Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 2 μήνες περίπου είχα στείλει το τηλέφωνο στο service, γιατί είχε χαλάσει η κάμερα. Μου έκαναν τότε αντικατάσταση συσκευής.

Είχα αγοράσει το IV και όπως καταλαβαίνετε το III το είχα στο κουτί του. (Συσκευή αντικατάσταση με ζελατίνα, κουτί και καλώδια - φορτιστής από το παλιό)

Τώρα που το σεταρα για να το πάρει η σύζυγος μου δεν μου κάνει update σε android12. Δεν βρίσκει λέει καμία νέα ενημέρωση. Ούτε από το PC που εγκατέστησα το Xperia companion, αλλά ούτε από την συσκευή να βρει νέο λογισμικό.

Αυτή την στιγμή φοράει την 61.0.A.14.3

Τι λέτε να φταίει;

Καμιά άλλη ιδέα. Μήπως θέλει το χρόνο του;

Μήπως είναι πηραγμένο το bootloader, και δεν κάνει ota.

Drm keys; Μου γραφει live

Από την άλλη όμως κατέβηκε η καινούργια newsuite έκδοση,support.

 

Edited by octopus
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, octopus said:

Πριν 2 μήνες περίπου είχα στείλει το τηλέφωνο στο service, γιατί είχε χαλάσει η κάμερα. Μου έκαναν τότε αντικατάσταση συσκευής.

Είχα αγοράσει το IV και όπως καταλαβαίνετε το III το είχα στο κουτί του. (Συσκευή αντικατάσταση με ζελατίνα, κουτί και καλώδια - φορτιστής από το παλιό)

Τώρα που το σεταρα για να το πάρει η σύζυγος μου δεν μου κάνει update σε android12. Δεν βρίσκει λέει καμία νέα ενημέρωση. Ούτε από το PC που εγκατέστησα το Xperia companion, αλλά ούτε από την συσκευή να βρει νέο λογισμικό.

Αυτή την στιγμή φοράει την 61.0.A.14.3

Τι λέτε να φταίει;

Καμιά άλλη ιδέα. Μήπως θέλει το χρόνο του;

Μήπως είναι πηραγμένο το bootloader, και δεν κάνει ota.

Drm keys; Μου γραφει live

Από την άλλη όμως κατέβηκε η καινούργια newsuite έκδοση,support.

 

Αν το πήρες μεταχειρισμένο, και πιστεύεις οτι έχει πειραγμένο bootloader, πάτα στο dialer των κλήσεων :  *#*#7378423#*#*

Μετά service info και μετά configuration. 

Αν είναι κλειδωμένο , δοκιμασε μια επαναφορά απο το κινητό και μετά να ξανα ψάξει τις αναβαθμίσεις 

EDIT : από αντικατάσταση λες εσύ, μεταχειρισμένο λέω εγώ. Ο,τι να'ναι. Δικό μου λάθος. 

Edited by Zouk Ju
Link to comment
Share on other sites

Έγινε αντικατάσταση από το επίσημο service.

Είχε και ζελατίνα η οθόνη όπως το αγοράζει κανείς. Υποθέτω 99% καινούργιο είναι.

Αυτό γράφει στο service info -  configuration:

Rooting status:

Bootloader unlock allowed:Yes

Security Configuration:

Live

Ακριβώς τα ίδια μου γράφει και το IV.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, octopus said:

Έγινε αντικατάσταση από το επίσημο service.

Είχε και ζελατίνα η οθόνη όπως το αγοράζει κανείς. Υποθέτω 99% καινούργιο είναι.

Αυτό γράφει στο service info -  configuration:

Rooting status:

Bootloader unlock allowed:Yes

Security Configuration:

Live

Ακριβώς τα ίδια μου γράφει και το IV.

Αρα είσαι ΟΚ απο bootloader. Δοκίμασε αυτό που σου είπα και ενημέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, octopus said:

Έχω κάνει 3 φορές hard reset volume up και power, το κλασσικό. Αλλά τίποτα

Θα μιλήσω από Δευτέρα με το service πάλι, αν δε βρω άκρη.

