Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, vfragos said:

δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση οποιαδήποτε εταιρία να σου καλύψει ράγισμα οθόνης.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι σε 10 μήνες κανονικής χρήσης, είναι φυσιολογικό στη μέση της εσωτερικής οθόνης να εμφανιστούν ραγίσματα, χωρίς κανένα άλλο πέσιμο ή χτύπημα στη συσκευή;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsamo said:

Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι σε 10 μήνες κανονικής χρήσης, είναι φυσιολογικό στη μέση της εσωτερικής οθόνης να εμφανιστούν ραγίσματα, χωρίς κανένα άλλο πέσιμο ή χτύπημα στη συσκευή;

Υπομονη, αν δεν εχεις σημαδια πτωσης / κακομεταχείρισης, οπως αναφερεις, θα σε καλύψει κανονικά το καλύτερο service στην Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι δίκαιος, με πήραν χθες από Smartec και μου είπαν ότι είναι έτοιμο.

Παρέλλαβα πριν λίγο. Όλα τέλεια.

Απλά με αυτά που μου είχαν πει με είχαν τρομοκρατήσει οι αθεόφοβοι κι είχε πάει το σκατό στην κάλτσα!

 

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι δίκαιος, με πήραν χθες από Smartec και μου είπαν ότι είναι έτοιμο.
Παρέλλαβα πριν λίγο. Όλα τέλεια.
Απλά με αυτά που μου είχαν πει με είχαν τρομοκρατήσει οι αθεόφοβοι κι είχε πάει το σκατό στην κάλτσα!
 
πραγματικά δεν περίμενα ότι θα καλύψουν ράγισμα. Χαιρομαι που πήγαν όλα καλά. να το χαίρεσαι φίλε μου.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, tsamo said:

Για να είμαι δίκαιος, με πήραν χθες από Smartec και μου είπαν ότι είναι έτοιμο.

Παρέλλαβα πριν λίγο. Όλα τέλεια.

Απλά με αυτά που μου είχαν πει με είχαν τρομοκρατήσει οι αθεόφοβοι κι είχε πάει το σκατό στην κάλτσα!

 

Τα είπαμε. . Το καλύτερο service στην Ελλάδα ανεξαρτητως brand και λόγος αγοράς samsung από μόνος του... 

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2022 at 5:57 ΜΜ, nick73 said:

Καλησπερα σε ολους, εδω και κάτι μέρες εντελώς ξαφνικά μου έβγαλε κάτω στην οθόνη μια μαύρη βούλα (fold3) έχει κανείς παρομοια εμπειρία?

 

 

1659099187324.jpg

Εντέλει πήγα την συσκευή την προηγούμενη Πέμπτη στο service της Κηφισιάς και εχτές το πήρα με αλλαγμένη οθόνη και μπαταρίες.

Ταχυτατοι και άψογοι σε όλα, παρόλο που είχε μερικά σημαδακια η συσκευη και φοβομουν οτι θα χα θεμα με την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή προστασίας της εσωτερικής οθόνης σήμερα στη Microtech στη Θεσσαλονίκη, χωρίς χρέωση. 

Με ενημέρωσαν πως με εντολή Samsung η πρώτη αντικατάσταση είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες έχω λάβει την αναβάθμιση Οκτωβρίου (ασφάλεια 1 Οκτωβρίου) 300mb σε συσκευή COS

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Άλλαξα και εγώ εχθές στην Omnitech την ζελατίνα με την ευκαιρία που κατέβηκα Αθήνα. Αλλάχτηκε μπροστά μου. Σε 10 λεπτά ήμουν έτοιμος, και όντως έχει δώσει εντολή η Samsung  η πρώτη αλλαγή να μην χρεώνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

άρχισε και σε μενα να ξεκολαει η μεμβρανη στην κουρμπα πανω και πηγα χθες στην omnitech. Παρατηρηση πρωτη, παρόλο που είχε λίγο κοσμο να περιμενει, δεν φαινοταν καν ενω στην Smartec γεμιζει ασφυκτικά. Παρατηρηση δευτερη, η κοπελα που ειναι στην υποδοχη ειναι με ενα τεραστιο χαμογελο, εξυπηρετικη, ευγενικη και γενικα εξαιρετικη, στην Smartec ειναι απλα ξεροί.

