Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η απώλεια 4% μπαταρίας σε 4,5 ώρες αναμονή δεν είναι πολύ ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tfd1978 said:

v@gelis ποια είναι η γνώμη σου για το νέο NOTE 22 ultra... emoji12.pngemoji38.png Γιατί ειλικρινά το περίμενα, για να αποφασίσω σε ποιο από τα δύο θα καταλήξω...και με τραβάει το νέο ΝΟΤΕ....

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όπως το είπες φίλε. Note 20 ultra το είχα σε bronze. Περιεργαστηκα το s22 ultra χρώμα burgundy και λευκο. Το s22 ultra burgundy ήταν σα να κράταγα ακριβώς το  bronze Note 20 ultra.

Οθόνη φανταστική, απόκριση πενάκι τρομερή.  Μέγεθος τεράστιο, όπως το note 20 ultra. Χωρίς προεγκατεστιμενη προστασία οθόνης (το έλεγξα σε 2 διαφορετικές εταιριες). Ταχυτατο, αλλα ποια ναυαρχιδα τελευταιας 3ετιας η 4ετιας δεν ειναι ταχυτατη; Το λευκό δεν μου άρεσε καθόλου. Κάμερες για όσο μπόρεσα να δω μέσα στο κατάστημα φοβερές.

Πισωγύρισμα θεωρω τα 8 γιγα εάν ήδη είσαι σε κινητό με 12. 

Εάν δεν υπήρχε η σειρά fold, το s22 ultra θα ήταν άλλη μια αγορά μου λόγω τρέλας και για κανένα άλλον λόγο. Τώρα ομως που μπηκα στον κοσμο του fold με τη καμία. 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες φίλε. Note 20 ultra το είχα σε bronze. Περιεργαστηκα το s22 ultra χρώμα burgundy και λευκο. Το s22 ultra burgundy ήταν σα να κράταγα ακριβώς το  bronze Note 20 ultra.
Οθόνη φανταστική, απόκριση πενάκι τρομερή.  Μέγεθος τεράστιο, όπως το note 20 ultra. Χωρίς προεγκατεστιμενη προστασία οθόνης (το έλεγξα σε 2 διαφορετικές εταιριες). Ταχυτατο, αλλα ποια ναυαρχιδα τελευταιας 3ετιας η 4ετιας δεν ειναι ταχυτατη; Το λευκό δεν μου άρεσε καθόλου. Κάμερες για όσο μπόρεσα να δω μέσα στο κατάστημα φοβερές.
Πισωγύρισμα θεωρω τα 8 γιγα εάν ήδη είσαι σε κινητό με 12. 
Εάν δεν υπήρχε η σειρά fold, το s22 ultra θα ήταν άλλη μια αγορά μου λόγω τρέλας και για κανένα άλλον λόγο. Τώρα ομως που μπηκα στον κοσμο του fold με τη καμία. 
 
Τελικά το fold μας γλιτώνει και χρήματα πλάκα πλάκα!!

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vfragos said:

Τελικά το fold μας γλιτώνει και χρήματα πλάκα πλάκα!! emoji16.png

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα ναι φίλε μου.  Περίπου Νοέμβριο του 2020 πούλησα note 10+ 3μηνων. Μετά αγόρασα και πούλησα note 20 ultra, p40 pro, s21 ultra, και κάθε φορά αντίστοιχα ρολόγια ακουστικά και 2 με 3 θήκες  του αντιστοιχου οικοσυστηματος. Μέχρι πριν 2 μήνες περίπου που αγόρασα το fold 3 μαζί με watch4.

