Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι καθαρά θέμα βάρους/πάχους...

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

40 gr μεγαλύτερο βάρος από το s22 ultra, δεν το λες και φοβερή διαφορά. Έχει πιο πολύ πάχος αλλά λιγότερο πλάτος που σε αυτές τις διαστάσεις είναι περισσότερο σημαντικό από θέμα εργονομίας. Βέβαια περί ορέξεως...

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι καθαρά θέμα βάρους/πάχους...

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βέβαια μόλις είδα οτι εσύ πήγες σε ειδική πάλι κατηγορία κινητού που εκεί το καταλαβαίνω απόλυτα.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια μόλις είδα οτι εσύ πήγες σε ειδική πάλι κατηγορία κινητού που εκεί το καταλαβαίνω απόλυτα.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν έχεις άδικο…απλά είναι μια μεγάλη συσκευή για μια τσέπη παντελονιού ή βερμούδας. Και πίστεψε με, με στεναχωρεί πολύ που δεν μπορώ να το υποστηρίξω στην καθημερινότητά μου!
Link to comment
Share on other sites


Δεν έχεις άδικο…απλά είναι μια μεγάλη συσκευή για μια τσέπη παντελονιού ή βερμούδας. Και πίστεψε με, με στεναχωρεί πολύ που δεν μπορώ να το υποστηρίξω στην καθημερινότητά μου!
Εγώ πάντως εκτός όλων των υπολοίπων, το βρίσκω και πιο βολικό από κλασικά μεγάλα smartphones, όπως το Galaxy note 10+ αλλά και το galaxy A72 που είχα πριν.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2022 at 11:10 ΠΜ, RUSH said:

Καλημέρα στη παρέα!

Έκανα την μετάβαση (όπως αρκετοί εδώ) από note 10+ και οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες! Πραγματικά αυτά που διάβαζα για την εσωτερική οθόνη ισχύουν. Απλά καταπληκτική!

Έχει κάποιος εγκαταστήσει το mobile app της Alpha bank? Εγκαταστάθηκε κανονικά αλλά βάζοντας τα στοιχεία εισόδου κρασαρει. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος?
 

Και εμενα μια χαρα μου δουλευει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2022 at 10:52 ΜΜ, vfragos said:

Εγώ πάντως εκτός όλων των υπολοίπων, το βρίσκω και πιο βολικό από κλασικά μεγάλα smartphones, όπως το Galaxy note 10+ αλλά και το galaxy A72 που είχα πριν.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνώ και εγώ. Το πλάτος με κουράζει περισσότερα όχι το πάχος 😊😜

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όντος παιδιά κλειστό είναι πολύ βολικό να το δουλεύεις με το ένα χέρι και σε αυτό βοηθάει και το πάχος του

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαλάλι πάχος και πλάτος μόλις το συνηθίζεις δεν το αποχωρίζεσαι καν 

Έχει ατέλειες αλλά είναι εργαλείο 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι το κάτι άλλο... Εγω μετά από Fold 2 πήγα σε fold 3 και πραγματικά δεν μπορω να σκεφτώ ότι θα ξαναγυρίσω ποτέ σε συμβατική συσκευή... Την απολαμβάνω καθημερινά... Δεν χρησιμοποιώ καμία άλλη συσκευή πλεον (tablet, pc κτλ)... 

Βέβαια σκεφτόμουν ότι θα ηταν προτιμότερο να ηταν ποιο πλατιά και ποιο κοντή και έτσι ανοιχτή να πλησίαζε τα 16:9 και κλειστεί τα 18:9...θα ηταν ποιο απολαυτηκες και οι 2 οθόνες 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όντος παιδιά κλειστό είναι πολύ βολικό να το δουλεύεις με το ένα χέρι και σε αυτό βοηθάει και το πάχος του

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ακριβώς έτσι...

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου έπεσε από την τσέπη, η ζελατίνα στη μπροστά οθόνη διαλύθηκε αλλά ευτυχώς, δεν έπαθε κάτι η οθόνη. Γδαρθηκε το μικρό πλαίσιο που έχει διπλα ακριβώς από την οθόνη αυτό που την κρατάει . Αλλάζει αυτό η  αλλάζει όλο το μπροστινό πλαίσιο κέλυφος;; εστειλα κ σμαρτεκ θα μ απαντήσουν λογικά Δευτέρα, λογικά θα έχει κάνα 150αρι άραγε; έχω την αυθεντική θήκη, αν οι ας μην τους χαρακτηρίσω έκλεινε με κάποιον μαγνήτη η κούμπωνε δεν θα πάθαινε απολύτως τπτ σε κανένα.. Δυστυχώς την πάτησα  αλλά ευτυχώς δεν πρέπει να έπαθε τίποτα η οθόνη, μόνο από θέμα ψυχολογίας θα άλλαζα το πλαίσιο.. 

