Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, v@gelis said:

Παντως παιδια παρατηρω πως με την τελευταια αναβαθμιση (για ενα διμηνο επαιζα με s22 ultra κι ειχα χασει επαφη) εχω sot ~5ωρες. Με την ιδια ακριβως χρηση - στησιμο στο s22 ultra ημουν στις 6ωρες. Ο σναπ κανει καλη δουλεια, και αυτο φαινεται ακομα πιο εντονα στην περιπτωση του 4...

Οι φιλοι του spen, με ποια θηκη παιζουν για μονιμα? Η spigen thin fit p με ενοχλει λογω των ακμων στο κατω μερος και ψαχνω εναλλακτικες (τωρα ειμαι προσωρινα με την original flip cover, που ολοι ξερουμε ποσα μειον εχει (ειναι ομως ομορφη η ατιμη)...  Μονο κινεζικες της GKK βλεπω σε διαφορα "χρωματα και αρωματα" στο ελληνικο διαδικτυο, με υποδοχη για spen. Εχει δοκιμασει καποιος μια απο αυτες?

GKK Ultra-thin Full Coverage Phone Flip Case with Pen Slot Σκληρή Θήκη Green (Samsung Galaxy Z Fold3 5G) | Skroutz.gr

GKK Ultra-thin Σκληρή Θήκη με Βάση Στήριξης Black (Samsung Galaxy Z Fold3 5G) | Skroutz.gr

το θεμα με το spen το εχω και εγω.. και στην αρχη ειχα την θηκη την δικη του.. πλεον εχω βαλει την μαμισια σιλικονη μπρος πισω και το spen το κουβαλαω στην θηκη του που βγαινει απο την αλλη θηκη στην τσεπη.. δεν εχω βρει καποια που να κανει εκτος απο μια spigen που ειναι και πανακριβη και για καποιο λογο δεν την βρισκω διαθεσιμη..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Ermenegildo said:

το θεμα με το spen το εχω και εγω.. και στην αρχη ειχα την θηκη την δικη του.. πλεον εχω βαλει την μαμισια σιλικονη μπρος πισω και το spen το κουβαλαω στην θηκη του που βγαινει απο την αλλη θηκη στην τσεπη.. δεν εχω βρει καποια που να κανει εκτος απο μια spigen που ειναι και πανακριβη και για καποιο λογο δεν την βρισκω διαθεσιμη..

Λες για τη spigen thin fit p, την ειχα παλιοτερα. Εξαιρετικη, κανει ακριβως αυτο που θελουμε, αλλα εχει λιγο αιχμηρες ακμες στο κατω μερος (επρεπε να ειναι brushed) και με κουρασε.

Μια δοκιμη και στις αλλες που παρεθεσα δε θα ηταν ασχημη, θα τις παραγγειλω και θα επανελθω με εντυπωσεις μολις παραλαβω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή από amazon η οποία είναι αρκετά στιβαρή. Προσθέτει λίγο πλάτος στη συσκευή εκεί που είναι το s pen αλλά δεν μου δημιουργεί πρόβλημα. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι δεν υποστήριζει ασύρματη φόρτιση.

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B09PG43BKY?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, RUSH said:

Έχω αυτή από amazon η οποία είναι αρκετά στιβαρή. Προσθέτει λίγο πλάτος στη συσκευή εκεί που είναι το s pen αλλά δεν μου δημιουργεί πρόβλημα. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι δεν υποστήριζει ασύρματη φόρτιση.

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B09PG43BKY?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title
 

Σωστά. Αυτή είναι μια ακόμα κινεζική παραλλαγή αυτών που παρέθεσα παραπάνω. 

Ερώτηση. Δεδομένου ότι δεν έχουν adhesive tape στο κομμάτι του backplate, πόσο στιβαρά έχει κουμπώσει; έχει "τζόγο" όταν κάνεις χρήση; 

Το ίδιο ερώτημα για το μπροστινό τμήμα, που έχει μόνο ένα κομμάτι adhesive tape... 

Link to comment
Share on other sites

Μηδαμινό και στα 2 μέρη (μπροστά/πίσω). Στο δε μπροστινό δεν έχω κάνει χρήση της ταινίας.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, RUSH said:

Μηδαμινό και στα 2 μέρη (μπροστά/πίσω). Στο δε μπροστινό δεν έχω κάνει χρήση της ταινίας.

