Jump to content

Google pixel: Γενική συζήτηση


kai50000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα όμως είναι οτί ακόμα και αν αγοράσεις απο skroutz,αν για παράδειγμα πέσει κάτω η οθόνη και ραγίσει ή αν θες να βάλεις άλλη μπαταρία στα 2.5χρόνια,δεν υπάρχει εδώ τεχνική υποστήριξη,και τρέχα γύρευε να βγάλεις άκρη για τετοια με την Google.
Προφανώς δεν αναφερόμουν στο τόσο μακρινό διάστημα (μετά τα 2 έτη) αλλά σε κάτι πιο σύντομο. Μετά τα δύο χρόνια άλλωστε δεν έχει νόημα να το επισκευάσει κάποιος, ακόμα κι αν το πήρε από την ίδια την Google κι το έφερε Ελλάδα.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, baiosss said:

Προφανώς δεν αναφερόμουν στο τόσο μακρινό διάστημα (μετά τα 2 έτη) αλλά σε κάτι πιο σύντομο. Μετά τα δύο χρόνια άλλωστε δεν έχει νόημα να το επισκευάσει κάποιος, ακόμα κι αν το πήρε από την ίδια την Google κι το έφερε Ελλάδα.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
 

Δεν ισχύει αυτό.

Pixel κινητά τα παίρνεις μεταξύ άλλων και για την software υποστήριξη που προσφέρουν. Και ειδικα τα ακριβότερα μοντέλα,μια χαρά βαστάνε σε βάθος χρόνου. To Pixel 4XL πχ αν και μοντέλο 2ετίας,μια χαρά βαστάει μέχρι και σήμερα,όσο και αν έχουν ανέβει τα φετινά mid range κινητά ή flagship killer τυπου S20FE,Realme GT κλπ

Οταν λοιπον κάποιος θέλει πχ να κρατήσει ας πούμε το Pixel 6 XL για 3 με 4χρόνια,μπορεί να θέλει να του βάλει μια νέα μπαταρία μιας και η αρχική απο τις πολλές φορτίσεις θα έχει πέσει σε απόδοση.

Μια απο τα ίδια και αν για παράδειγμα του χαλάσει το μικρόφωνο σε αυτό το διάστημα ή αλλαγή θύρας φόρτισης κλπ.

Τωρα οκ αν του σκάσει αλλαγή οθόνης και πλακέτας και του ζητήσουν τίποτα 450ευρώ ξέρω γω,τοτε ναι δεν συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου μετα το pixel 3α, η εμπειρια software και η καμερα του pixel αξιζουν με το παραπανω το οποιο ρισκο. 

Πριν το pixel ειχα nokia, honor, oneplus, και πιστεψτε με με την 1η ευκαιρια παλι pixel θα παρω κι ας θελει να τρεχω για μπαταρια και οθονη στην στραβη...

Τωρα πηρα samsung λογω εκτακτης αναγκης και μπατζετ και εχω ξενερωσει την ζωη μου...

Ενδιαμεσα επιασα ενα xiaomi ενος φιλου να ρυθμισω κατι, ουτε να τα βλεπω δε θελω...

Το θεμα 5g volte wificall ισως ειναι θεμα στο μελλον (δεν με απασχολουν προς το παρον) αλλα σα το λειτουργικο της G δεν νομιζω να υπαρχει...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου αποψη ειναι στην μέση.

Από την μια καταλαβαίνω το γιατί κάποιος να κοιτάζει σε pixel,παρόλους τους περιορισμους στην χώρα μας.

Από την άλλη είναι πολλά τα χρήματα για συσκευή με περιορισμους(στην χωρα μας)ειδικα αν μιλάμε για ναυαρχιδες,και για Android μιλάμε,κοινώς υπάρχουν πολλες επιλογές.

Δεν είναι τυχαίο γιατί στην Ευρωπη ακομα και στις χωρες που εισαγονται επισημα τα pixel,ο κόσμος προτιμά άλλες εταιρείες.

