Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, georgerapp said:

Ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου , μπαταρία σταθερά άθλια, σημα αν και cosmote με βάση διπλανά κινητά κακό .

Το android 13 θα το πάρουμε εμεις ή θα παίξει μπαλα οπως το xz1 ; 

Ετσι κ αλλιώς ψιλοκλειστη είναι η εταιρεία. 

@terry39 λείπεις, γυρνά πίσω , αφησε το iphone .

Απο Δεκέμβρη κανονικά θα πάρει την 13

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, georgerapp said:

 

@terry39 λείπεις, γυρνά πίσω , αφησε το iphone .

Δεν υπάρχει περίπτωση...

Κάθε 10 - 15 μέρες περίπου έχει και μια ενημέρωση, όλα λειτουργούν άψογα... 

Κανένα παράπονο για χαμένες κλήσεις, ούτε παίξιμο σήματος σε δεδομένα ή ομιλία , 100% επιτυχεις κλήσεις.

Η μπαταρία 2 μέρες άνετα... έχει αυξηθεί και η ημερήσια χρήση σε ομιλία και viber κυρίως... αν είχα κρατήσει το xperia θα κουβαλουσα power bank... βοηθάω και στην  ενεργειακή κρίση....😂😎

 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αυτή την εβδομάδα που ζω με το pixel είναι πολύ καλύτερα πολλά καθημερινά πράγματα απο το xperia!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νεα αλλα δεν βοηθάς την sony φιλε που ειναι "ιδεα" . 

Θα κλείσει το τμήμα κ θα μείνουν χωρις ψωμάκι κ τα 9 ατομα που το απαρτίζουν !!!

Πέρα της πλακας εγώ γράφω οχι για να κουράζω αλλα για να ανανεώνω το νημα με σκοπό κ ενας να μπει που σκέφτεται να το αγοράσει κ να μην το κανει μου φθάνει. 

Κ θα μείνω να παρακολουθώ κ αλλα νήματα της sony για να απαντάω σε ανθρώπους που σκέφτονται την αγορά τους . 

Ποσα ζητάει για καθε μοντέλο; 

1500 ; 

Απο ατομο που ήμουν συμπαθής στο φόρουμ θα γίνω κομπλεξικος . 

Οι συσκευές μας φιλε δεν ηταν ελλατωματικες. 

Η sony ειναι ότι χειρότερο γενικά. 

Αλλοι δίνουν 3 - 4 - 5 χρόνια αναβαθμίσεις, δίνουν κανονικά του μηνός . 

Κοίτα εδω κατάντια. 

Κοιτα σεβασμό προς τους κατόχους!

 

Πολλά είπα, τα λέμε σε κανένα μήνα πάλι .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgerapp said:

Νεα αλλα δεν βοηθάς την sony φιλε που ειναι "ιδεα" . 

Θα κλείσει το τμήμα κ θα μείνουν χωρις ψωμάκι κ τα 9 ατομα που το απαρτίζουν !!!

Πέρα της πλακας εγώ γράφω οχι για να κουράζω αλλα για να ανανεώνω το νημα με σκοπό κ ενας να μπει που σκέφτεται να το αγοράσει κ να μην το κανει μου φθάνει. 

Κ θα μείνω να παρακολουθώ κ αλλα νήματα της sony για να απαντάω σε ανθρώπους που σκέφτονται την αγορά τους . 

Ποσα ζητάει για καθε μοντέλο; 

1500 ; 

Απο ατομο που ήμουν συμπαθής στο φόρουμ θα γίνω κομπλεξικος . 

Οι συσκευές μας φιλε δεν ηταν ελλατωματικες. 

Η sony ειναι ότι χειρότερο γενικά. 

Αλλοι δίνουν 3 - 4 - 5 χρόνια αναβαθμίσεις, δίνουν κανονικά του μηνός . 

Κοίτα εδω κατάντια. 

Κοιτα σεβασμό προς τους κατόχους!

 

Πολλά είπα, τα λέμε σε κανένα μήνα πάλι .

Εν τω μεταξύ η συσκευή σου πρέπει όντως να είναι ελαττωματική... 

