Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέγεθος και Βάρος

ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 165 x 71 x 8,2 mm

ΒΑΡΟΣ 186 g

Οθόνη

ΜΕΓΕΘΟΣ ΟΘΟΝΗΣ

Οθόνη 6,5" 21:9 CinemaWide™

ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΘΟΝΗΣ

OLED 4K HDR (3840x1644)

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Ρυθμός ανανέωσης 120 Hz, μείωση θόλωσης κίνησης στα 240 Hz, ρυθμός σάρωσης αφής 240 Hz, λειτουργία δημιουργού «με την τεχνογνωσία της CineAlta» - Με έμπνευση από την επαγγελματική τεχνολογία αναπαραγωγής χρωμάτων Master Monitor, DCI-P3 100%, ITU-R BT.2020 (REC.2020), πρότυπο Illuminant D65 White point, διαβάθμιση τόνων 10 bit, X1™ για κινητές συσκευές

ΦΟΡΜΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ

JPEG, GIF, PNG, BMP, WebP, WBMP, HEIF, DNG, CR2, NEF, NRW, ARW, RW2, ORF, RAF, PEF, SRW

ΦΟΡΜΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΒΙΝΤΕΟ

H.263, H.264, H.265, MPEG-4 Video, AV1, VP8, VP9

Ανθεκτικότητα

ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ

Αδιάβροχο (IPX5/IPX8), Ανθεκτικό στη σκόνη (IP6X)

ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ

Γυαλί Corning® Gorilla® Glass Victus™ (μπροστά), γυαλί Corning® Gorilla® Glass 6 (πίσω)

Κάμερα

ΚΑΜΕΡΑ

Κάμερα τριών φακών

Πίσω κάμερα (1)

ΕΞΟΔΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ 12 MP

ΜΕΓΕΘΟΣ Αισθητήρας Exmor RS™ 1/1,7'' για κινητές συσκευές

ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ F1.7

ΕΣΤΙΑΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 24 mm

ΟΠΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ 82°

Πίσω κάμερα (2)

ΕΞΟΔΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ 12 MP

ΜΕΓΕΘΟΣ Αισθητήρας Exmor RS™ 1/2,9'' για κινητές συσκευές

ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ F2,3 (70 mm), F2,8 (105 mm)

ΕΣΤΙΑΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 70 mm, 105 mm

ΟΠΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ 34° (70 mm), 23° (105 mm)

Πίσω κάμερα (3)

ΕΞΟΔΟΣ ΑNΑΛΥΣΗΣ 12 MP

ΜΕΓΕΘΟΣ Αισθητήρας Exmor RS™ 1/2,5'' για κινητές συσκευές

ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ F2.2

ΕΣΤΙΑΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 16 mm

ΟΠΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ 124°

Λειτουργίες κάμερας

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Photography Pro, ποιοτικοί φακοί ZEISS® βαθμονομημένοι ειδικά για το Xperia 1 III, επίστρωση ZEISS® T*, αυτόματη εστίαση/έκθεση έως 20 fps AF/AE, συνεχείς υπολογισμοί αυτόματης εστίασης/έκθεσης έως 60 φορές το δευτερόλεπτο, Real-time Eye AF (άνθρωποι, ζώα), παρακολούθηση σε πραγματικό χρόνο, 3D iToF, διπλή δίοδος φωτός, RGB-IR, φωτογραφία OIS, φωτογραφικό φλας, φωτογραφικό φως, υβριδικό ζουμ x 12,5 (βάσει ευρυγώνιας κάμερας 24 mm), ζουμ Super Resolution με τεχνητή νοημοσύνη, φωτογραφία HDR (High Dynamic Range)

ΦΟΡΜΑ ΑΠΟΤΥΠΩΣΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ

JPEG (.jpg), RAW (.dng)

Εγγραφή βίντεο

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Cinematography Pro "με την τεχνογνωσία της CineAlta", εγγραφή ταινίας σε 4K HDR 24, 25, 30, 60 και αργή κίνηση 120 fps, βίντεο OIS και EIS13, Optical SteadyShot™ με FlawlessEye™, SteadyShot™ με έξυπνη ενεργή λειτουργία (σταθεροποίηση 5 αξόνων), έξυπνο φίλτρο ανέμου

ΦΟΡΜΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΒΙΝΤΕΟ

.mp4 (H.264, H.265)

