Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, octopus said:

 

Μέσω email μου είχαν πει να το στείλω στην cometron, μέσω τηλεφώνου μου είχαν πει να το στείλω στην omnitech.

Εμένα omnitech μου είχαν πει να απευθυνθώ για το θέμα με τις κλήσεις 

10 ώρες πριν, stamatis3133 said:


Δυστυχως ημουν πολυ ευχαριστημενος χρηστης Huawei/Honor (Honor View20) και οπως βλεπω πολυ δυσκολα θα βρω παλι κατι τοσο σταθερο, dual sim, καλο σημα, καλη μπαταρια, ελαχιστα bug.

+10000 για huawei! 

Δεν υπάρχει η ποιότητα κλήσεων, δεδομένων, σήματος και μπαταρίας...  

Άρχισα να μετανιώνω πραγματικά που έδωσα το Ρ 40 pro και πήρα το 1iii

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα η συσκευή που πήρα απο τον Νίκο. 

Ενεργοποίησα κ τα volte 5g απο την cosmote αφου τους καλεσα κ το εκανα αίτημα. 

 

Κάμερες αυτο που θέλω "raw κ ξερο ψωμί" , αλλα είμαι χωμένος μεχρι το κεφάλι στην καθημερινότητα κ δεν έχω βγαλει κάτι πέρα απο την οικογένεια. 

 

Σήμα τούμπανο κ gps . 

 

Κ στην αρχη αποκτήσα ένα ψυχολογικό γιατι ειχε θηκη που ηταν εκτεθειμένο στα πλάγια , με αποτελεσμα να νιώθω την θερμότητα, σε συνδιασμό με το συνεργείο που ειναι θερμοκήπιο, λαμαρίνα οροφή κ μια είσοδο " δεν κάνει ρεύμα" , έβραζε μαζι μου κ το ένιωθα στο χέρι. 

Ετσι ολα τα ένιωθα τραβηγμένα, δηλαδή αυτονομία μικρή κ θερμότητα. 

Πηρα μια spiegen κ καλύφθηκε κ έφυγε αυτη η θερμα στο χέρι κ ηρεμησα κ εγω , πιο καθαρα πλέον βλέπω οτι εν τέλη δεν υστερεί κ σε αυτονομία . 

 

Μια χαρά . Θα την πάω εχοντας καλός των πραγμάτων πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε η συσκευή που πήρες να μην ήταν τέλεια και να μην δούλευε άψογα, έχω ευχαριστημένους πελάτες πάντα! 🙂🙂

Τα έλεγα εγώ  οτι πρόβλημα με σήμα δεν έχω και μάλιστα κάτι τρομερό όπως κάποιοι άλλοι κάτοχοι.

Κάμερες έχε εμπιστοσύνη στο αυτόματο, ιδίως σε σπίτι μέσα και πρόσωπα με το eye af είσαι ήσυχος.

Χαίρομαι πολύ που την πήρες εσύ να ξέρεις, πήγε σε γνώστη!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καλούς δεύτερους φακούς η συσκευή. Πολυ ικανοποιημένος μέχρι στιγμής απο τον τομέα φωτογραφία. 

Ώριμο jpeg , χωρις ιδιαίτερο softness κ επιθετικό nr ενώ σε raw σαφέστατα υπερέχει ο main wide φακος αλλά προσπαθούν κ εκει κ οι αλλοι 2 . 

Link to comment
Share on other sites

Υ.γ 

Εφαρμόζει softness οταν αντιληφθει άνθρωπο .

Αυτο το γυναικείο θέλω το οποιο κ οι κατασκευαστές θέλοντας κ μη εφαρμόζουν . 

 

Ειναι με τον 70αρη φακο crop για να δείξω αυτο που θέλω . Raw edit και jpeg . 

Στα αντικείμενα οπως έγραψα επάνω δεν παρατήρησα αυτη την διαφορά.

 

 

20220629_130707~4.jpg

20220629_130659~2.JPG

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2022 at 3:21 ΜΜ, terry39 said:

Ήρθε μια αναβάθμιση 330ΜΒ το πρωί.. 

Δυστυχώς τα θέματα της συσκευής στο τομέα σήμα κινητής τηλεφωνίας και Internet συνεχίζονται.... και δυστυχώς προς το χειρότερο....! 

Λαμβάνω πολλές ειδοποιήσεις για απώλεια σήματος (χειροκίνητη επιλογή καρφωτή στη εταιρεία) σε σημεία που πριν δεν είχα, το πρωί είχα εφαρμογή eradio και ακούγαμε ραδιόφωνο , μετά τις 1100 ειδικά είχε τρομερές απώλειες σήματος, έπαιζε το σήμα 4G / No Internet ανα συχνά χρονικά διαστήματα και έχανε την ισχύ του (0 από 4 σε 4/4). 

Το παραπάνω γινόταν και στις δύο διαφορετικές sim / εταιρείες κινητής, Wind - Vodafone. 

