Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι θέμα παρόχου. Είναι προφανές ότι η συσκευή έχει πρόβλημα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Είσαι βέβαιος ότι δεν είναι θέμα παρόχου; Ιδανικά, η προτιμότερη λύση θα ήταν να δοκιμάσεις με κάποιο άλλο δίκτυο, αν βέβαια αυτό είναι εφικτό.

Sim1 Wind , μόνο δεδομένα , σε σταθερό σημείο από 4G πάει σε Η/Η+ , με διακοπή μουσικής .

1 κυψέλη είναι , δεν αλλάζω κυψέλη να πω ότι φταίει η μετάβαση σε άλλη. 

 

47 minutes ago, seranata said:

Δεν είναι θέμα παρόχου. Είναι προφανές ότι η συσκευή έχει πρόβλημα.

Αυτό !

3 κάτοχοι αναφέρουμε ότι έχουμε θέματα , αντε να πω ότι εγώ εδώ σε χωριό του Εβρου δεν έχω καλό σήμα , οι υπολοιποι είναι κέντρο Αθήνας με άλλο πάροχο 

Link to comment
Share on other sites

Drain battery γράφουν στο Reddit

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Drain battery γράφουν στο Reddit

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ενώ μέχρι τώρα δεν έτρωγε.... 

Σήμερα 4 φορές μου ήρθε ειδοποίηση γιά θερμοκρασία.. 

Ημουν στο δρόμο βέβαια, σε όχημα με ανοιχτά παράθυρα και το κάλυπτα με καπέλο.. 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κλιματισμό, λογικό, ψήνεται μέσα στο αυτοκίνητο.
Battery drain δεν έχω καθόλου.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dummymarrow59 said:

ουτε με το καινουριο firmware βλεπω φως απο βδομαδα σουμπιτο στο σερβις.

+1 κι από εμένα , 0 από 0 = -1000

έλεος !

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2022 at 6:45 ΜΜ, dummymarrow59 said:

ουτε με το καινουριο firmware βλεπω φως απο βδομαδα σουμπιτο στο σερβις.

Το στείλατε για σερβις ; 

Περιμένουμε νεότερα 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω το pro i αλλά λογικά το ίδιο θα ισχύει και εδώ . .

Υπάρχει τρόπος όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο να μην ανοίγει από πάνω η μπάρα ειδοποιήσεων ;Το βάζω στην τσέπη καμμιά φορά και όταν κοιτάω το κινητό μου έχει μπει σε λειτουργία πτήσεως έχει κλείσει bluetooth κλπ...Πραγματικά ειναι πολύ σπαστικο....υπάρχει τρόπος να μην ανοίγει;

 

Ευχαριστώ 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Α έχεις δίκιο
Νομίζω στην προηγούμενη έκδοση του android δεν γινόταν αυτό (,με 5II)
Και όταν πάταγες να ενεργοποιηθεί κάτι στην κουρτίνα από την οθόνη κλειδώματος σου ζήταγε πρώτα να βάλεις αποτύπωμα.
Ένα work around θα ήταν να βάλεις τη λειτουργία πτήσης στη δεύτερη καρτέλα, αλλά και πάλι δεν είναι λύση αυτό.


Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Έχω το pro i αλλά λογικά το ίδιο θα ισχύει και εδώ . .

Υπάρχει τρόπος όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο να μην ανοίγει από πάνω η μπάρα ειδοποιήσεων ;Το βάζω στην τσέπη καμμιά φορά και όταν κοιτάω το κινητό μου έχει μπει σε λειτουργία πτήσεως έχει κλείσει bluetooth κλπ...Πραγματικά ειναι πολύ σπαστικο....υπάρχει τρόπος να μην ανοίγει;

 

Ευχαριστώ 

Υπάρχει μια ρύθμιση για αποτροπή πατήματος τυχαίων πλήκτρων, κάπως έτσι λέγεται νομίζω. Όταν ο proximity βλέπει εμπόδιο (τσέπη,. τσάντα κλπ)., δεν πατάει τπτ.

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, orfeas92 said:

Υπάρχει μια ρύθμιση για αποτροπή πατήματος τυχαίων πλήκτρων, κάπως έτσι λέγεται νομίζω. Όταν ο proximity βλέπει εμπόδιο (τσέπη,. τσάντα κλπ)., δεν πατάει τπτ.

Ρυθμίσεις - Προβολή - Αποτροπή τυχαίων χειρισμών με ανενεργή οθόνη , πάντα με τη προϋπόθεση ότι η συσκευή έχει κλειδωθεί πριν μπει στη τσέπη, μου έχει τύχει και εμένα να το βάζω στη τσέπη και να ξεκλειδώνει... Το καλό καιρό δεν πιάνει καλά το δακτυλικο, τότε πιάνει 🤷‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια απορια βρε παιδια

Δε ξερω αν τα μαγουλα μου ειναι προβληματικα η αν ειναι συμπτωση αλλα οταν μιλαω στο τηλ σε πολλες περιπτωσεις το τηλεφωνο ανοιγει μενου η διαφορα αλλα....Γενικα την ωρα που μιλαω μπορει απ το να μη γινει τιποτα και να ειναι ολα νορμαλ μεχρι να κατεβαινει μπαρα ειδοποιησεων και να γινονται διαφορα...σας εχει τυχει?Υπαρχει καποια λυση?

