Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, chaosdoctor said:

Όχι ένα που είχα πάρει δεν με βόλεψε και μετά το αμέλησα. Αλλά μου κάνει εντύπωση που άφησε τέτοιο σημάδι .Θα προσπαθήσω να το βγάλω φώτο με το παλιό να σας το δείξω.

Πάντως λαδιά δεν θα έπεσε σίγουρα!

Μήπως έπεσε τίποτα αντισηπτικό , έμεινε ώρα εκει και δεν το πήρες χαμπάρι και έχει κάνει κακό στην οθόνη?

Δεν πας την Δευτέρα μια βόλτα OMNITECH να σου πουν την γνώμη τους?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 10:31 ΠΜ, guy_fawkes said:

Πάντως λαδιά δεν θα έπεσε σίγουρα!

Μήπως έπεσε τίποτα αντισηπτικό , έμεινε ώρα εκει και δεν το πήρες χαμπάρι και έχει κάνει κακό στην οθόνη?

Δεν πας την Δευτέρα μια βόλτα OMNITECH να σου πουν την γνώμη τους?

Όχι σίγουρα δεν έπεσε αντισηπτικό. Το πιο πιθανό να έπεσε λεμόνι ή κάτι τέτοιο. Δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα για να πεταχτώ.Θα τους πάρω ένα τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν αλλά έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν φέυγει.Είναι λες και βρίσκεται μέσα στο τζάμι αλλά ευτυχώς δεν επηρεάζει καθόλου την οθόνη. Και αν το περάσω με πανάκι εξαφανίζεται τελείως.

DSC_0002.JPG

Link to comment
Share on other sites

Όχι σίγουρα δεν έπεσε αντισηπτικό. Το πιο πιθανό να έπεσε λεμόνι ή κάτι τέτοιο. Δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα για να πεταχτώ.Θα τους πάρω ένα τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν αλλά έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν φέυγει.Είναι λες και βρίσκεται μέσα στο τζάμι αλλά ευτυχώς δεν επηρεάζει καθόλου την οθόνη. Και αν το περάσω με πανάκι εξαφανίζεται τελείως.
DSC_0002.thumb.JPG.2cfe9dd496a7ac5dce527b4b73ca6b0c.JPG
Δες μήπως καταφέρεις και το περάσεις εγγύηση.αν δεν έχει χτύπημα εκεί δε βλέπω τον λόγο να μην στο περάσουν.
Παράξενο πάντως.δε δικαιολογείται να εγινε αυτό ακόμα κι αν έπεσε αντισηπτικό.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ταξιδιωτης22 said:

Δες μήπως καταφέρεις και το περάσεις εγγύηση.αν δεν έχει χτύπημα εκεί δε βλέπω τον λόγο να μην στο περάσουν.
Παράξενο πάντως.δε δικαιολογείται να εγινε αυτό ακόμα κι αν έπεσε αντισηπτικό.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από λίγο που διάβασα στο ίντερνετ , είναι από οξέα που προκαλούν στο πρώτο στρώμα της οθόνης σα διάβρωση ένα πράγμα επειδή έμειναν πολύ ώρα ( δεν το είδα έγκαιρα για να το σκουπίσω δυστυχώς). Τώρα το καθάρισα και έβαλα σκριν προτέκτορ από πάνω και δεν φαίνεται τίποτα. Θα μιλήσω όμως με τη σόνυ αυτές τις μέρες να δω τι θα μου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιθανον αυτή η ελαιοφοβικη επίστρωση που εχουν οι οθονες για να γλιστράει το δάχτυλο κ να μην μενουν επάνω ολα τα λιπια μας . Για αυτο κ οταν το καθαρίζεις πλήρως φαίνεται αμέσως μολις το χρησιμοποιείς γιατι εκεί αφήνει αμέσως το δάχτυλο το πέρασμα του . 

 

Χοντρή μ@λ@κι@ !!!

Τρομερά άτυχη στιγμή .