Στο λέω γιατί δεν υπάρχει άλλος να έχει παραπονεθεί τόσο έντονα για την μπαταρία και το σήμα... (δεν λέω οτι λες ψέματα, αν φαίνεται έτσι. Λέω οτι έχεις ελαττωματική συσκευή και απλά δεν έχεις ασχοληθεί για αντικατάσταση. Μη το παρεξηγήσεις) 

Με developers που τα ψιλο λεμε,  έχουν κάνει παράπονα, αλλα για τελείως άσχετα θέματα (για bloatware πχ ή για themes που απουσιάζουν. Ή για το οτι δεν αφήνει να rootαρεις χωρίς να ξεκλειδώσεις bootloader όπως κάποτε). Ούτε για σήμα, ούτε για μπαταρία.  Και όταν τους είχα περιγράψει το δικό σου, ξαφνιάστηκαν. 

Για το 5III μου, θα δεχτώ οτι είναι διαφορετικό και δε θα τα συγκρίνω (εμένα είναι 1080 η οθόνη εσένα 4K), πάρα το ίδιο software, αλλα, με την χρήση που κάνω εγώ και γυρνάω με 50%+ μπαταρία, εσύ ζήτημα είναι αν θα έβγαζες 3ωρο όπως φαίνεται. Και είναι πολύ κρίμα. 

Υ.Γ. Εγώ επίσης γιατί έχω update Οκτωβρίου εδώ και ενα μήνα; 

Edited by Zouk Ju
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Zouk Ju said:

Εν τω μεταξύ η συσκευή σου πρέπει όντως να είναι ελαττωματική... 

Στο λέω γιατί δεν υπάρχει άλλος να έχει παραπονεθεί τόσο έντονα για την μπαταρία και το σήμα... (δεν λέω οτι λες ψέματα, αν φαίνεται έτσι. Λέω οτι έχεις ελαττωματική συσκευή και απλά δεν έχεις ασχοληθεί για αντικατάσταση. Μη το παρεξηγήσεις) 

Με developers που τα ψιλο λεμε,  έχουν κάνει παράπονα, αλλα για τελείως άσχετα θέματα (για bloatware πχ ή για themes που απουσιάζουν. Ή για το οτι δεν αφήνει να rootαρεις χωρίς να ξεκλειδώσεις bootloader όπως κάποτε). Ούτε για σήμα, ούτε για μπαταρία.  Και όταν τους είχα περιγράψει το δικό σου, ξαφνιάστηκαν. 

Για το 5III μου, θα δεχτώ οτι είναι διαφορετικό και δε θα τα συγκρίνω (εμένα είναι 1080 η οθόνη εσένα 4K), πάρα το ίδιο software, αλλα, με την χρήση που κάνω εγώ και γυρνάω με 50%+ μπαταρία, εσύ ζήτημα είναι αν θα έβγαζες 3ωρο όπως φαίνεται. Και είναι πολύ κρίμα. 

Υ.Γ. Εγώ επίσης γιατί έχω update Οκτωβρίου εδώ και ενα μήνα; 

δεν σε παρεξηγω γιατι ξερω τον σκοπο σου , οποτε μιλας ελευθερα .

εμενα ειναι 4κ η οθονη και η μπαταρια φευγει μολις το ανοιξεις , δηλαδη δεν την τρωει διχως λογο , επισης εχω μια μπαρα cosmote σε σημειο που ενα htc u ultra ενα s21u εχουν 3κφουλ , επισης εχω μια μπαρα wifi σε σημειο που τα αλλα εχουν παρα μια , αν ημουν πχ vodafone θα ειχα θεμα , εγω τα βλεπω διπλα μου ζωντανα , ξερω οτι εαν πασχιζει για σημα καθε smartphone εχεις πτωση στην μπαταρια , οποτε σε συνδιασμο με την οθονη και με τον ζεστο επεξεργαστη *ακομα θυμαμαι το καλοκαιρι* ειναι φυσιολογικο να ειμαι ετσι . 

καλοκαιρι το 21u δεν ενιωθε ζεστη ενω δουλευε , εμενα παλι εβραζε . 

στο σερβις δεν θα δουνε τιποτα κ ειμαι σιγουρος , δεν εχω αλλη συσκευη κ εχω διαβασει και αλλα σχολια απο εξωτερικο οτι εχουν οθονη 3ωρα κ 4ωρα . 