Μια χαρα. Θα δοκιμασω και θα επανελθω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά,  την μπροστινή ζελατίνα την είχα αλλάξει σε μαγαζί άσχετο με σαμι κτλ,  τώρα η ζελατίνα στην μεγάλη οθόνη ξεκίνησε με μικρή φούσκα κ άρχισε στην μέση σε όλη την οθόνη άσε που κάνει περίεργο θόρυβο όταν την κλείνω..  Φαντάζομαι δεν υπάρχει θέμα αν την βγάλω τελείως κάποια στιγμή κ την δουλεύω σκέτη ,  η την αλλάζω στο κατάστημα που προανέφερα η την αλλάζω στο επίσημο σέρβις,   στο πλαίσιο έχω κάποιες γρατσουνιες έβαλα τη θήκη καρμπόν της σαμι  κ δεν φαίνονται αλλά κάποια στιγμή με κάνα burn in θεωρώ θα μου το αλλάξουν δωρεαν το πλαίσιο μαζί με την οθόνη (ελπίζω σε κάτι τέτοιο κ ίσως κ την μπαταρία γιατί 2 φορτίσεις την ημέρα τις έχω από την αρχή όπως με όλα μου τα σαμι... 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

H

Χρόνια πολλά. Η Παναγία βοήθειά μας. Είστε ευχαριστημένοι από το κινητό; Ρωτάω γιατί το είδα ζωντανά σε κατάστημα και μου φάνηκε ότι η οθόνη θα κοπεί στα δύο. Φαίνεται λες και έχει μια γραμμή στη μέση της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arasparadiser said:

H

Χρόνια πολλά. Η Παναγία βοήθειά μας. Είστε ευχαριστημένοι από το κινητό; Ρωτάω γιατί το είδα ζωντανά σε κατάστημα και μου φάνηκε ότι η οθόνη θα κοπεί στα δύο. Φαίνεται λες και έχει μια γραμμή στη μέση της οθόνης.

Το φοβόμουν 2 χρόνια κοιτώντας το fold 1 και το fold 2. Τελικά αγόρασα το fold 3.

Ποιο εύκολα θα σου σπάσει η οθόνη σε οποιοδήποτε κινητό εάν σου πέσει πάρα θα κοπεί στα 2 η εσωτερική οθόνη.

Η γραμμή στη μέση είναι υπαρκτή λόγω του ότι διπλώνει το κινητό. Όσο πιο πολύ το έχεις και το δουλεύεις τόσο πιο εμφανής γίνεται

 Απλά όμως την ξεχνάς είναι θέμα συνήθειας. Εάν στραβώσεις με αυτό τότε δεν θα το λατρέψεις ποτέ.

Είναι ένα θεωρώ καθαρά επαγγελματικό κινητό, που κουβαλάς μαζί σου και έχεις και ταμπλετ. 2 σε 1.

 

Προσοχή αυτό που λέω πάντα. Επιλέγουμε πάντα με τις ανάγκες μας τη συσκευή που μας τεριαζει.

 

Μην το φοβάσαι αυτό στη μέση ότι θα σπάσει. Έχω το κινητό από τον Γενάρη περίπου. Δεν σπάει δεν λυγίζει. Πάει σφαίρα και πήγα και είδα και το 4 και είπα αλλαγή θα κάνω όταν ενσωματωθεί το πενάκι σε fold.

Στα λέει ένας τρελός που άλλαζα τις ναυαρχιδες με curved οθόνες και μόνο κάθε 3 με 5 μήνες.

Ήρθα στον κόσμο του foldable και απλά δεν τον αλλάζω.

 

Ένα κακό μόνο. Καλοκαίρι και άμμος χρειάζεσαι ένα απλό κινητό με 2η κάρτα. Fold και αμμουδιά δεν πάνε ποτέ μαζί. Είναι το μόνο μειονέκτημα της συσκευής.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arasparadiser said:

H

Χρόνια πολλά. Η Παναγία βοήθειά μας. Είστε ευχαριστημένοι από το κινητό; Ρωτάω γιατί το είδα ζωντανά σε κατάστημα και μου φάνηκε ότι η οθόνη θα κοπεί στα δύο. Φαίνεται λες και έχει μια γραμμή στη μέση της οθόνης.

Νομίζω η πλειοψηφία θα σου πει ότι είμαστε ευχαριστημένοι κ πως δεν υπάρχει γυρισμός σε. Κανονικό κινητό...   Γραμμή υπάρχει αλλά όταν το κοιτάς στην ευθεία δεν φαίνεται καθόλου..  Όχι δεν υπάρχει φόβος να κοπεί μην αγχώνεσαι...  