Το πιο πιθανό θα σου πουν να το πας εκεί. 

Μπορείς και με flashtool να περάσεις το firmware που θέλεις, βάσει region. Νομίζω έχουν πλέον ενσωματωμένο το xperiFirm. Έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω, αλλα ποτέ δεν ήταν κάτι δύσκολο. 

https://developer.sony.com/develop/open-devices/get-started/flash-tool/download-flash-tool/

 

Edit :Απορώ όμως γιατί να μη σε αφήνει.

Edited by Zouk Ju
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 12:23 ΠΜ, Zouk Ju said:

Το πιο πιθανό θα σου πουν να το πας εκεί. 

Μπορείς και με flashtool να περάσεις το firmware που θέλεις, βάσει region. Νομίζω έχουν πλέον ενσωματωμένο το xperiFirm. Έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω, αλλα ποτέ δεν ήταν κάτι δύσκολο. 

https://developer.sony.com/develop/open-devices/get-started/flash-tool/download-flash-tool/

 

Edit :Απορώ όμως γιατί να μη σε αφήνει.

Το link που έδωσες είναι για ξεκλειδωτο bootloader, και το πρόγραμμα λέγετε Emma.

Σε αυτό το πρόγραμμα μου έβγαλε κλειδωμένο τον bootloader. Προσπάθησα και μέσω του Xperia companion από 2 υπολογιστές με error.

Στο XDA βρήκα έναν ωραίο οδηγό για φλασαρισμα με κλειδωμένο bootloader.

https://forum.xda-developers.com/t/flashing-a-xperia-1-iii-without-unlocking.4326235/

Έτσι πέρασα χωρίς πρόβλημα την τελευταία έκδοση 61.1.Α.11.36

Τώρα όσο αναφορά αν έχω χάσει το OTA (over the air) ,θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, octopus said:

Το μήνυμα που είχε βγάλει το companion είναι στην φωτό20220912_175525.thumb.JPG.28b1a3adde18d49fa8cc12a51559fbca.JPG

Με το NewFlasher (που είναι η εξέλιξη του Flashtool που σου έλεγα, μάλλον; ) ίσως εγκαταστάθηκαν και drivers στο PC για το κινητό, που μπορεί να έλειπαν. Θυμάμαι να είχα παρόμοια θέματα σε εποχή Xperia S, και μόλις έκανα εγκατάσταση Flashmode και Fastboot drivers εκ νέου , ξαφνικά όλα ρολόι.

Αλλα αν ήταν αυτό το πρόβλημα, γιατί δεν σε άφηνε να κάνεις την αναβάθμιση OTA? 

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχασες το OTA με κλειδωμένο Bootloader. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή την απορία έχω γιατί;;;;;;

Αποθηκευσα το log του newflasher.

Αν έχετε χρόνο δείτε το αν βλέπετε κάτι περίεργο.

Όλα δείχνουν οκ εκτως στο τέλος λέει κάτι για unknown από την παλιά rom

=========== FIRMWARES HISTORY LOG =============
NEW_VERSION: erased_user_data:true, variant:user,
s1boot_version:1322-1669_X_Boot_SM8350_LA1.0_R_31, cdf_version:Unknown: Sep 14
2021/17:28:16, fs_version:Unknown: Sep 14 2021/17:28:16, sw_version:61.0.A.14.3

newflasher_log.pdf

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 1:10 ΠΜ, octopus said:

Και εγώ αυτή την απορία έχω γιατί;;;;;;

Αποθηκευσα το log του newflasher.

Αν έχετε χρόνο δείτε το αν βλέπετε κάτι περίεργο.