το πλανο ειναι , περιμενω να ερθει η 13 να την κανω μεσο pc companion και πριν την ληξη της εγγυησης να παει για μπαταρια κ εναν ελεγχο τελευταίο , θα πληρωσω δηλαδη την μπαταρια αλλα θα ζητησω να κανουν ενα τσεκαρισμα . 

 

θελω να σου πω εχω λογους μεσο λογικης να λεω ειναι η συσκευη ετσι , ζεστη σημαινει ενεργεια , ζεσταινετε αρα χανει ενεργεια . 

 

επισης η διαβιωση μου με το xz1 ηταν ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια , σημα κακο , ζεστο κινητο , αυτονομια 3ωρη . 

και το z5c ηταν ΙΔΙΟ !

οποτε ειναι SONY , αυτη ειναι ηταν και θα ειναι , καλο ειναι οι ενδιαφερομενοι να γνωριζουν τι σημαινει sony . 

να γνωριζουν την ωρα που ο ανταγωνισμος ειναι ανωτερος με πιο λιγα λεφτα .

δεν ελεγα ποτε τιποτα γιατι τα επαιρνα στα 200ευρω , εδω πονεσα , 600 ευρω . 

αλλα καποιος που θα παει να δωσει 1500 ;

οχι ρε παιδια , μακαρι να διαβασει εδω !

 

σε καθε νημα της εδω ειναι λιγοι οι κατοχοι , μερικοι πουλαγανε στον μηνα , δεν μπορουσαν τα sony κουσουρια . 

ποτε δεν εβγαλε καλη συσκευη .

εγω δεν το πουλαω γιατι βαριεμε τα τηλεφωνα και τα παρε δωσε κ γιατι εχουμε τηλφωνα στην οικογενεια κ θα κατεβει την ιεραρχεια οταν χρειαστει . ο αρχηγος ειμαι εγω . 

επισης εαν παω καμια εκδρομη εχω κ 2 power bank , οποτε ειμαι κουφετο . 

 

το θεμα ειναι ηθικο πλεον για εμενα γιατι δεν κοστολογει ουτε 200 ουτε 400 ουτε 600 800 . 

στασου λοιπον sony , ποτε δεν εβγαλες κατι σωστο , κοψε ταχυτητα κ μη ζητας τα λεφτα που ζητας .

η καλυτερα κλεισε . 

ενα update Πηρα στο xz1 ΕΝΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παρατησε τα security σε σημειο να την πας στα δικαστηρια , παρα πολυ γρηγορα . 

για καμερες δεν το συζητω , ειναι περιγελος , μην κοιτας που εγω βαραω raw και γνωριζω τα βασικα , σε καθε συγκριτικο στο youtube η jpeg τους ειναι πισω απο τον ηλιο . 

στο 4αρι ο ενας φακος βγαζει θολα !!!!!!!!!!!!!!!

1500 ; θα φρεναρω οσους μπορω , πολλοι τα βγαζουν με μοχθο και δεν εχουν ορεξη ουτε για ημιμετρα ουτε για ακαρπο τρεξιμο .

την ξερω πολυ καλα την sony , παρακολουθω τα νηματα της απο z5 . καιρος να παρει οτι της αξιζει . ενα λουκετο .  

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, georgerapp said:

δεν σε παρεξηγω γιατι ξερω τον σκοπο σου , οποτε μιλας ελευθερα .

στο σερβις δεν θα δουνε τιποτα κ ειμαι σιγουρος , δεν εχω αλλη συσκευη κ εχω διαβασει και αλλα σχολια απο εξωτερικο οτι εχουν οθονη 3ωρα κ 4ωρα . 

το πλανο ειναι , περιμενω να ερθει η 13 να την κανω μεσο pc companion και πριν την ληξη της εγγυησης να παει για μπαταρια κ εναν ελεγχο τελευταίο , θα πληρωσω δηλαδη την μπαταρια αλλα θα ζητησω να κανουν ενα τσεκαρισμα . 

 

Ρε συ, δεν νομίζω οτι έχει νόημα να κάνεις κάτι τέτοιο! Γιατί να πληρώσεις για μπαταρία εάν εξ αρχής είναι ελαττωματικό; (και στο ξανα λέω, στειλτο από τώρα, ακόμη και με άλλους που μίλησα η αντικατάσταση ήταν παιχνίδι.) 