Ασε που ότι παπάδες και να κάνει το Pixel 6 pro,σου λέει ο άλλος''γιατι να μην πάρω το S21 ultra που το βρισκω ποσα χρήματα φθηνότερα και έχει και καλύτερο οικοσύστημα?''. Τα περι οικοσυστηματος τα αναφέρω πιο πολυ λογω Samsung Watch/Galaxy Tab που ειναι απο τις καλυτερες προτασεις του ειδους τους.

Γιαυτό και εδώ και καιρό το τονίζουμε ότι είναι οπως και με τα Sony κινητά,συσκευές με δικό τους κοινό εκτος Αμερικής.

 

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά θεωρώ ότι είναι αρκετά όμορφη σαν συσκευή

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει πάρα πολύ. Νομίζω μόνο το OG Pixel δεν μου άρεσε εμφανισιακά.

Επίσης αυτός ο συνδυασμός χρωμάτων είναι εξαιρετικός. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αρκεί να μην έχει hardware ζητήματα και να μην είναι η τιμή στα ύψη (κάτι που το φοβάμαι πολύ για το Pro)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sotnem said:

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αρκεί να μην έχει hardware ζητήματα και να μην είναι η τιμή στα ύψη 

Η ιδια η google το εχει επιβεβαιωσει οτι θα εχει τιμη στα υψη,οπως εχουν και ολες οι φετινες ναυαρχιδες πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει πάρα πολύ. Νομίζω μόνο το OG Pixel δεν μου άρεσε εμφανισιακά.
Επίσης αυτός ο συνδυασμός χρωμάτων είναι εξαιρετικός. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αρκεί να μην έχει hardware ζητήματα και να μην είναι η τιμή στα ύψη (κάτι που το φοβάμαι πολύ για το Pro)
Το σημαντικότερο αυτό είναι! Να μην έχει κατασκευαστικά προβλήματα, κάτι που η Google το συνηθίζει. Κι αν έχει, ας εμφανιστούν στις πρώτες παρτίδες (πχ κενό στα Pixel 5) κι όχι μετά από κάνα εξάμηνο η χρόνο. Όπως κι να έχει πρέπει να δούμε πρώτα εντυπώσεις και reviews κι αν κάνει όλα όσα υπόσχεται.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφοροι(Αμερικανοι)reviewers θα το αποθεώσουν,οπως αποθέωσαν και τα προηγουμενα pixel.

Τα της διαθεσιμότητας σε αλλες χωρες προφανως δεν τους απασχολουν,ουτε τα διαφορα θεματα σε hardware.

Για τα διαφορα hardware θεματα,το θεμα ειναι να εμφανιστουν στα πρωτα 2χρονια που καλυπτονται απο την εγγυηση,γιατι αν εμφανιστει τιποτα αργοτερα,τρεχα γυρευε.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Η ιδια η google το εχει επιβεβαιωσει οτι θα εχει τιμη στα υψη,οπως εχουν και ολες οι φετινες ναυαρχιδες πλεον.

Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί ν' αποφασίσει η Google... με τις τιμές!

Reportedly, one model of the Pixel 6 will run €649, while one particular model of Pixel 6 Pro may sell for €8999to5Google was able to confirm these prices with another source in Europe.

https://9to5google.com/2021/09/28/latest-pixel-6-leak-offers-possible-european-pricing-and-color-names/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Too good to be true οι τιμές αυτές.

Βεβαια αν κατά κάποια συμπτωση το 6pro 8/128 ξερω γω έχει 849 από amazon πχ,έχει φύγει προπαραγγελία από μένα επί τόπου.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε δολάρια θα τις πίστευα να πω την αλήθεια.

Μακάρι, αλλά too good to be true. Eγώ δυστυχώς βλέπω 899-1099$ τις δυο συσκευές.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε είναι άμεση παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια ειμαι ετοιμος για 6 pro μολις ανοιξουν η παραγγελιες κατευθειαν αγορα η τιμη για το pro θα ειναι πανω κατω στα 1000 με 1050 ευρω οπως λενε και τα διαφορα σαιτ.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, chris1974 said:

Εγω παιδια ειμαι ετοιμος για 6 pro μολις ανοιξουν η παραγγελιες κατευθειαν αγορα η τιμη για το pro θα ειναι πανω κατω στα 1000 με 1050 ευρω οπως λενε και τα διαφορα σαιτ.