Εμπρός κάμερα (1)

ΕΞΟΔΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ 8 MP

ΜΕΓΕΘΟΣ 1/4"

ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ F2,0

ΟΠΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ 78°

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Φωτογραφία HDR (High Dynamic Range), SteadyShot™ με έξυπνη ενεργή λειτουργία (σταθεροποίηση 5 αξόνων), εφέ πορτραίτου selfie, φλας οθόνης, λειτουργία χειρονομίας

Ήχος

ΥΨΗΛΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ

High-Resolution Audio, High-Resolution Audio Wireless (LDAC)

ΑΛΛΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Υποδοχή ήχου 3,5 mm, 360 Reality Audio, αποκωδικοποίηση υλικού 360 Reality Audio, χωρικό ηχητικό πεδίο 360 μοιρών, πλήρως στερεοφωνικά ηχεία, Dolby Atmos®, DSEE Ultimate, στερεοφωνική εγγραφή, ήχος Qualcomm® aptX™ HD

Παιχνίδι

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

PS4 Remote Play, συμβατό με χειριστήριο DUALSHOCK®4, σύστημα βελτίωσης παιχνιδιού

Ψυχαγωγία

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Dynamic Vibration System

Μνήμη και αποθήκευση

ΜΝΗΜΗ RAM 12 GB

ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ 256 GB UFS

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ Υποστήριξη κάρτας microSDXC (έως 1 TB)

Δυνατότητα SIM

ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΡΤΩΝ SIM

Υβριδικό με δύο κάρτες SIM

ΤΥΠΟΣ SIM

nanoSIM

Επεξεργαστής

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ

Πλατφόρμα για κινητές συσκευές Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G

Μπαταρία

ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

4500 mAh

ΤΥΠΟΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ

Γρήγορη φόρτιση με USB Power Delivery (USB PD)

ΑΛΛΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Προσαρμόσιμη φόρτιση Xperia, φροντίδα μπαταρίας, λειτουργία STAMINA, ασύρματη φόρτιση Qi, λειτουργία Battery Share

 

 

 

 

 

 

 

xperia1iii.gif

xperia1iii_awards_xp4j-rh.jpg

xperia1iii...gif

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Aύριο θα έχω τις πρώτες εντυπώσεις

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε με αγωνία! Στα χαρτιά πάντως φαίνεται το τέλειο τηλέφωνο.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα γράψω, αλήθεια έχω πήξει με δουλειές!

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πότε λες;;; 

Ρωτάω γιατί αύριο θα το πάρω! Οπότε να έχω μια εικόνα! 

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia 1iii

Παρέλαβα σήμερα το πρωί, το κουτί είχε μέσα φορτιστή 30W και όχι ακουστικά όπως ο προκάτοχος του.

Ωραία αίσθηση, ματ φινίρισμα πίσω άρα δεν γυαλίζει, αλλά η πλάτη αποτελείται κανονικά απο γυαλί gorilla glass 6, άρα δαχτυλιές υπάρχουν απλά δεν είναι εμφανείς!

Το module της κάμερας πολύ πιο μεγάλο απο το 1ii  και κατά την γνώμη μου δίπλα δίπλα αν τα βάλεις είναι η μόνη διαφορά που κάνει το 1iii να δείχνει πιο καινούργιο!

Το στήσιμο διήρκεσε απο την ώρα που το άνοιξα περίπου 4 ώρες(μαζί με παιχνίδι με φωτογραφίες και video), η μπαταρία όταν το πρωτοάνοιξα ήταν στο 54% και το έβαλα να φορτίζετε κυριολεκτικά στο 4%. Το SOT ήταν 4 ώρες και κάτι ψιλά,πάρα  πολύ καλά για πρώτη ημέρα που κατέβασε ένα σωτό εφαρμογές και έκανα άλλες τόσες δοκιμές!Κατά την διάρκεια του όλου στησίματος δούλευε στα 120hz.Διαφορά μεγάλη απο το 1ii με τα 90hz εγώ δεν παρατήρησα κι ας πέσουν κάποιοι να με φάνε!

Το κινητό ανέβασε θερμοκρασία το πρώτο 20 λεπτο,μέχρι που ήρθε μια ενημέρωση απο την Sony και η θερμοκρασία έπεσε αισθητά.Πάντως σε σχέση με το 1ii έχει 3 βαθμούς περίπου ανεβασμένη θερμοκρασία ή μάλλον για να είμαι σωστός ΜΕΧΡΙ 3 βαθμούς.