Φυσικά πάντα έχανα στις αγοραπωλησιες οπότε εμένα προσωπικά ναι με έκανε να βρω λιμάνι και η τσέπη μου ηρεμία...μέχρι νεοτέρας που ελπίζω να αργήσει. 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες φίλε. Note 20 ultra το είχα σε bronze. Περιεργαστηκα το s22 ultra χρώμα burgundy και λευκο. Το s22 ultra burgundy ήταν σα να κράταγα ακριβώς το  bronze Note 20 ultra.
Οθόνη φανταστική, απόκριση πενάκι τρομερή.  Μέγεθος τεράστιο, όπως το note 20 ultra. Χωρίς προεγκατεστιμενη προστασία οθόνης (το έλεγξα σε 2 διαφορετικές εταιριες). Ταχυτατο, αλλα ποια ναυαρχιδα τελευταιας 3ετιας η 4ετιας δεν ειναι ταχυτατη; Το λευκό δεν μου άρεσε καθόλου. Κάμερες για όσο μπόρεσα να δω μέσα στο κατάστημα φοβερές.
Πισωγύρισμα θεωρω τα 8 γιγα εάν ήδη είσαι σε κινητό με 12. 
Εάν δεν υπήρχε η σειρά fold, το s22 ultra θα ήταν άλλη μια αγορά μου λόγω τρέλας και για κανένα άλλον λόγο. Τώρα ομως που μπηκα στον κοσμο του fold με τη καμία. 
 
Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που αναπολώ το ΝΟΤΕ, και αν εξαιρέσουμε το 128Gb που έχει 8Gb ram, τα υπόλοιπα 256 κλπ, έχουν 12. Οπότε ψήνομαι για 256 ή 512, σε πράσινο!!!

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, tfd1978 said:

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που αναπολώ το ΝΟΤΕ, και αν εξαιρέσουμε το 128Gb που έχει 8Gb ram, τα υπόλοιπα 256 κλπ, έχουν 12. Οπότε ψήνομαι για 256 ή 512, σε πράσινο!!!

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μακάρι να βρεις το πράσινο η το burgundy.  Είναι φοβερά χρώματα. Το άσπρο έμοιαζε σαν πλαστικό από πίσω. Δεν ξέρω βέβαια γούστα είναι αυτά.

Το note 20 ultra bronze άνετα το αγόραζα ξανά. Το έχω σκεφτεί να το πάρω για καθημερινότητα εκτός σπιτιού και για το επερχόμενο καλοκαίρι για παραλίες μια και εκεί είναι το μοναδικό αδύνατο σημείο του fold, κατασκευαστικα.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βρεις το πράσινο η το burgundy.  Είναι φοβερά χρώματα. Το άσπρο έμοιαζε σαν πλαστικό από πίσω. Δεν ξέρω βέβαια γούστα είναι αυτά.
Το note 20 ultra bronze άνετα το αγόραζα ξανά. Το έχω σκεφτεί να το πάρω για καθημερινότητα εκτός σπιτιού και για το επερχόμενο καλοκαίρι για παραλίες μια και εκεί είναι το μοναδικό αδύνατο σημείο του fold, κατασκευαστικα.
Fold και flip στην παραλία.... εφιάλτης!!! Ενώ ένα στιβαρό ΝΟΤΕ 22 ultra....είμαι έτοιμος, για το πρασινακι!

Στάλθηκε από το SM-F711B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως άλλος ένας λόγος που το Z Fold 3 είναι ότι πιο εργονομικό έχει περάσει από τα χέρια μου εκτός από την αναλογία οθόνης. 40184188212688db2ee85ca27a7bae2d.jpg

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κ παλιός νοτακιας..  Θεωρώ ιδανική την οθόνη φολντ για το πενάκι αν κ δεν το χρησιμοποιώ συνέχεια .   Αν στο επόμενο φολντ ενσωματωθεί το πενάκι κ έχει κ προστασία σκόνης  θα είναι ακόμα πιο σούπερ..

