Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε λέω να μη συμμετέχει ο άνθρωπος, απλώς άλλα τα προβλήματα στο ένα μοντέλο, άλλα (αν υπάρχουν) στο άλλο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Just now, seranata said:

Δε λέω να μη συμμετέχει ο άνθρωπος, απλώς άλλα τα προβλήματα στο ένα μοντέλο, άλλα (αν υπάρχουν) στο άλλο.

Στην συγκεκριμένη ήταν (αν τελικά λύθηκαν με το update) ακριβώς ίδια! Όσον αφορά την υπερθέρμανση που έχει το 1 III, ενώ το 5III μου όχι, πολύ πιθανό να οφείλεται στα διαφορετικά specs τους. Γιαυτό κι εγώ αναφέρω το πως χρησιμοποιώ το δικό μου, ώστε να βοηθήσω τους υπόλοιπους να καταλήξουν στο τι το προκαλεί. Επειδή, κατά τα αλλα, είναι πανομοιότυπα κινητά. 

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι εκπληκτικό,προσωπικά δεν είχα αντιμετώπισει ποτέ κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης η  φριζαρισματος η έστω το παραμικρό lag και το κινητό το λιωνω.Από τότε που λύθηκε και το πρόβλημα με τις κλήσεις,τα δεδομένα και το wifi πλέον, δεν έχω κανένα μα κανένα παράπονο και εάν επέλεγα καινούρια συσκευή πάλι αυτήν θα επέλεγα.Ισως το μόνο πλυν στα δικά μου μάτια και για την δική μου χρήση είναι ότι λίγο υστερεί η  φωτεινότητα της οθόνης κάτω από  φουλ ηλιο.Κατα τα άλλα μιλάμε για κινητάρα.

Edited by dummymarrow59
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dummymarrow59 said:

Το τηλέφωνο είναι εκπληκτικό,προσωπικά δεν είχα αντιμετώπισει ποτέ κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης η  φριζαρισματος η έστω το παραμικρό lag και το κινητό το λιωνω.Από τότε που λύθηκε και το πρόβλημα με τις κλήσεις,τα δεδομένα και το wifi πλέον, δεν έχω κανένα μα κανένα παράπονο και εάν επέλεγα καινούρια συσκευή πάλι αυτήν θα επέλεγα.Ισως το μόνο πλυν στα δικά μου μάτια και για την δική μου χρήση είναι ότι λίγο υστερεί η  φωτεινότητα της οθόνης κάτω από  φουλ ηλιο.Κατα τα άλλα μιλάμε για κινητάρα.

Υποθέτω μιλάς για το 1 III τώρα. Και να υποθέσω οτι το χρησιμοποιείς με 120hz και 5G ανοιχτά; 

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2022 at 2:30 ΜΜ, georgerapp said:

Ενα bug που δειχνει να υπάρχει ακομα , για τα αλλα θα δείξει , ειναι το να παγώνει. 

Το κανει στο τελος μιας κλίσεις. 

Δεχθηκα μια κλίση κ όταν τέλειωσε 20" περίπου μίλησα το κινητό πάγωσε. 

 

Το εχει ξανα κανει . 

 

Παγώνει κ μένει νεκρό. 

Με power button κ up volume κανει restart . 

Καλησπέρα Φιλέ μου. Έχουμε Δύο Xperia 1 - III αγορασμένα από Sony Center Γλυφάδας πριν από κάνα εξάμηνο. Αντιμετωπίζαμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το πάγωμα μετά τις κλήσεις... Πριν λίγες μέρες, πήραμε το Sony Update αμέσως μόλις ήταν αυτό διαθέσιμο: 61.1.Α.9.219 Release keys και έπειτα τις ενημερώσεις του Play Store. Όπου περιείχε μία ενημέρωση για το Τηλ.Google & μία τις Επαφές. Μετά από αυτά και στις δύο συσκευές μέχρι στιγμής ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΩΛΗΣΕΙ!!! YES!!! RUNNING UP TIME: 147.36.20. Δείχνει να έχει λυθεί οριστικά. Είμαστε ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΑΡΑ ΑΥΤΗ!!! Georgerapp κάνε τα παραπάνω και ενημέρωσε εάν σε βοήθησα. Καλή Επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ThanosB75 said:

Καλησπέρα Φιλέ μου. Έχουμε Δύο Xperia 1 - III αγορασμένα από Sony Center Γλυφάδας πριν από κάνα εξάμηνο. Αντιμετωπίζαμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το πάγωμα μετά τις κλήσεις... Πριν λίγες μέρες, πήραμε το Sony Update αμέσως μόλις ήταν αυτό διαθέσιμο: 61.1.Α.9.219 Release keys και έπειτα τις ενημερώσεις του Play Store. Όπου περιείχε μία ενημέρωση για το Τηλ.Google & μία τις Επαφές. Μετά από αυτά και στις δύο συσκευές μέχρι στιγμής ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΩΛΗΣΕΙ!!! YES!!! RUNNING UP TIME: 147.36.20. Δείχνει να έχει λυθεί οριστικά. Είμαστε ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΑΡΑ ΑΥΤΗ!!! Georgerapp κάνε τα παραπάνω και ενημέρωσε εάν σε βοήθησα. Καλή Επιτυχία.