Όλα δείχνουν οκ εκτως στο τέλος λέει κάτι για unknown από την παλιά rom

=========== FIRMWARES HISTORY LOG =============
NEW_VERSION: erased_user_data:true, variant:user,
s1boot_version:1322-1669_X_Boot_SM8350_LA1.0_R_31, cdf_version:Unknown: Sep 14
2021/17:28:16, fs_version:Unknown: Sep 14 2021/17:28:16, sw_version:61.0.A.14.3

newflasher_log.pdf 98 kB · 1 download

Δεν ξέρω απο logs να διαβάζω και πολλά πράγματα να σου πω την αλήθεια... 

Ωστόσο αν θυμάμαι καλα, επειδή πάει και λίγος καιρός απο Xperia S, όταν φλασαρα κάποια rom, πάντα στο Flashtool εμφάνιζε κάτι στο τέλος τύπου 'fail' και η απάντηση που μου δίνανε ήταν 'απλα αγνόησε το αν το κινητό σου έκανε reboot μετά το άνοιγμα.' 

Το θέμα με εσένα δεν είναι το φλασαρισμα της rom, μιας που θα δούλευε στάνταρ αυτή η μέθοδος. Το θέμα είναι γιατί δεν σε άφηνε OTA να το κάνεις. Σπαζοκεφαλιά... 

Edited by Zouk Ju
Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2022 at 1:46 ΜΜ, georgerapp said:

Φιλε μου άνοιξα κ έπαιξα ενα στατικό παιχνίδι "nfs studio" λέγεται, που περνάς σποιλερ κ τέτοια σε αμάξια για 18 λεπτά με τα παιδιά μου κ έφυγε 20% κάτω, τωρα ειμαι 40% ετσι απλα . Σου λέω έγραψα το πανω σχόλιο στα 70% ενω ήμουν 80% πριν 10 λεπτά απο το σχόλιο όπως έγραψα. 

Browsing μόνο κ οτι ειπα από παιχνίδι χαλαρό. 

Ποια μέρα!!!!!!!!!!

Είναι τραγωδία. 

Ασε κ το ειχα ξεχάσει. 

Τι ηθελα κ άρχισα να γράφω πάλι εδώ;

Αυτό το κινητό θελω να το ξεχάσω κ ας το κρατάω στα χέρια μου . 

Οκ εχει κ καλα πράγματα επάνω του . 1300 το δίνανε !!!!!

Πω πω πω !!!!! Να το είχα πάρει τοσο !!!!!! 

Για κλάματα. 

 

Μίλαγα πάλι σήμερα με το παιδί που σου έλεγα(που έχει κι εκείνος το ίδιο κινητό με εσένα). Όταν του περιέγραψα την κατανάλωση, γέλασε, είπε 'lol, that's not normal', και κατέληξε σε 3 πράγματα :

1) οτι λες ψέματα ώστε να πάρεις views, και του εξήγησα οτι δεν είναι αυτή η περίπτωση, μιας που γουστάρεις το κινητό και εύχεσαι να ήταν όλα διαφορετικά γιατί σου αρέσει η κατασκευή/αίσθηση του

2) Η μπαταρία σου έχει πρόβλημα. Ακόμη και με το bloatware που έχει η συσκευη σου σαν stock, δεν δικαιολογεί την κατανάλωση που έχεις. 

3) έχεις malware στη συσκευή σου. 

Ή συνδυασμός 2+3. Η γνώμη μου είναι να μην το αφήσεις έτσι. Γιατί είναι πολύ κρίμα εφόσον είσαι στην εγγύηση και μπορείς να χαρείς το κινητό με λίγη ταλαιπωρία, να μην το κάνεις. Βγάλε screenshots απο γεμάτα φορτισματα,και δείξτους τα όταν το πας στη Sony. Ή ρώτα τους πέρα απο έλεγχο που θα κάνουν, τι χρειάζεται να τους πας σαν αποδεικτικό ώστε να στο αντικαταστήσουν. 