για το service δεν μπορώ επισης να πω τπτ περα απο το οτι ειναι εξυπηρετικοι, συντομοι, και εξισου καλοι με την smartec.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδακια καλησπερα κ απο μενα.

Κατοχος φολντ3 εδω και 11 μηνες περιπου.Την κυριακη ξαφνικα μου εκανε κρακ η εσωτερικη οθονη.εμφανιστηκε μια μαυρη γραμμη εκει που διπλωνει,και νεκρωσε η μιση πλευρα.

Πηγα σμαρτεκ ,το αφησα .μου πε ο τεχνικος παιζει να μη στο περασουν λογο μιας μικρης γρατζουνιας που ειχα εξωτερικα,στο σιδερο!

Τελικα με πηραν μετα απο 3 ωρες απο κεντρικα σαμσουνκ και μου ειπαν οτι βγαινει εκτος εγγυησης.

Αφου εκανα τον απαραιτητο χαμο(γτ το κινητο ηταν αψογο),κραξιμο σε ολους και ημουν ετοιμος για ΙΝΚΑ κλπ κλπ,μιλησα με τον τεχνικο την επομενη μερα,και μου ειπε θα ξανακανει προσπαθεια μηπως το περασουν .τελικα το περασαν και το εφτιαξαν.τελος καλο ολα καλα.

 

Τωρα....εγω εχω ανχωθει με το εν λογο τηλεφωνο.να το βαλω αγγελια οπως ειναι με τις ζελατινες,ολοκαινουριο? Το φοβαμαι πολυ,εχω ανοιξει την εσωτερικη οθονη σημερα μονο μια φορα φανταστειτε.

Εχουν πολλοι αναλογα προβληματα???ή ετυχε σε μενα?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, stam1515 said:

Παιδακια καλησπερα κ απο μενα.

Κατοχος φολντ3 εδω και 11 μηνες περιπου.Την κυριακη ξαφνικα μου εκανε κρακ η εσωτερικη οθονη.εμφανιστηκε μια μαυρη γραμμη εκει που διπλωνει,και νεκρωσε η μιση πλευρα.

Πηγα σμαρτεκ ,το αφησα .μου πε ο τεχνικος παιζει να μη στο περασουν λογο μιας μικρης γρατζουνιας που ειχα εξωτερικα,στο σιδερο!

Τελικα με πηραν μετα απο 3 ωρες απο κεντρικα σαμσουνκ και μου ειπαν οτι βγαινει εκτος εγγυησης.

Αφου εκανα τον απαραιτητο χαμο(γτ το κινητο ηταν αψογο),κραξιμο σε ολους και ημουν ετοιμος για ΙΝΚΑ κλπ κλπ,μιλησα με τον τεχνικο την επομενη μερα,και μου ειπε θα ξανακανει προσπαθεια μηπως το περασουν .τελικα το περασαν και το εφτιαξαν.τελος καλο ολα καλα.

 

Τωρα....εγω εχω ανχωθει με το εν λογο τηλεφωνο.να το βαλω αγγελια οπως ειναι με τις ζελατινες,ολοκαινουριο? Το φοβαμαι πολυ,εχω ανοιξει την εσωτερικη οθονη σημερα μονο μια φορα φανταστειτε.

Εχουν πολλοι αναλογα προβληματα???ή ετυχε σε μενα?

θεωρώ το κρακ έχει γίνει σε αρκετά κινητά άμα διαβάσεις και φορά του εξωτερικού.

αναλογικά ομως με τις χιλιάδες πωλήσεις του δεν θεωρώ ότι είναι δεδομένο πρόβλημα.

αφού στο επισκευάσαν γιατί το φοβάσαι? θεωρώ πλέον είναι θέμα καθαρά ψυχολογικό.

εάν όντως δεν μπορείς να το δοαχειριστεις πούλησε το και αγόρασε το 4αρι.

για άλλο είδος κινητού (μη foltable ) δεν το συζητάω.

 

γενικά πάντως όλα είναι θέμα ψυχολογίας. όπως η πρώτη γρατζουνιά στο νέο σου αμάξι χαχα...μετά από λίγο καιρό δεν τη βλέπεις δεν τη θυμάσαι.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, miltos74 said:

θεωρώ το κρακ έχει γίνει σε αρκετά κινητά άμα διαβάσεις και φορά του εξωτερικού.