Επικοινώνησα με το Service και μου είπαν να το προωθήσω για περαιτέρω έλεγχο... 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Και με αυτόματη επιλογή δικτύου το κάνει;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, seranata said:

Και με αυτόματη επιλογή δικτύου το κάνει;

Δεν αλλάζω κυψέλη , είμαι σε σταθερότατο σημείο , δεν το έχω αυτόματο λόγω συνόρων με γειτονική χώρα όπου και χρεώνομαι 10€ άδικα ...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τρέχει με τη συσκευή...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

εδώ δεν χορτάσαμε την 12, κάτσε λιγάκι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν προσφορά στη Σουηδία στα 840Ε. Ήμουν στο τσακ να το πάρω χθες αλλά κατάφερα να κρατηθώ. Για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκε καταπληκτική συσκευή αλλά μόλις το έπιασα μου φάνηκε μακρύ για τσέπη. (Βρήκα κι εγώ δικαιολογία).

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η αυτό η τούβλο όπως ο ανταγωνισμός, αλλιώς πας για το πενταρι

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι δεν θα συγκρατηθεις τελικά!  😉

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Κάτι μου λέει ότι δεν θα συγκρατηθεις τελικά!  😉

Πολλά τα έξοδα Παντελή. Δυστυχώς πρέπει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει. 

Αν δεν το έχεις ανάγκη πρέπει. 

Κ οταν λέμε ανάγκη να υπάρχει έστω μια πραγματική, γιατι αν θελουμε δημιουργούμε μόνοι μας μεσα στο μυαλό πολλές.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε δέσμιοι των αναγκών.

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα προς πώληση με μισή καρδιά, η άλλη μισή ανήκει στη HUAWEI 😎

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, georgerapp said:

Θα πάρεις Huawei ή honor . Ποιος εχει μεσα την google . Αν πάρεις κάτι ξανά πέρασε απο εδω να μας πεις σύγκριση. Απο περιέργεια.

P40 pro είχα πριν ίσως επιστρέψω σε αυτό 😉

Το μόνο μειονέκτημα ήταν η έλλειψη gms out of the box 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/7/2022 at 11:35 ΠΜ, georgerapp said:

... 

Για να μην λερωνουμε το νήμα του iv, εγώ έκανα εγγραφές οθόνης από παίξιμο των σημάτων των εταιρειών (wind & Vodafone) κατά την ακρόαση μουσικής μέσω internet και από στιγμές που η συσκευή ήταν σε σταθερό σημείο (παράθυρο) και καλούσα από το σταθερό ή απλες στιγμές που τα σήματα ερχόταν και εξαφανιζόταν στο δευτερόλεπτο. 

Φυσικό αποτέλεσμα η πτώση της οποιασδήποτε κλήσεως ή των δεδομένων. 

Η κλήση πού στο σταθερό έβγαζε ότι ο συνδρομητής που καλέσατε θα ειδοποιηθεί κτλ κτλ  κ μετά πετούσε στον τηλεφωνητή ήρθε ως sms μνμ τηλεφωνητή 8 λεπτά αργότερα. 

Η omnitech σε 24 ώρες από την παραλαβή της συσκευής μου έστειλε sms ότι η συσκευή πέρασε επιτυχώς όλες τις δοκιμές, αμέσως πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω τι έγινε κι εάν έλαβαν υπόψη τους το usb με τις εγγραφές οθόνης, μου απάντησαν ότι ο τεχνικός το είδε όλο το το περιεχόμενο, έκανε αναβάθμιση λογισμικού (!!) και  είναι οκ.. 

Το κόβω να γίνεται μπαλάκι η συσκευή και να τη στέλνω ξανά εντός εβδομάδας.... 

Έχω σχεδόν 20 χρόνια συσκευές διαφόρων εταιρειών ποτέ μα ποτέ δεν είχα χειρότερό σήμα 

Δεν είναι κινητό τηλέφωνο αυτό αξίας 1100€!! Είναι μια απλα έξυπνη κινητή συσκευή, αλλά όχι τηλέφωνο 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Έχω σταθερό σημα εγω . Cosmote , αρκετά καλό , με μια sim . Απλα κανει αυτό που ανέφερα κ εχω χασει 2 κλίσεις μέχρι στιγμής το τελευταίο διάστημα. 

Θα παρατηρήσω κ αλλο κ θα σας πω . 

 

Εσενα μπαλάκι θα γίνει αυτό ειναι σίγουρο , καθότι το θεμα σου δεν φωνάζει κ είναι δύσκολο να το εντοπίσουν στα χέρια σου . 

 

Για να δουμε .

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, georgerapp said:

Εσενα μπαλάκι θα γίνει αυτό ειναι σίγουρο , καθότι το θεμα σου δεν φωνάζει κ είναι δύσκολο να το εντοπίσουν στα χέρια σου .

To πρόβλημα φαίνεται στις εγγραφές οθόνης που τους έστειλα , είναι σχεδόν μισή ώρα στο σύνολο τα αρχεία... Δεν είναι επιτρεπτό για συσκευή κινητής τηλεφωνίας πόσο μάλιστα για αξίας 1100€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...