Jump to content

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
6 minutes ago, ccypruss000 said:

Ναι χαιρομαι ετσι θα μπορω να το φτιαξω οπως εγω θελω. Επισης ενημερωση λογισμικο το εκανα χειροκινητα αλλα δεν εμφανισε τιποτα τζιφος. Σε σας εμφανισε κατι που το εχετε η οχι ; σε μενα ειναι στου ιουλιου ακομη.

Θα πάρει και ενημέρωση, δώσε του το χρόνο του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Θα πάρει και ενημέρωση, δώσε του το χρόνο του.

Εδω βλεπω οτι βγηκε ηδη η ενημερωση στην επιφανεια:
Να την περασω κλασσικα μεσω του ODIN οπως καναμε παλιοτερα ή να περιμενω να ερθει η σειρα του δικου μου ;
Ειναι αναλογως τα cscs που πηγαινουν οι ενημερωσεις λογισμικου ;
https://samfrew.com/model/SM-F711B/region/EUX/
 

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, ccypruss000 said:

Εδω βλεπω οτι βγηκε ηδη η ενημερωση στην επιφανεια:
Να την περασω κλασσικα μεσω του ODIN οπως καναμε παλιοτερα ή να περιμενω να ερθει η σειρα του δικου μου ;
Ειναι αναλογως τα cscs που πηγαινουν οι ενημερωσεις λογισμικου ;
https://samfrew.com/model/SM-F711B/region/EUX/
 

Ναι, είναι γνωστό πως δεν έρχονται σε όλες τις χώρες ταυτόχρονα οι αναβαθμίσεις. Αν δεν μπορείς να περιμένεις να έρθει μόνη της, μπορείς να την περάσεις και χειροκίνητα. Πάντως όπως είδες τα Ευρωπαϊκά είναι τα EUX όπως είπαμε νωρίτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Ναι, είναι γνωστό πως δεν έρχονται σε όλες τις χώρες ταυτόχρονα οι αναβαθμίσεις. Αν δεν μπορείς να περιμένεις να έρθει μόνη της, μπορείς να την περάσεις και χειροκίνητα. Πάντως όπως είδες τα Ευρωπαϊκά είναι τα EUX όπως είπαμε νωρίτερα.

Ναι αγαπητε μου ομως που ξερουμε οτι το πιο πανω σιτε ειναι αξιοπιστο ; Επειδη στο sammobile δεν προσθεσαν τιποτα εκει περα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, ccypruss000 said:

Ναι αγαπητε μου ομως που ξερουμε οτι το πιο πανω σιτε ειναι αξιοπιστο ; Επειδη στο sammobile δεν προσθεσαν τιποτα εκει περα.

Παντού υπάρχει, ψάξτο λίγο... https://www.sammobile.com/samsung/firmware/SM-F711B/EUX/download/F711BXXU2AUI1/1573237/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, athanaso77 said:

Καλημερα ναι ομως λεει οτι ειναι για αγνωστη χωρα και σε παρελθεση (eux) δεν σημαινει κατι αυτο ; Δεν σου κιναει υποψιες ;

1613954868_2222.thumb.PNG.3c81a3a9f19c8c03fea12e663069ba66.PNG

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
57 minutes ago, ccypruss000 said:

Καλημερα ναι ομως λεει οτι ειναι για αγνωστη χωρα και σε παρελθεση (eux) δεν σημαινει κατι αυτο ; Δεν σου κιναει υποψιες ;
 

Καθόλου. Το EUX περιλαμβάνει όλες τις χώρες της Ευρώπης, δεν είναι για κάποια συγκεκριμένη.

 

What CSC region exist:

  • EUX - Europe in European Economic Area - EEA and country code in it:
    BTB BTE BTU EVR MET H3G 3IE O2U VDI VOD DBT XEF PHE PLS PRT TPH ITV PHN LUX ATO SFR MEO OMN HUI XEC DRE MOB ATL TCL VD2 VDF AMO FTM NEE SEB HTS XEO ROM BGL XEH XEZ ORX EUR CNX VDC VDH VGR OPV ORO ORS SIO COA COS CRO DCO DNL DTM MAX TMH TMS TMZ TNL TPL BOG MOT O2C SIM TIM VIP SMP TSI

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να ρωτησω με το Samsung Galaxy Fold 3 / Flip 3 5G τι δωρακι δινανε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ccypruss000 said:

Καλημερα να ρωτησω με το Samsung Galaxy Fold 3 / Flip 3 5G τι δωρακι δινανε ;

Με το Fold δίνανε θήκη, πενάκι και φορτιστή. Με το Flip τίποτα. Με το flip υπήρχε δυνατότητα απόσυρσης με -100€

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το μεγαλο θετικό της συσκευής αυτης σε σχέση με το Fold είναι η χαμηλότερη τιμή του αλλα είναι λίγο περίεργα τα πραγματα με αυτό.