Κριμα ρε γμτ κατι τετοιες χαζομαρες

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2022 at 10:30 ΠΜ, eddiedimitris said:

Αλλη μια απορια βρε παιδια

Δε ξερω αν τα μαγουλα μου ειναι προβληματικα η αν ειναι συμπτωση αλλα οταν μιλαω στο τηλ σε πολλες περιπτωσεις το τηλεφωνο ανοιγει μενου η διαφορα αλλα....Γενικα την ωρα που μιλαω μπορει απ το να μη γινει τιποτα και να ειναι ολα νορμαλ μεχρι να κατεβαινει μπαρα ειδοποιησεων και να γινονται διαφορα...σας εχει τυχει?Υπαρχει καποια λυση?

Κριμα ρε γμτ κατι τετοιες χαζομαρες

Αυτό το παθαίνω στο xperia II συνέχεια... Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Απλά να κλειδώνεις την οθόνη. Πλέον μου έχει γίνει συνήθεια.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε εντυπώσεις από τον νέο κάτοχο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω μολις εχω μια καλύτερη εικόνα εαν τυγχάνουν τίποτα αρνητικά.

Τα αναμενόμενα ισχύουν ολα .

Εξαιρετική οθόνη ήχος επιδόσεις κάμερες βίντεο . 

Από σήμα δεν εχω θεμα μεχρι στιγμής, ειτε wifi είτε δεδομένα. 

Αλλα δεν εχει απομακρυνθεί απο τα σημεία τα εύκολα. 

Οταν βγει παράεξω θα δουμε . 

 

Δυσκολο στο χέρι.  

2 μέρες δεν μπορω να του παρω τον αέρα ακομα  . 

 

Το xz1 που ειχα ηταν πιο φαρδύ αλλα πολυ πιο κοντό . 

 

Παρεμπιπτόντως ηταν σκέτο σκουπίδι μπροστά του . 

 

Πρώτη φορά τέτοιο κινητό στα χέρια μου .

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Γιώργο μου και πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθείς!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, georgerapp said:

Παρεμπιπτόντως ηταν σκέτο σκουπίδι μπροστά του .

Δηλαδή;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το XZ1 μπροστά στο Xperia 1 III. Η αλήθεια είναι οτι ένα χρόνο πριν είχα επίσης το XZ1, και αγόρασα από τον Νίκο το Xperia 1 II, έτσι μου είχε φανεί και εμένα το παλιό μου. Ο λόγος βέβαια είναι οτι ακόμη και για το 2017 που είχε βγει αυτό το κινητό, ήταν αρκετά πίσω σε σχέση με τις ναυαρχίδες της samsung πχ. Είναι λοιπόν λογικό που μας φάνηκε τέτοια διαφορά. Δεν μπορώ να πω βέβαια οτι πλέον οι διαφορές είναι τόσο μεγάλες, ακόμη και για κάποιον που μεταβαίνει απο το xperia 1 στο 1iv.

 

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συγκρίνω με μεταγενέστερα κινητά αλλά είχα αρκετό καιρό το xz1 και το θεωρώ πολύ καλό για την εποχή του.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για τα παιδια που εχουν προβλημα με το σημα και το wifi να πω οτι και εγω με Xperia 5 ii και latest android 12. Περναω τα ιδια.
Απαραδεκτο σημα σε δυο διαφορετικα δικτυα, δεν στρωνει αν βαλω μια σιμ μονο.
Αν ανοιξω wifi και συνδεθω αμεσως χανει μια μπαρα σημα.
Κοβωνται οι κλησεις μετα απο 20-30 δευτερολεπτα. Το μαγουλο μου παταει την οθονη αν μιλαω με το κινητο στο αυτι.(Δεν κλεινει η οθονη)
Εχω πιασει τον proximity sensor να εχει κολλησει και να θελει επανεκκινηση.
Δεν στρωνει οτι με επιδιορθωση απο Xperia companion ουτε με επαναφορα.
Μπορει να ειναι το θεμα που ειχαν και τα Pixel σε καποια εκδοση του Android 12 και δεν μπορουσες ουτε τηλεφωνο να παρεις.

Ειναι κριμα, γιατι με κανει να θελω να το πεταξω απο το παραθυρο.
Δεν το εχω δει πως ηταν με Android 11.

Παμε για Samsung.
Δυστυχως ημουν πολυ ευχαριστημενος χρηστης Huawei/Honor (Honor View20) και οπως βλεπω πολυ δυσκολα θα βρω παλι κατι τοσο σταθερο, dual sim, καλο σημα, καλη μπαταρια, ελαχιστα bug.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Από αρχές Ιουνίου δεν μου δουλεύει η κάμερα και το φλας, βγάζει μήνυμα unknown error, πλέον ζεσταίνεται και ακούγεται θόρυβος από το κομμάτι της κάμερας πίσω στο κινητό.

Μέσω email μου είχαν πει να το στείλω στην cometron, μέσω τηλεφώνου μου είχαν πει να το στείλω στην omnitech.

Ξέρει κανείς τι ισχύει; Που είναι καλύτερα να το στείλω;

Θα ξαναπάρω βέβαια τηλέφωνο να ρωτήσω, μήπως ξέρει κάποιος;

 

Edited by octopus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...