Για τη θάλασσα όσοι μείνετε στο φολντ τι σκέφτεστε ρε παιδιά να κάνουμε; εγώ σκέφτομαι για καμιά αδιαβροχη θήκη κινητού  έτσι ώστε να είναι κλεισμένο μέσα κ ναμην πάρει ούτε κόκκο άμμου..  Αλλιώς θα το αφήνω στο αμαξι η ακόμα χειρότερα σπίτι, μεγάλο φάουλ που δεν έκαναν κάτι κ για τη σκόνη 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tresor_jim said:
Αν κ παλιός νοτακιας..  Θεωρώ ιδανική την οθόνη φολντ για το πενάκι αν κ δεν το χρησιμοποιώ συνέχεια .   Αν στο επόμενο φολντ ενσωματωθεί το πενάκι κ έχει κ προστασία σκόνης  θα είναι ακόμα πιο σούπερ..
Για τη θάλασσα όσοι μείνετε στο φολντ τι σκέφτεστε ρε παιδιά να κάνουμε; εγώ σκέφτομαι για καμιά αδιαβροχη θήκη κινητού  έτσι ώστε να είναι κλεισμένο μέσα κ ναμην πάρει ούτε κόκκο άμμου..  Αλλιώς θα το αφήνω στο αμαξι η ακόμα χειρότερα σπίτι, μεγάλο φάουλ που δεν έκαναν κάτι κ για τη σκόνη 

Εγώ πραγματικά τελικά δεν θα ήθελα να ενσωματωθεί το πενάκι γιατί αυτό θα έχει σαν προϋπόθεση να πάμε στο κλασσικό μικρό πενάκι που έχουν έως τώρα τα note, πράγμα πολύ άβολο και πισωγύρισμα σε σχέση με το pen του Fold που έχει τέλειο μέγεθος τουλάχιστον για τα δικά μου χέρια. Επίσης προσωπικά και παραλία να πάω δεν είμαι πια πιτσιρικάς να κυλιέμαι στην άμμο, νομίζω ότι με την προσοχή που χρησιμοποιώ όλα τα κινητά μου στην παραλία θα είμαι οκ. Πάντα είμαι σε ξαπλώστρα με τραπεζάκι, άντε να το έχω και σε ένα τσαντάκι. Τώρα αν θέλεις peace of mind η εσύ κυλιέσε στην άμμο ακόμα (πράγμα καλό ) μια αδιάβροχη θήκη και τέλος.

ΥΓ. Όσοι μείνουμε στο Fold; Να πάμε που, στο S22 Ultra; Αυτό και αν είναι πισωγύρισμα...Το Fold μόνο με επόμενο Fold μπορεί να αντικατασταθεί. 

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, vfragos said:

Εγώ πραγματικά τελικά δεν θα ήθελα να ενσωματωθεί το πενάκι γιατί αυτό θα έχει σαν προϋπόθεση να πάμε στο κλασσικό μικρό πενάκι που έχουν έως τώρα τα note, πράγμα πολύ άβολο και πισωγύρισμα σε σχέση με το pen του Fold που έχει τέλειο μέγεθος τουλάχιστον για τα δικά μου χέρια. Επίσης προσωπικά και παραλία να πάω δεν είμαι πια πιτσιρικάς να κυλιέμαι στην άμμο, νομίζω ότι με την προσοχή που χρησιμοποιώ όλα τα κινητά μου στην παραλία θα είμαι οκ. Πάντα είμαι σε ξαπλώστρα με τραπεζάκι, άντε να το έχω και σε ένα τσαντάκι. Τώρα αν θέλεις peace of mind η εσύ κυλιέσε στην άμμο ακόμα (πράγμα καλό emoji846.png) μια αδιάβροχη θήκη και τέλος.

ΥΓ. Όσοι μείνουμε στο Fold; Να πάμε που, στο S22 Ultra; Αυτό και αν είναι πισωγύρισμα...Το Fold μόνο με επόμενο Fold μπορεί να αντικατασταθεί. 

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μέχρι πριν παρω fold δεν πίστευα πόσο διαφορετικό είναι. Για εμένα βέβαια και πάρα πολύ βολικό.