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες αλλά είναι ασυνήθιστο το άτιμο σε εμφάνιση. Αυτό φοβάμαι μήπως σπάσει η οθόνη έτσι που διπλώνει.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε βιντεακια ότι αφαιρούν την εσωτερική ζελατίνα κ επειδή άρχισε να με ενοχλεί που κάνει θόρυβο κ έχει αρχίσει να χαλάει σκέφτομαι να την βγάλω κ να το δουλεύω έτσι..   Υπάρχει θέμα αν το δουλέψω χωρίς ζελατίνα στην εσωτερική οθόνη;;; 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tresor_jim said:

Είδα σε βιντεακια ότι αφαιρούν την εσωτερική ζελατίνα κ επειδή άρχισε να με ενοχλεί που κάνει θόρυβο κ έχει αρχίσει να χαλάει σκέφτομαι να την βγάλω κ να το δουλεύω έτσι..   Υπάρχει θέμα αν το δουλέψω χωρίς ζελατίνα στην εσωτερική οθόνη;;; 

Θα χάσεις την εγγύηση αν πάθει κάτι, δεδομένο οτι η σαμσουνγκ το απαγορεύει. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες αλλά είναι ασυνήθιστο το άτιμο σε εμφάνιση. Αυτό φοβάμαι μήπως σπάσει η οθόνη έτσι που διπλώνει.
Είπαμε η οθόνη δεν θα σου κοπεί στα δύο...

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για οσους βαρεθηκαν να εχουν παρατημένη την αρχική θήκη με το spen ,με λιγο προσεκτικό κόψιμο με φαλτσέτα και λίγη loctite  δημιουργείς μια αξιοπρεπέστατη θήκη και με αφαιρούμενο το spen , όταν δεν το χρειάζεστε.

 

20220817_090420.jpg

20220817_090434.jpg

16607171148141513276010337027262.jpg

Edited by matkatis
Link to comment
Share on other sites

Αφού άρχισε να κάνει περίεργο κ. Ενοχλητικό. θόρυβο επειδή χαλάει η εσωτερική ζελατίνα..  Να έβαζαν κάτι που δεν θα ξεκολλουσε πριν από τα 3 χρόνια...   

Φίλε μου καμία ιδέα να κλείνει η χαζό θήκη  με κάποιον μαγνητη...  Γιατί από προστασία είναι μηδέν τόσο εύκολα που ανοίγει δυστυχώς το καπάκι της.. 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με σμαρτεκ ΌΧΙ δεν χάνεται η εγγύηση αν αφαιρεθεί η εσωτερική ζελατίνα 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tresor_jim said:

Μόλις μίλησα με σμαρτεκ ΌΧΙ δεν χάνεται η εγγύηση αν αφαιρεθεί η εσωτερική ζελατίνα 

Υπάρχει τεράστια συζήτηση πάνω σε αυτό. Δε χάνεται η εγγύηση αν δεν χαλάσει η οθονη (όταν δεν χρειαστείς δηλαδή την εγγύηση) αλλά χάνεται αν χαλάσει (οταν την χρειαστείς). Παίζουμε με τις λέξεις δηλαδή. Αυτό για εμένα σημαίνει οτι χάνεται, τωρα καθένας ας κάνει οτι καταλαβαίνει και αναλαμβάνει και την ευθύνη. Αμα αύριο χαλάσει η οθονη απο άσχετο λόγο, μόλις δούνε ότι άλλαξες τη μεμβράνη μόνος σου και οχι στο εξουσιοδότημενο συνεργείο, το πιθανότερο είναι να επικαλεστουν οτι φταις εσυ γιατί άλλαξες τη μεμβράνη. 

Εχει γεμίσει το reddit απο σχετικά post απο ατομα που δεν τους κάλυψε. Αργότερα χαλασε σε όλους η οθονη, οχι οταν άλλαξαν τη μεμβράνη. Αν περιμένεις να σε καλύψει στην Ελλάδα που είναι 5 φορές χειρότερα καλη τύχη εύχομαι. 

Και κατι άσχετο. Τι πρόβλημα εχει το φόρουμ? Πηγα να βαλω ενα youtube βιντεο σχετικά με αυτό, αν χάνεται η εγγύηση η οχι, και δεν μπορώ να ποσταρω τότε. Γράφει κάτι παλαβα potential danger και κατι τετοια. Το οποίο συμβαίνει συνέχεια όταν πάω να βαλω link από βίντεο. 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, sosimple2 said:

Υπάρχει τεράστια συζήτηση πάνω σε αυτό. Δε χάνεται η εγγύηση αν δεν χαλάσει η οθονη (όταν δεν χρειαστείς δηλαδή την εγγύηση) αλλά χάνεται αν χαλάσει (οταν την χρειαστείς). Παίζουμε με τις λέξεις δηλαδή. Αυτό για εμένα σημαίνει οτι χάνεται, τωρα καθένας ας κάνει οτι καταλαβαίνει και αναλαμβάνει και την ευθύνη. Αμα αύριο χαλάσει η οθονη απο άσχετο λόγο, μόλις δούνε ότι άλλαξες τη μεμβράνη μόνος σου και οχι στο εξουσιοδότημενο συνεργείο, το πιθανότερο είναι να επικαλεστουν οτι φταις εσυ γιατί άλλαξες τη μεμβράνη. 