Edited by Zouk Ju
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει ενα φουλ φορτισμα κ να το φθάσω μεχρι το 20% γιατί σε μερικά θέματα ειμαι τρομερά πέρα βρέχει, μου το εχει πει κ φιλος μου να το κάνω να δει πόση οθόνη βγάζω. 

 

Εγω μάλλον κατάλαβα τι παίζει. Η μπαταρία πέφτει πολύ στο νησί που ήμουν . 

Για διακοπες 10 ημέρες κ ενα σ.κ που πήγα κ τσαντιστηκα πάλι κ έγραψα το τελευταίο σχόλιο. 

Μάλλον ειναι το σήμα , προσπαθεί για να πιάσει κ εχει απώλεια στην μπαταρία. 

 

Παρόλα αυτα πρεπει να κάνω αυτο που ειπες. 

Το κινητό με απογοήτευσε με το προηγούμενο update που ειχε κ οπότε μου σπάει νεύρα μπαίνω κ το γράφω πλέον. 

 

Δεν έχω δώσει το κινητό γιατί. 

Θα ρωτήσει καποιος . 

Μου αρέσει η φωτογραφία λίγο. 

Έχει καλούς φακούς. 

Αλλου δε θα τους βρω , παρα μονο σε ναυαρχίδες, οπως ειναι κ αυτό. 

Τρομερή οθόνη ήχο ταχύτητα. 

Αυτα δεν τα βρίσκεις φθηνά. 

Οπότε έχω ανάμεικτα συναισθήματα κ προχωράω. 

Εχω στο πλανο αλλαγη μπαταρίας πριν λήξη η εγγύηση. 

Για να παει αβαδιστα κ άλλα χρόνια μπροστά κ να του ρίξουν κ μια τελευταία ματιά εαν δουν κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, georgerapp said:

Δεν εχω κανει ενα φουλ φορτισμα κ να το φθάσω μεχρι το 20% γιατί σε μερικά θέματα ειμαι τρομερά πέρα βρέχει, μου το εχει πει κ φιλος μου να το κάνω να δει πόση οθόνη βγάζω. 

 

Εγω μάλλον κατάλαβα τι παίζει. Η μπαταρία πέφτει πολύ στο νησί που ήμουν . 

Για διακοπες 10 ημέρες κ ενα σ.κ που πήγα κ τσαντιστηκα πάλι κ έγραψα το τελευταίο σχόλιο. 

Μάλλον ειναι το σήμα , προσπαθεί για να πιάσει κ εχει απώλεια στην μπαταρία. 

 

Παρόλα αυτα πρεπει να κάνω αυτο που ειπες. 

Το κινητό με απογοήτευσε με το προηγούμενο update που ειχε κ οπότε μου σπάει νεύρα μπαίνω κ το γράφω πλέον. 

 

Δεν έχω δώσει το κινητό γιατί. 

Θα ρωτήσει καποιος . 

Μου αρέσει η φωτογραφία λίγο. 

Έχει καλούς φακούς. 

Αλλου δε θα τους βρω , παρα μονο σε ναυαρχίδες, οπως ειναι κ αυτό. 

Τρομερή οθόνη ήχο ταχύτητα. 

Αυτα δεν τα βρίσκεις φθηνά. 

Οπότε έχω ανάμεικτα συναισθήματα κ προχωράω. 

Εχω στο πλανο αλλαγη μπαταρίας πριν λήξη η εγγύηση. 

Για να παει αβαδιστα κ άλλα χρόνια μπροστά κ να του ρίξουν κ μια τελευταία ματιά εαν δουν κάτι άλλο.

Δε νομίζω ότι φταίει το σήμα. Στο νησί που ήμουν διακοπές, δεν υπήρχε καν κεραία για σήμα στις παραλίες για κλήσεις να καταλάβεις. Παρόλα αυτά και μουσική άκουγα, και φωτο/βίντεο έβγαζα και δεν είχα πρόβλημα με τη μπαταρία. Στο λέω αυτό για να σε σπρώξω προς το σέρβις. 