Και μιας και το έψαξα λιγο παραπάνω μιας και ήμουν ενα βημα πριν το αγοράσω,είδα και άλλα κουσουρια με τα διαφορα reviews.

Η συσκευή αυτή λοιπόν με βάση και την μπαταρία της στην ουσία σε σπρώχνει να δουλεύεις την συσκευή τις περισσότερες φορές κλειστή με την έξω μικρή οθόνη.

Επρεπε η Samsung να έβαζε για αυτό το λόγο ακόμα μεγαλύτερη οθόνη να μπορει΄ς να κανεις/βλέπεις ακόμα περισσότερα πράγματα με αυτήν αλα Motorola Razr.

Βλέπω πχ κάποιοι που όπως λένε σωστά απο την μεριά τους,το Flip έχει και την αρνητική πλευρά του οτι αν δουλεύεις συχνά την συσκευή,το ανοιξε κλεισε γίνεται σπαστικό μιας και ειναι μια επιπλεον διαδικασια σε σχέση με πριν που επιανες το κινητο,ξεκλειδωνε επιτοπου με face unlock πχ και ήσουν ετοιμος.

Πολύ κακή για αυτή την συσκευή και η επιλογή του Snap888.Εαν το δουλευεις αρκετά το κινητό,ανεβάζει για πλάκα θερμοκρασίες και φυσικά πεφτει και περισσοτερο η μπαταρια. Ενας snap870 θα ήταν καλύτερη επιλογή και θα έριχνε και άλλο λίγο το κόστος.

Σε σχέση με όλες τις άλλες Samsung συσκευές/ναυαρχιδες(S21/fold),δεν υποστηρίζει το Samsung Dex

Η μπαταρία της συσκευής είναι απαράδεκτη. Ρε Samsung με ποια λογική μου βάζεις 120hz σε μια 6.7ιντσων οθόνη,με τον snap888 και 5G και δεν βάζεις μεγαλύτερη μπαταρία??Απαράδεκτη. Και φυσικά μην ξεχνάμε οτι απο τις πολλές φορτίσεις σε βαθος χρόνου,θα πέσει και η αποδοση της μπαταρίας και άλλο,αρα χειρότερα τα πράγματα.

Και τέλος πάμε στο Flip του πράγματος και γιατι πολλοι ξενέρωσαν στην πράξη μαζί του. Η συσκευή σιγουρα έχει το wow factor σαν κάτι το διαφορετικό,αλλα απο την άλλη μιλάμε για 1100+ευρώ που είσαι με συμβιβασμούς που δεν θα είχες αν αγοραζες κανονική ναυαρχίδα πχ

-καλύτερη ποιοτητα κατασκευής(τα προηγουμενα flip είχαν βγαλει θεματα στις οθονες σε βαθος χρόνου,αρα θα έχεις να φοβασαι και αυτο)

-IP68 κανονικό(και για την αντοχή στην σκόνη)

-μεγάλη μπαταρία

-μεγαλύτερη ταχυφόρτιση

-πολυ καλύτερες καμερες. Για 1100ευρώ συσκευή μιλάμε το 2021

-καλύτερη οθόνη(ανάλυση/φωτεινότητα)χωρις τσακισμα.

-καλύτερη ψύξη/απαγωγή θερμότητας

Στην ουσία ειναι μια συσκευη για πολύ συγκεκριμένο κοινο λογω των περιορισμών που έχει σαν συσκευή όταν την χρησιμοποιείς και κυρίως για τα χρήματα που ζητάει.