Όσο για τις κάμερες, διαφωνώ 100%. Λίγοι οι 'αντίπαλοι' , ΑΡΚΕΙ, να μιλάμε για manual mode και όχι το auto. Στο ότι δεν είναι για όλους τα controls που σου δίνει, μαζι σου. Αλλα ότι είναι ο περίγελος, δε το δέχομαι με την καμια. Ευχαρίστως να σου ανεβάσω και video samples να τα πάθεις, χαρά μου αυτό άλλωστε!

 

59 minutes ago, georgerapp said:

 

επισης η διαβιωση μου με το xz1 ηταν ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια , σημα κακο , ζεστο κινητο , αυτονομια 3ωρη . 

 

 

ποτε δεν εβγαλε καλη συσκευη .

Φίλε, έχω αφήσει το XZ1 στη μάνα μου, 3 χρόνια σχεδόν τώρα, αφού το είχα κι εγώ άλλον 1! Δεν κάνει κιχ ακόμη και δεν έχει ζεσταθεί ποτέ! Τι να πω... 

 

Ξανα λέω ότι δεν κάνω τον δικηγόρο κανενος, αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι τι συμβαίνει με τη συσκευή σου και ξενερώνω για εσένα που δεν μπόρεσες/μπορείς να τη χαρείς, και μόνο αρνητικά έχεις να πεις. Ακριβώς το ανάποδο με εμένα και κάθε κινητό της που παίρνω. Με το 5III τώρα να καταλάβεις, έπαιζα bullet echo στα 120 frames για περίπου μιάμιση ωρα, με τον γρήγορο φορτιστή (30w) στην πρίζα και το HS power control κλειστό. Ούτε μια ειδοποίηση για υψηλή θερμοκρασία. 

 

Επιμένω, εάν τους τα εξηγήσεις αναλυτικά όπως μου τα γράφεις κι εμένα, θα το ελέγξουν και κάτι θα βρουν. 

Link to comment
Share on other sites

Αν εσύ ξενερώνεις τι να πω εγώ που του έδωσα την συσκευή μου και είναι και φίλος!


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το xz1 ήταν ζεστό κινητό, το κράτησα απο το 17 μεχρι φέτος το 22. 

Αδιαμφισβήτητα κακό σήμα και μικρή αυτονομία. 

Ακομα θυμαμαι να ζητάει ο κοσμος raw support στο μοναδικο κινητό εκεινη την εποχή που δεν ειχε κ δεν εδωσε ουτε στο xz2 xz3 , τραγελαφος . 

Το άλλαξα καθαρά για 3 λόγους. Σήμα αυτονομία ζεσταμα . 

Εχω ένα απόλυτο 0/3 .

Ο Νίκος που το ειχε το iii ήταν άψογο, το εκανε φορματ μου το εδωσε καλοκαίρι, απο την πρώτη μέρα εχω αυτη την εντύπωση , δεν χαλασε εν πορεία. 

Φάνηκε κυρία στο συνεργειο με τα 40αρια , κοπελα . 

Ηταν κ κακο εκεινο το update θυμάμαι . 

Είχε πολλά bug , στρώσανε αυτά εμεινε αυτο που ειναι τώρα. 

Για κάμερες αυτα περί manual τα λεγαμε πάντα εμεις οι sonακιδες μαζι κ εγω . Οι αλλοι βαραγανε με εξελιγμένες jpeg .

Και τωρα εχουν καλες jpeg κ παλι πίσω απο pixel iPhone και sammy , λογικα και xiaomi realme . 

Τα λεφτά που ζητάει ειναι απαράδεκτα. 

Σε βίντεο που τα λύνουν φαίνεται πόσο φτωχή συσκευή είναι, την ωρα που κινεζοι εχουν ψυκτρες στην πλάτη.

Περιμενω το 13 , ολόκληρη rom καινούργια μπορεί να βοηθήσει. Μακαρι να υποχρονισουν τον επεξεργαστή να εχουμε ενα κινητό για το καλοκαίρι αφου ειναι ανίκανοι μια ζωη να διαχειριστούν τους δυνατούς snapdragon. 

Αν ηταν root θα το εκανα μονος μου . 

Θα πάει καλοκαίρι στο σέρβις μπας κ δώσουν σημασία κ δουνε ποσο ανίκανη συσκευή ειναι . 