αναλογικά ομως με τις χιλιάδες πωλήσεις του δεν θεωρώ ότι είναι δεδομένο πρόβλημα.

αφού στο επισκευάσαν γιατί το φοβάσαι? θεωρώ πλέον είναι θέμα καθαρά ψυχολογικό.

εάν όντως δεν μπορείς να το δοαχειριστεις πούλησε το και αγόρασε το 4αρι.

για άλλο είδος κινητού (μη foltable ) δεν το συζητάω.

 

γενικά πάντως όλα είναι θέμα ψυχολογίας. όπως η πρώτη γρατζουνιά στο νέο σου αμάξι χαχα...μετά από λίγο καιρό δεν τη βλέπεις δεν τη θυμάσαι.

Πιστευω αφου το επαθε μια,θα το ξαναπαθει και δευτερη🥺🥺😭😭

Γι αυτο ρωτησα να δω κ απο δω μεσα ποσοι το χουν παθει

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, stam1515 said:

Πιστευω αφου το επαθε μια,θα το ξαναπαθει και δευτερη🥺🥺😭😭

Γι αυτο ρωτησα να δω κ απο δω μεσα ποσοι το χουν παθει

γιατί να το ξαναπάθει? γιατί να είναι δεδομένο?

το fold βρίσκεται ηδη με κλειστες 3 γενιες και ηδη έχει περάσει στην 4η. το ίδιο και το flip.

εάν διαβάσεις σε όλα τα θέματα των samsung foldables εδώ μέσα δεν θα δεις κάτι που να πεις ...οκ χαλάει εύκολα και πάντα η εσωτερικη οθονη.

προφανώς γενικά σε κάποια να υπήρξε αστοχία υλικού. αλλά επί συνόλου τα πράγματα δεν λένε...ναι υπαρχει πρόβλημα.

γιαυτό σου είπα είναι ψυχολογικό. τόσο ο φόβος του ...θα ξαναγινει...όσο και η αίσθηση του ...ανοίχτηκε το κινητό. 

 

τα κινητά σε αυτό το εύρος χρημάτων δεν τα παίρνεις μόνο για εργαλεία χρήσης αλλά και επειδή μας ευχαριστούν γιατί απλά είμαστε τρελά παιδιά ακόμα.

εάν σου χαλάει τη διάθεση και την ημέρα το ότι έχει συμβεί απλά πούλησε το. μην χαλιέσαι σε σκέψεις...είναι ΚΡΙΜΑ.

ούτε εσύ περνάς όμορφα τη μέρα σου ούτε ευχαριστιεσαι τη συσκευαρα σου.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, υποψήφιος κάτοχος του fold3  και διαβάζοντας τα προηγούμενα post κατάλαβα οτι μάλλον  μέσα στο χρόνο θα πρέπει να αλλάξω την ζελατίνα προστασίας της εσωτερικής οθόνης κάτι που γίνεται στην επίσημη αντιπροσωπία και μάλιστα την πρώτη φορά δωρεάν, μια απορία έχω για όσους μένουμε  επαρχία όπως εγώ  Πάτρα το κινητό πρέπει να σταλεί στην Αθήνα ή γίνεται σε όλα τα εξουσιοδοτημένα σέρβις

Edited by georgeppg1971
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, georgeppg1971 said:

καλησπέρα, υποψήφιος κάτοχος του fold3  και διαβάζοντας τα προηγούμενα post κατάλαβα οτι μάλλον  μέσα στο χρόνο θα πρέπει να αλλάξω την ζελατίνα προστασίας της εσωτερικής οθόνης κάτι που γίνεται στην επίσημη αντιπροσωπία και μάλιστα την πρώτη φορά δωρεάν, μια απορία έχω για όσους μένουμε  επαρχία όπως εγώ  Πάτρα το κινητό πρέπει να σταλεί στην Αθήνα ή γίνεται σε όλα τα εξουσιοδοτημένα σέρβις

φίλε καλησπέρα Πάτρα μένω και εγώ.

έχεις 2 επιλογές. 