Για καλοκαίρι σκέφτομαι ένα μεταχειρισμένο απο τη σειρα s21 η τη σειρα Note 20. Ανάλογα τις τιμές τα απλά η τα ultra. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, vfragos said:

Εγώ πραγματικά τελικά δεν θα ήθελα να ενσωματωθεί το πενάκι γιατί αυτό θα έχει σαν προϋπόθεση να πάμε στο κλασσικό μικρό πενάκι που έχουν έως τώρα τα note, πράγμα πολύ άβολο και πισωγύρισμα σε σχέση με το pen του Fold που έχει τέλειο μέγεθος τουλάχιστον για τα δικά μου χέρια. Επίσης προσωπικά και παραλία να πάω δεν είμαι πια πιτσιρικάς να κυλιέμαι στην άμμο, νομίζω ότι με την προσοχή που χρησιμοποιώ όλα τα κινητά μου στην παραλία θα είμαι οκ. Πάντα είμαι σε ξαπλώστρα με τραπεζάκι, άντε να το έχω και σε ένα τσαντάκι. Τώρα αν θέλεις peace of mind η εσύ κυλιέσε στην άμμο ακόμα (πράγμα καλό emoji846.png) μια αδιάβροχη θήκη και τέλος.

ΥΓ. Όσοι μείνουμε στο Fold; Να πάμε που, στο S22 Ultra; Αυτό και αν είναι πισωγύρισμα...Το Fold μόνο με επόμενο Fold μπορεί να αντικατασταθεί. 

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγω πάντως πέρασα ενα καλοκαίρι με το Fold 2 χωρίς κανένα πρόβλημα και αντιμετωπιζωντας το οπως όλα τα κινητά τηλέφωνα που είχα. 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως πέρασα ενα καλοκαίρι με το Fold 2 χωρίς κανένα πρόβλημα και αντιμετωπιζωντας το οπως όλα τα κινητά τηλέφωνα που είχα. 
Ακριβώς, κάπως έτσι το φανταζόμουν και εγώ.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, vfragos said:

Εγώ πραγματικά τελικά δεν θα ήθελα να ενσωματωθεί το πενάκι γιατί αυτό θα έχει σαν προϋπόθεση να πάμε στο κλασσικό μικρό πενάκι που έχουν έως τώρα τα note, πράγμα πολύ άβολο και πισωγύρισμα σε σχέση με το pen του Fold που έχει τέλειο μέγεθος τουλάχιστον για τα δικά μου χέρια. Επίσης προσωπικά και παραλία να πάω δεν είμαι πια πιτσιρικάς να κυλιέμαι στην άμμο, νομίζω ότι με την προσοχή που χρησιμοποιώ όλα τα κινητά μου στην παραλία θα είμαι οκ. Πάντα είμαι σε ξαπλώστρα με τραπεζάκι, άντε να το έχω και σε ένα τσαντάκι. Τώρα αν θέλεις peace of mind η εσύ κυλιέσε στην άμμο ακόμα (πράγμα καλό emoji846.png) μια αδιάβροχη θήκη και τέλος.

ΥΓ. Όσοι μείνουμε στο Fold; Να πάμε που, στο S22 Ultra; Αυτό και αν είναι πισωγύρισμα...Το Fold μόνο με επόμενο Fold μπορεί να αντικατασταθεί. 

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μωρέ είμαι στα 35  θα κυλιστω αν χρειαστεί με την παρέα ή για τις ανηψιές μου η για κάνα ξένο κορασιο αν δεν με βλέπει η δικιά μου χα 😂,    απλά τρέμω στην ιδέα της άμμου.. Και που ίσως ξεμείνει στο χέρι..  

