Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα,κάλεσα στην Wind για να μου ενεργοποίησει το 5G αλλά μου ριξαν άκυρο γτ δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή.Τους ζήτησα να το ενεργοποιήσουν ούτως  η άλλως και μου είπαν ότι δεν θα πιάνω ούτε 4G τότε γιατί η SIM θα προσπαθεί να βρει 5G και κάτι τέτοια μπερδεμένα.

Φάγαμε ήττα παιδιά;

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dummymarrow59 said:

Καλημέρα στην παρέα,κάλεσα στην Wind για να μου ενεργοποίησει το 5G αλλά μου ριξαν άκυρο γτ δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή.Τους ζήτησα να το ενεργοποιήσουν ούτως  η άλλως και μου είπαν ότι δεν θα πιάνω ούτε 4G τότε γιατί η SIM θα προσπαθεί να βρει 5G και κάτι τέτοια μπερδεμένα.

Φάγαμε ήττα παιδιά;

 

 

η συσκευή έχει να ενεργοποιήσεις 4g ή 5g.

Καλό θα είναι να βάλεις την sim σου σε ένα κινητό που έχει 5g και είναι "πιστοποιημένο" και να στείλεις το ανάλογο sms, ύστερα ξαναβάζεις την κάρτα σου στην συσκευή σου και έτοιμο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να κάνει, στη WIND όμως δεν χρειάζεται να στείλει sms.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,κάλεσα στην Wind για να μου ενεργοποίησει το 5G αλλά μου ριξαν άκυρο γτ δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή.Τους ζήτησα να το ενεργοποιήσουν ούτως  η άλλως και μου είπαν ότι δεν θα πιάνω ούτε 4G τότε γιατί η SIM θα προσπαθεί να βρει 5G και κάτι τέτοια μπερδεμένα.
Φάγαμε ήττα παιδιά;
 
 
Εχεις VoLTE; Αυτά τα δύο (VoLTE & 5G) ενεργοποιούνται μαζί, δηλαδή αν ενεργοποιηθει το ένα ενεργοποιείται μαζί και το άλλο.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dummymarrow59 said:

Καλημέρα στην παρέα,κάλεσα στην Wind για να μου ενεργοποίησει το 5G αλλά μου ριξαν άκυρο γτ δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή.Τους ζήτησα να το ενεργοποιήσουν ούτως  η άλλως και μου είπαν ότι δεν θα πιάνω ούτε 4G τότε γιατί η SIM θα προσπαθεί να βρει 5G και κάτι τέτοια μπερδεμένα.

Φάγαμε ήττα παιδιά;

 

 

Εμενα στην cosmote το εκαναν απο το τηλέφωνο μαζί τους. 

Επόμενη λύση με σταθερή αξία βαζεις την sim σε κινητό πιστοποιημένο κ στέλνεις το μύνημα, έρχεται η απάντηση κ μετά πίσω στο sony κ εισαι οκ . 

Ωστοσο δεν χρειάζεται να βιάζεσαι , οπότε βρεις εναν με sammy πχ . 

Ετσι κ αλλιώς η διαφορές ειναι μεν μεγαλες αλλα η κάλυψη ειναι πολυ μικρή, οποτε 4g μας νοιάζει. 

 

Εγω πχ το έχω κλειστό . Για να γλυτώνω κ την μπαταρία απο την κεραία του . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dummymarrow59 said:

Καλημέρα στην παρέα,κάλεσα στην Wind για να μου ενεργοποίησει το 5G αλλά μου ριξαν άκυρο γτ δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή.Τους ζήτησα να το ενεργοποιήσουν ούτως  η άλλως και μου είπαν ότι δεν θα πιάνω ούτε 4G τότε γιατί η SIM θα προσπαθεί να βρει 5G και κάτι τέτοια μπερδεμένα.

Φάγαμε ήττα παιδιά;

 

 

Όσο το είχα, όταν ήμουν σε  περιοχή μέ 5g συνδεοταν αυτόματα (εφόσον ειχα επιλέξει από το μενού και 5g),αλλιώς έπιανε 4g & 4g+

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, georgerapp said:

Εμενα στην cosmote το εκαναν απο το τηλέφωνο μαζί τους. 

Επόμενη λύση με σταθερή αξία βαζεις την sim σε κινητό πιστοποιημένο κ στέλνεις το μύνημα, έρχεται η απάντηση κ μετά πίσω στο sony κ εισαι οκ . 

Ωστοσο δεν χρειάζεται να βιάζεσαι , οπότε βρεις εναν με sammy πχ . 

Ετσι κ αλλιώς η διαφορές ειναι μεν μεγαλες αλλα η κάλυψη ειναι πολυ μικρή, οποτε 4g μας νοιάζει. 

 

Εγω πχ το έχω κλειστό . Για να γλυτώνω κ την μπαταρία απο την κεραία του . 