Εχει γεμίσει το reddit απο σχετικά post απο ατομα που δεν τους κάλυψε. Αργότερα χαλασε σε όλους η οθονη, οχι οταν άλλαξαν τη μεμβράνη. Αν περιμένεις να σε καλύψει στην Ελλάδα που είναι 5 φορές χειρότερα καλη τύχη εύχομαι. 

Και κατι άσχετο. Τι πρόβλημα εχει το φόρουμ? Πηγα να βαλω ενα youtube βιντεο σχετικά με αυτό, αν χάνεται η εγγύηση η οχι, και δεν μπορώ να ποσταρω τότε. Γράφει κάτι παλαβα potential danger και κατι τετοια. Το οποίο συμβαίνει συνέχεια όταν πάω να βαλω link από βίντεο. 

Ναι καταλαβαίνω τι εννοείς αν κ δεν θα το χωνευα τέτοιο χουνέρι αν μου το έκανε η σμαρτεκ που είναι ήταν ακόμα λόγος αγοράς σαμσουνγκ... 

Πως τους χάλασε η οθόνη μετά από το βγάλσιμο τόσο εύκολα αναρωτιέμαι..  

25 ευρώ η ζελατίνα για την μέσα οθόνη...  Το είχα διαβάσει πάλι αλλά υπερβολή για. Κάτι που θα χαλάσει πάλι σε 8 μήνες..  

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Omniteck 10€+10€ η εσωτερική και η εξωτερική προστασία  με το μηχάνημα και έγινε σαν καινούριο.

Edited by dinosmidis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dinosmidis said:

Omniteck 10€+10€ η εσωτερική και η εξωτερική προστασία  με το μηχάνημα και έγινε σαν καινούριο.

Το fold 3 μόλις εμφάνισε στην εσωτερικη προστασία οθόνης μια απειροελάχιστη "γρατζουνιά" ακριβώς στο crease κι ότι πήγα να ρωτήσω τι κάνουμε σε αυτή την περιπτωση, αλλά μάλλον με κάλυψε το σχόλιό σου.

Θέλει ραντεβού ή πας και το κάνουν επί τόπου;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα μαζί τους για το ωράριο πηγαίνοντας το έδωσα στην υπάλληλο και σε 10 λεπτά είχα ένα καινούριο τηλεφωνο.Ουτε ραντεβού ούτε παράδοση και παραλαβη μετά από δυο ημερες ούτε τίποτα.Το κυριότερο , χωρίς προβλήματα οι προστασίες. Σαν καινουριο.

Edited by dinosmidis
Link to comment
Share on other sites

Κοίταζα το site της Samsung στην Αμερική. 1000$ trade-in το 3 για να αγοράσεις το 4, τα 512gb στην ίδια τιμή με τα 256 και αν παραγγείλεις το ρολόι και τα ακουστικά με προσφορά βγαίνει τελική τιμή 975$. Η Samsung της Ελλάδας ούτε καν δέχεται trade-in για το 3... Μάλλον μας θεωρεί 2ης κατηγορίας

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, apostol70 said:

Κοίταζα το site της Samsung στην Αμερική. 1000$ trade-in το 3 για να αγοράσεις το 4, τα 512gb στην ίδια τιμή με τα 256 και αν παραγγείλεις το ρολόι και τα ακουστικά με προσφορά βγαίνει τελική τιμή 975$. Η Samsung της Ελλάδας ούτε καν δέχεται trade-in για το 3... Μάλλον μας θεωρεί 2ης κατηγορίας

Προσωπικά κοραιδια μου ακούγεται και αυτο. Να δώσεις το 3 δηλαδή που πλήρωσες ενα σωρο λεφτα, να δωσεις και 1000€, για να πάρεις το ιδιο κινητο βελτιωμένο στα σημεία.. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, apostol70 said:

Κοίταζα το site της Samsung στην Αμερική. 1000$ trade-in το 3 για να αγοράσεις το 4, τα 512gb στην ίδια τιμή με τα 256 και αν παραγγείλεις το ρολόι και τα ακουστικά με προσφορά βγαίνει τελική τιμή 975$. Η Samsung της Ελλάδας ούτε καν δέχεται trade-in για το 3... Μάλλον μας θεωρεί 2ης κατηγορίας

Ναι το έγραψα και εγώ αυτό αν δεις στην προηγούμενη σελίδα. Δεν πειράζει... έρχεται το Vivo X Fold S !!! Ώρα για αλλαγή... 😉😎

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3 και τώρα  Motorola Razr 40 Ultra   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...