Πρόσεχε... μπορεί να μην "έχει" 5G/VoLTE/VoWiFi! 🤑 😝

Μη πεις ότι δε σε προειδοποιήσαμε!!!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, spookype20 said:

Πρόσεχε... μπορεί να μην "έχει" 5G/VoLTE/VoWiFi! 🤑 😝

Μη πεις ότι δε σε προειδοποιήσαμε!!!

Αυτό είναι σίγουρο...Δεν πρόκειται να έχει τπτ από αυτά...

Το Pro το σκέφτομαι και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, chris1974 said:

Εγω παιδια ειμαι ετοιμος για 6 pro μολις ανοιξουν η παραγγελιες κατευθειαν αγορα η τιμη για το pro θα ειναι πανω κατω στα 1000 με 1050 ευρω οπως λενε και τα διαφορα σαιτ.

 

21 minutes ago, jimlost said:

Αυτό είναι σίγουρο...Δεν πρόκειται να έχει τπτ από αυτά...

Το Pro το σκέφτομαι και εγώ...

Επομένως.... Αφήνουμε τους @chris1974 και @jimlost να το φέρουν Ελλάδα, να το δοκιμάσουν, να δουν με τα "χέρια" και "μάτια" τους ότι δουλεύουν ή όχι τα 5G/VoLTE/VoWiFi και μετά...

@nikosp88 αποφασίζεις αν θα πάρεις το Pixel 6/ 6 Pro! 🤑🤣

Υ.Γ. Για να μην υπάρξει παρεξήγηση η παραπάνω απάντηση είναι χιουμοριστική! Όλοι/ες με ένα Pixel 6/6 Pro σύντομα!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο leak τιμών αυτή τη φορά από την Ταϊβάν.

Pixel 6 - $645

Pixel 6 Pro - $935

Oι τιμές είναι μετατροπή, αλλά κοιτάμε απλώς την κλίμακα στην οποία κινούνται που συμβαδίζει σε γενικές γραμμές με τις ευρωπαϊκές φήμες. Κάτι άλλο. Το Pro φαίνεται να ξεκινάει από 256GB.

Προσπαθώ να αποφασίσω ανάμεσα στα δύο μοντέλα (σε περίπτωση που οι τιμές είναι εκεί και δεν εμφανιστούν θέματα με το νέο chip, όχι στα benchmarks που είναι αδιάφορα, μιλάω για throttling/overheating κτλ)

Αυτές είναι οι διαφορές τους:

Pixel 6 -  Pixel 6 Pro

6.4" - 6.7"  (περισσότερη οθόνη πάντα καλύτερο, αλλά φέρνει ακόμα μεγαλύτερο μέγεθος)
8GB RAM - 12GB RAM (νομίζω ότι η διαφορά δεν είναι αντιληπτή, σίγουρα όμως πλεονέκτημα του Pro)
"κανονική" - "curved" (η curved για μένα είναι πάντα θέμα)
FHD+ - QHD+ -
90 Ηz - 120 Hz   (δεν είμαι σίγουρος πόσο αντιληπτή θα είναι η διαφορά)
4610mAh - 5000mAh (εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τις οθόνες ποιο θα έχει καλύτερη απόδοση)
dual camera setup - triple camera setup (το Pro έχει και Tele φακό, μεγάλο πλεονέκτημα)
8MP μπροστινή κάμερα - 12MP

Για μένα, τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματα του Pro είναι οι σαφείς διαφορές στην κάμερα. Tα υπόλοιπα specs δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι θα έχουν ουσιαστικές διαφορές στην καθημερινή χρήση (μερικά θα δούμε μήπως είναι μειονεκτήματα π.χ. στην μπαταρία) και τέλος το μικρό για μένα υπερτερεί σε μέγεθος (μια που έχω τα P2 και P4 και προτιμώ μικρότερες συσκευές, αν και η διαφορά ανάμεσα στα δύο 6αρια δεν είναι μεγάλη) και στο γεγονός ότι ΔΕΝ θα έχει curved οθόνη.