 

 

Κι εγώ το ίδιο, αλλα θέλω να το φτιάξω για να ξέρω οτι είμαι ΟΚ από το κινητό. Για φαντάσου να το δώσω κάποια στιγμή σε άλλο και να μου πει οτι δνε λειτουργεί 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Zouk Ju said:

Κι εγώ το ίδιο, αλλα θέλω να το φτιάξω για να ξέρω οτι είμαι ΟΚ από το κινητό. Για φαντάσου να το δώσω κάποια στιγμή σε άλλο και να μου πει οτι δνε λειτουργεί 

Θα του πεις βαλε το σε ενα sammy όπως σου λεμε εμείς τώρα. 

Δεν ειναι κατι να φτιάξεις, ειναι θεμα του καρτέλ κ κανενός αλλου . Ουτε καν της sony . 

 

Εγω τους το ζήτησα κ μου λένε δεν είναι πιστοποιημένη , κ τους κάνω, τα λεφτά που σου δίνω είναι πιστοποιημένα ομως , κανε το να δουλέψει τωρα που σου μιλάω κ χωρις αλλη κουβέντα ξεκινησαν την διαδικασία. 

Εν τελη ηταν μια εξαιρετικά ευγενική κοπελια κ δεν χρειαζόταν να αγριεψω. 

Στο δικο σου τηλέφωνημα ίσως χρειαστεί ομως .

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, georgerapp said:

Θα του πεις βαλε το σε ενα sammy όπως σου λεμε εμείς τώρα. 

Δεν ειναι κατι να φτιάξεις, ειναι θεμα του καρτέλ κ κανενός αλλου . Ουτε καν της sony . 

 

Εγω τους το ζήτησα κ μου λένε δεν είναι πιστοποιημένη , κ τους κάνω, τα λεφτά που σου δίνω είναι πιστοποιημένα ομως , κανε το να δουλέψει τωρα που σου μιλάω κ χωρις αλλη κουβέντα ξεκινησαν την διαδικασία. 

Εν τελη ηταν μια εξαιρετικά ευγενική κοπελια κ δεν χρειαζόταν να αγριεψω. 

Στο δικο σου τηλέφωνημα ίσως χρειαστεί ομως .

 

 

 

Θα πάω να βάλω τη sim σε κανένα εκθεσιακό iphone στη χειρότερη 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Zouk Ju said:

Θα πάω να βάλω τη sim σε κανένα εκθεσιακό iphone στη χειρότερη 

Δεν υπάρχει Sammy η μηλαρακι απο κάποιον δικό σου ; 

Ξανα παρε τηλ κ τράβηξε τους το αφτί. 

Πληρώνεις ρε φιλε , πληρώνεις, αυτο να θυμάσαι, να στείλουν τις ρυθμίσεις στην συσκευή , τοσο απλα . 

Χωρις /ναι/αλλά/ισως .

Ξεφτ/μενη wind /nova , ο αποπατος των τριών.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, georgerapp said:

Δεν υπάρχει Sammy η μηλαρακι απο κάποιον δικό σου ; 

Ξανα παρε τηλ κ τράβηξε τους το αφτί. 

Πληρώνεις ρε φιλε , πληρώνεις, αυτο να θυμάσαι, να στείλουν τις ρυθμίσεις στην συσκευή , τοσο απλα . 

Χωρις /ναι/αλλά/ισως .

Ξεφτ/μενη wind /nova , ο αποπατος των τριών.

Μόνο Lagsung και μήλα υπάρχουν να πω την αλήθεια. Απλά είμαι μακριά τους τώρα χαχα... Οπότε μόλις γυρίσω θα βάλω τη sim μου εκεί, και αν δεν, θα πάρω τηλ... 

Τραγικό πάντως, δεν ήξερα οτι παίζει τέτοιο πράγμα με τους παροχους. Νομίζα οτι είναι καθαρά θέμα συσκευής το αν υποστηρίζεται, και από εκεί και πέρα σου δίνουν ρυθμίσεις αυτόματα. Ντε και καλα να αγοράσεις αυτό που εκείνοι θέλουν. 

Edited by Zouk Ju
Link to comment
Share on other sites

Στο 13700 δοκίμασες να πάρεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2022 at 8:03 ΜΜ, georgerapp said:

Μην φορτίζεις κ το καινούργιο τότε κλειστό ρε Νίκο.

Επειδή η ταχυφορτιση ειναι δυνατή πλέον φτιάχνει θερμοκρασία. 

Καλύτερα αναμμένο για να προστατεύετε. 

Σου λέω αναμμένο ειχε την μισή θερμοκρασία στην φόρτιση απο αυτο που ένιωσα. 

Θερμοκρασία = αρνητικό σε ολα τα μηχανικά ηλεκτρονικά. 

 

2 κλήσεις τωρα ολα καλα . 

Αλλα μη φτιάχνω ελπίδες . 

Ασε να δουμε .  