 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tresor_jim said:

Καλησπέρα παιδιά μου έπεσε από την τσέπη, η ζελατίνα στη μπροστά οθόνη διαλύθηκε αλλά ευτυχώς, δεν έπαθε κάτι η οθόνη. Γδαρθηκε το μικρό πλαίσιο που έχει διπλα ακριβώς από την οθόνη αυτό που την κρατάει . Αλλάζει αυτό η  αλλάζει όλο το μπροστινό πλαίσιο κέλυφος;; εστειλα κ σμαρτεκ θα μ απαντήσουν λογικά Δευτέρα, λογικά θα έχει κάνα 150αρι άραγε; έχω την αυθεντική θήκη, αν οι ας μην τους χαρακτηρίσω έκλεινε με κάποιον μαγνήτη η κούμπωνε δεν θα πάθαινε απολύτως τπτ σε κανένα.. Δυστυχώς την πάτησα  αλλά ευτυχώς δεν πρέπει να έπαθε τίποτα η οθόνη, μόνο από θέμα ψυχολογίας θα άλλαζα το πλαίσιο.. 

 

Πακέτο... Σε καταλαβαίνω... Εμενα μου έφυγε το modακι του ηλεκτρονικού τσιγάρου πανω στο κέντρο της εξωτερικής οθόνης... Άνοιξε μια μικρή τρύπα στην μεμβρανη αλλα ευτυχώς η οθόνη ούτε αραχνια... Δυστυχως αυτές οι συσκευές δεν συγχωρούν πτώσεις. Και ναι έχεις απόλυτο δίκιο... Θα έπρεπε οπωσδήποτε να έχει κάτι ώστε να κρατάει την θήκη κλειστή. Είναι ο λόγος που δεν εχω ξεσφραγησει την θήκη ακόμα... Βέβαια το ρισκάρω ακόμα περισσότερο μιας και έχω παντού ενα σκιν (φουλ ομως παντού δεν βλέπεις Πουθενά την συσκευή) 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, tsiglas said:

Πακέτο... Σε καταλαβαίνω... Εμενα μου έφυγε το modακι του ηλεκτρονικού τσιγάρου πανω στο κέντρο της εξωτερικής οθόνης... Άνοιξε μια μικρή τρύπα στην μεμβρανη αλλα ευτυχώς η οθόνη ούτε αραχνια... Δυστυχως αυτές οι συσκευές δεν συγχωρούν πτώσεις. Και ναι έχεις απόλυτο δίκιο... Θα έπρεπε οπωσδήποτε να έχει κάτι ώστε να κρατάει την θήκη κλειστή. Είναι ο λόγος που δεν εχω ξεσφραγησει την θήκη ακόμα... Βέβαια το ρισκάρω ακόμα περισσότερο μιας και έχω παντού ενα σκιν (φουλ ομως παντού δεν βλέπεις Πουθενά την συσκευή) 

Άστα να πάνε..    Έχει κ στην κάτω γωνία γρατσουνια πήρε στη γωνία στο πλαίσιο, αλλά Το θετικό είναι ότι η οθόνη κατά 99.99 είναι σε τέλεια κατάσταση όσο βλέπω τουλάχιστον..   Αν κούμπωνε η αυθεντική οθόνη αααανν τρέχα γύρευε... Αν η οθόνη ή έξω έχει 150  Θέλω να πιστεύω ότι το πλαίσιο γύρω γύρω από την οθόνη θα έχει κάνα 80αρι;  αν βάλω θήκη που καλύπτει όλο το πλαίσιο  δεν θα φαίνεται τίποτα λογικά..   Θα το σκεφτώ όμως κ για αλλαγή πλαισίου .. Δυστυχώς έμεινα κ χωρίς ζελατίνα μπροστά...  Τεσπα εδώ πεθαίνει ο κόσμος  δεν πρέπει να στενχωριομαστε ότι φτιάχνεται με λεφτά 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2022 at 1:21 ΜΜ, RUSH said:

Το είχα δοκιμάσει, δεν άλλαξε κάτι. Το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως παίζει ασυμβατότητα μεταξύ εφαρμογής και eSIM (αν και θα ήταν περίεργο). Θα μιλήσω μαζί τους.

Ευχαριστώ!

