Jump to content

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πολύ όμορφο το άτιμο,νομίζω σε αυτό όλοι νομίζω συμφωνούμε 
Δεν είναι μόνο όμορφο...κάνει τα πάντα με πλήρη άνεση.
Και έχει και φοβερή οθόνη.
Μόνο μελάνο σημείο είναι οι κάμερες που είναι απλά ικανοποιητικές και μόνο.

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από σήμερα και εγώ ευτυχείς κάτοχος της συσκευής
Είναι πανέμορφη
Μου θυμίζει παλιές καλές εποχές
Το μόνο αρνητικό για εμένα μιας και είμαι αριστερόχηρας δεν με βολεύει καθόλου το δαχτυλικο κατά τα άλλα φοβερή συσκευή σε όλα της.

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έσκασε νέο update με διορθώσεις κάμερας και ασφάλεια Οκτωβρίου...

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά με μεικτή χρήση τι sot σας βγάζει;

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στην τιμή που το δίνουν σήμερα οι μεγάλες αλυσίδες, 899€ για την έκδοση 8/128 και 949€ για την έκδοση 8/256, νομίζω ότι αξίζει η αγορά του. Γνωρίζει κανείς, αν ο φορτιστής, τα ακουστικά και η θήκη σιλικόνης, συμπεριλαμβάνονται στη συσκευασία όπως συνέβαινε στο πρώτο Z Flip ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Gm87 said:

Γνωρίζει κανείς, αν ο φορτιστής, τα ακουστικά και η θήκη σιλικόνης, συμπεριλαμβάνονται στη συσκευασία όπως συνέβαινε στο πρώτο Z Flip ή όχι?

Η συσκευασία έχει μέσα μόνο ένα καλώδιο typeC.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Η συσκευασία έχει μέσα μόνο ένα καλώδιο typeC.

Το λες και κατάντια! Πλέον το παίζουν όλες οι εταιρείες "μηλούδες"!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
15 ώρες πριν, Gm87 said:

Στην τιμή που το δίνουν σήμερα οι μεγάλες αλυσίδες, 899€ για την έκδοση 8/128 και 949€ για την έκδοση 8/256, νομίζω ότι αξίζει η αγορά του.

Θα συμφωνήσω, νομίζω ότι πλέον είναι καλή η τιμή του για αγορά από μεγάλη αλυσίδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο "γνήσιος" φορτιστής της Samsung για αυτό το τηλέφωνο ποιός είναι? 15W ή 25W? Το καλώδιο που έχει μέσα η συσκευασία, τί τύπου είναι? USB-C2micro USB, ή USB-C2USB-C?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gm87 said:

Ο "γνήσιος" φορτιστής της Samsung για αυτό το τηλέφωνο ποιός είναι? 15W ή 25W? Το καλώδιο που έχει μέσα η συσκευασία, τί τύπου είναι? USB-C2micro USB, ή USB-C2USB-C?

Εγώ χρησιμοποιώ έναν φορτιστή 25W Baseus που είναι εξαιρετικής ποιότητας ( https://www.e-shop.gr/baseus-super-si-quick-charger-1c-25w-set-mini-cable-type-c-to-type-c-3a-1m-white-p-TEL.082279 ). Το καλώδιο είναι usb c to usb c. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Gm87 said:

Το λες και κατάντια! Πλέον το παίζουν όλες οι εταιρείες "μηλούδες"!

Στην θεωρία ναι. Στην πράξη όμως αν σκεφτείς ποσο πολύ έπεσε η τιμή του σε σχέση με τα προηγούμενα flip,χαλάλι.

Η συσκευή υποστηρίζει μέχρι 25W και ο φορτιστής βλέπω στο σκρουτζ παίζει στο 10ρικο.

Από Γερμανό btw τρέχει προσφορά με κάρτες Eurobank που έχεις 10% επιστροφή μέχρι τέλος του μήνα,άρα μιλάμε για 90 και 95ευρώ αντίστοιχα,ρίχνοντας ακόμα χαμηλότερα την τιμή του για συσκευή που στην ουσια βγήκε τέλος Αυγούστου,αρχές Σεπτεμβρίου

https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile/smartphones-all/samsung-galaxy-z-flip3-dual-5g-128gb-smartphone/?productId=20407465

Κέρδισε επιπλέον 89.9€ €πιστροφή έως και 31/12/2021, αρκεί να έχεις το €πιστροφή App. Όροι και προυποθέσεις

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ioterl said:

Εγώ χρησιμοποιώ έναν φορτιστή 25W Baseus που είναι εξαιρετικής ποιότητας ( https://www.e-shop.gr/baseus-super-si-quick-charger-1c-25w-set-mini-cable-type-c-to-type-c-3a-1m-white-p-TEL.082279 ). Το καλώδιο είναι usb c to usb c. 