Αλλα πρώτα κάνε ενα κόπο και ανέβασε ενα screenshot από ένα φουλ γέμισμα. Αν είναι όντως η μπαταρία το πρόβλημα, θα φανεί και σε περιοχές που η συσκευη βρίσκει κανονικά σήμα. 

Link to comment
Share on other sites

120hz οθόνη, τίποτα το ιδιαίτερο, βίντεο εξαιρετικά λίγο, καθόλου παιχνίδι. 

Το browsing έγινε έξω που ειχα παει με τα παιδιά για μπάνιο, υπό σκιά όμως, ποτέ δεν χρησιμοποίησα κινητά μου σε απευθείας καλοκαιρινό ήλιο .

Επισης καθόλου κάμερα η οποία ειναι ενεργοβορα . 

 

 

Εάν ανοίξεις κάμερα εξω καλοκαίρι μέρα δεν βγάζεις, οπως δεν έβγαλα κ τώρα. 

Δηλαδή μονοήμερο διακοπες δεν κάνει. Θες power bank . 

Η οθονη κ ο χρόνος της μπορει να μειωθεί δραματικά υπο άλλη χρήση. 

 

Το τεστ παραπάνω ειναι ιδιαίτερα ευκολο . 

Και φυσικά ειναι κατα την γνωμη το max που δινει το κινητό αυτό. 

Μπορεί κ παραπάνω εαν κανεις απλα browsing μεσα στο σπίτι με WiFi. Στα πιπουλα που λεμε . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, κάνε μια διαγραφή cache στις υπηρεσίες Google play γιατί απο ότι βλέπω δουλεύουν υπερωρίες, επίσης χρόνος ομιλίας δεν έχει?
Τέτοιο παράπονο για μπαταρία στο 1iii δεν έχω ξαναδιαβάσει, για το 1ii κατά καιρούς ναι!


Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι , δεν μιλάω εγω στο τηλέφωνο. Ενα ναι οχι κ κανα 2 λέξεις ακομα . Σημερα δε ούτε κλίση δεν έγινε. 

Τι γίνεται με τις υπηρεσίες ; 

Γιατι ειναι αναμμενες 18 ωρες μη τους γ......!!!! 

Μονο cache να κάνω ; 

Link to comment
Share on other sites

Οχι , δεν μιλάω εγω στο τηλέφωνο. Ενα ναι οχι κ κανα 2 λέξεις ακομα . Σημερα δε ούτε κλίση δεν έγινε. 
Τι γίνεται με τις υπηρεσίες ; 
Γιατι ειναι αναμμενες 18 ωρες μη τους γ......!!!! 
Μονο cache να κάνω ; 
Για αρχή ναι, το κάνεις επανεκκίνηση και το παρακολουθείς!
Είμαι σχεδόν 99% ότι το κινητό στο έδωσα άψογο με μπαταρία που δεν ήταν ταλαιπωρημένη.
Δεν παίζω παιχνίδια, δεν φορτιζα ανοιχτό ποτέ, δεν το άφηνα κάτω από 20 με 15% να πέσει.
Μου φαίνεται πάρα πολύ παράξενο.
Είχα 5:00 ώρες sot, με 2 ημέρες ανοιχτό και τηλεφωνικές κλήσεις πάνω από 2:00 ώρες με Bluetooth ανοιχτό όλη την ώρα!

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου τώρα με το 1 iv το έχω το τηλέφωνο από την τελευταία φόρτιση 1 ημέρα ανοιχτό, 15 ώρες καί 42 λεπτά καί γράφει για το Google play υπηρεσίες λιγότερο από 1 λεπτό λειτουργία στο παρασκήνιο από την τελευταία φόρτιση.

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, είναι τραγικό, νομίζω. Δεν το λέω με σιγουριά, γιατί ΔΕΝ δουλεύω με 120Hz το Xperia 5 III μου,ώστε να έχω μέτρο συγκρισης, (εννοείται λαμβάνω υπόψιν την διαφορά της 4K οθόνης). Να σου προτεινα και ένα εντελώς clean install απο Xperia Companion? Δε ξέρω αν και πόσο πολύ μπορεί να βοηθήσει. 