Εσείς τι λέτε;
 

 

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές είναι αρκετές και πέρα από το κομμάτι της κάμερας όπως αναφέρεις

Βέβαια αρκετά μεγάλη είναι και η διαφορά στην τιμή σύμφωνα με τη μετατροπή που έκανες

Στη καθημερινότητα οι διαφορές αυτές δε θα είναι τόσο εμφανείς βέβαια

Εγώ προσωπικά θα πήγαινα στο απλό, λόγω μεγέθους κυρίως, το οποίο βέβαια είναι αρκετά μεγάλο σε σχέση με το 5αρι, της flat οθόνης αλλά και της τιμής φυσικά

Αν και προσωπικά μάλλον δε θα φύγω από το 5αρι προς το παρόν και συν τοις άλλοις η επόμενη μου συσκευή θα ήθελα να υποστηρίζει σίγουρα 5g κάτι που στην Ελλάδα δε βλέπω να γίνεται

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Όχι πως έχω αποφασίσει να το πάρω, αλλά με στενοχωρει το γεγονός ότι έφυγαν κι αυτοί από τα φυσιολογικά μεγέθη.
Ας ήταν το pro μεγάλο κι ας κρατουσαν το απλό στις 6".

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο leak τιμών αυτή τη φορά από την Ταϊβάν.
Pixel 6 - $645
Pixel 6 Pro - $935
Oι τιμές είναι μετατροπή, αλλά κοιτάμε απλώς την κλίμακα στην οποία κινούνται που συμβαδίζει σε γενικές γραμμές με τις ευρωπαϊκές φήμες. Κάτι άλλο. Το Pro φαίνεται να ξεκινάει από 256GB.
Προσπαθώ να αποφασίσω ανάμεσα στα δύο μοντέλα (σε περίπτωση που οι τιμές είναι εκεί και δεν εμφανιστούν θέματα με το νέο chip, όχι στα benchmarks που είναι αδιάφορα, μιλάω για throttling/overheating κτλ)
Αυτές είναι οι διαφορές τους:
Pixel 6 -  Pixel 6 Pro
6.4" - 6.7"  (περισσότερη οθόνη πάντα καλύτερο, αλλά φέρνει ακόμα μεγαλύτερο μέγεθος)
8GB RAM - 12GB RAM (νομίζω ότι η διαφορά δεν είναι αντιληπτή, σίγουρα όμως πλεονέκτημα του Pro)
"κανονική" - "curved" (η curved για μένα είναι πάντα θέμα)
FHD+ - QHD+ -
90 Ηz - 120 Hz   (δεν είμαι σίγουρος πόσο αντιληπτή θα είναι η διαφορά)
4610mAh - 5000mAh (εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τις οθόνες ποιο θα έχει καλύτερη απόδοση)
dual camera setup - triple camera setup (το Pro έχει και Tele φακό, μεγάλο πλεονέκτημα)
8MP μπροστινή κάμερα - 12MP

Για μένα, τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματα του Pro είναι οι σαφείς διαφορές στην κάμερα. Tα υπόλοιπα specs δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι θα έχουν ουσιαστικές διαφορές στην καθημερινή χρήση (μερικά θα δούμε μήπως είναι μειονεκτήματα π.χ. στην μπαταρία) και τέλος το μικρό για μένα υπερτερεί σε μέγεθος (μια που έχω τα P2 και P4 και προτιμώ μικρότερες συσκευές, αν και η διαφορά ανάμεσα στα δύο 6αρια δεν είναι μεγάλη) και στο γεγονός ότι ΔΕΝ θα έχει curved οθόνη.
Εσείς τι λέτε;
 
 
Γι' αυτό κι εγώ αν το αποφασίσω και δω πως δεν υπάρχουν προβλήματα, πιθανότατα να πάω στο απλό 6αρι. Μετά το 5, όλα είναι θηρία.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Sotnem said:

Δεύτερο leak τιμών αυτή τη φορά από την Ταϊβάν.

