Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, bikiapo said:

ήρθε η ενημέρωση μόλις την έκανα. μικρές αλλαγές .

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πως και σοιυ ηρθε? τι εχεις eux?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση?

Αν θελω να βαλω αυτο https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-full-cover-hd-hinge-film-agl03732-samsung-galaxy-z-fold-3-premium-tempered-glass-screen-protector/ θα πρεπει να βγαλω την προστατευτικη μεμβρανη πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν ξέρω εγώ αλλά θα γράψω το λογικό αυτό είναι.
Διαφορετικά πάνω στο πλαστικό δεν θα σταθεί σωστά και μετά τη επαφή θα έχει δάχτυλο και οθόνη....

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οτιδήποτε βάζουμε σε οθόνη για προστασία φιλμ ή γυαλακι τοποθετείται κατευθείαν άμεσα στην οθόνη. άρα βγάζουμε ότι προηγούμενη προστασία υπάρχει επάνω της.

για προστασία στο Hinge προσοχή γιατί με το άνοιξε κλείσε αυτό θα τρίβετε όταν κριβεται μέσα στι κινητό όταν το ανοίγουμε. μην σας κάνει πρόβλημα στο μηχανισμό. επίσης εάν δεν μπει τέλεια μετά από μερικά ανοίγματα θα σηκωθεί σε άκρες του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με την 13 έχω δει διαφορά στην μπαταρία.. καλύτερη διαχείρηση.. έχει προσέξει κανείς άλλος τπτ άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε και το 1ο patch της 13....σε συσκευή COS 264mb ασφάλεια Δεκεμβρίου 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή εσωτερικής μεμβράνης τέλη Σεπτεμβρίου στην Smartek πληρώνοντας το 25άρι, η εποχή που το χρέωνε και στην 1η αλλαγή, Σήμερα πάω κάποια στιγμή να ανοίξω την οθόνη, ακούω το γνωστό χρατς και βλέπω πάλι να έχει ξεκολλήσει η μεμβράνη στο κέντρο της οθόνης, από το κάτω μέρος μέχρι λίγο πιο πάνω από την μέση. έχει τύχει σε άλλον να του χαλάσει ξανά τόσο σύντομα; Λέτε αν πάω στην omitecη να κάνουν πιο καλή δουλειά στην αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι από τους πρώτους που έβαλα στην omnitech πέρσι πριν το Πάσχα. Είχε χαλάσει 2 με 3 ζελατίνες η κοπέλα και στη τελευταία της είπα εγώ να την αφήσει επάνω γιατί δεν είχε κάτσει καλά στην άκρη. Είχε κάτι σα νερά τα οποία δεν έφυγαν ποτέ. Παρόλα αυτά δεν έπαθε ποτέ τίποτα. 

Το καλοκαίρι που πήγα Αθήνα πέρασα και την άλλαξα ξανά για αισθητικούς λόγους. Έκατσε τέλεια και ακόμα είναι τέλεια τοποθετημένη. 

 

Έχω παρατηρήσει ότι ζορίζεται πολύ περισσότερο λόγο κρύου. Οπότε ίσως χειμώνες να την παθαίνουμε. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμιση κινητού για κλήσεις

Θέλω να μπορούν να με καλούν όλοι εκτός από συγκεκριμένα "νούμερα" σε συγκεκριμένες ώρες

Πως το κάνω?

Το αντίστροφο το βρήκα. Αυτό όμως όχι.

Γίνετε ?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 13/12/2022 at 8:35 ΠΜ, miltos74 said:

Πρέπει να είμαι από τους πρώτους που έβαλα στην omnitech πέρσι πριν το Πάσχα. Είχε χαλάσει 2 με 3 ζελατίνες η κοπέλα και στη τελευταία της είπα εγώ να την αφήσει επάνω γιατί δεν είχε κάτσει καλά στην άκρη. Είχε κάτι σα νερά τα οποία δεν έφυγαν ποτέ. Παρόλα αυτά δεν έπαθε ποτέ τίποτα. 