Επίσης κρατάω πισινή για το 13 android . Αν θα το παρουμε δηλαδή.

Καμια μα καμια εμπιστοσύνη. 

Θεωρώ οτι το τμημα τους έχει κυριολεκτικά μια χούφτα ατόμων ενω πάνε εκει τους γέρους για να βγουν στην σύνταξη.

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Όντως μεγάλη η αξία του κινητού για τέτοια προβλήματα. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το αφήσουν έτσι κ ας ευελπιστούμε η 13 να φέρει τα πάνω κάτω κ να αναθεωρήσεις. Κ να την χαρείτε την συσκευή χωρίς προβλήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Υ.γ 

Το xz1 το εδωσε η ιδια 200 ευρω εναν χρόνο μετα . Γιατι αξιζε τοσο . Ηταν ενα redmi διχως την αυτονομια τους . 

Κυριολεκτικά πρόδωσε αυτους τους λίγους που ειχαν δωσει 650 ευρω να παρουν την "ναυαρχιδα" με την lcd οθονη κ την καχεκτική μπαταρία .

Αυτή ειναι η sony . 

Δεν γίνεται η μαζα να της γύρισε την πλάτη δίχως λόγο. 

Ολος ο κοσμος , το πελατολόγιο μηδενίστηκε.

2 minutes ago, challenge143 said:

Όντως μεγάλη η αξία του κινητού για τέτοια προβλήματα. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το αφήσουν έτσι κ ας ευελπιστούμε η 13 να φέρει τα πάνω κάτω κ να αναθεωρήσεις. Κ να την χαρείτε την συσκευή χωρίς προβλήματα. 

Μονο εγω την εχω .

Και ελπίζω να μείνει έτσι. 

 

I switched from Huawei P30 to Sony X 1 iii in October, but I'm carrying both phones now having moved the SIM card to the Sony. I have the same apps on both phones and they are both on all the time. The Huawei doesn't heat up no matter what I do while the Sony gets so hot I have to drop it even before it tells me that it's overheating. The Huawei was recharged 2 days ago and still has 25% of battery left while the Sony was recharged 3 times since then.

 

I thought I was the only one, I had one day where I barely used the phone during the day after 6-7 hours and only 40 minutes of screen time my battery was down to 50%. Since the last update it seems better but not great.

 

After about a year my battery is horrible. Have to charge once or twice a day. It was 60 degrees F the other day and the sun was shining on the phone, watched a YouTube video for 3 minutes and it started overheating. Have always had android but I think this junk phone is the reason I get an iphone

Mine, 2 days open with all time Bluetooth watch and about 2 hours phone calls, i have SOT 4 Hours!

Coming from an S10e it's about the same, around 4 hours on-screen.

The Xperia 1 II got decent life battery (~10 SoT easily), but when I had the Xperia 1 III it was incredibly disappointing. Same usage as before it would get me 4-5 hours.

I noticed my xperia 1 mark III is overheating even in normal use, especially in 120Hz mode. I hope sony will fix it as this device is really scalding.

It really burns!
This is the hottest device I ever had

 

This is a serious problem. I took some photos and videos (4k and slowmotion) while standing in the sun. Outside temperature was about 23°C (73°F). After about 5 minutes I got an overheat message.

 

missing cooling system on Xperia 1 II / 1 III WTF are you doing SONY?!

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ διαφωνώ σε πάρα πολλά. Όταν λέω για το manual το λέω και το εννοώ. Τι πάει να πει 'ήμουν σονακιας και τα έλεγα κι εγώ'. Έχει φτιάξει διαστημικό UI και με τα τελευταία της που σε αφήνει να πηδας απο κάμερα σε κάμερα με 4K στα 120 frames, μπορείς να φτιάξεις σοβαρά clips που ίσως και σε ταινίες μπορούν να εμφανιστούν. Τα μήλα έχουν γαμω τις δουλειές στις κάμερες, αλλα ας μη τα συγκρίνουμε με android καλύτερα.