Τέλεια που το επιβεβαιώνεις κι εσύ!  Σχεδόν όλο το νήμα το γεμίσαμε να βρούμε αν όλοι αντιμετωπιζαμε το ίδιο, και αν τελικά λύθηκε. Είναι ίσως η καλύτερη σειρά της Sony τελικά... 

Link to comment
Share on other sites

Τις έκανα ,ηθελε ενημερώσεις σε αυτα που είπατε. 

Ωραία!!! 

Το κινητό δουλεύει πολύ καλύτερα μετα την ενημέρωση, περα από εκείνο το πάγωμα που ειπα κ ισως να μην ξανά δω. 

Ευχαριστώ παιδιά, θα μιλησουμε να δουμε . 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την Sim πριν λίγο σε iphone 13 και κατευθείαν έπιασε 5G. Οπότε στάνταρ δουλεύει και αυτό για όσους έχουν αμφιβολίες 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, georgerapp said:

Το εχουν κάνει πολλοί, για να βλεπεις ποσο κοπριτες ειναι εκει που καλέσες . Μερικες ρυθμίσεις θα στέλνανε .

Δεν μπήκα καν στον κόπο να πάρω τηλ. Δε κατηγορώ τα παιδιά στα τηλέφωνα, γιατί και αυτοί μπορεί να έχουν εντολές και να είναι με τα χέρια δεμένα (ή ακόμη να είναι κάποιος απο πάνω τους την ώρα της κλήσης). Οι απατεώνες είναι αυτοί που παίρνουν την απόφαση. Εγώ αν ήμουν υπάλληλος πχ και ερχόταν στο μαγαζί κάποιος θα του έλεγα αφήστε μου τη sim σας να δω τι μπορώ να κάνω για 5 λεπτά, αν και όσο με έπαιρνε να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση Google play store έχετε?

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα bug της google όπου υπάρχει σε πολλές συσκευές (Sony,Samsung,xiaomi etc) οπού έχει χαθεί η χειροκίνητη ενημέρωση του google play store και για αυτό ρώτησα για να δω σε ποια είστε.Στην ίδια είμαστε λοιπόν!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πάει ζάχαρη. 

Όλα δείχνουν κακό προηγούμενο update που εκανε την συσκευή να εχει τα οποία πρόβλημα μας κούρασαν κ απογοήτευσαν. 

Δεν εχει ξανά παγώσει, εκανα τα up date μεσο του store που μου είπατε.

Link to comment
Share on other sites

αντε γιατί με στεναχώρησες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zouk Ju said:

Όλα τέλεια παιδιά... Έρχεται και καινούριο xperia 1 Σεπτεμβρίου για όσους δε τα είδατε ακόμη... 

Xperia 5 iv έρχεται!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και πάλι. Στο Xperia 5 III, το πρόβλημα με τις κλήσεις έχει λυθεί κανονικά. Έχω ενα μήνα περίπου που δεν έχω χάσει κλήση. Δεν ξέρω για εσάς. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το πάγωμα ύστερα απο κλίση συνεχίζει να το κανει . 

Αφου ο terry κατάφερε κ το ξεφορτώθηκε παλι καλα να λέει. 

Έφυγε κ να μην ξανά κοιτάξει πίσω. 

Ειναι που εχει πεσει στα δικα μου χέρια που ειμαι ο πιο light χρήστης εκεί έξω αλλιώς ειναι να το κλαινε οι ρέγγες.

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2022 at 6:59 ΜΜ, georgerapp said:

Αφου ο terry κατάφερε κ το ξεφορτώθηκε παλι καλα να λέει. 

Λυπάμαι που διαβάζω ότι  συνεχίζει να έχει θέματα, από το unboxing λέω πάλι καλά που έφυγα από το xperia κι όσο περνάει ο καιρός χαίρομαι επί 100! Ειδικά όταν το απλο 13αρι με ίδια χρήση (και περισσότερη επειδή δουλεύει 100% η συσκευή ) το δουλεύω με 1 φόρτιση κάθε 1.5 με 2 μέρες!! ενώ το 1iii ήθελε μέχρι το βράδυ φόρτιση 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, terry39 said:

Λυπάμαι που διαβάζω ότι  συνεχίζει να έχει θέματα, από το unboxing λέω πάλι καλά που έφυγα από το xperia κι όσο περνάει ο καιρός χαίρομαι επί 100! Ειδικά όταν το απλο 13αρι με ίδια χρήση (και περισσότερη επειδή δουλεύει 100% η συσκευή ) το δουλεύω με 1 φόρτιση κάθε 1.5 με 2 μέρες!! ενώ το 1iii ήθελε μέχρι το βράδυ φόρτιση 

 

Δεν εχει κάτι το σπουδαίο τώρα. 

Απλά φριζαρει αραιά κ που , κάτι παίζει με τους αισθητήρες κ γκαβωνει η οθόνη. 

