Jump to content

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά ο 888 φέτος βγήκε ζεματιστος,φάση 810 για όσους θυμούνται.δεν νομίζω ότι φταίει η συγκεκριμένη συσκευή.
Μικρό πάντως δεν μπορώ να το πω.
Εχει αρκετό πάχος η συσκευή κλειστή κι επίσης είναι φαρδύ και κάπως άβολο οταν είναι κλειστό.λογικό βέβαια με τέτοιο μέγεθος οθόνης.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προχώρησε άφοβα σε αγορά εγώ έχω πάρει δύο συσκευές μία δικιά μου και μία της γυναίκας μου και είμαστε σούπερ ευχαριστημένοι το τηλέφωνο είναι απίστευτο και από άποψη οθόνης που είναι τέλεια και από θέμα φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, chico71 said:

Προχώρησε άφοβα σε αγορά εγώ έχω πάρει δύο συσκευές μία δικιά μου και μία της γυναίκας μου και είμαστε σούπερ ευχαριστημένοι το τηλέφωνο είναι απίστευτο και από άποψη οθόνης που είναι τέλεια και από θέμα φορητότητας.

Πες μας αν θέλεις τις εντυπώσεις σου και σε σχέση με τη συσκευή που αντικατέστησες (αν τίθεται θέμα σύγκρισης). Τι σου άρεσε ή δεν σου άρεσε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο το έχω σαν δεύτερο σαν πρώτη συσκευή έχω το s21 ultra  έχει πολύ καλή οθόνη είναι πάρα πολύ πρακτικό επειδή ανοίγει και κλείνει η οθόνη είναι απίστευτη σε 6-7 ίντσες κι αν εξαιρέσεις τη φωτογραφική μηχανή δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα. Τώρα στα αρνητικά του δεν βρίσκω κάτι για να γράψω.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, subcode said:

 

 

20 ώρες πριν, subcode said:

Καλησπέρα! Με ενδιαφέρει για άμεση αγορά το συγκεκριμένο κινητό αλλα διαβαζω οτι εχει θεμα με υπερθέρμανση ακόμα και αν δεν κάνεις τιποτα πχ το εχεις διπλωμενο. Αν κανεις επανεκκίνηση λένε στρωνει... Έχετε δει οι κάτοχοι κάποια τέτοια συμπεριφορά; Πραγματικα με ψήνει μιας και με δελεάζει το μικρο μεγεθος και δεν εχω απαιτησεις απο την τελεια φωτογραφικη μηχανή. 

Δεν υπάρχει σοβαρό θέμα  υπερθέρμανσης. Είχα το s21+ που για εμένα είναι ένα από τα κορυφαία αυτή την στιγμή. Δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή που το πήρα. Το αυξιμένο πάχος όταν είναι διπλομένο δεν ενοχλεί καθόλου. Το βάζω και στο τσεπάκι του πουκαμίσου. Ουσιαστικά υστερεί από το s21+ σε μπαταρία και κάμερα, αλλά παραμένει σε αξιοπρεπές επίπεδο. Η πρακτικότητα σε κάνει να ξεχνάς τα μικρά μείον. Λέω να το πάρεις χωρίς δισταγμό. Δες το πράσινο από κοντά. Νομίζω είναι το πιο όμορφο.

Edited by ioterl
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια καμια ενημερωση λογισμικου ειδατε ή ακομη ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ccypruss000 said:

Καλημερα σας παιδια καμια ενημερωση λογισμικου ειδατε ή ακομη ;

Εγώ όχι. Το ελέγχω συχνά, αλλά ακόμα τίποτα. Λογικά θα βγει σύντομα, γιατί είναι ακόμα με την ενημέρωση ασφαλείας του Ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2021 at 9:14 ΠΜ, ioterl said:

Εγώ όχι. Το ελέγχω συχνά, αλλά ακόμα τίποτα. Λογικά θα βγει σύντομα, γιατί είναι ακόμα με την ενημέρωση ασφαλείας του Ιουλίου.

Καλημερα και σε μενα ειναι στην ενημερωση ιουλιου ακομη περασαν τοσοι μηνες. Να σε ρωτησω κατι ακομη μπορεις να κατεβασεις το phone info της samsung απο το play store και να δεις την δευτερη καρτελα να μου πεις τι γραφει βαλε ενα στιγμιοτυπο οθονης.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα και γώ πριν 1 εβδομαδα και ειναι πολύ καλό... Η μπαταρια μετρια όμως...Σημερα ήρθε και το νεο Firmware Update F711BXXU24UI4 / F711BOXM2AUI4 / F711BXXU2AUI2 στα 803.70MB με security patch september 1

Για να δουμε τι εφτιαξαν...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, subcode said:

Τελικά το πήρα και γώ πριν 1 εβδομαδα και ειναι πολύ καλό... Η μπαταρια μετρια όμως...Σημερα ήρθε και το νεο Firmware Update F711BXXU24UI4 / F711BOXM2AUI4 / F711BXXU2AUI2 στα 803.70MB με security patch september 1

Για να δουμε τι εφτιαξαν...