Δεν είχα σκεφτεί ότι θα μικρύνει.. Αλλά αναγκαστικά θα μικρύνει για να χωρέσει κ θα το κάνουν λογικά..  Και εγώ δεν θα ήθελα να ξαναγυρίσω σε κανονικό κινητό..  Αλλά αρκετό  άγχος για μη τυχόν πέσει ρε παιδιά, σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μάθω αν είναι ανθεκτικό η αν θα έχω δύο κινητά μετά χτύπα ξύλο.. Bluetooth γιατί δεν το κάναν το πενάκι μας;; 

Για θήκη περιμένω  διαθεσιμότητα κ γω σαν μια που ανέβαζαν τώρα τελευταία εδώ στο νήμα θα το εψηνα.. 

Έχω ξαναγράψει.. Ότι δεν έβαλαν 55 wat για φόρτιση στην πιο ακριβή συσκευή τραγικοί.. 

Θα κοιτάξω καμία αδιάβροχη θήκη στα jumbo χα χα 😂 

 

Ερώτηση κρίσεως...  Στα προηγούμενα κινητά είχα εξαρτημα που το έβαζα πάνω σε τρίποδο όταν ήθελα να τραβήξω κάνα βίντεο κτλ.. 

Τώρα κλειστό τρέμω να το βάλω πάνω μήπως το πιέζει πολύ η χαζομάρα που έχω, έχετε να προτείνετε κάτι; 

Κ για να γίνεται gps είχα πάρει ένα καλό για το σκρουτζ αλλά στο φολντ δεν το έχω δοκιμάσει να δω αν θα το κρατάει ανοιχτό 

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ είμαι στα 35  θα κυλιστω αν χρειαστεί με την παρέα ή για τις ανηψιές μου η για κάνα ξένο κορασιο αν δεν με βλέπει η δικιά μου χα ,    απλά τρέμω στην ιδέα της άμμου.. Και που ίσως ξεμείνει στο χέρι..  
Δεν είχα σκεφτεί ότι θα μικρύνει.. Αλλά αναγκαστικά θα μικρύνει για να χωρέσει κ θα το κάνουν λογικά..  Και εγώ δεν θα ήθελα να ξαναγυρίσω σε κανονικό κινητό..  Αλλά αρκετό  άγχος για μη τυχόν πέσει ρε παιδιά, σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μάθω αν είναι ανθεκτικό η αν θα έχω δύο κινητά μετά χτύπα ξύλο.. Bluetooth γιατί δεν το κάναν το πενάκι μας;; 
Για θήκη περιμένω  διαθεσιμότητα κ γω σαν μια που ανέβαζαν τώρα τελευταία εδώ στο νήμα θα το εψηνα.. 
Έχω ξαναγράψει.. Ότι δεν έβαλαν 55 wat για φόρτιση στην πιο ακριβή συσκευή τραγικοί.. 
Θα κοιτάξω καμία αδιάβροχη θήκη στα jumbo χα χα  
 
Ερώτηση κρίσεως...  Στα προηγούμενα κινητά είχα εξαρτημα που το έβαζα πάνω σε τρίποδο όταν ήθελα να τραβήξω κάνα βίντεο κτλ.. 
Τώρα κλειστό τρέμω να το βάλω πάνω μήπως το πιέζει πολύ η χαζομάρα που έχω, έχετε να προτείνετε κάτι; 
Κ για να γίνεται gps είχα πάρει ένα καλό για το σκρουτζ αλλά στο φολντ δεν το έχω δοκιμάσει να δω αν θα το κρατάει ανοιχτό 
Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος.
Και για του λόγου το αληθές:




Ποιά θήκη λες, αυτή με θήκη για το πενάκι πίσω; Εάν ναι βρέθηκα με 4 θήκες και την δίνω αν σε ενδιαφέρει. Φυσικά πρακτικά καινούργια, την έβαλα για 2 - 3 μέρες μέσα στο σπίτι.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Μετά το update του Γεναρη έχω 2 με 3 φορές frozen οθόνη. Το έχει κανένας άλλος παιδια;
Εγώ όχι. Παγωμένη οθόνη, τι ακριβώς δηλαδή; Χρειάζεται restart να επανέλθει;