Καλά έκανε και κυκλοφόρησε,απλά βιάστηκε η Samsung να την βγάλει στην αγορά όπως όπως απλα για να πουν ότι εβγαλαν ενα αναδιπλουμενο κινητο στα 1000ευρω.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εγώ πάλι θα έλεγα ότι η συσκευή ακολουθεί τη λογική εξέλιξη των πραγμάτων για αυτού του τύπου τα κινητά. Πολύ καλά κάνει η Samsung που βελτιώνει χρόνο με το χρόνο τη συσκευή και στηρίζει τη συγκεκριμένη τεχνολογία που σίγουρα έχει μέλλον. Η συσκευή ναι έχει κάποια μειονεκτήματα, αλλά είναι πολύ καλύτερη από την περσινή. Σίγουρα δεν είναι για όλους, αλλά έχει το κοινό της που θέλει κάτι φορητό και διαφορετικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mkbhd said:

 Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος όταν ανοίγω το κινητό να μπαίνει κατευθείαν στη honescreen χωρίς να κάνω swipe up;

Καλησπερα εχεις βαλει καποιο κωδικο η μοτιβο η δακτυλικο αποτυπωμα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ccypruss000 said:

Καλησπερα εχεις βαλει καποιο κωδικο η μοτιβο η δακτυλικο αποτυπωμα ;

Ναι έχω δαχτυλικο 

Εχει κανείς καμιά ιδέα για θήκη pouch μαλακή μικρή? 

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mkbhd said:

Ναι έχω δαχτυλικο 

Εχει κανείς καμιά ιδέα για θήκη pouch μαλακή μικρή? 

Τοτε μπορεις να το ανοιγεις με το δακτυλικο σου αποτυπωμα η αν δεν το θες να το ανοιγεις με το δακτυλικο σου τοτε το απενεργοποιηας και ανοιγει κατευθιας στην οθονη.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα 

Όταν  με παίρνουν τηλέφωνο ανοίγω το κινητό αλλά πρέπει πάλι να κάνω swipe δεξιά για να απαντήσω.... δεν γίνεται με το που το ανοίγω να μιλάω κατευθείαν?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 minutes ago, mkbhd said:

Να ρωτήσω κάτι ακόμα 

Όταν  με παίρνουν τηλέφωνο ανοίγω το κινητό αλλά πρέπει πάλι να κάνω swipe δεξιά για να απαντήσω.... δεν γίνεται με το που το ανοίγω να μιλάω κατευθείαν?

Γίνεται…

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/236028ad-9e32-4c22-bf0f-417b1d32797f/#!topic/miscellaneous/open_phone_to_answer_calls

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 hours ago, mkbhd said:

Ευχαριστώ!!

Να’σαι καλά. Ενημερωτικά… για να μη γεμίζουμε το φόρουμ με thank you post όπως τα λέμε, που δεν προσφέρουν τίποτα στις συζητήσεις, κάτω δεξιά σε κάθε post υπάρχει ένα button (μια καρδιά σε γκρι φόντο) με το οποίο μπορείς να πεις ευχαριστώ ή και να εκφραστείς γενικότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2021 at 11:07 ΜΜ, athanaso77 said:

 Η συσκευή ναι έχει κάποια μειονεκτήματα, αλλά είναι πολύ καλύτερη από την περσινή. Σίγουρα δεν είναι για όλους, αλλά έχει το κοινό της που θέλει κάτι φορητό και διαφορετικό.

Αυτά ακριβώς ανέφερα και εγώ μιας και δεν τα ανέφερε κανείς άλλος,και τόνισα στο γιατι η συσκευή αυτη αν και βελτιωμένη απο πέρυσι και φθηνοτερη,παραμένει πάλι για λίγους.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύει πολύ.... φορτιστή έχω ασύρματο στο αμάξι φορτίζει πολύ γρήγορα... μια που πάω στη δουλειά και μια που γυρνάω....ποτέ άλλοτε...

Όσον αφορά τις κάμερες ναι υστερεί αλλά όχι σε σημείο που να ευχεσαι να είχες καλύτερες.  Εγώ προσωπικά που έχω και το s21 ultra (που το έβαλα αγγελία σε γειτονικό φορουμ) είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα. Τη μέρα έχει ελάχιστες διαφορές, τη νύχτα περισσότερο αλλά με ένα snapseed κλπ μια χαρά δείχνουν. Όπως και με το fold 2 το οποίο και είχα παλαιότερα, μπορεί τα specs να μην είναι καλά,αλλά το optimization που έκανε η samsung είναι πολύ καλό. Μια βόλτα στο youtube έχει συγκριτικά πολλά. 

Τα ηχεία σούπερ! Συγκρίσιμα ακόμα και με το ultra (πολυ λίγο χάνει στο μπάσο)

Επίσης θα με βόλευε στην cover screen να έχω widget με τα favorites contacts ώστε να μην χρειάζεται να το ανοίξω όταν πχ οδηγώ και θέλω να κάνω κλήση με την ανοιχτή ακρόαση. Νομίζω είναι βασικό. 