περίεργο, το app της alpha bank το έχω και στο fold3 και στο s7+ tab, δεν κρασάρει σε κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι είναι ενήμεροι για πρόβλημα σε συσκευές με android 12 και ότι θα βγει νέα έκδοση της εφαρμογής που θα το λύνει.

Βγήκε χθες, το δοκίμασα και πλέον λειτουργεί κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε ένα τζάμι της Panzer glass μπροστά. Με 20κατι ευρώ στον Γερμανό. Και η συσκευασία έχει μέσα και εσωτερική μεμβράνη την οποία δεν την έβαλα αφού είχε ήδη την original 

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε η αναβάθμιση ασφάλεια Απριλίου 256mb σε συσκευή COS... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε η αναβάθμιση ασφάλεια Απριλίου 256mb σε συσκευή COS... 
Εγώ την έκανα από το πρωι

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-wireless-car-charger_3886255?gclid=Cj0KCQjwjN-SBhCkARIsACsrBz55e75AjBvJBUoA8mgxcRFwG5s0ExspJ_LXVtcCQMR2J1ilMOIzUvoaAgQ_EALw_wcB
Αν δεν την έχετε δει δείτε την. Μόλις την παρέλαβα και φαίνεται αρκετά βολική. Με αισθητήρα που ανοίγουν τα άκρα μόνα τους όταν πλησιάζεις τη συσκευή και κλείνουν μόνα τους.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-wireless-car-charger_3886255?gclid=Cj0KCQjwjN-SBhCkARIsACsrBz55e75AjBvJBUoA8mgxcRFwG5s0ExspJ_LXVtcCQMR2J1ilMOIzUvoaAgQ_EALw_wcB
Αν δεν την έχετε δει δείτε την. Μόλις την παρέλαβα και φαίνεται αρκετά βολική. Με αισθητήρα που ανοίγουν τα άκρα μόνα τους όταν πλησιάζεις τη συσκευή και κλείνουν μόνα τους.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk


Αν και προσωπικά είμαι καλυμμένος από βάση, μόλις έχεις άποψη πες μας εντυπώσεις. Η ασύρματη φόρτιση νομίζω ότι θα δημιουργεί θέματα υπερθέρμανση, ειδικά στο Ελληνικό καλοκαίρι.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι γατζετιά ωραία. Τώρα είμαι στο αμάξι και ομολογώ ότι βολεύει πολύ. Αν υπερθερμένεται νομίζω σταματάει αυτόματα η φόρτιση. Η ανάβεις το air condition. Στον αεραγωγό κουμπωνει

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου αύριο πάει smartec... Ξαφνικά στα καλά καθούμενα εκεί που ρολαρω σε κάποια εφαρμογή κολλάει και κάνει επανεκκίνηση... Ανοίγει και δεν δουλεύει το wifi δεν ενεργοποιείται με τίποτα. Κλείνω, ανοίγω μπορεί και να δουλέψει, μπαίνω σε εφαρμογή και ξανά τα ίδια κολλάει και κάνει επανεκκίνηση. Εκανα επαναφορά εργοστασιακων και κατά το σεταρισμα (χωρίς back up) μου το ξανά έκανε... Οπότε αύριο smartec και ο Θεός βοηθός... Υπόψη η συσκευή δεν έχει ούτε 1 πτώση ούτε έχει έρθει σε επαφή με νερό 

 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου αύριο πάει smartec... Ξαφνικά στα καλά καθούμενα εκεί που ρολαρω σε κάποια εφαρμογή κολλάει και κάνει επανεκκίνηση... Ανοίγει και δεν δουλεύει το wifi δεν ενεργοποιείται με τίποτα. Κλείνω, ανοίγω μπορεί και να δουλέψει, μπαίνω σε εφαρμογή και ξανά τα ίδια κολλάει και κάνει επανεκκίνηση. Εκανα επαναφορά εργοστασιακων και κατά το σεταρισμα (χωρίς back up) μου το ξανά έκανε... Οπότε αύριο smartec και ο Θεός βοηθός... Υπόψη η συσκευή δεν έχει ούτε 1 πτώση ούτε έχει έρθει σε επαφή με νερό 
 
Πήγες Smartec? Τι σου είπαν, τι έγινε; Ελπίζω ήδη να λύθηκε το θέμα.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vfragos said:

Πήγες Smartec? Τι σου είπαν, τι έγινε; Ελπίζω ήδη να λύθηκε το θέμα.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πήγα σήμερα το πρωί... Μάλλον για πλακέτα πάει αλλά θα το δουν... Ειχσν και απόθεμα και υποτίθεται θα με έπαιρναν σήμερα σλλα δεν με πήραν. 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...