Σχετικά με την αυτονομία της συσκευής υπάρχει ένα γενικότερο παράπονο. Ευελπιστούμε να δούμε βελτίωση με τις επερχόμενες αναβαθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αν λειτουργεί η ηχογράφηση κλήσης όταν περνάς ρομ Ινδονησίας όπως είχα κάνει και δούλευε μια χαρά το S21 ultra?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος βρει κάποια σπουδέα αλλαγή με την νέα αναβάθμηση, ας μας πει. Δεν έχω δει κάτι, αλλά 800ΜΒ για security update μόνο, μου φαίνονται πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να είδα από το πρωί που έκανα το update λίγο καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας...

Θα δείξει τις επόμενες μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν με βολέβει ο stock dialer της Samsung πάντα χρησημοποιούσα τον true phone. Όμως ο true phone & o Google δεν υποστηρίζουν σωστά την εξωτερική οθόνη. Δεν εμφανίζουν την εικόνα καλούντος, ούτε τα κουμπιά κλήσης. Έχει βρει κάποιος έναν dialer με Τ9 που να λειτουργεί σωστά με την εξωτερική οθόνη;  

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2021 at 4:58 ΜΜ, damierom said:

Έχει δοκιμάσει κανείς αν λειτουργεί η ηχογράφηση κλήσης όταν περνάς ρομ Ινδονησίας όπως είχα κάνει και δούλευε μια χαρά το S21 ultra?

Την περασα με Odin ολα τέλεια...και Samsung pay αψογο...βαλτη αξιζει 

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2021 at 11:39 ΠΜ, subcode said:

Τελικά το πήρα και γώ πριν 1 εβδομαδα και ειναι πολύ καλό... Η μπαταρια μετρια όμως...

Αναμενόμενο παιδιά.

Το flip3 έχει την μικρότερη μπαταρία που έχουμε δει σε Android smartphone με 120hz οθόνη(ακομα χειροτερα που ειναι και 6.7 ιντσες),και δεν βοηθάει και σε αυτό και ο Snap888 ο οποιος ειναι αρκετά ενεργοβόρος.

Στην ουσία η μπαταρία της συσκευής είναι τέτοια για να χρησιμοποιείς περισσότερο την εξωτερική μικρή του οθόνη περισσότερο,παρά για την εσωτερική μεγάλη.

Και βέβαια τα πράγματα μελλοντικά θα γίνουν και χειρότερα που θα πέσει η υγεια της μπαταριας απο τις φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Αναμενόμενο παιδιά.

Το flip3 έχει την μικρότερη μπαταρία που έχουμε δει σε Android smartphone με 120hz οθόνη(ακομα χειροτερα που ειναι και 6.7 ιντσες),και δεν βοηθάει και σε αυτό και ο Snap888 ο οποιος ειναι αρκετά ενεργοβόρος.

Στην ουσία η μπαταρία της συσκευής είναι τέτοια για να χρησιμοποιείς περισσότερο την εξωτερική μικρή του οθόνη περισσότερο,παρά για την εσωτερική μεγάλη.

Και βέβαια τα πράγματα μελλοντικά θα γίνουν και χειρότερα που θα πέσει η υγεια της μπαταριας απο τις φορτίσεις.

Θεωρητικά ναι, αλλά στην πράξη, μετά από ενάμιση μήνα χρήσης, μπορώ να πω ότι η διαφορά από το s21+ που είχα, δεν είναι μεγάλη. Με την χρήση που κάνω είχα το βράδυ περίπου 20-25% μπαταρία, και τώρα έχω 10%. Η διαφορά ~15% με τα χαρακτηριστικά που σωστά αναφαίρεις πιο πάνω, είναι για εμένα πολύ καλή σε σχέση με το πλεονέκτημα της αναδίπλωσης, 

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2021 at 4:58 ΜΜ, damierom said:

Έχει δοκιμάσει κανείς αν λειτουργεί η ηχογράφηση κλήσης όταν περνάς ρομ Ινδονησίας όπως είχα κάνει και δούλευε μια χαρά το S21 ultra?

Βάλε το πρόγραμμα skvalex (Google it) 

δουλεύει κανονικά δεν χρειάζεται αλλαγή ρομ. Το δοκίμασα εγω . 

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 8:27 ΠΜ, ioterl said:

Θεωρητικά ναι, αλλά στην πράξη, μετά από ενάμιση μήνα χρήσης, μπορώ να πω ότι η διαφορά από το s21+ που είχα, δεν είναι μεγάλη. Με την χρήση που κάνω είχα το βράδυ περίπου 20-25% μπαταρία, και τώρα έχω 10%. Η διαφορά ~15% με τα χαρακτηριστικά που σωστά αναφαίρεις πιο πάνω, είναι για εμένα πολύ καλή σε σχέση με το πλεονέκτημα της αναδίπλωσης, 

Ετσι όπως τα αναφέρεις δεν έχεις αδικο στα της αυτονομίας.