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα, μετά το update του Ιανουαρίου έστρωσε η μπαταρία και συμπεριφέρεται γενικά πολύ καλύτερα η συσκευή. Μόνο οι κλήσεις εξακολουθούν και αργούν να πραγματοποιούνται.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες εκκαθάριση δεδομένων και cache της εφαρμογής του τηλεφώνου; Οι κλήσεις γίνονται αστραπιαία, δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει factory reset όταν πέρασα την αναβάθμιση, δεν περίμενα να συνεχίσει να το κάνει. Θα δοκιμάσω όμως και αυτό που λες.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vfragos said:

Εγώ όχι. Παγωμένη οθόνη, τι ακριβώς δηλαδή; Χρειάζεται restart να επανέλθει;

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

1.Μια φορά έτύχει να σκρολαρω προς τα δεξιά και να μην υπάρχουν τα εικονίδια στις υπόλοιπες οθονες εκτός της  home.

2. Δυο φορες μπορει και τρεις απλα δεν ανταποκρινόταν τιποτα καθολου. 

 

Στην περίπτωση 1 αναγκαστικά να το επανεκκινησω. 

Στις περιπτώσεις 2 κράτησε μερικά δευτερόλεπτα και επανήλθε σε νορμάλ κατάσταση μόνο του.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...εγώ φανταστείτε ακόμα και μεγάλες αναβαθμίσεις απλά τις κάνω χωρίς επαναφορές και κόλπα, δεν έχω το παραμικρό θέμα. Φανταστείτε ότι μόλις πήρα την συσκευή όλες τις εφαρμογές μου τις πέρασα μέσω smartswitch από την προηγούμενη.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nυν κατοχος S21 Ultra, γλυκοκοιταζω το Z Fold 3 κυριως γιατι σαν τρελος με την τεχνολογια οπως ολοι μας εδω μεσα νομιζω δεν εχω δοκιμασει ξανα κατι σε foldable και ισως ηρθε η ωρα!
Φοβαμαι να κανω την κινηση βεβαια γιατι εχω την αισθηση πως δε θα με βολεψει στην καθημερινοτητα, στο σπιτι με το που γυρναω εχω ταμπλετ να με περιμενει και το κινητο καθεται στο τραπεζι, επομενως λογικα το Fold δε θα χρησιμοποιειται τοσο στο σπιτι...

Στο δρομο και στη δουλεια δεν ειμαι σιγουρος ποσο θα με βολεψει η αληθεια ειναι η μικρη εξωτερικη οθονη ουτε ειμαι σιγουρος αν θα το ανοιγω συνεχεια για να το χρησιμοποιω με την μεγαλη εσωτερικη οθονη.
Αυτη την στιγμη ειμαι απολυτως ευχαριστημενος με το S21 Ultra απλα με τρωει λιγο το μικρο ως γνωστον, κατι αλλο που με ανησυχει πιθανον ειναι η μπαταρια του Fold σε σχεση με το S21 Ultra...

Καθε γνωμη δεκτη...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, merkon said:

Nυν κατοχος S21 Ultra, γλυκοκοιταζω το Z Fold 3 κυριως γιατι σαν τρελος με την τεχνολογια οπως ολοι μας εδω μεσα νομιζω δεν εχω δοκιμασει ξανα κατι σε foldable και ισως ηρθε η ωρα!
Φοβαμαι να κανω την κινηση βεβαια γιατι εχω την αισθηση πως δε θα με βολεψει στην καθημερινοτητα, στο σπιτι με το που γυρναω εχω ταμπλετ να με περιμενει και το κινητο καθεται στο τραπεζι, επομενως λογικα το Fold δε θα χρησιμοποιειται τοσο στο σπιτι...