Pixel 6 - $645

Pixel 6 Pro - $935

Oι τιμές είναι μετατροπή, αλλά κοιτάμε απλώς την κλίμακα στην οποία κινούνται που συμβαδίζει σε γενικές γραμμές με τις ευρωπαϊκές φήμες. Κάτι άλλο. Το Pro φαίνεται να ξεκινάει από 256GB.

Προσπαθώ να αποφασίσω ανάμεσα στα δύο μοντέλα (σε περίπτωση που οι τιμές είναι εκεί και δεν εμφανιστούν θέματα με το νέο chip, όχι στα benchmarks που είναι αδιάφορα, μιλάω για throttling/overheating κτλ)

Αυτές είναι οι διαφορές τους:

Pixel 6 -  Pixel 6 Pro

6.4" - 6.7"  (περισσότερη οθόνη πάντα καλύτερο, αλλά φέρνει ακόμα μεγαλύτερο μέγεθος)
8GB RAM - 12GB RAM (νομίζω ότι η διαφορά δεν είναι αντιληπτή, σίγουρα όμως πλεονέκτημα του Pro)
"κανονική" - "curved" (η curved για μένα είναι πάντα θέμα)
FHD+ - QHD+ -
90 Ηz - 120 Hz   (δεν είμαι σίγουρος πόσο αντιληπτή θα είναι η διαφορά)
4610mAh - 5000mAh (εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τις οθόνες ποιο θα έχει καλύτερη απόδοση)
dual camera setup - triple camera setup (το Pro έχει και Tele φακό, μεγάλο πλεονέκτημα)
8MP μπροστινή κάμερα - 12MP

Για μένα, τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματα του Pro είναι οι σαφείς διαφορές στην κάμερα. Tα υπόλοιπα specs δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι θα έχουν ουσιαστικές διαφορές στην καθημερινή χρήση (μερικά θα δούμε μήπως είναι μειονεκτήματα π.χ. στην μπαταρία) και τέλος το μικρό για μένα υπερτερεί σε μέγεθος (μια που έχω τα P2 και P4 και προτιμώ μικρότερες συσκευές, αν και η διαφορά ανάμεσα στα δύο 6αρια δεν είναι μεγάλη) και στο γεγονός ότι ΔΕΝ θα έχει curved οθόνη.

Εσείς τι λέτε;

Εγω εξακολουθώ να πιστεύω ότι παρά είναι καλά τα διάφορα leaks και σιγουρα θα πέσουν πολλά από αυτά έξω σε κάποια.

Παιδια 630ευρώ πωλείται αυτή την στιγμή στην Γερμανία το Pixel 5 128gb,σιγα μην κοστίζει τόσα το Pixel6 με τα παραπάνω specs

https://www.mediamarkt.de/de/product/_google-pixel-5-128-gb-just-black-dual-sim-2680267.html

Το απλο pixel 6 εχει υπερβολικά καλα specs,ειδικά για αυτή την τιμή,πράγμα που έρχεται σε αντίθεση με τα τελευταια μοντέλα της εταιρειας βλεπε Pixel 5/5a που σιγουρα ήταν ακριβότερα σε σχέση με αυτό για αυτά που προσέφεραν.

Eιναι φθηνότερο απο Xiaomi και Samsung και λοιπούς κινεζους,που η Google ανέκαθεν δεν είχε χαμηλές τιμές στα Pixel.

Απο εκει και πέραν ας αποφασίσει η Google επιτέλους να τα παρουσιασει που μπήκαμε Οκτώβριο και ακόμα τιποτα,να δουμε και τις τιμές σε Ευρώπη και μετά τα ξαναλέμε.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Fulgore1 said:

Εγω εξακολουθώ να πιστεύω ότι παρά είναι καλά τα διάφορα leaks και σιγουρα θα πέσουν πολλά από αυτά έξω σε κάποια.