Πάντως, στο θέμα φόρτιση, επικρατεί ένα μπάχαλο αναφορικά με τη συγκεκριμένη συσκευή: 1) Υπάρχουν sites που αναφέρουν ότι υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση 25W, 2) σε κάποια review videos της συσκευής (και από γνωστούς Έλληνες reviewers), αναφέρεται ότι είναι κρίμα που εν έτει 2021, μία συσκευή που κοστίζει ένα χιλιάρικο, υποστηρίζει αργή φόρτιση μόλις στα 15W, και 3) στο επίσημο site της Samsung, στα προτεινόμενα αξεσουάρ της συσκευής, η εταιρεία μας προτρέπει να αγοράσουμε τον Travel Adapter Duo 35W, για super charging εμπειρία. Ένας Θεός γνωρίζει ποιά είναι η αλήθεια τελικά: 15W, 25W ή 35W φόρτιση υποστηρίζει η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, Fulgore1 said:

Από Γερμανό btw τρέχει προσφορά με κάρτες Eurobank που έχεις 10% επιστροφή μέχρι τέλος του μήνα,άρα μιλάμε για 90 και 95ευρώ αντίστοιχα,ρίχνοντας ακόμα χαμηλότερα την τιμή του για συσκευή που στην ουσια βγήκε τέλος Αυγούστου,αρχές Σεπτεμβρίου

Και αν το πάρεις με ανέπαφη (Apple Pay / Google Pay) η επιστροφή είναι 20%. Μέχρι 31/12/2021.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gm87 said:

Πάντως, στο θέμα φόρτιση, επικρατεί ένα μπάχαλο αναφορικά με τη συγκεκριμένη συσκευή: 1) Υπάρχουν sites που αναφέρουν ότι υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση 25W, 2) σε κάποια review videos της συσκευής (και από γνωστούς Έλληνες reviewers), αναφέρεται ότι είναι κρίμα που εν έτει 2021, μία συσκευή που κοστίζει ένα χιλιάρικο, υποστηρίζει αργή φόρτιση μόλις στα 15W, και 3) στο επίσημο site της Samsung, στα προτεινόμενα αξεσουάρ της συσκευής, η εταιρεία μας προτρέπει να αγοράσουμε τον Travel Adapter Duo 35W, για super charging εμπειρία. Ένας Θεός γνωρίζει ποιά είναι η αλήθεια τελικά: 15W, 25W ή 35W φόρτιση υποστηρίζει η συσκευή?

15W μέγιστο υποστηρίζει το Z Flip 3,απλά δεν αξίζει η αγορά ενός 15W φορτιστή το 2022 πλέον,πιο πολύ για μελλοντικές συσκευές

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_z_flip3_5g-review-2301p3.php

The Flip3 ships without a charger, but in some markets, pre-orders will be bundled with Samsung's 25W adapter that supports USB PowerDelivery with PPS.

That is one of the more sensible choices if you somehow don't have any chargers lying around, since it's going to give you broad support for other devices and some level of future-proofing.

However, it's going to be overkill for the Flip3, which maxes out at 15W - that's QuickCharge 2.0 and Samsung's Adaptive Fast Charging that came out with the Galaxy S5.

the phone took 90 minutes for a full charge from flat, and it was showing 40% at the half-hour mark.

5 minutes ago, athanaso77 said:

Και αν το πάρεις με ανέπαφη (Apple Pay / Google Pay) η επιστροφή είναι 20%. Μέχρι 31/12/2021.

Σωστός με μια μόνο σημείωση.

Η πληρωμή αλλά κυρίως και η παραγγελία να γίνουν στο κατάστημα και όχι ηλεκτρονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, Fulgore1 said:

Σωστός με μια μόνο σημείωση.

Η πληρωμή αλλά κυρίως και η παραγγελία να γίνουν στο κατάστημα και όχι ηλεκτρονικά.