Στο δρομο και στη δουλεια δεν ειμαι σιγουρος ποσο θα με βολεψει η αληθεια ειναι η μικρη εξωτερικη οθονη ουτε ειμαι σιγουρος αν θα το ανοιγω συνεχεια για να το χρησιμοποιω με την μεγαλη εσωτερικη οθονη.
Αυτη την στιγμη ειμαι απολυτως ευχαριστημενος με το S21 Ultra απλα με τρωει λιγο το μικρο ως γνωστον, κατι αλλο που με ανησυχει πιθανον ειναι η μπαταρια του Fold σε σχεση με το S21 Ultra...

Καθε γνωμη δεκτη...

Ήρθα στο fold 3 με φόβους και ενδοιασμούς έχοντας s21 ultra.

1.   Τεράστιος φόβος για την εσωτερική οθόνη για την αντοχή σε πτώση. 

Τελικά όλα είναι οκ σχεδόν 2 μήνες μετά. Η εσωτερική ζελατίνα αν και την προσέχω έχει μικρό στίγματα φθοράς. Δεν με απασχολεί καθόλου γιατί αντικαθισταται χωρίς να χάσεις την εγγύηση από service στην Αθήνα. Κάποια στιγμή λοιπόν θα την αλλάξω.

2. Καθημερινή χρήση σε σχέση με την πριν fold 3 εποχή.

 Είχα σε χρήση το tab s6 το οποίο πλέον έχει μπει στο ράφι. Με βολεύει καλύτερα αυτή η συσκευή το fold. Άρα αμέσως έχω 2 σε 1 συσκευές. Από μπαταρία το s21 ultra  ήταν καλύτερο. Αλλά και εκείνο το φορτιζα κάθε βράδυ. Τώρα εάν το fold το φορτίζω με 15%  και το s21 ultra το φορτιζα με 20-25% ναι, αλλά φόρτιση ήθελαν και τα 2.

Κάμερες...ουδέν σχόλιο το s21 καλύτερο.

Εξωτερική οθόνη. Ναι μη βολική ειδικά σε γραφή. Δεν μπορώ να πω ξέρεις απλά υπάρχει...οχι είναι λειτουργική αλλά ένα θέμα υπάρχει ειδικά για εμένα κοντά στα 50.

Ηχεία μια χαρά. Φορητοτητα τώρα...πιο χοντρό το fold αλλά το πιάνεις πολύ πιο άνετα. Κλειστό πάντα. Ανοιχτό πολύ λεπτό αλλά προφανώς 2 χέρια πάντα ταμπλετ πλέον...

Οθόνη εσωτερική απόδοση...απλά κορυφαία.

Εάν οικονομικά μπορείς...πήγαινε να δεις νέα τεχνολογία. Καμία σχέση με τα υπάρχοντα κινητα. Μεγάλη διαφορά με ότι έχεις δει μέχρι σήμερα το να διπλωνεις η να ξεδιπλωνεις ένα κινητό.

Εάν το δεις μόνο σαν χρήση απλή οκ κάνει ακριβώς ότι και το s21 ultra  το οποίο κάνει και κάποια πράγματα καλύτερα.

Εγώ ήρθα για να δω τι είναι αυτό που λένε όλοι...foldable...και κόλλησα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω ότι δεν ταιριάζει ο όρος ουδέν σχόλιο σύμφωνα με αυτά που βλέπω. Ακόμα και στο DXOMARK το Fold 3 είναι μια θέση επάνω από το S21 Ultra μετά από τις αναβαθμίσεις που πήρε. Εξωτερική οθόνη ότι πιο βολικό έχει περάσει από τα χέρια μου για καθημερινή χρήση, αν θέλεις δεν ανοίγεις ποτέ την μεγάλη, κανείς τα πάντα. Γενικά θεωρώ ότι τα foldable είναι το μέλλον. Εγώ προσωπικά δεν θέλω να γυρίσω σε κλασσικό smartphone πάλι με τίποτα, το θεωρώ τεράστιο πισωγύρισμα.



Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...