Σε απόδοση είναι πιο δυνατό και γρήγορο και φαίνεται, το καταλαβαινεις όταν τραβάς μια φωτογραφία και την αποθηκεύει στην galery, το αντιλαμβάνεσαι όταν πατάς την galery να στις ανοίξει όλες, γενικά είναι πιο δυνατό παντού!

Προσοχή σε μια ρύθμιση στα χρώματα!Έβλεπα ένα video (με μια πισίνα) και στο τριάρι, το χρώμα του νερού της πισίνας ήταν ανοιχτό μπλέ, ξεβαμμένο, σε αντίθεση με τον προκάτοχο που ήταν όπως βλέπεις μια πισίνα(έντονο μπλε).Τελικά θα πρέπει να αλλάξετε την ρύθμιση που λέει ότι η εικόνα δημιουργού θα ενεργοποιείτε αυτόματα όπου πιστεύει η συσκευή και όχι μόνο την επιλογή δημιουργού και κανονικού!Πιστεύω πολλοί reviews δεν το κάνανε ποτέ αυτό!

Απο φωτογραφίες δεν ασχολήθηκα πολύ αλλά με το λίγο που "έπαιξα"  είναι σίγουρο ένα πράγμα, ότι έχει πολύ καλύτερη απόδοση απο το 1ii και δεν αναφέρομαι στα 105mm αλλά στα 70mm που σε συνθήκες δωματίου με ανοιχτό λαμπατέρ τα πρόσωπα αλλά και τα αντικείμενα βγαίνε πιο καθαρά!Μπράβο στην Sony για αυτό το αποτέλεσμα!Επίσης έχει να ενεργοποιείσεις το real time tracking με το οποίο ενθουσιάστηκα μιας και δεν αφήνει ποτέ να βγεις απο το focus όσο κι αν κουνιέσαι!!!

Στον main φακό οι διαφορές είναι ελάχιστες και θα πρέπει να ζουμάρεις για να δεις την λεπτομέρειες!

Ήχος πολύ πιο μεστός και καλύτερος(γιατί το δυνατός δεν λέει κάτι) με διαφορά!

Οθόνη ελάχιστα πιο φωτεινή μεν απο το 1ii αλλά με καλύτερη ποιότητα ανάκλασης στο φως!

5G πιάνει κανονικά και δυνατά!

Σε γενικές γραμμές ναι είναι μια all around συσκευή που τα έχει όλα! Δεν της λείπει τίποτα!

 

Υ,Γ Κατά την φόρτιση (κλειστό οπως πάντα) μέχρι το 45% περίπου η συσκευή ζεμάταγε!

Δεν ξερω πως κάποιοι θελετε ακόμα πιο γρήγορους φορτιστές,εγώ μάλλον θα το φορτίζω με κάποιον απλό!

 

 

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Νίκο , πρώτος κ καλύτερος ! 

Είναι αναμφίβολα μια all around συσκευή , για να μη πω οτι κυριολεκτικά δεν λείπει κάτι .

Οπως κ στο ii που είχες . 

Αναμένουμε κ αλλες εντυπώσεις εν καιρό . 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά, σήμερα το πρωί και αφού το κινητό φορτίστηκε και έχει στηθεί κανονικά απο χθές,το δούλεψα όπως θα έκανα και με το άλλο,σε δωμάτιο χωρίς κλιματισμό με κλειστό παράθυρο,λίγες κλήσεις,λίγο viber,αρκετό reddit,instagram και Linkedin.

Η μπαταρία του έπεσε απο το 100% στο 96% πολύ πιο γρήγορα απο το προγενέστερο αλλά και το δυάρι το ίδιο έπεφτε μέχρι να περάσει λίγος καιρός.

Η θερμοκρασία πράγματι 3 βαθμούς πάνω απο το προηγούμενο στους 38 βαθμούς κάτι που μάλλον πρέπει να το συνηθίσω!

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
53 minutes ago, guy_fawkes said:

Η θερμοκρασία πράγματι 3 βαθμούς πάνω απο το προηγούμενο στους 38 βαθμούς κάτι που μάλλον πρέπει να το συνηθίσω!