Τραγικό είναι επίσης οτι μόλις πρόσεξα πως κι εμένα δουλεύουν υπερωρίες τα google play services και δεν εχω ιδέα γιατί. Καθάρισα cache έκανα και μια επανεκκίνηση και βλέπω κι εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, guy_fawkes said:

Για αρχή ναι, το κάνεις επανεκκίνηση και το παρακολουθείς!
Είμαι σχεδόν 99% ότι το κινητό στο έδωσα άψογο με μπαταρία που δεν ήταν ταλαιπωρημένη.
Δεν παίζω παιχνίδια, δεν φορτιζα ανοιχτό ποτέ, δεν το άφηνα κάτω από 20 με 15% να πέσει.
Μου φαίνεται πάρα πολύ παράξενο.
Είχα 5:00 ώρες sot, με 2 ημέρες ανοιχτό και τηλεφωνικές κλήσεις πάνω από 2:00 ώρες με Bluetooth ανοιχτό όλη την ώρα!

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

νικο δεν σε κατηγορω , ξερω πολυ καλα οτι αν προσεχες τον εαυτο σου οπως τα κινητα σου θα λεγανε ολοι καλως τον μπεμπη τον καλοζωισμενο ! 

δεν ξερω τι του κανω εγω ! βασικα τα google δεν χτυπησαν την μπαταρια , ενα μικρο ποσοστο εχουν ουτε ξυπνησαν κατι αλλο ετσι ωστε να φανει στα στατιστικα , επισης δεν πεφτει οταν ειναι κλειστο , αρα δεν εχω drain .

απο εκει κ περα οταν ζεσταινετε πεφτει η μπαταρια , και ειναι φυσιολογικο , δεν γινετε να νιωθεις την θερμα μεσα απο χοντρη spigen και να περιμενεις να μην το δεις στην μπαταρια . 

εμενα η ζωη μου παει οπως ειναι ο καιρος εξω , δεν ειμαι στα 35αρια κ 40αρια για βολτα κ ενα μπανιο , ζω σε αυτα , οπως κ στο κρυο αντιστοιχα , το κινητο το πηρα μεσα στο καλοκαιρι , δεν εχει δουλεψει σε σωστες θερμοκρασιες , εκτος απο το σπιτι .

ειναι ενα ζεστο κινητο , αυτο ειναι δεδομενο , σε συνδιασμο με το καλοκαιρι στο συνεργειο με στεγη λαμαρινα φευγει η μπαταρια νερο . 

σημερα που εκανα το τεστ , χαλαρο μεν , αλλα εξω δεν .

οσα κινητα ζεσταινονται οι χρηστες διαμαρτυρονται για την αυτονομια , γινετε πχ στο s22u .

αυτο που ξερω οτι δεν νιωθει ειναι το s21u για παραδειγμα , αυτο πραγματι ειναι παντα δροσερο κ αντιστοιχα η μπαταρια του . 

 

εγω εκει εχω παραπονο πλεον , ζεσταινετε , τον χειμωνα θα ειναι πολυ καλυτερα , ειναι κυρια πως να το πω , μια μημου απτου κυρια !

και ειναι τυχερο που επεσε σε εμενα , σε καποιον που τραβαει βιντεο για καλαμπουρι η σε gamer θα ειχε την ειδοποιηση για θερμοκρασια ετοιμη με το bootαρισμα .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου , μπαταρία σταθερά άθλια, σημα αν και cosmote με βάση διπλανά κινητά κακό .

Το android 13 θα το πάρουμε εμεις ή θα παίξει μπαλα οπως το xz1 ; 

Ετσι κ αλλιώς ψιλοκλειστη είναι η εταιρεία. 

@terry39 λείπεις, γυρνά πίσω , αφησε το iphone .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...