Παιδια 630ευρώ πωλείται αυτή την στιγμή στην Γερμανία το Pixel 5 128gb,σιγα μην κοστίζει τόσα το Pixel6 με τα παραπάνω specs

https://www.mediamarkt.de/de/product/_google-pixel-5-128-gb-just-black-dual-sim-2680267.html

Το απλο pixel 6 εχει υπερβολικά καλα specs,ειδικά για αυτή την τιμή,πράγμα που έρχεται σε αντίθεση με τα τελευταια μοντέλα της εταιρειας βλεπε Pixel 5/5a που σιγουρα ήταν ακριβότερα σε σχέση με αυτό για αυτά που προσέφεραν.

Eιναι φθηνότερο απο Xiaomi και Samsung και λοιπούς κινεζους,που η Google ανέκαθεν δεν είχε χαμηλές τιμές στα Pixel.

Απο εκει και πέραν ας αποφασίσει η Google επιτέλους να τα παρουσιασει που μπήκαμε Οκτώβριο και ακόμα τιποτα,να δουμε και τις τιμές σε Ευρώπη και μετά τα ξαναλέμε.

 

Το 6αρι πέρα από την κάμερα και το chipset τι άλλο υπερβολικά καλο έχει σε σχέση με το 5αρι και δε μπορεί να έχει τιμή έναρξης στα 650$?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, suspect21 said:

Το 6αρι πέρα από την κάμερα και το chipset τι άλλο υπερβολικά καλο έχει σε σχέση με το 5αρι και δε μπορεί να έχει τιμή έναρξης στα 650$?

Θα συμφωνήσω μαζί σου... Ακόμα και το Pixel 4 XL (flagship) όταν βγήκε, έπαιζε στα 899$ και 999$

Θεωρώ ότι για το Pixel 6 (8/128) ως entry level συσκευή, μια τιμή στα 649$ θα ήταν τίμια!

Άρα γιατί όχι το Pixel 6 Pro στα 899$

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, suspect21 said:

Το 6αρι πέρα από την κάμερα και το chipset τι άλλο υπερβολικά καλο έχει σε σχέση με το 5αρι και δε μπορεί να έχει τιμή έναρξης στα 650$?

Καλύτερη οθόνη/panel,μεγαλύτερη μπαταρία,καλύτερη ποιοτητα κατασκευης και τα παραπάνω που είπες. Με λιγα λογια μιλάμε για ναυαρχίδα με τα όλα της επιπέδου S21+,Mi11 κλπ με μεγαλύτερη software υποστήριξη και καμεράρα.

Στα 650ευρώ το απλό Pixel6 με τα παραπάνω specs,βγάζει οτιδήποτε υπάρχει στην αγορα απο 500ευρώ και πάνω obsolete παιδια.

Το S21+ κάτω από 800ευρώ στο skroutz δεν παιζει.

Το απλο oneplus9 στο site της εταιρειας παιζει στα 769ευρω.

Το απλό Mi11 και αυτό παίζει ακριβότερα.

Και το ξαναλέω,μακάρι να έχει τέτοια τιμή(650ευρώ) αλλά χλωμό,εκτος αν έχει περικοπες(πχ δεν έχει αδιαβροχοποίηση,ασυρματη φορτιση,χειροτερη ποιοτητα κατασκευής κλπ).

 

Link to comment
Share on other sites



Αυτό είναι σίγουρο...Δεν πρόκειται να έχει τπτ από αυτά...
Το Pro το σκέφτομαι και εγώ...


Τρελέ μου ακόμα το πιξελακι μου έχεις;;
5G volte vowifi κλπ δεν παίζουν με root ;;
Αν και δεν είναι και τραγικές απώλειες, τα χω στο s21 ultra αλλά δεν θα μου λείψουν κι'ολας..

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked, unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...