Και με ηλεκτρονική παραγγελία γίνεται, αρκεί το κατάστημα παραλαβής / πληρωμής να μην είναι franchise, γιατί έχει πολλά τέτοια ο όμιλος Γερμανός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, athanaso77 said:

Και με ηλεκτρονική παραγγελία γίνεται, αρκεί το κατάστημα παραλαβής / πληρωμής να μην είναι franchise, γιατί έχει πολλά τέτοια ο όμιλος Γερμανός.

Δεν έχει σημασία αν είναι φρανσάιζ το μαγαζί. Άλλωστε απ' ότι ξέρω, στην Αττική μόνο δύο (Νέα Ιωνία και Κηφισιά) δεν είναι φρανσάιζ. Όσον αφορά την αγορά, αν γίνει ηλεκτρονικά θα έχει 10% επιστροφή, ενώ αν γίνει σε φυσικό κατάστημα με ηλεκτρονικό πορτοφόλι θα έχει 20%.  https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-germanos

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, ioterl said:

Δεν έχει σημασία αν είναι φρανσάιζ το μαγαζί. Άλλωστε απ' ότι ξέρω, στην Αττική μόνο δύο (Νέα Ιωνία και Κηφισιά) δεν είναι φρανσάιζ.

Στην επαρχία είναι πιο μπερδεμένα τα πράγματα, γιαυτο και το παραπάνω σχόλιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, αν τώρα τον Ιανουάριο, μαζί με το S21 FE και τα υπόλοιπα μοντέλα που θα παρουσιάσει η Samsung, αναμένεται να παρουσιάσει και νέο Z Flip?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 minutes ago, Gm87 said:

Γνωρίζει κανείς, αν τώρα τον Ιανουάριο, μαζί με το S21 FE και τα υπόλοιπα μοντέλα που θα παρουσιάσει η Samsung, αναμένεται να παρουσιάσει και νέο Z Flip?

Δεν υπάρχουν σχετικές φήμες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αναφορικά με την προσφορά του Γερμανού για το Z Flip3, άνθρακες ο θησαυρός. Κάπου είδα μέσα στους όρους της προσφοράς, ότι για να επωφεληθείς την έκπτωση του 10% ή 20%, θα πρέπει να έχεις κατεβάσει και εγκαταστήσει στο smartphone σου την εφαρμογή €πιστροφή app, πριν από τις 16 Δεκεμβρίου (από 17 έως 31 Δεκεμβρίου τρέχει η προσφορά). Σε διαφορετική περίπτωση (αν κατεβάσεις και εγκαταστήσεις τώρα την εφαρμογή και πας ανυποψίαστος στο Γερμανό για να αγοράσεις τη συσκευή), θα επωφεληθείς μόνο την έκπτωση του 1%, δηλαδή (πρακτικά) τίποτα. Κρίμα, φαινόταν πολύ καλή για να είναι "αληθινή" η προσφορά. Αθάνατο ελληνικό marketing!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αναφορικά με την προσφορά του Γερμανού για το Z Flip3, άνθρακες ο θησαυρός. Κάπου είδα μέσα στους όρους της προσφοράς, ότι για να επωφεληθείς την έκπτωση του 10% ή 20%, θα πρέπει να έχεις κατεβάσει και εγκαταστήσει στο smartphone σου την εφαρμογή €πιστροφή app, πριν από τις 16 Δεκεμβρίου (από 17 έως 31 Δεκεμβρίου τρέχει η προσφορά). Σε διαφορετική περίπτωση (αν κατεβάσεις και εγκαταστήσεις τώρα την εφαρμογή και πας ανυποψίαστος στο Γερμανό για να αγοράσεις τη συσκευή), θα επωφεληθείς μόνο την έκπτωση του 1%, δηλαδή (πρακτικά) τίποτα. Κρίμα, φαινόταν πολύ καλή για να είναι "αληθινή" η προσφορά. Αθάνατο ελληνικό marketing!
Εγώ έκανα πληρωμή μέσω wallet (iPhone) με την κάρτα της Eurobank και η επιστροφή ήταν άμεση στο 20% της τιμής!

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά που μου το θύμησες...μόλις έκανα έλεγχο και την είδα! Συσκευή αγορασμενη από Cosmote.075f2c95e12c33c4d6e2140a04cb4e35.jpg

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...