Βέβαια άλλο επεξεργαστή φοράει το S21+(φαντάζομαι το μοντέλο με exynos θα είχες το Ευρωπαικο),άλλα μιας και έχει 4800mah μπαταρία,θα περιμένα(και ο καθένας φαντάζομαι)πολύ μεγαλύτερη διαφορά.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα κυβικά του η μπαταρία είναι αξιοπρεπέστατη μέχρι στιγμής και πιστεύω με τα επόμενα update να φτάσει σε ακόμα καλύτερα επίπεδα...

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 minutes ago, dimitriossara said:

Παιδιά για τα κυβικά του η μπαταρία είναι αξιοπρεπέστατη μέχρι στιγμής και πιστεύω με τα επόμενα update να φτάσει σε ακόμα καλύτερα επίπεδα...

Η αυτονομία όντως δεν είναι το δυνατό χαρτί της συσκευής, αναμενόμενο βέβαια, αλλά εγώ προσωπικά στηρίζω τέτοιες προσπάθειες για κάτι διαφορετικό, ανεξάρτητα του αν είναι ή όχι του γούστου μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία όντως δεν είναι το δυνατό χαρτί της συσκευής, αναμενόμενο βέβαια, αλλά εγώ προσωπικά στηρίζω τέτοιες προσπάθειες για κάτι διαφορετικό, ανεξάρτητα του αν είναι ή όχι του γούστου μου.
Μετά από ένα ολόκληρο χρόνο με το fold 2 που είχα δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει μεγάλη απόσταση στην μπαταρία μεταξύ των δύο συσκευών.
Αντιθέτως σε σχέση με τα κυβικά της κάθε μιας συσκευής οι υπόλοιπες υστερούν έναντι του z flip 3.

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitriossara said:

Αντιθέτως σε σχέση με τα κυβικά της κάθε μιας συσκευής οι υπόλοιπες υστερούν έναντι του z flip 3.

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο flip παίζει κυριολεκτικά ρόλο πως χρησιμοποιείς την συσκευή.

Εαν χρησιμοποιεις την συσκευή περισσότερο/κυρίως με την εσωτερική μεγάλη οθόνη με 120hz on και 5G(κάμερες,κλήσεις,παιχνιδια,video κλπ),η μπαταρία δεν φτάνει ούτε για ζήτω,ότι δηλαδή ισχύει και σε άλλες αντίστοιχες συσκευές πχ S21 απλό και ας έχει μεγαλύτερη μπαταρία.

Αν πάλι χρησιμοποιείς την συσκευή 50 50  μεταξύ των 2 οθονών ή ακόμα καλύτερα περισσότερο την μικρή έξω οθόνη από την μέσα,τότε θα είσαι πιο άνετα σε αυτονομία.

Προσωπικά αν και το είχα κάνει προπαραγγελία,δεν το τίμησα για την αυτονομία του και για την οθόνη και τα διάφορα θέματα που μπορει να παρουσιάσει σε βάθος χρόνου όπως έβγαλε σε διάφορους στα προηγούμενα.

Αλλα είναι η συσκευή που με έκανε να ξανακοιτάξω σε Android μετά από χρόνια και ας μην το πήρα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Στο flip παίζει κυριολεκτικά ρόλο πως χρησιμοποιείς την συσκευή.
Εαν χρησιμοποιεις την συσκευή περισσότερο/κυρίως με την εσωτερική μεγάλη οθόνη με 120hz on και 5G(κάμερες,κλήσεις,παιχνιδια,video κλπ),η μπαταρία δεν φτάνει ούτε για ζήτω,ότι δηλαδή ισχύει και σε άλλες αντίστοιχες συσκευές πχ S21 απλό και ας έχει μεγαλύτερη μπαταρία.
Αν πάλι χρησιμοποιείς την συσκευή 50 50  μεταξύ των 2 οθονών ή ακόμα καλύτερα περισσότερο την μικρή έξω οθόνη από την μέσα,τότε θα είσαι πιο άνετα σε αυτονομία.
Προσωπικά αν και το είχα κάνει προπαραγγελία,δεν το τίμησα για την αυτονομία του και για την οθόνη και τα διάφορα θέματα που μπορει να παρουσιάσει σε βάθος χρόνου όπως έβγαλε σε διάφορους στα προηγούμενα.
Αλλα είναι η συσκευή που με έκανε να ξανακοιτάξω σε Android μετά από χρόνια και ας μην το πήρα τελικά.
Εγώ το χρησιμοποιώ επαγγελματικά και μόνο χρησιμοποιώντας μόνο την εσωτερική οθόνη με όλα ανοιχτά bt wifi 5g...και μέχρι να γυρίσω σπίτι αργά το απόγευμα είμαι με 40% μπαταρία.
Με το fold 2 αντίστοιχα ήμουν στο 50%.
Οπότε μικρή ζημια για τέτοια συσκευή κόσμημα που κάνει τα πάντα και με άνεση.

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...