 

Δυστυχώς αυτό είναι γενικότερο χαρακτηριστικό του Snapdragon 888 και όχι της συγκεκριμένης συσκευής, αλλά φαντάζομαι θα το ξέρεις ήδη αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, athanaso77 said:

Δυστυχώς αυτό είναι γενικότερο χαρακτηριστικό του Snapdragon 888 και όχι της συγκεκριμένης συσκευής, αλλά φαντάζομαι θα το ξέρεις ήδη αυτό.

ε ναι, το γνώριζα πολύ πριν κυκλοφορήσει η αγορά!

Μέχρι στγμής πάντως μου έχει κάνει εντύπωση (θετική άποψη)

1) η ταχύτητα της συσκευής

2) η ποιότητα στο focus 

3) η ποιότητα του 70mm φακού

4) ο ήχος στην μουσική

Δεν μου έχουν κάνει εντύπωση( ουδέτερη άποψη)

1) τα 120hz στην οθόνη

2) η φωτεινότητα της οθόνης

Μου έχουν κάνει αρνητική άποψη

1) Η αύξηση της θερμοκρασίας κατα 3 μονάδες σε ότι δουλεύεις

2) η Θερμοκρασία όταν το φόρτιζα (πρέπει να πάω σε αργό φορτιστή)

 

Παραμένει κατα την άποψη μου μια all around συσκευή και μάλιστα τα έχει όλα σε ένα λεπτό και ελαφρύ σκελετό!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lefteris90 said:

αρα το προτεινεις ; γιατι θα παω για αγορα σημερα ! 

Να πας!

Είναι ανάλογα την χρήση!

Αν ψάχνεις σην φωτογραφία κάτι το instagramiko δεν είναι για εσένα,αν θες να το βάζεις και να οδηγεις με gps στον ήλιο γιατί αυτή είναι η χρήση που κάνεις στις συκευές  πάλι δεν είναι για εσένα!

Οποιαδήποτε συκευή που κοστίζει τόσα χρήματα ανεξαρτήτου εταιρίας δεν θα συστηνα γιατί όλες οι εταιρίες είναι πολύ κοντά και πολύ μακριά σε κάποια πράγματα!

Εγω δεν μετάνοιωσα τα χρήματα που έδωσα ούτε για το 1ii ούτε για αυτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το πρωί και ακόμα το επεξεργάζομαι και το στήνω. Είναι κουκλί το κινητό αν και μπήκε κατευθείαν σε θήκη γιατί ήδη πήγε να μου φύγει από τα χέρια μια φορά! Τη μπάρα του γούγλη στην αρχική ρε παιδιά πως την αφαιρούμε; Δεν βρίσκω τη ρύθμιση 😅

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, chaosdoctor said:

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το πρωί και ακόμα το επεξεργάζομαι και το στήνω. Είναι κουκλί το κινητό αν και μπήκε κατευθείαν σε θήκη γιατί ήδη πήγε να μου φύγει από τα χέρια μια φορά! Τη μπάρα του γούγλη στην αρχική ρε παιδιά πως την αφαιρούμε; Δεν βρίσκω τη ρύθμιση 😅

Καλορίζικο και εσύ.

κάνε συνεχές πάτημα στην αρχική οθόνη επίλεξε home settings και έπειτα disable show quick search box

Γενικά ότι θέλεις μιας και είχα και το 1ii και μου φαίνονται όλα γνώριμα σε αυτό με ρωτάς!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω εδώ και 2 μέρες μόλις βρω χρόνο θα γράψω πως μου έχει φανεί. 

2 ερωτήσεις πιο πολύ για το φίλο guy 

1)Ενω το έχω βάλει να φωτίζει η οθόνη απ τις ρυθμίσεις όταν έχω ειδοποίηση η οθόνη δεν ανάβει... Μάλιστα έβαλα και το glimpse notifications που παίζει στα υπόλοιπα android και εδώ δεν... Κάνω κάτι λάθος? 

 

2)Οι selfie είναι γενικά τραγικές αλλά παρατηρώ όταν πάω να βγάλω μου βγάζει μόνο του ενεργη την επιλογή απαλή λήψη και πιθανολογώ ότι μπορεί να φταίει αυτό... Δε βρίσκω όμως πως βγαίνει! Μιλάω για τη selfie όχι για την πίσω κάμερα 

Υ. Γ. Η αίσθηση στο χέρι είναι εξαιρετική αλλά θα τα γράψω όλα μαζί 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Αυτό θα το κρατήσεις ή θα το δώσεις όπως το 1ii?