Ίσως κάποια στιγμή τα πούμε στο τηλέφωνο, για να μη γράφω τόσο πολλά και φαίνομαι ότι αμφισβητώ όσα λες, (γιατί είμαι σίγουρος ότι σου έχει δώσει πίκρα η συσκευή, ειδικά αν εν τέλει πέφτω μέσα και είναι ελαττωματική) ώστε να σου εξηγήσω το όλο σκεπτικό μου για τα κινητά της εταιρείας και γιατί τα θεωρώ μοναδικές λύσεις. Μη σου πω θα βρεθούμε να κάνουμε τράμπα για καμιά εβδομάδα , ώστε να επιβεβαιώσεις ότι όσα σου λέω για το 5αρι ισχύουν και καταλάβεις γιατί έχω μείνει τόσο ευχαριστημένος! 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που περιγράφεις φιλε ειναι για πολύ λίγους. Εννοώ το manual σε βίντεο. 

Εγώ πιστεύω οτι σε εσας ίσως πέτυχε, στο μεγάλο οχι . 

Είναι ενα ζεστό κινητό με μικρή αυτονομία και εμπιστεύομαι κ τον Νίκο , εδωσε μια σωστή συσκευή. Απλά αυτή ειναι . 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, georgerapp said:

Αυτο που περιγράφεις φιλε ειναι για πολύ λίγους. Εννοώ το manual σε βίντεο. 

Εγώ πιστεύω οτι σε εσας ίσως πέτυχε, στο μεγάλο οχι . 

Είναι ενα ζεστό κινητό με μικρή αυτονομία και εμπιστεύομαι κ τον Νίκο , εδωσε μια σωστή συσκευή. Απλά αυτή ειναι . 

Εννοείται πως είναι για λίγους, αυτό ακριβώς εννοούσα κι εγώ. 

Λοιπόν, περιμένουμε νέα όταν έρθει το upgrade. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι εδω θα είμαι. Δεν αλλάζω συσκευές ετσι κ αλλιώς. Πάντα τις ψιλό λιώνω χρονικά. 

Πόσο μάλλον αυτό με τόσο δυνατό cpu .

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά Sony. Δεν είχα πρόβλημα με κανένα. Το XZ1 το κράτησα περίπου δύο χρόνια, ευχαριστημένος από την αυτονομία του, με κάμερα αξιοπρεπή, γενικώς αξιόπιστη συσκευή. Το 5 από τις αγαπημένες μου συσκευές, από τις καλύτερες 4G και θα την είχα ακόμη αν υποστήριζε και 5G. Είχα και το 5ii και το άφησα κυρίως επειδή δεν υποστηρίζει VoWifi. Και αυτή όμως τη θεωρώ μία πολύ καλή συσκευή. Πιστεύω ότι η Sony ακολουθεί εσφαλμένη πολιτική στον τρόπο που λανσάρει τις συσκευές της και φυσικά στην κοστολόγησή τους που αποθαρρύνει πολύ κόσμο από την απόκτησή τους και στρέφεται σε άλλες εταιρείες. Αλλά δεν παύουν να είναι ποιοτικότατες συσκευές και με εξαιρετικό περιβάλλον android.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, seranata said:

Το 5 από τις αγαπημένες μου συσκευές, από τις καλύτερες 4G και θα την είχα ακόμη αν υποστήριζε και 5G.

Το 5 ήταν κι εμένα αγαπημένη μου συσκευή. Σκέφτηκα οτι το έδωσα πολύ φθηνά, και έπρεπε να το κρατήσω για δεύτερο. Δεν είχε κάνει κιχ. Αν δεν είχα βρει το 5III στην τρομερή ευκαιρία που το πήρα, ακόμη με εκείνο θα ήμουν. 

Link to comment
Share on other sites

παμε λιγο ακομα . και να με συγχωρειτε , το ειπα θα γινω γραφικος πλεον και ενοχλητικος . 

το xz1 εκανε 650 με lcd και αυτονομια αναπηρη και κακο σημα λογο αλουμινιου . 

το εδωσε η sony 200 σχεδον εναν χρονο μετα , γιατι ηταν για τοσο . οι πρωτοι κατοχοι , ευτυχως λιγοι καθοτι ειναι ξεπεσμενη , σιγουρα δεν θα νιωσανε υπεροχα , εδωσε ΕΝΑ update που δεν εχει γινει ποτε παρα μονο σπανια σε κινητα ΚΑΤΩ των 150 ευρω ενω τα security τα εκοψε επισης εξαιρετικα νωρις γιατι ειναι ασεβαστοι τελευταίοι ρεμουλες που απλα επειδη μπορουν κρατανε το τμημα ζομπι να σπανε πλακα στα συγκριτικα οι υπόλοιποι .