Επίσης η οθόνη έχει αίσθηση γυαλιού επιτέλους και δεν λεκιαζει στο touch ούτε αφήνει πολλές  δαχτυλιές.  Κάτι που πρέπει να αναφερθεί. Είναι και ανθεκτική πολύ δεν βλέπω ούτε μικροαραχνιες. Πολύ καλύτερη από fold 2(αυτό είχα και με αυτό συγκρίνω)

Νομίζω ότι είναι μια τίμια τιμή για την τεχνολογία που έχει. Χώρια την ευχαρίστηση να σε κοιτάνε σαν εξωγήινο όταν το ανοίγεις σερφαρεις λιγο και το διπλώνεις .και μετά τους λες : my precious...... και το χαϊδεύεις (αστειεύομαι φυσικά )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σημερα παρελαβα το δωρο αξιας 250 ευρω το Samsung Giga PARTY Audio MX-T50 που δινεται δωρο στην Κυπρο (δεν ξερω για Ελλαδα τι ισχυ) για οσους ες αγορασαν το Flip 3 ή το fold 3 περισσοτερα εδω:

https://samsung.alpan-telecom.com.cy/offer-details/MTg=/Samsung-Galaxy-Z-Fold3---Z-Flip3-Promo-With-MX-T50-Sound-Tower
 

145711483_6.thumb.jpg.6411ec739a1947f748bb16425f1d930d.jpg

 

Quote

Για να συμμετάσχει κάποιος στην Προωθητική Ενέργεια θα πρέπει:

 

  1. Να αγοράσει ένα ή περισσότερα εκ των περιοριστικά αναφερομένων κατωτέρω SAMSUNG GALAXY Z FOLD3 και SAMSUNG GALAXY Z FLIP3 με κωδικούς: SM-F711BZKAEUE, SM-F711BZEAEUE, SM-F711BZGAEUE,SM-F711BLVAEUE, SM-F711BZKEEUE, SM-F711BLVEEUE, SM-F926BZKDEUE, SM-F926BZSDEUE, SMF926BZGDEUE, SM-F926BZKGEUE από τα συμμετέχοντα φυσικά ή/και τα αντίστοιχα ηλεκτρονικά τους καταστήματα ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών ειδών στην Κύπρο εντός του διαστήματος από 10/09/2021 έως και 23/09/2021 βάσει παραστατικού αγοράς.
  2. Να ολοκληρώσει τη διαδικασία συμμετοχής μέσω του Site εντός του διαστήματος από 10/09/2021 έως και 30/09/2021.

 

Διευκρινίζεται ότι η διαδικασία και οι επιμέρους όροι της αγοράς των Προϊόντων καθορίζονται από τα

συμμετέχοντα καταστήματα. Οι συμμετέχοντες καλούνται να απευθύνονται σε αυτά για περισσότερες

πληροφορίες.

 

Κάθε ενδιαφερόμενος έχει δικαίωμα πολλαπλών συμμετοχών στην Προωθητική Ενέργεια, κατά πλήρη

αντιστοιχία με τον αριθμό των Προϊόντων τα οποία αγοράστηκαν κατά τη Διάρκεια Αγορών.

 

748836486_SamsungGigaPARTYAudioMX-T50.thumb.jpg.fa2434456fc43a6337394d7506f23192.jpg

241876856_4315628668558856_3545277562758471048_n.thumb.jpg.d18ef54b01de72b0991da7ef2459cba1.jpg

 

242113149_4315628861892170_7196643298850889805_n.thumb.jpg.cc3c3cf67808079257309d5dd909baee.jpg

 

242139162_4315628548558868_7380164343564645246_n.thumb.jpg.0f88a3887844dc221999072a3a61ab64.jpg

 

 

 

Πραγματικα τα σπαει ειναι τουμπανο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mol said:

Εδώ κάτι θήκες δίνουν δωρο

Τι θηκες αυθεντικες ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Με ενδιαφέρει για άμεση αγορά το συγκεκριμένο κινητό αλλα διαβαζω οτι εχει θεμα με υπερθέρμανση ακόμα και αν δεν κάνεις τιποτα πχ το εχεις διπλωμενο. Αν κανεις επανεκκίνηση λένε στρωνει... Έχετε δει οι κάτοχοι κάποια τέτοια συμπεριφορά; Πραγματικα με ψήνει μιας και με δελεάζει το μικρο μεγεθος και δεν εχω απαιτησεις απο την τελεια φωτογραφικη μηχανή. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...