Link to comment
Share on other sites

Ναι, διάβρωση του oleophobic coating είναι. Δε μπορώ να φανταστώ τι σου έπεσε και έκανε τέτοια ζημιά.

Πάντα τζαμακι ή μεμβράνη.

Γενικά πάντως μια ευαισθησία τα Sony στις οθόνες την έχουν. Και το Ζ3 και το XZ3 είχαν αυτό το ευάλωτο σημείο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το xz1 πανω στην εργαλειοθήκη διπλα σε καστανιες κ σφυριά ή στην καλύτερη πεταμένο σε ενα απο τα συρτάρια της . 

Το πιάνω οπως ναναι , εχει φαει λαδια πετρέλαια , όχι βενζίνες . 

Ναι.... είμαι μπιχλας . 

Χωρίς προστασία κ δεν έχει πάθει κιχ . 

Ειναι αυτο που λεμε τυχερος vs άτυχος . 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είσαι πολύ τυχερός. Εγώ με το ΧΖ3 με το μοναδικό κόκκο σκόνης και έφαγα αραχνια.

Πάντως από τότε πρώτα μπαίνει τζαμακι και θήκη και μετά αρχίζω να κυκλοφορώ το τηλέφωνο. Έχω OCD με τις οθόνες.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να με συμπαθας αλλά παίζει κ εγω να εχω αραχνιες .

Αλλα δε φαίνονται ! 

Καλο ε ; 

Αραχνιες vs βαλβολινες κ λιπαρότητα σημειώστε διπλό !!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το περνας κερι για το γυαλισμα του αμαξιου ή γυαλιστική αλοιφη και τις εκρυψες;; 😂🤣😂

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει . 

Σαν πωπουδακι γίνεται μετά .

Αλλα δεν μενει πολύ έτσι . 

Μη κάνετε καμια τέτοια βλακεία !!! 

Πολλες αλοιφες εχουν μεσα κοκους κ θα το μαμησετε .

Link to comment
Share on other sites

Ενα κερακι καρναούμπα εβαλα στα τζαμακια απο το κοντερ του αυτοκινητου και εγιναν σενια! Στο κινητο εννοειται οχι.

Γυαλιστικη αλοιφη θα εβαζα πισω στην πλατη για να αφαιρεσω το χρωμα!🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, lefteris90 said:

Πότε λέτε Android 12 ; Υπάρχει beta;

Τα pixel θα πάρουν την android 12 προς τα τέλη Οκτωβρίου,πιστεύω εμείς απo Δεκέμβριο καλύτερα να σου πω για να είναι stable!

Beta όχι.

Beta έχουν τα Mi,SHARP,ZTE,Vivo,TCL,realme,OPPP,ONEPLUS,ASUS και Pixel φυσικά!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

em0ro2nculv71.png

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, r31134 said:

Μηπως για το 1ii ηθελες να το βαλεις? Το 1iii ειναι κατι παραπανω απο βεβαιο οτι θα παρει 12

στο 5ii ήθελα να το βάλω αλλά επειδή ρώτησε κάποιο μέλος πότε θα πάρουμε την 12, το έβαλα και εδώ!🙂

Περίπου πάνω κάτω τον Φεβρουάριο θα την πάρουμε και καλύτερα να σου πω να έχουν διορθωθεί και όποια bugs!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

security patch

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις τακτικές μικρές ενημερώσεις κάνετε κάθε φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, p_k said:

Σε αυτές τις τακτικές μικρές ενημερώσεις κάνετε κάθε φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Φυσικά και όχι!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήγατε από το 5 ii στο 1 iii τι λέτε, πως σας φάνηκε η αλλαγή; Είναι σημαντική;

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δύσκολα θα βρεις ανθρώπους να φύγουν απο το πεντάρι και να πάνε σε μια πολύ πιο μεγάλη συσκευή!

Πάντως σε γενικές γραμμές λόγω του σχεδιασμού της συσκευής και του βάρους της, δεν κουράζει τον χρήστη στην καθημερινότητα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...