Αν κ δουλεύουν καλα στα τέστ που κανω μεσα απο την εφαρμογή "υποστήριξη" . 

Απλα ειναι μια ζεστή συσκευή με κακό επεξεργαστή κ αν εχεις ανοιχτά τα 120hz ουτε μερα δε θα βγαζει σε μερικα χέρια. 

Και το s22u τα ιδια σκ@τ@ βγηκε φέτος. 

Κ αυτή η sammy το s21u με τον exynos εβγαλε καλο , οτι εβγαζε κ αυτή κουσουρια ειχε . 

Εκανες καλα που πηγες στο iphone .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, terry39 said:

Λυπάμαι που διαβάζω ότι  συνεχίζει να έχει θέματα, από το unboxing λέω πάλι καλά που έφυγα από το xperia κι όσο περνάει ο καιρός χαίρομαι επί 100! Ειδικά όταν το απλο 13αρι με ίδια χρήση (και περισσότερη επειδή δουλεύει 100% η συσκευή ) το δουλεύω με 1 φόρτιση κάθε 1.5 με 2 μέρες!! ενώ το 1iii ήθελε μέχρι το βράδυ φόρτιση 

Πραγματικά ξενέρωμα. Αν είχες το 5 III, θα είχες χαρεί τόσο πολύ με το update που έλυσετο πρόβλημα με τα δεδομένα και τις κλήσεις.

Άσε που δεν το έχω νοιώσει ζεστό ποτέ.

Στις διακοπές(20 Αυγούστου) μετά απο κανα τέταρτο-εικοσάλεπτο που έπαιζα με την κάμερα κάτω από τον ήλιο, μου έβγαλε ειδοποίηση οτι η θερμοκρασία αυξήθηκε, χωρίς να μου το διακόψει ωστόσο. Δεν έφτασε καν δηλαδή σε εκείνο το σημείο. Και η μπαταρία είναι κορυφή. Με τη δική μου χρήση βγαίνει 2ημερο, άλλο που εγώ το φορτίζω κάθε βράδυ για να είμαι έτοιμος... 

Edited by Zouk Ju
Link to comment
Share on other sites

Στο 1iii δεν κρατάει η μπαταρία. 

Τωρα εδω εχω αραξει κ ειμαι chrome ειδα ενα video youtube με δεδομένα κ έφυγε ενα 10% κατω στο τέταρτο. 

Μιλαμε για καλαμπουρι. 

Συνεχίζω να μην την προτείνω σε οποιον τυγχάνει να διαβάζει. 

Και γενικα την sony δηλαδή. 

Δεν ξερω τι κάνουν οι άλλοι, εγω 3 sony μαζι με αυτο ειχα . 

Έχω άποψη, και είναι σωστή, δεν έχω λόγο να την κακολογησω, το αντίθετο βασικά.

Πάντα όχι 120hz ! 

Δεν θα κάθομαι να κυνηγάω τις μπριζες με δαυτο . 

Είπαμε κουτσό άλογο.

Ναυαρχίδα..... αλλά γέρνει,με κλίση!!!

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, georgerapp said:

Στο 1iii δεν κρατάει η μπαταρία. 

Τωρα εδω εχω αραξει κ ειμαι chrome ειδα ενα video youtube με δεδομένα κ έφυγε ενα 10% κατω στο τέταρτο. 

 

 

Πάντα όχι 120hz ! 

Φίλε, ουαου. Θα ρωτήσω και σε ενα server στο discord που έχουν τη συσκευή κάμποσοι, να δω τι θα μου πουν κι εκείνοι. Όχι επειδή δεν σε πιστεύω, αλλα για να σου δώσω 2-3 γνώμες ακόμη αν μου απαντήσουν, μπας και υπάρχει θέμα με την μπαταρία σου . Γιατί είναι τρελό αυτό σαν νούμερο. Που να είχες και τα 120hz δηλαδή. Δεν θα σε έβγαζε τρίωρο αμα έβλεπες βίντεο... Τραγικό μου φαίνεται 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου άνοιξα κ έπαιξα ενα στατικό παιχνίδι "nfs studio" λέγεται, που περνάς σποιλερ κ τέτοια σε αμάξια για 18 λεπτά με τα παιδιά μου κ έφυγε 20% κάτω, τωρα ειμαι 40% ετσι απλα . Σου λέω έγραψα το πανω σχόλιο στα 70% ενω ήμουν 80% πριν 10 λεπτά απο το σχόλιο όπως έγραψα. 

Browsing μόνο κ οτι ειπα από παιχνίδι χαλαρό. 

Ποια μέρα!!!!!!!!!!

Είναι τραγωδία. 

Ασε κ το ειχα ξεχάσει. 

Τι ηθελα κ άρχισα να γράφω πάλι εδώ;

Αυτό το κινητό θελω να το ξεχάσω κ ας το κρατάω στα χέρια μου . 

Οκ εχει κ καλα πράγματα επάνω του . 1300 το δίνανε !!!!!

Πω πω πω !!!!! Να το είχα πάρει τοσο !!!!!! 

Για κλάματα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...