πχ σε ολα τα συγκριτικα το δικο μου εχει την μικροτερη αυτονομια που σε πραγματικες καταστασεις αυτο αυξανει κ αλλο .   

το κινητο που κραταω εκανε 1300 και πλεον ζηταει 1500 . 

το 4αρι βγαζει θολα ο ενας φακος . ναι η οχι ; macro mode εχουν ρε παιδια ; 

θα εχουν δεν μπορει ! 1500 !!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=IyQMf6MAHvs&t=572s

παραπανω ετσι ενα γρηγορο , αυτοματα τραβηξαν οι ανθρωποι . 

για γελια . 

Νικο που εχεις και το pixel πλεον το σακατευει το sony φωτογραφικα ; του σπαει τα γονατα ; οσο νυχτωνει τι μεγαλωνει στην διαφορα τους και πεφτει το φως ; αυτονομια  ; τι τρωει και εκει ; το κλασσικο της πιατο; 

υ.γ και εχω βαλει παρακολουθηση κ στα νηματα με τα νεα κ φημες για τα xperia . 

θα γινω adblock για αυτην . 

δεν ξερω αγγλικα να γραφω καλα , θα ημουν σε ξενογλωσσα reddit κ.α και θα εκοβα κοσμο απο αγορα . 

εδω τοπικα .

1500;

 

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα σου πω αν είσαι ο μόνος με τέτοια θέματα όπως σου απάντησε ο φίλος πιο πάνω, αλλά ότι βγάζει θολά ο ένας φακός στο IV ήταν μόλις βγήκε, έδωσε αναβάθμιση και όλα φτιάξανε.
Σε σχέση με το pixel είναι ότι δεν ζεσταίνεται πράγματι όπως τα Sony σχεδόν καθόλου, είναι το ίδιο γρήγορο όσο το IV σε άνοιγμα apps και σε links και ναι στην φωτογραφία όσο πέφτει η νύχτα η διαφορά είναι χαοτική αλλά και με άλλες συσκευές η διαφορά είναι μεγάλη που υποτίθεται έχουν καλό night mode.
Έχει λίγο oversharpening παραπάνω για τα γούστα μου το pixel αλλά όχι κάτι τρομερό, κάτι που το Sony δεν έχει αλλά διαχείριση HDR το κάνει με κλειστά τα μάτια και το κάνει εύκολα όταν το Sony ζοριζεται.
Ήχος τα ίδια πάνω κάτω.
Δεν έχει sd, δεν έχει υποδοχή για 3,5mm που έχει το Sony, δεν δίνει manual ρυθμίσεις όπως το Sony, αλλά η διαφορά τιμής το κάνει σίγουρα πιο τίμιο από Sony, Samsung και άλλα.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα βιντεάκια πλέον δεν τα βλέπω γιατί έχω καταλάβει τι γίνεται παρά μόνο παρακολούθω 1-2 που είναι σωστοί!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και ναι στην φωτογραφία νιώθω πιο σίγουρος ότι με το pixel την έβγαλα σωστά κι αν δεν την έβγαλα θα με βοηθήσει η Google

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία ;

Pixel ή iv ;

Στα βίντεο στο youtube μια ζωη κλεβουν την sony . 

Την κλέβουν εκει , αλλου , παντού. 

Λετε για αυτο έπιασε πάτο ; 

Οχι οτι κ η ιδια δεν εχει λαδωσει εναν καρο youtubers που ασχολούνται με την εικονα να πουνε για τα manual στις κάμερες μπας κ δωσει κανενα τηλέφωνο σε καποιον που χρησιμοποιεί mirrorless sony . 

Η sony δεν τα κανει αυτα. Επειδη ειναι τιμια την χτυπάνε . 

Ξαφνικα στεναχωρέθηκα. 

Τοσο πολυ στριμωγμένη που δεν εχει βάλει σύστημα για την θερμότητα στον snap όπως έχουν κάνει ολοι . 

Δεν βγαίνει πιθανόν. 

Αλλα ειναι και τσακαλοι , διχως την huawei στην πίτα των ναυαρχιδων τα πηγαν υπέροχα. 