Για το πρώτο θα το δω μετά.

Για το δεύτερο που αναφέρεις θα ανοίξεις την selfie (η οποία δεν είναι τόσο τραγική όσο δείχνει 😀) και θα πας στις ρυθμίσεις,θα σου ανοίξει τις ρυθμίσεις για την selfie!

 

Παρατήρησα ένα bug

όταν κάποιες φορές πας να ανοιξεις την κάμερα και γυρίσεις το τηλέφωνο στα πλάγια, δεν γυρνάνε όλα τα "κουμπιά".

Δεύτερη ημέρα την νύχτα στην αναμονή (12ωρο) με όλα κλειστά και έχασε 3% μπαταρία.Όσο και το 1ii όταν το είχα πρωτοπάρει,θεωρώ ότι θα φτάσει με το πέρασμα του χρόνου στο 2%

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν μου έρχονται notifications απο το gmail, εκτός κι αν ανοίξω το ίδιο το app.

Το ίδιο γινότανε και στο προηγούμενο μοντέλο όταν το πρωτοπήρα, μετά έστρωσε.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

δεν μου έρχονται notifications απο το gmail, εκτός κι αν ανοίξω το ίδιο το app.

Το ίδιο γινότανε και στο προηγούμενο μοντέλο όταν το πρωτοπήρα, μετά έστρωσε.

 

Εισαι σιγουρος?Μου φανηκε οτι δουλευουν αλλα εγω τα περναω και τα Gmail στο outlook γιατι ερχονται μπαμ μπαμ σε ολες τις συσκευες Android... Βαλε outlook και θα λυσεις καθε θεμα με τον πιο ωραιο τροπο.

Το τηλεφωνο επειδη μπήκε το δίλλημα αυτο η το s21 ultra το εδωσα στο συνέταιρο μου να παιξει και θα δουμε το πιο πιθανο θα το δωσω....

Για συσκευη αυτου του κοστους δε μου αρεσαν

-Φωτεινοτητα οθονης και ανεβοκατεβάσματα της φωτεινότητας που εκανε στη χρηση 

-Διάρκεια μπαταριας αλλα οχι και τοσο χαλια

-Αργή φορτιση

-Αν και με τις φωτο δε το πολυ εχω σε σχεση με το 21 ultra μου φανηκαν καθολικά υποδιαιστερες με πολυ εντονη διαφορα στις selfie αλλα και στην πισω καμερα.

-Ζεσταινεται πανω απ το μεσο ορο και πανω απ τον Exynos του 21 ultra.

Μου άρεσαν.

-Η αισθηση στο χερι...απιστευτη και ειδικα επειδη ειναι στενο αλλα ολη η ποιοτητα υπεροχη

-Το δακτυλικό αποτυπωμα απιστευτο πιανει με τη μια και γενικοτερα βολευει πολυ.

-Η ποιοτητα του ηχου με ασύρματα Bluetooth ακουστικα.Ακουσα 2 μερες στο τρεξιμο που κανω και ηταν υπέροχος ηχος.Πιθανως με ενσύρματα να ειναι και καλυτερα δε ξερω.

-Μπορει η φωτεινοτητα να μην ειναι καλη αλλα σε χωρο χωρις πολυ ήλιο η ποιοτητα και η αισθηση της οθονης ειναι φοβερη.

Βρε Sony ειμαι φαν σου!Αντε σκάω και ενα χιλιαρικο (χωρις ΦΠΑ )και θα έσκαγα και παραπανω γιατι ειμαι φαν....Διόρθωσε ρε γμτ 5-6 πραγματα να τα σαρώσεις ολα...μη με κανεις να μου λειπει το άτιμο το Samsung ...

Τελοσπαντων ειναι προφανως καλη συσκευη αλλα στα λεφτα αυτα και σε λιγοτερα μαλιστα υπαρχουν καλυτερες εως πολυ καλυτερες 

Επειδη λογω δουλειας εχω δοκιμασει ολες τις ναυαρχιδες εκτος του fold3 (ναι εχουμε στο γραφειο το flip 3 που αν εξαιρεσεις τη χαλια μπαταρια ειναι πολυ καλο)για μενα φετος το καλυτερο Android ειναι το s21 ultra...Εκπληκτικο τηλεφωνο στο σύνολο του.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες είναι κάτι υποκειμενικό.

