθόνη πέφτουν τα mah οταν το κουνάω σηκώνεται η κατανάλωση κ παει λέγοντας . 

Τα 120hz σηκώνουν πολύ γιατί δεν ειναι μεταβαλλόμενα, είναι καρφωμένα σε συνδιασμό με την 4k οθόνη . 

Αλλα το εχω 60hz .

Έχει εγγύηση μεχρι τον Σεπτέμβριο του 23 . 

Εχω καιρο .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, ήθελα να ρωτήσω εάν κατεβάσατε την νέα έκδοση; Τί νέο φέρνει και εάν ξέρουμε πότε η 13; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, lefteris90 said:

Καλημέρα σας, ήθελα να ρωτήσω εάν κατεβάσατε την νέα έκδοση; Τί νέο φέρνει και εάν ξέρουμε πότε η 13; 

η 13 στην σειρά iii μάλλον απο Δεκέμβρη προς το τέλος!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 sony έχω πουλήσει και ένα XZ3 που το θέλανε αλλά το κράτησα για back up συσκευή.

Μέχρι και ανταλλαγή θα σου προσφέρουν με κάποια άλλη συσκευή.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

και να το πουλήσω ποιος θα το πάρει; ιδού η απορία; 
Αν δεν το βγάλεις στο σφυρί,προφανώς και δε θα λυθεί η απορία σού.
Τα πάντα φεύγουν στην σωστή τιμή.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ταξιδιωτης22 said:

Αν δεν το βγάλεις στο σφυρί,προφανώς και δε θα λυθεί η απορία σού.
Τα πάντα φεύγουν στην σωστή τιμή.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνώ. Το xperia 5 μου έφυγε σε 5 λεπτά ,αν και το 'σκότωσα ' και το μετάνιωσα λίγο που δε το άφησα στην άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα στα 700 πώς σας φαίνεται 
Ακριβό, αλλά βάλε μια τιμή στο insomnia και δες πώς θα πάει.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα στα 700 πώς σας φαίνεται 
700;;;
Πολύ ακριβό.εδώ έπαιζαν και στα 500 κάποια άριστα στο insomnia.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ταξιδιωτης22 said:

700;;;
Πολύ ακριβό.εδώ έπαιζαν και στα 500 κάποια άριστα στο insomnia.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

800€ δίνω το 1IV

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα και πάλι. Αποθηκεύει κάποιος σας σε  κάρτα μνήμης απευθείας από την εφαρμογή της κάμερας φωτογραφίες και 4Κ βίντεο; αν ναι, τι ταχύτητας είναι η κάρτα;

έχω μια Kingston αλλά είναι V10 και δεν ξέρω αν μπορώ να την εμπιστευτώ για τα 4K βίντεο. Σε όλα τα υπόλοιπα δε νομίζω ότι θα έχω πρόβλημα. 

Ρωτάω γιατί βρήκα μια Kingston 256GB V30( με την οποία μάρκα δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα) και σκέφτομαι μήπως την πάρω...

Edited by Zouk Ju
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει το 4k, θα ήταν καλύτερα να αγοράσεις μια U3. Γενικώς είναι μια αξιόπιστη συσκευή η κάρτα μνήμης. Είχα για 6 χρόνια μια sandisk χωρίς κανένα θέμα η οποία λειτουργεί ακόμη σε άλλη συσκευή. Στο αναφέρω γιατί ίσως αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω για να σε καλύπτει και στο μέλλον. Οι τιμές τους έχουν πέσει εδώ και καιρό πολύ χαμηλά.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...