1η.  το πας στο service στην Αγίου Ανδρέου και αναλαμβάνουν αυτοί να στο στείλουν Αθήνα για αλλαγή μεμβράνης. δεν αλλάζουν στη Πατρα. Χρονος 1 με 1μιση εβδομάδα λόγω μεταφορικών εταιριών.

 

2η. όλο και κάποια στιγμή θα σε βγάλει ο δρόμος Αθήνα οπότε το πας μόνος σου.

εγώ 2 φορές που χρειάστηκε το πήγα μονος μου και μου το ετοίμασαν σε 5 λεπτά omnitech στον γέρακα.

3 ώρες πριν, bikiapo said:

Παιδιά καλησπέρα ξαφνικά σήμερα μου εμφάνισε αυτό στην οθόνη σαν καμένο πίξελ.τι λέτε να είναι?ebcd06005a51c477d66f6af24b0ef972.jpg

Sent from my V2178A using Tapatalk
 

εάν δεν είναι θέμα καθαρίσματος τότε φοβαμαι ότι πας για οθονη φίλε μου.

εγώ θα το καθάριζα πρώτα με λίγο νεράκι και θα στεγνωνα με πανακι μαλακό.

εάν υπήρχε και μετά θα το πήγαινα service αφού του έκανα και μια επαναφορά μήπως στρώσει. έτσι κι αλλιώς από επαναφορά θα το πάρεις από το service.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

miltos74 ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, δεν μπορώ να καταλάβω γιατι η αλλαγή μεμβράνης γίνεται μόνο στην Αθήνα και μάλιστα όπως λες ειναι μια διαδικασία 5 λεπτών, τόσο περίπλοκη διαδικασία είναι; φίλος εχει το fold2 και δεν μου εχει αναφέρει παρόμοιο θέμα (μήπως δεν έχει μεμβράνη;)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, georgeppg1971 said:

miltos74 ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, δεν μπορώ να καταλάβω γιατι η αλλαγή μεμβράνης γίνεται μόνο στην Αθήνα και μάλιστα όπως λες ειναι μια διαδικασία 5 λεπτών, τόσο περίπλοκη διαδικασία είναι; φίλος εχει το fold2 και δεν μου εχει αναφέρει παρόμοιο θέμα (μήπως δεν έχει μεμβράνη;)

στο fold 2 η εντολή ήταν αλλαγή οθόνης, οταν χαλαγε η μεμβρανη. δεν ξέρω εάν με το πέρασμα του χρόνου άλλαξε αυτή η εντολή.

όλα τα fold έχουν μεμβράνη.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, υποψήφιος κάτοχος του fold3  και διαβάζοντας τα προηγούμενα post κατάλαβα οτι μάλλον  μέσα στο χρόνο θα πρέπει να αλλάξω την ζελατίνα προστασίας της εσωτερικής οθόνης κάτι που γίνεται στην επίσημη αντιπροσωπία και μάλιστα την πρώτη φορά δωρεάν, μια απορία έχω για όσους μένουμε  επαρχία όπως εγώ  Πάτρα το κινητό πρέπει να σταλεί στην Αθήνα ή γίνεται σε όλα τα εξουσιοδοτημένα σέρβις
Μπορείς να το στείλεις στη smartec με δικά σου έξοδα αποστολής και να το παραλάβεις με δικά τους έξοδα. Επίσης μπορείς να αλλάξεις και μόνος σου τη μεμβράνη. Έχω ακούσει καλά λόγια για την Dome. Πλέον δεν χάνεις την εγγύηση αν βγάλεις ή αλλάξεις τη μεμβράνη μόνος σου.

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Ermenegildo said:

Να κατεβάσω την Globe απο Φιλιπιννες??

Για ποιο λόγο ?

Τι θα κερδίσεις ?

 

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα... δεν ενιωσα καμια σουπερ διαφορα στην ταχυτητα αλλα γενικα εχει καλυτερη διαχειρηση στην μνημη, σε γραφικα ειναι λιγο πιο ομορφο. η μπαταρια κραταει πιο πολυ και γενικα σε πρωτη φαση δειχνει πιο λειτουργικο και με τις νεες αλλαγες στις ρυθμισεις κλπ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλως τα δεχτηκαμε

https://www.samsung.com/uk/samsung-upgrade/

Αυτο γιατι να μην το χουμε κι εδω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...