Θα αναφέρω ξανά. 

 

όλα τα κινητά με ταχυφορτιστές αναπτύσσουν θερμοκρασία στην μπαταρία. Άλλο η θερμοκρασία της μπαταρίας και άλλο η θερμοκρασία του επεξεργαστή.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, guy_fawkes said:

όλα τα κινητά με ταχυφορτιστές αναπτύσσουν θερμοκρασία στην μπαταρία. Άλλο η θερμοκρασία της μπαταρίας και άλλο η θερμοκρασία του επεξεργαστή.

εγω ξερω ενα πραγμα , ηταν καυτο σβηστο , η μπαταρια φυσικα ηταν , το αναψα κ οσο φορτιζε ηταν πιο κρυο αρκετα , 

αρα οταν το συστημα ειναι ξυπνιο εποπτευει την φορτιση κ δεν αφηνει την θερμοκρασια να αυξηθει , ισως υπαρχει κατι τετοιο κ σβηστο , αλλα οταν ειναι ανοιχτο θα ειναι πιο αποτελεσματικος ο ελεγχος της θερμοκρασιας . 

,

Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που δειχνει να υπάρχει ακομα , για τα αλλα θα δείξει , ειναι το να παγώνει. 

Το κανει στο τελος μιας κλίσεις. 

Δεχθηκα μια κλίση κ όταν τέλειωσε 20" περίπου μίλησα το κινητό πάγωσε. 

 

Το εχει ξανα κανει . 

 

Παγώνει κ μένει νεκρό. 

Με power button κ up volume κανει restart . 

Link to comment
Share on other sites

για τις κλήσεις όλα οκ?

Κόπηκε κάποια? έχεις χάσει καμία?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχα θέμα εδώ και 3 ώρες για να βρω εισιτήρια για επιστροφή και ήμουν στα τηλέφωνα ασταμάτητα, και με την μια κλήση να είναι 20λεπτη.  Δεν έπεσε ούτε μια φορά το τηλέφωνο και δεν έκλεισαν ούτε για λίγο τα δεδομένα. Οπότε μάλλον πέρασε το τεστ , καλή διασκέδαση με τα xperia σας/μου. 

 

Edit : για θερμοκρασία, κλασσικά, απολύτως τίποτα. Πάλι με κλειστό 5G και στα 60ΗΖ. Μη σας πω οτι το προηγούμενο μου το Xperia 5 ζεσταινοταν πιο εύκολα... Αλλα ας μη λέω μεγάλα λόγια γιατί δεν το έχω ακόμη 

Edited by Zouk Ju
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, guy_fawkes said:

για τις κλήσεις όλα οκ?

Κόπηκε κάποια? έχεις χάσει καμία?

οχι δεν εχει πεσει καμια , αλλα δεν εχω κιολας κανει κ τιποτα το ιδιαιτερο , μια σημερα κ 2 χθες .

απλα στην σημερινη παγωσε η συσκευη . 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, georgerapp said:

οχι δεν εχει πεσει καμια , αλλα δεν εχω κιολας κανει κ τιποτα το ιδιαιτερο , μια σημερα κ 2 χθες .

απλα στην σημερινη παγωσε η συσκευη . 

Δεν το έχω πάθει εγώ αυτό, ακόμη τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2022 at 3:46 ΜΜ, Zouk Ju said:

Καλησπέρα παιδιά,  υπερ ενθουσιασμένος  Κάτοχος Xperia 5 III εγώ!

 

1 ώρα πριν, Zouk Ju said:

Δεν το έχω πάθει εγώ αυτό, ακόμη τουλάχιστον.

Να υπενθυμίσουμε ότι δεν έχεις το 1iii του θέματος αλλά το 5iii, προς αποφυγή τυχόν παρεξηγησεων ή συσχετισεων καταστάσεως.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, terry39 said:

 

Να υπενθυμίσουμε ότι δεν έχεις το 1iii του θέματος αλλά το 5iii, προς αποφυγή τυχόν παρεξηγησεων ή συσχετισεων καταστάσεως.

Πολύ σωστά, και έχουν ακριβώς το ίδιο build number 61.1.A.9.219 release-keys

Link to comment
Share on other sites

Άλλο μοντέλο, άλλη ιστορία. Πολύ χρήσιμη η συνεισφορά σου αλλά νομίζω ότι στο παρόν θέμα μάλλον σύγχυση φέρνει. Φιλικά πάντα

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν μεγαλη διαφορα , ιδια πλατφορμα cpu gpu κεραιες κ.α , πιο μικρη οθονη , αλλα χωτοδιαταξη γιατι ειναι ποιο μικρο , αλλα κ ιδια rom software , εγω δεν βρισκω λογο να μην συμμετεχει κ εδω , το εκανα κ εγω επι εποχη z5c που ρωτουσα μιλουσα στου z5 γιατι εκει ειχε παραπανω κοσμο . 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...