Δεν θα διαφωνήσω στα υπόλοιπα αλλά να ξέρεις είμαι σε αναζήτηση αργού φορτιστή.

Ο μαμά που είχε στα 30W για εμένα παρά είναι γρήγορος!!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, guy_fawkes said:

Οι φωτογραφίες είναι κάτι υποκειμενικό.

Δεν θα διαφωνήσω στα υπόλοιπα αλλά να ξέρεις είμαι σε αναζήτηση αργού φορτιστή.

Ο μαμά που είχε στα 30W για εμένα παρά είναι γρήγορος!!

Πλακα μου κανεις?Φορτιζει πολυ αργά!Γιατι να το κανεις αυτο?Φοβασαι αν το κρατήσεις 3 χρονια μη χρειαστει να δωσεις 50μευρω να αλλάξεις μπαταρια?Ελα τωρα...Ενα πραγμα που με εντυπωσίασε στο 9pro ηταν η ταχυτητα φόρτισης ....Οτι ποσοστο και να ειχες με 15 λεπτα έβγαλες την υπόλοιπη μερα απίθανο....Αντίθετα το 21 ultra ειναι πιο γρηγορο απ το Sony αλλα καμμια σχεση με το oneplus και ειναι πολυ σπαστικό....

Υ.Γ.Αυτο που Επισης περα απο χαλια μπαταρια σέρνεται και στη φορτιση ειναι το flip 3

Υ.Γ.2 Ξέχασα να πω για xperia 1 iii οτι ρολάρει απιστευτα γρηγορα και ομαλά,αν οχι το καλυτερο αναμεσα στα 2-3 καλυτερα σε αυτο τον τομεα

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία θα στρώσει μετά από 8-10 φορτίσεις και θα δώσει το μέγιστό.θέλει απλά λίγο χρόνο.

Το θέμα θερμοκρασιών δε νομίζω να αλλάξει εκτός κι αν δώσουν κι αλλο dowsing στον επεξεργαστή οπως έκαναν κι άλλες εταιρείες έστω και σιωπηρά.

Για το s21 ultra τώρα,νομίζω ότι αν κάποιος αντέχει κυρίως το βάρος του,φέτος είναι το τηλέφωνο πού παίζει μπάλα μόνο του κι ειδικά στο θέμα της κάμερας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μου,καλησπερα,καλο ριζικό,πολυ χάρηκα με τα νέα σου αυτά!!!

 

για το ινστα και φβ,εχω να πω έχω ανεβάσει αρκετές και όλες είναι Μοναδικές!!!

 

σχετικά εμ τον ηχο,το σονυ μου το 1ιι με έχει συναρπάσει με τα μπάσα του,εχει και αυτό φαντάζομαι έτσι?

 

για τις σελφι θα ξαναπώ,μια ακόμη φορά...

 

μπορωντας να κάνω σύγκριση με τις δυο άλλες να ναυαρχιδες που έχω,με αφήνουν ιδιαιτερα ικανοποιημένο!!

 

ΥΓ.φιλος μου πουλάει το Xperia 1 iii με 1150 ε για οποιον τυχον!

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν κάνω πλάκα αλλά αν έχουμε παράπονο ότι φορτίζει με 30W φορτιστή αργά το 1iii το μόνο που θα απαντήσω είναι ότι τουλάχιστον σε σχέση με το s21 ultra, αυτό έχει φορτιστή στο κουτί του και εκεί σβήνει όλα τα υπόλοιπα!

Νάσο σε ευχαριστώ, το έδωσα το 1ii στον Ορφέα με τον οποίο θα τα λέμε στο αντίστοιχο νήμα.

Για το θέμα τις κάμερας και το S21 θα διαφωνήσω μιας και η πιστότητα χρωμάτων στην φωτογραφία δεν με ενθουσιάζει καθόλου, καθώς και το focus.

Χθες σε παιδική χαρά τράβαγα τα παιδιά μου και όλες μα όλες ήταν in focus,παίζει μπάλα μόνη της η Sony σε αυτό το τομέα!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 1 III

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...