Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω κλείσει για τρίτη του Πάσχα ραντεβού να μου αλλάξουν την εσωτερική ζελατίνα. 

Αν και το σκέφτομαι μη γίνει καμιά στραβη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κλείσει για τρίτη του Πάσχα ραντεβού να μου αλλάξουν την εσωτερική ζελατίνα. 
Αν και το σκέφτομαι μη γίνει καμιά στραβη
Τι έπαθε η ζελατίνα
Πόσο καιρό το έχεις
Την οθόνη την δουλεύεις και με το spen?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλησε στο επανω μερος στη γραμμη που διπλώνει. Έχει παρει μαλλον αερα ειναι μια  μικρη φουσκαλίτσα.

Όχι ποτέ πενακι. Απλά από την 1η μερα που το αγόρασα οταν το άνοιγα έκανε έναν θόρυβο (κρατς) σαν να σπάει σιγα σιγα κατι, θεωρω στρεσάρισμα της ζελατίνας.

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλησε στο επανω μερος στη γραμμη που διπλώνει. Έχει παρει μαλλον αερα ειναι μια  μικρη φουσκαλίτσα.
Όχι ποτέ πενακι. Απλά από την 1η μερα που το αγόρασα οταν το άνοιγα έκανε έναν θόρυβο (κρατς) σαν να σπάει σιγα σιγα κατι, θεωρω στρεσάρισμα της ζελατίνας.
 
Το δικό μου το έχω δύο μήνες
Δουλεύω συνέχεια την οθόνη
Έχει φάει και νερό 4 φορές
Δεν έχει το παραμικρό...

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Screen protector είναι παιδιά...κάποια στιγμή ίσως χρειαστεί αλλαγή, δεν είναι κάτι περίεργο. Εγώ το χρησιμοποιώ με spen σε καθημερινή βάση, δεν έχει το παραμικρό.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αλλαγή δευτερευουσας πλακέτας, αλλαγή εσωτερικής οθόνης και δώρο αλλαγή εξωτερικης μεμβράνης (την είχα αλλάξει εγω)... Εννοείτε εντός εγγύησης όλα.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αλλαγή δευτερευουσας πλακέτας, αλλαγή εσωτερικής οθόνης και δώρο αλλαγή εξωτερικης μεμβράνης (την είχα αλλάξει εγω)... Εννοείτε εντός εγγύησης όλα.
Οπότε ολοκαίνουριο πάλι!
Η εσωτερική οθόνη γιατί στην άλλαξαν

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ολοκαίνουριο πάλι!
Η εσωτερική οθόνη γιατί στην άλλαξαν

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μάλλον γιατί για να έχουν πρόσβαση στο εσωτερικό, κάπως χαλάει η οθόνη (ή την χαλάσανε εκείνοι).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους παιδιά και Χριστός Ανέστη. 

Σήμερα βρισκόμουν Αθήνα οπότε Πήγα και στην omnitechs όπου είχα ραντεβού να αλλάξω ζελατίνα στο fold 3.

Θεωρώ η νέα ζελατίνα είναι καλύτερη κατά πολύ από τη μαμά που υπήρχε από την αγορά του.

Τοποθέτηση με ειδικό μηχάνημα τελεια εφαρμογή.

Θα επανέλθω μετά από ημέρες για το βάθος χρόνου αντοχής της.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αλλάζετε την εσωτερική ζελατίνα ;
Εκτός αν έχει ξεφλουδίσει κάπου οπότε λογικό να θέλει αλλαγή ..


Πάντως άσχετο ,αλλά εκτός Αθήνας που είμαι εγώ , αν τυχόν θελήσω να βρω Samsung σέρβις για αντικατάσταση εσωτερικής ζελατίνας , τι γίνεται;;
Πρέπει να το στείλω Αθήνα smartec να έχω το κεφάλι μου ήσυχο;;

Sent from my SM-F926B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, gesvts said:

Γιατί αλλάζετε την εσωτερική ζελατίνα ;
Εκτός αν έχει ξεφλουδίσει κάπου οπότε λογικό να θέλει αλλαγή ..


Πάντως άσχετο ,αλλά εκτός Αθήνας που είμαι εγώ , αν τυχόν θελήσω να βρω Samsung σέρβις για αντικατάσταση εσωτερικής ζελατίνας , τι γίνεται;;
Πρέπει να το στείλω Αθήνα smartec να έχω το κεφάλι μου ήσυχο;;

Sent from my SM-F926B using Tapatalk


 

Δεν μου άλλαξαν την εσωτερική ζελατίνα αλλά Μου άλλαξαν την εξωτερική την οποία παλαιότερα την είχα αλλάξει εδώ εγώ Αλλά τώρα που το Παρέλαβα την είχανε κάνει χάλια οπότε μου έβαλαν καινούργια

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gesvts said:

Γιατί αλλάζετε την εσωτερική ζελατίνα ;
Εκτός αν έχει ξεφλουδίσει κάπου οπότε λογικό να θέλει αλλαγή ..