Το καλοκαίρι που πήγα Αθήνα πέρασα και την άλλαξα ξανά για αισθητικούς λόγους. Έκατσε τέλεια και ακόμα είναι τέλεια τοποθετημένη. 

 

Έχω παρατηρήσει ότι ζορίζεται πολύ περισσότερο λόγο κρύου. Οπότε ίσως χειμώνες να την παθαίνουμε. 

 

Εμένα πριν ένα μήνα μου ξεκόλλησε από πάνω μέχρι τη μέση και μετά με το άνοιξε κλείσε κόλλησε πάλι μόνη της 😁😜 αλλά άφησε μια μικρή φυσαλίδα σε ένα άσχετο σημείο. 

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ομάδα καλησπέρα είναι να πάρω για μια φίλη ένα fold3 ( χαρτιά κουτί κομπλέ) για πείτε 1-2 ακόμα tips που είναι να τσεκάρω γιατί ( αν  και το είχα day 1 το fold ) λίγο τα έχω ξεχάσει. Το τηλέφωνο είναι Ελληνικό 6μήνου.  Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα! Ξαφνικά σήμερα δεν καταλαβαίνει πότε κλείνω την θήκη και πότε την ανοίγω. Εχει κανείς άλλος αυτό το θέμα; Η θήκη που έχω είναι η Samsung Leather Flip Cover. Μέχρι χθες δούλευε κανονικά. 

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3 και τώρα  Motorola Razr 40 Ultra   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή της μεμβράνης της εσωτερικής οθόνης, γνωρίζετε αν υπάρχει σημείο service κοντά στα βόρεια προάστια;

Στο site της Samsung βρίσκω αυτό. Έχει πάει κάποιος; Αναλαμβάνουν την αντικατάσταση;

ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗΣ - Κ. ΣΙΑΡΚΟΣ Ο.Ε

Διεύθυνση ΚΗΦΙΣΙΑΣ 293 & ΔΗΛΗΓΙΑΝΝΗ, 14561

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, RUSH said:

Για αλλαγή της μεμβράνης της εσωτερικής οθόνης, γνωρίζετε αν υπάρχει σημείο service κοντά στα βόρεια προάστια;

Στο site της Samsung βρίσκω αυτό. Έχει πάει κάποιος; Αναλαμβάνουν την αντικατάσταση;

ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗΣ - Κ. ΣΙΑΡΚΟΣ Ο.Ε

Διεύθυνση ΚΗΦΙΣΙΑΣ 293 & ΔΗΛΗΓΙΑΝΝΗ, 14561

Omnitech Μονο...

Link to comment
Share on other sites

σας έχει τύχει το swipe για home button/recents στην εσωτερική οθόνη να μην πιάνει; σαν να έχει κολλήσει;

τελευταία μου το κάνει συχνά.

στην εξωτερική οθόνη δουλεύει κανονικά όπότε όταν κολλήσει στην εσωτερική το διπλώνω, κάνω swipe up για home και ύστερα στην εσωτερική δουλεύει κανονικά πάλι μέχρι την επόμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2023 at 6:20 ΜΜ, papdoux said:

σας έχει τύχει το swipe για home button/recents στην εσωτερική οθόνη να μην πιάνει; σαν να έχει κολλήσει;

τελευταία μου το κάνει συχνά.

στην εξωτερική οθόνη δουλεύει κανονικά όπότε όταν κολλήσει στην εσωτερική το διπλώνω, κάνω swipe up για home και ύστερα στην εσωτερική δουλεύει κανονικά πάλι μέχρι την επόμενη φορά.

και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς απευθείας σύνδεση του κινητού με type c - HDMI με τηλεόραση;

Δουλεύει καλά (σωστά) 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, agriniopk said:

Ωχ.
αυτό μας έλειπε

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δε νομιζω ότι πέφτει κανείς απο τα σύννεφα. Λιγο πολύ όλοι αντιλαμβάνονται οτι οσο περνάει ο καιρός η πιθανότητα να σπάσει στο ποιο ευαίσθητο σημείο που είναι η ένωση, αυξάνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...