Να μου πεις ποσό κομμάτι ειχε η huawei να δεις να πουλάει!!!

Τα 200 του xz1 που πλήρωσα ηταν ο λόγος που εκανα την παλαβή.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ αφού θεωρείς ότι είναι τόσο τραγικό γιατί δεν το πουλάς ένα 500€ και να πάρεις κάτι άλλο?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω γράψει παραπάνω. 

Ποσοι το έχετε ; 

Μονο εγώ σωστά ; 

Οποτε εγω εχω το μεγαλύτερο δικαίωμα να γράφω σε τουτο το νήμα. 

 

Καντε παράθεση ενα ενα τα λόγια μου κ βγάλτε με λάθος.

Για το xz1 για αυτό. 

Μια μια πρόταση. Εδω λαθος , εκει λάθος. 

 

Υ.γ και να το πούλαγα χθες .....δε θα έφευγα απο τα νήματα. Εδω θα είμαι. 

 

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Εχω γράψει παραπάνω. 
Ποσοι το έχετε ; 
Μονο εγώ σωστά ; 
Οποτε εγω εχω το μεγαλύτερο δικαίωμα να γράφω σε τουτο το νήμα. 
 
Καντε παράθεση ενα ενα τα λόγια μου κ βγάλτε με λάθος.
Για το xz1 για αυτό. 
Μια μια πρόταση. Εδω λαθος , εκει λάθος. 
 
Υ.γ και να το πούλαγα χθες .....δε θα έφευγα απο τα νήματα. Εδω θα είμαι. 
 
Τα νήματα είναι ελεύθερα, άλλο σε ρώτησα, γιατί δεν το πουλάς αφού τυρρανιεσαι

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites


Δεν στο λέει για να μη γράφεις στα νήματα, στο λέει γιατί και εκείνος, όπως κι εγώ, θεωρούμε πως τα θέματα που έχεις με το κινητό είναι γιγάντια, στο σημείο που (μαλλον) η συσκευή σου είναι ελαττωματική. Πάει αυτό. 

Για το XZ1 έχεις απόλυτο δίκιο ΓΙΑ ΤΑ UPDATES , απο την δική μου εμπειρία. Ακόμη ζει και βασιλεύει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Ποιο κινητό του 2017 ανταποκρίνεται σαν day 1; και ας έχει και το επόμενο android version. 


Σε αυτό το βίντεο :https://m.youtube.com/watch?v=yVbf3pHFzXQ&feature=youtu.be

Θέλω να δεις ποια εταιρεία κοροϊδεύει τον καταναλωτή για την κάμερα και ποια οχι. Η Sony δε σου είπε ποτέ οτι θα σου δώσει την καλύτερη Auto κάμερα. Πάντα σου δίνει κάτι που ο υπόλοιπος ανταγωνισμός, ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ, δεν σου δίνει. Και τι εννοώ :

Ενα ΕΛΑΦΡΥ διαμάντι 8 χιλιοστών στα οποία 8 χιλιοστά έχουν χωρέσει και θύρες ακουστικών και μνήμης, με κάμερες να τραβανε συνεπές 120frames ώστε να σου είναι πρακτικά χρήσιμο το βίντεο, έστω και για 15 λεπτά (αναλύει περισσότερα το βίντεο). ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ (το υπερ αχρειαστο και ενοχλητικό) NOTCH στην οθόνη. Η οθόνη 4Κ 120fps HDR. Υπάρχει άλλο κινητό στην αγορά με μια τέτοια;

Δεν κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, αλλα δε μου αρέσουν και οι ανακρίβειες(για ακόμη μια φορά,λέγοντας ανακρίβειες δεν σε θεωρώ τρελό, θεωρώ ότι έχεις μια ελαττωματική συσκευή στα χέρια σου και βάσει αυτής κρίνεις και συγκρίνεις) 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν πουλαω ποτε τίποτα εγώ Νίκο. 

Ποτε τίποτα. 

Τα χαρίζω ή περνάνε στην οικογένεια. 

Κινητά , ηχεία , ποδήλατα κ ότι βάλει ο νους σου . 

Για αυτό. 

Ή τα σπάω.

Έχει τύχει και αυτό. 

Σε κινητό παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...