Πάντως άσχετο ,αλλά εκτός Αθήνας που είμαι εγώ , αν τυχόν θελήσω να βρω Samsung σέρβις για αντικατάσταση εσωτερικής ζελατίνας , τι γίνεται;;
Πρέπει να το στείλω Αθήνα smartec να έχω το κεφάλι μου ήσυχο;;

Sent from my SM-F926B using Tapatalk


 

Έγραψα παραπάνω φίλε μου. Μου είχε ξεκολλήσει στο επάνω μέρος στην τσάκιση που κάνει κλείνοντας το κινητό 

Link to comment
Share on other sites

Πλέον κλείδωσαν και τα specs του fold 4.

Επιγραμματικα :

- Νέο aspect ratio (λίγο πιο wide και μικρότερο ύψος) 

- κάμερα module ίδιο με αυτό του s22 ultra και σοβαρή αναβάθμιση της εσωτερικής selfie (10MP σοβαρής ποιότητας πλέον) 

- Λίγο πιο λεπτό και ελαφρύ από το 3

- Στα υπόλοιπα παραμένουν τα ίδια (όχι built in spen, όχι αναβάθμιση της μπαταρίας σε χωρητικότητα, ότι κάνει ο 8gen 1 plus)... 

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2022 at 1:56 ΜΜ, v@gelis said:

Πλέον κλείδωσαν και τα specs του fold 4.

Επιγραμματικα :

- Νέο aspect ratio (λίγο πιο wide και μικρότερο ύψος) 

- κάμερα module ίδιο με αυτό του s22 ultra και σοβαρή αναβάθμιση της εσωτερικής selfie (10MP σοβαρής ποιότητας πλέον) 

- Λίγο πιο λεπτό και ελαφρύ από το 3

- Στα υπόλοιπα παραμένουν τα ίδια (όχι built in spen, όχι αναβάθμιση της μπαταρίας σε χωρητικότητα, ότι κάνει ο 8gen 1 plus)... 

Θα έχει και τον 10 * φακό ή όχι;. Δεν νομίζω. 

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nnik_1969 said:

Θα έχει και τον 10 * φακό ή όχι;. Δεν νομίζω. 

3X optical

Απλά ο main φακός που επιλέχθηκε τελικά για το production model είναι ο 108ΜΡ του s22 ultra (last minute change ήταν αυτή, καθώς το αρχικό πλάνο ήταν για ίδιο setup με  το s22). 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum, επειδή είμαι στη διαδικασία αλλαγής συσκευής θα χρειαστώ τη βοήθεια σας. Έχοντας διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα μπορώ να πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος από τη συσκευή.

Η επιλογή του fold γίνεται καθώς κατά τη διάρκεια της δουλειάς μου κουβαλάω ένα S10e και ένα tablet , το Tab S7+ ή το Tab S6 lite, όποιο είναι διαθέσιμο, λόγω μεγαλύτερης οθόνης & S pen.

Όμως το απόγευμα το S10e ,είναι εύχρηστο, μικρό. Χάλια μπαταρία . μέτριες φωτό αλλά συμβιβάζομαι.

Το fold ως επαγγελματικό εργαλείο είναι κορυφαίο, όμως αυτό που θέλω να σας ρωτήσω τις υπόλοιπες ώρες βολεύει?

Η χρήση του είναι όπως ενός συμβατικού κινητού ή υπάρχει πάντα το άγχος ενός εύθραυστου κινητού? 

π.χ. Μπαίνει σε τσέπες παντελονιού ? Είναι μόνο ένα εργαλείο γραφείου?

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum, επειδή είμαι στη διαδικασία αλλαγής συσκευής θα χρειαστώ τη βοήθεια σας. Έχοντας διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα μπορώ να πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος από τη συσκευή.
Η επιλογή του fold γίνεται καθώς κατά τη διάρκεια της δουλειάς μου κουβαλάω ένα S10e και ένα tablet , το Tab S7+ ή το Tab S6 lite, όποιο είναι διαθέσιμο, λόγω μεγαλύτερης οθόνης & S pen.
Όμως το απόγευμα το S10e ,είναι εύχρηστο, μικρό. Χάλια μπαταρία . μέτριες φωτό αλλά συμβιβάζομαι.
Το fold ως επαγγελματικό εργαλείο είναι κορυφαίο, όμως αυτό που θέλω να σας ρωτήσω τις υπόλοιπες ώρες βολεύει?
Η χρήση του είναι όπως ενός συμβατικού κινητού ή υπάρχει πάντα το άγχος ενός εύθραυστου κινητού? 
π.χ. Μπαίνει σε τσέπες παντελονιού ? Είναι μόνο ένα εργαλείο γραφείου?
Ευχαριστώ
 
Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω την καλύτερη συσκευή στην αγορά κατά την γνώμη μου, επειδή ανέφερες την τσέπη, αυτός ήτανε ο λόγος που εγώ δεν άντεξα με το Fold. Αλλά στα υπόλοιπα για μένα είναι μόνο του μία κατηγορία. Δεν το συγκρίνω με τίποτα! Απλά εκεί που χάνει είναι στην μεταφορά, ειδικά με το που σταματάμε και τα μπουφάν, εκεί δυσκολεύει πολύ η κατάσταση..

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum, επειδή είμαι στη διαδικασία αλλαγής συσκευής θα χρειαστώ τη βοήθεια σας. Έχοντας διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα μπορώ να πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος από τη συσκευή.
Η επιλογή του fold γίνεται καθώς κατά τη διάρκεια της δουλειάς μου κουβαλάω ένα S10e και ένα tablet , το Tab S7+ ή το Tab S6 lite, όποιο είναι διαθέσιμο, λόγω μεγαλύτερης οθόνης & S pen.
Όμως το απόγευμα το S10e ,είναι εύχρηστο, μικρό. Χάλια μπαταρία . μέτριες φωτό αλλά συμβιβάζομαι.
Το fold ως επαγγελματικό εργαλείο είναι κορυφαίο, όμως αυτό που θέλω να σας ρωτήσω τις υπόλοιπες ώρες βολεύει?
Η χρήση του είναι όπως ενός συμβατικού κινητού ή υπάρχει πάντα το άγχος ενός εύθραυστου κινητού? 
π.χ. Μπαίνει σε τσέπες παντελονιού ? Είναι μόνο ένα εργαλείο γραφείου?
Ευχαριστώ
 
Δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα, χρήση όπως ένα συμβατικό κινητό και βασικά και πιο βολικου στο κράτημα.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα, χρήση όπως ένα συμβατικό κινητό και βασικά και πιο βολικου στο κράτημα.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο κρατημα λογω διαστασεων θα ειναι πιο βολικο. Αυτο που ρωταει ο φιλος και αρκετοι αλλοι, ειναι πως τα παει σε τσεπες βερμουδας ή καλοκαιρινης μπλουζας τωρα το καλοκαιρι.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Στο κρατημα λογω διαστασεων θα ειναι πιο βολικο. Αυτο που ρωταει ο φιλος και αρκετοι αλλοι, ειναι πως τα παει σε τσεπες βερμουδας ήβκαλοκαιρινης μπλουζας τωρα το καλοκαιρι.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οντως απάντησα στο ένα σκέλος που ρωτουσε αν ειναι ευθραυστο. Μόλις γύρισα από βόλτα με τον σκύλο, ήμουν με βερμούδα, κανένα πρόβλημα, μια χαρά χωράει στην τσέπη.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οντως απάντησα στο ένα σκέλος που ρωτουσε αν ειναι ευθραυστο. Μόλις γύρισα από βόλτα με τον σκύλο, ήμουν με βερμούδα, κανένα πρόβλημα, μια χαρά χωράει στην τσέπη.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαχα. Φχαριστω για την αστραπιαια απαντηση! Ουτε το λαθος στο ποστ μου δεν προλαβα να διορθωσω!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι στο χέρι είναι πάρα πολύ βολικό, γιατί ειναι μακρόστενο και πιο παχύ σε σχέση με τα κλασικά κινητά. Οπότε είναι άνετο. Αλλά σε υφασμάτινη βερμούδα, καλοκαιρινή, είναι σαν να βάζεις ένα μεγάλο κινητό στην τσέπη, όπως πχ ένα 13 pro max και βάλε... Έχει αρκετό βάρος.

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι στο χέρι είναι πάρα πολύ βολικό, γιατί ειναι μακρόστενο και πιο παχύ σε σχέση με τα κλασικά κινητά. Οπότε είναι άνετο. Αλλά σε υφασμάτινη βερμούδα, καλοκαιρινή, είναι σαν να βάζεις ένα μεγάλο κινητό στην τσέπη, όπως πχ ένα 13 pro max και βάλε... Έχει αρκετό βάρος.

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όποιος δεν έχει πρόβλημα με οποιοδήποτε μεγάλο smartphone δεν θα έχει και με το fold 3, για να το κάνουμε ακόμα πιο ξεκάθαρο.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μην κολλαμε στο ενα αρνητικο…εχει τοσα πολλα θετικα, που με το ζορι κρατιεμαι να μην το ξαναπαρω τωρα, να περιμενω το 4!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...